Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 19 październik 2007 - 18:50

Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850 Witam! Mam ok. 25ha (polowa łąki), który ciągnik będzie lepszy? A może jakiś inny? (cena ok. 35tys. zł) :)
Forza JUVE!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850 Dzisiaj, 10:53
  •  

#2 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 19 październik 2007 - 23:03

Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850 Podłączę się pod ten temat
Mianowicie wója chce kupić ciągnik nowy ( prawdopodobnie Belarus) lub urzynany zachodni za max 45tys. Moje zadanie polega na określeniu który z tych zachodnich ciągników by spełniał jego oczekiwania (które znam). Wiec do tych 2 ciągników w tym temacie dorzucę jeszcze RENAULT 90.34TX, CASE IH 844/845 XL, DF DX 4.50. jeden z tych ciągników będzie pracował na 30ha ornych i na około 30ha lak.
Ma on współpracować na razie z:
-prasa CLAASa ROLANDA62 (słoma, siano, sianokiszonka)
-pługiem obrotowym 3*35,
-agregacie uprawowym 3,6m
-transporcie siana (5-7km)
-ugniataniu pryzmy z kukurydzy
W przyszłości z:
-3m uprawowo-siewnym
-agregatem ścierniskowym 2,2 albo 2,4m
-wycinakiem kiszonek
-rozrzutnikiem obornika 6-8t
Wiec według tych kryteri z który z nich:
-najmniej spali, (czy pojedzie na opale),
-nie będzie się psuł (choć takiego co się nie psują to nie ma), ewentualnie jaka jest łatwość naprawy, dostępność -części (czy są w sieci sklepów grene agroma itp.),
-który ma najlepszy komfortem w kabinie, rozplanowaniem poszczególnych dzwigni przełączników itp.
-jaka jest ich zwrotność i skrzynie biegów (rewersy itp.) i do ilu mth wytrzymają silniki?

Tu pada pytanie który z tych 5 ciągników będzie najlepszy do postawionych mu zadań???
Bardzo proszę o pomoc.

ps.Najlepiej jak by się tu wypowiadały osoby które wiedza cos o tych ciągnikach i nie chciałbym opinii takich jak weś np. case bo ja mam case i są najlepsze.
Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

#3 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 20 październik 2007 - 07:38

Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850 Większość ludzi mówi że w MF3060 są wadliwe skrzynie. Niedaleko jest jeden i 2 razy już skrzynie robili.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#4 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 20 październik 2007 - 12:05

Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850 Ale w nowszych wersjach chyba było coś poprawione.
Forza JUVE!!!

#5 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 20 październik 2007 - 22:46

Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850 tylko w których nowszych wersjach???? a może lepiej dać sobie Spokój z MFem i kupić cos innego żeby nie było potem niespodzianek wartych parę tysięcy i jakiegoś przestoju w pracy

Edytowany przez Balzak, 21 październik 2007 - 07:53.
Literówka+Ortografia

Moje filmiki

#6 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 21 październik 2007 - 07:31

Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850 ja bym śmiało brał mf a moze df do tej ceny chyba znalazłbyś w dobrym stanie
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#7 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 21 październik 2007 - 12:44

tylko w których nowszych wersjach???? a może lepiej dać sobie Spokój z MFem i kupić cos innego żeby nie było potem niespodzianek wartych parę tysięcy i jakiegoś przestoju w pracy

Czyli Twoim zdaniem tylko w MF mogą być niespodzianki warte pare tysiący i przestoje w pracy?? No tak bo JD sie nie psują wcale :)

#8 Share NFS

NFS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 październik 2007 - 13:40

Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850 No ja odradzał bym MF serii 30..... bo sam kiedyś się nad nim zastanawiałem ale rozmawiałem z paroma osobami które używały ten sprzęnt i 2 z 3 padła skrzynia a ten 3 sprzedał go i kupił DF .

#9 Share NFS

NFS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 październik 2007 - 13:48

Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850 nie wiem czy nie będziesz go miał za słaby do 3 uprawowo-siewnej i 2,4 podorywkowy sądzę że lepszy byłby taki ok 110 KM i do niego mógłbyś podpiąć 4 obracalną ale to tylko moje zdanie np coś takiego to jest chyba 100konny
http://www.otomoto.p...=show&id=B20536

#10 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 21 październik 2007 - 19:59

Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850 TO MF odpada....
Forza JUVE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 21 październik 2007 - 20:21

Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850 JD też odpada, znajomy miał takiego, padła mu pompa hydrauliczna przez co nawet przedniego napędu nie mógł załączyć, nowa kosztowała kosmiczne pieniądze, poza tym dużo palił i sprzedał go po kilku miesiącach :) Tym systemem możemy wyeliminowć wszystkie ciągniki :)

#12 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 21 październik 2007 - 22:37

Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850 @NFS
ta renault z linku ma 100km i 6 garów wiec odpada za duże jest.
@mirasek
nie napisałem że JD się psują bo to jest maszyna jak każda tez się psuje nie ma co ukrywać nawet najlepsze sprzęt taki jak FENDT wysiądzie a szczególnie taki z końcówki lat 80 początku 90. jak już jesteśmy w temacie JD to u wuja mają we wsi 4 sztuki 1640 2140 i jeszcze jakiegoś z tej serii tylko że nie w SG2 i 6 garowego. Z tego co widzę jak jestem to co trochę nimi tam śmigają i jakoś nie słychać żeby się psuły, wiec JD pozostaną pod obserwacja i będzie się wyciągać wnioski jak i się cos im popsuje czy warto takiego kupić.Ale twoja wypowiedz wezmę pod uwagę.

Co to MFa to chyba odpadnie z powodu ?kosmicznych? cen za naprawę skrzyni i tego że z tego co tu czytam to praktycznie każdy grzebał w skrzyni.

A co z pozostałymi ciągnikami???
Moje filmiki

#13 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 październik 2007 - 08:39

nie ma co ukrywać nawet najlepsze sprzęt taki jak FENDT wysiądzie a szczególnie taki z końcówki lat 80 początku 90.

I to właśnie chciałem zaakcentować moją wypowiedzią :) We wszystkich przypadkach koszty będą nie małe. Poprostu trzeba sie liczyć z możliwą awarią i mieć na koncie odłożony pakiet awaryjny, w przypadku nieszczęsnego MF'a słyszałem o kwotach w przedziale 4000-9000zł...

A co z pozostałymi ciągnikami???

No właśnie, np. starsze modele Case bez elektroniki :)

#14 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 22 październik 2007 - 18:43

Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850 To jaki Case? W okolicy facetowi W Case wysiadło sprzęgło i.... i był spory wydatek. Poza tym bardzo chwali.
Forza JUVE!!!

#15 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 październik 2007 - 20:27

Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850 Kolejny przypadek że każdy traktor sie psuje i nie jest tanio. Miałem na myśli np. Case 845XL, tylko cos ich mało. Za to MF 3060 jest zatrzęsienie ale znaleść godziwy model jest ciężko. Pogadaj z forumowiczem o nicku katator, ma 3060 z turem i chwali go sobie.

#16 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 22 październik 2007 - 21:54

Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850 Kupić złom i potem wpakować w niego kupę kasy żeby jakoś chodził to nie problem, tylko z drugiej strony jak do odremontujemy (co w przypadku Mfa było by bardzo kosztowne i chyba nie opłacalne) będziemy wiedzieli czym jeździmy i czego po nim się spodziewa, dobrze myślę chyba nie???
A ten Case 844/45 to może być ciekawa propozycja bo jest mało elektroniki = mniejszej ilości awarii i ewentualnie mniejszemu wkładowi finansowymi w dana awarie.
Moje filmiki

#17 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 październik 2007 - 23:03

w przypadku Mfa było by bardzo kosztowne i chyba nie opłacalne

A w przypadku Case, JD czy innego zachodniego ciągnika nie będzie kosztowne? Nie wiem czemu sie tak czepiliście tego MF'a, cały czas próbuje pokazać że z innymi ciągnikami może być i bywa podobnie. Naprawa jest opłacalna, traktory te są w dość atrakcyjnych cenach i ewentualne dorzucenie kilku tysięcy do zwrotnego, komfortowego i ekonomicznego ciągnika nie jest jakimś dramatem :P

#18 Share Tomek34

Tomek34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 23 październik 2007 - 08:40

Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850 Zgadzam się z wypowiedzią miraska. Wszyscy piszą żeby nie kupować Fergusona bo to wadliwa marka i że w seri 3... psują się skrzynie , przecież żaden traktor z początków lat 90 nie był idealny w innych markach też się zdażają jakieś usterki np. w mtz-ach, wycieki oleju, pogmatfana hydraulika. Gadałem z gościem który ma fergusona 3060 i mówil mi że ma go już z 8 lat i nic w skrzyni nie ruszał wszystko elegancko chodzi. Także nie mówcie że w Fergusonach seri 3... są wadliwe skrzynie bo to też duż zalezy jak się nią obsługuje.

#19 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 26 październik 2007 - 18:18

Massey Ferguson 3060 vs John Deere 2850 Siemka, sorry ze tak późno odpisuje ale maiłem trochę nauki.
Jakoś tak mam już uprzedzenie to tych ciągników ponieważ wśród użytkowników w większości panuje opinia ze skrzynie są wadliwe, no ale to nie są nowe ciągniki, a poza tym nawet na przykładzie tego MF’a sąsiada z ta skrzynia tez są problemy z skrzynią, wiec odsunę MF’a na boczny tor.
A w przypadku JD czy CASE koszty mogą ale nie muszą być porównywalne ale naprawa po winiła być prostsza bo nie ma rewersu i biegów pod obciążeniem.
Moje filmiki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 październik 2007 - 22:10

A w przypadku JD czy CASE koszty mogą ale nie muszą być porównywalne ale naprawa po winiła być prostsza bo nie ma rewersu i biegów pod obciążeniem.

W tym MF też nie ma, i też skrzynia nie musi być odrazu do remontu (chyba przesadzone określenie). Koszty wszędzie są porównywalne, znaczy duże i z tym trzeba sie liczyć kupując używany ciągnik. W mojej okolicy mam istny poligon doświadczalny, o dziwo nawet Fendt'y sie psują :P Już dawno wyleczyłem sie z mitów na temat bezawaryjności pewnych marek...

Dodaj odpowiedź