Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora wolnostanowiskowa

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcindml

marcindml

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 17:02

Obora wolnostanowiskowa Witam
Na wiosnę chce budować oborę wolnostanowiskową o wymiarach 40x16. Ma to być obora na kratach, na środku korytarz paszowy, dalej legowiska i przy scianach kraty(głębokość kanału 2,5m). Dach zwykły dwuspadowy, konstrukcja drewniana, miedzy korytarzem paszowym a legowiskiem słupy a na nich oparta płatew.
Teraz moje pytanie, czy ktoś z uzytkowników tego forum budował taki budynek, o podobnych wymiarach? Jestem na etapie zbierania ofert od wykonawców. Jeden chce 80tys zł za postawienie stanu surowego w tym: pokrycie blachą( bez montażu świetlików), wylewka posadzek, wykonanie kanałów(2,5m), ściany z silikatu 25cm stawiane pod fugę. Jak myślicie 80 tys to dużo czy mało za taką robotę?
Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora wolnostanowiskowa Dzisiaj, 23:19
  •  

#2 Share andrzejm335

andrzejm335

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:11

Obora wolnostanowiskowa a skąd jesteś kolego?

#3 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:19

Obora wolnostanowiskowa rozważ budynek z szerokością 24 m

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share marcindml

marcindml

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:48

Obora wolnostanowiskowa Szerokość 16m zostaje. Jestem z podlaskiego, okolice suwałk

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:48

Obora wolnostanowiskowa ...

Edytowany przez zetorek1234, 07 styczeń 2013 - 19:33.

#6 Share marcindml

marcindml

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:03

Obora wolnostanowiskowa Resztę wykonam we własnym zakresie. Zapomniałem dopisać że bedzie to obora dla opasów a nie dla krów, w srodku nie bedzie żadych ścianek działowych ani innych pomieszczeń, poprostu jedne duże 40x16, A więc 80 tys to dobra cena? Najwiecej roboty zejdzie przy fundamentach, mają być lane na 2,5 - dużo szalowania. Po wyjściu z ziemi to juz bedzie prosta robota, ściany bez żadnych kombinacji, krokwie na kotwach co znacznie przyspieszy prace.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:46

Obora wolnostanowiskowa Aaa dla byków myślałem ze dla dojnych.
80 tys w stanie surowym to nie drogo my jakieś 10 lat temu stawialiśmy naszą to wyszła nas 50 tys. Więc jak na wolne-stanowiska to nie drogo.

#8 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 20:42

Obora wolnostanowiskowa czy ja wiem przy wolnostanowiskowej jest tańszy koszt budowy niż przy uwięziowej ale ty kupujesz materiał a firma tylko buduje????
Dla mnie troche dużo. Może duży koszt jest z tymi kanałami, nie wiem nie mam obory na rusztach to się nie orientuję, a fudamenty proponuje w ziemii zalać ławy zbrojone i później z bloczka betonowego pociągnąć ja tak mam. I co 4m tak jak jest dźwigar mam lany z betonu zbrojony słup i zbrojenie lączy się z ławą w ziemii i wieńcem u góry :)

#9 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 10 styczeń 2012 - 13:27

Obora wolnostanowiskowa Witam
Dołączam się do tematu
Kolego Marcin można wiedzieć skąd dokładnie jesteś? Ja też jestem z okolic Suwałk. Moim zdaniem 80 tys. za postawienie to trochę dużo.. Ja jeszcze się waham stawiać oborę, czy nie. Gdybym stawiał to uwięziową 30x18 na około 60 szt. dla krów mlecznych, w 3 rzędach, płytka ściółka. Ściany z zewnątrz z bloczka 12/24/50, czwórka styropian i od środka z bloczka 18/24/50 konstrukcja dachu drewniana pokryta blachą trapezową. Jak myślicie, czy to dobre rozwiązanie? Czy może Eurofala na pokrycie? I czy wyrobiłbym się w 200 tys. (bez dojarki, zbiornika i wyciągów)? Większość prac wykonałbym we własnym zakresie. Może ktoś już taką oborę stawiał?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

#10 Share aras8593

aras8593

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 10:59

Obora wolnostanowiskowa

40 metrów stołu paszowego wystarczy dla ilu krów?  np w oborze wolnostanowiskowej na głębokiej ściółce. Wiadomo że część krów się najpierw naje, potem podejdzie reszta, ale czy są jakieś przepisy co do tego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 11:32

Obora wolnostanowiskowa Prawidłowo powinno być tak aby każda krowa mogła podejść w jednym momencie do stołu paszowego ale mało kto tak robi...