Glon

Co myślicie o nowym niezależnym Związku Rolników Polskich?

Polecane posty

Glon    0

Witam.Mam taką myśl czy byłoby zainteresowanie Wasze o prawdziwym związku który by zjednoczył inne rolnicze związki?, na który związek były uiszczane o pewnej kwocie składki i za te pieniądze byli utrzymywani delegaci z pośród rolników,prawnicy,ekonomiści.itp?-którzy by nas prezentowali,patrzeli władzy na ręce?walczyli z spekulantami,nieuczciwymi odbiorcami naszych produktów.Nie wiem może to na razie jest nie realne z naszą mentalnością rolników ale może coś?Wiadomo że ludzie którzy by pracowali w takim związku muszą dostawać pensje bo opuszczają w jakimś stopniu swoje gospodarstwa.Taki związek miałby nam pomagać w każdej dziedzinie produkcji rolnej.Jesteśmy jak na razie za bardzo rozdrobnieni i skłóceni.Polska wieś może dyktować warunki ale musimy być jednością jak chociaż Niemcy czy Francuzi.

!!!!!!!!!!PROSZĘ PISZCIE CO MYŚLICIE O TYM I JAKIE MACIE UWAGI!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

to by było coś ale na skalę panstwa to jest nie za bardzo realne chyba że by to byli np rolnicy którzy mają po 200ha i by mieszkali w sąsiedztwie w tedy tak ale zawsze nie każdemu będą się podobać kogoś racie


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

może i to by się udało ale nie w tym kraju, tutaj każdy woli narzekać i czekać na cud lub poddac sie bez walki, smutne ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Pomysł może by i się przyjął ale jest jeden problem. Pieniądze. Chętni by byli ale gdyby usłyszeli, że musieliby opłacać składkę na prawników, siedzibę i innych pracowników to zaraz byłyby protesty, że po co oni i dlaczego są tacy drodzy. Przecież sąsiad Heniek nie byłby gorszym prezesem a za o wiele mniejsze pieniądze. A dobrego stowarzyszenia nie zrobi się bez prawników i dobrego zarządu który musi kosztować i mieć jakiś budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Tylko żeby ten związek był niezależny od partii politycznych, chodzi o to by kierownictwu zależało na rolnikach a nie bezsensownych kłótniach np pis-po, ani nie popierali ludowców tzn psl którzy tak naprawdę mają w d*pie rolników.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

moim zdaniem to jeszcze parę lat musi w Polsce upłynąć żeby takie coś mogło przetrwać i jakoś funkcjonować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W polskich warunkach to będzie osiągalne tylko w teorii. Nasz naród nie jest do końca ze sobą solidarny, a w tym wypadku solidarność byłaby bardzo potrzebna. I w takim wypadku powinny upaść np. Izby Rolnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Glon.

W tej formie co napisałeś to dość martwy twór. Zbyt szeroki wachlarz działania - tak sądzę.

A po drugie jeśli chodzi sprzedaż produktów to mamy wolny rynek, dość duży i tu nie ma sentymentów........(popyt, podaż- cena)

Uważam że ważnym działaniem jest zrzeszanie producentów aczkolwiek nie można wszystkich pakować do jednego worka...

 

A tak na marginesie jedność Niemców i Francuzów przy ich średniej wielkości gosp,ilości(mniejszej) i dochodowości to całkiem inna sprawa. Są pewne czynniki że my ich nigdy nie dogonimy i nie o to chodzi żeby ich gonić ale żeby umieć się znaleźć tu u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Najlepiej gdyby zorganizowała się tak bardzo duża grupa rolników. Tyle tylko że, bez wybierania przewodniczących, liderów itp. po prostu wszyscy są równi.

Czyli mamy 5tys członków. Kto odpowiada za kontakty z mediami, bankami czy przed sądem? Kto będzie reprezentował Was w Sejmie czy u Premiera albo i nawet w Brukseli? Mietek z Heńkiem bo mają wtedy wolne czy Zdzisiek bo chłop mądrze gada? A co z sprawami organizacyjnymi? Kto się będzie tym zajmował i załatwiał formalności? Komu się zechce to robić za darmo?

 

Jeśli zachodzi taka potrzeba, powstaje jakiś problem do rozwiązania, po prostu kontaktują się ze sobą np. przez internet, naradzają się, wybierają przedstawiciela do reprezentowania ich problemu w odpowiednich instytucjach.

Problem pojawia się nagle i trzeba go szybko rozwiązać? Jak szybko poinformujesz 5 tys. rolników i w jaki sposób ich zebrać aby mogli to przedyskutować i podjąć szybko decyzję? Ile czasu się zejdzie?

 

Powstaje w tym momencie problem składek, mogły by być nie stałe, ustalane odgórnie a zróżnicowane w zależności od potrzeb, na zasadzie: powstaje problem - naradzamy się i robimy zrzutę np. na wynajęcie prawnika.

Zanim zbierzecie pieniądze i wynajmiecie kancelarię to problem sam się rozwiąże.

 

Takie zrzeszenie jak mówisz już istnieje. Jego członkami jest 1,5 mln rolników a zwie się "Rolnicy powyżej 1ha". Działa na tej samej zasadzie co twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Wybacz ale nie znalazłem odpowiedzi. Tylko takie, że się jakoś dogadają. Ale jak się ma dogadać 1000 osób i dość szybko podjąć decyzję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Chcesz prowadzić poważne stowarzyszenie i podejmować ważne decyzje przez forum? Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

Muszą być płacone składki żeby to sensem wyglądało.Ci którzy by nas prezentowali co działali aktywnie by musieli dostać diety-pensje coś w tym stylu.Przecież nikt nie zostawi gospodarstwa i za darmo się udzielać.Byli by przedstawiciele co by kontrolowali poczynania władz państwowych a jak by coś nie grało to by szło trochę po strajkować.Mamy przykład nauczycieli , górników!Związek niezależny od wszelkich partri politycznych i naszych psełto Kółka Rolnicze,Solidarność,Samoobrona itp Bo moim zdaniem i co widzę do ich władze mają nas gdzieś.

Jak było poparcie mojej myśli w innych województwach to może coś by wypaliło.Oto chodzi że te związki co istnieją to za bardzo są upolitycznione.Mamy przykład samoobrony.Jakby się nie pchali to sejmu do byśmy może mieli bardzo mocny prężny Związek Rolników!To jest moja prywatna myśl.

Za czełem o tym myśleć jak były w Bydgoszczy strajki w lutym i maju z powodu nieopłacalności świnek i miałem nadzieje że w całej Polsce się ruszy a tu cisz.Nie wiem czy nie miał kto zorganizować czy my już nie po trawimy gospodarzyć.

Edytowano przez Glon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Glon kazdy sposob na zarabianie kasy jest dobry :P Predzej Ci sie uda cos porzadnego skleić charykatywnie niż płacić pazernym za delegacje, obiady, dziwki, imprezy, dziwki, wino,piwo, dziwki, hotele, dziwki, paliwo,dziwki itd itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

w robocie mi proponowali abym wstąpił do ZWIĄZKU.

Zapytałem co zyskam - no piękne bajeczki itp za 10 czy 15 PLN miesięcznie potrącanego z pensji. Pomyślałem że nie warto. Minał roczek, teraz minął drugi. Kumpel miał wtopę, coś tam się szefostwu nie spodobało a i ostatnio sporo z naszym związkowcem pogadaliśmy o problemach (Ci co płacą składki i są w Związku siedzieli prawie cicho a my, nienależący do związku, poruszyliśmy troche spraw).

Kumpel zwrócił się do związkowca (przewodniczący) o pomoc bo szuka chce znaleźć kogoś kto pomoże mu od strony prawnej. Gadka szmatka i na koniec powiedział związkowcowi tyle że ten związek jest jak inne związki zawodowe - żyje z pieniędzy składkowych a jak coś potrzeba to nie może pomóc.

 

Tak więc ja do żadnego związku się nie piszę a jedyna partia polityczna do której należę to OSP w mojej wiosce ;)

 

EDIT

no to tutaj macie coś w krzywym zwierciadle o ZWIĄZKACH

 

Jasiu:

Tato, Co to jest POLITYKA ??

 

Tata:

Zobacz, ja przynoszę pieniądze do domu więc jestem KAPITALISTĄ

Twoja mama zarządza tymi pieniędzmi więc jest RZĄDEM

Dziadek uważa by wszystko było na swoim miejscu więc jest ZWIĄZKIEM ZAWODOWYM

Nasza pokojówka jest KLASĄ ROBOTNICZĄ

A wszyscy mamy jeden cel, by Tobie się lepiej wiodło. Ty jesteś LUDEM

A Twój młodszy brat - co leży dalej w pieluchach - jest PRZYSZŁOŚCIĄ

 

Jeszcze nie doświadczony Jasiu poszedł spać by to ogarnąć.

W nocy obudził się bo jego młodszy brat narobił w pieluchy i darł się wniebogłosy. Ponieważ nie wiedział co miał robić poszedł więc do pokoju rodziców.

W pokoju była tylko mama, ale spała tak mocno że nie umiał jej dobudzić.

Poszedł więc do pokoju pokojówki gdzie akurat ojciec się z nią zabawiał a przez okno podglądał ich dziadek. Wszyscy byli tak zajęci sobą iż w ogóle nie zauważyli że Jasiu był w pokoju.

 

Jaki z tego morał?

 

KAPITALIZM wykorzystuje KLASĘ ROBOTNICZĄ

ZWIĄZKI ZAWODOWE się temu przyglądają

Podczas gdy RZĄD śpi

LUD jest całkowicie ignorowany

A nasza PRZYSZŁOŚĆ leży w gównie

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nikita@ nic dodać nic ująć. Na tym bym zakończył temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

nikita@ za zanim doszedłem do twojego posta też pomyślałam o tym kawale a tu proszę jest i to samo potwiedzam temat do zmknięcia tak zawsze było i bedzie w naszgo kraju polityce ;)


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
@Glon kazdy sposob na zarabianie kasy jest dobry :P Predzej Ci sie uda cos porzadnego skleić charykatywnie niż płacić pazernym za delegacje, obiady, dziwki, imprezy, dziwki, wino,piwo, dziwki, hotele, dziwki, paliwo,dziwki itd itd...

Tylko co innego jeśli ci delegowani byliby rozliczani z tego a co innego gdy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności jak jest obecnie. To by się udało tylko pojawia się tu polska mentalność która wszystko zaraz popsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

ale gdybys pojechał na delegacje i miał fundusze na takie zabawy nie korzystał byc?

niech każdy Polak odpowie sobie sam na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

Wy myślicie tylko że zaraz ktoś s waszych marnych składek będzie się bawił.CHORY KRAJ WIDAĆ!!!!!!!A nikt nie pomyśli że jak byłby niezależny związek utworzony według praw walczyłby o nasze dobro.?!Przecież największą [i niestety raczej NAJGŁUPSZĄ-moim zdaniem] grubą społeczną pracującą w tym zawodzie to my rolnicy.Jak tak będziemy myśleć to nas rolników rozwalą!!!Mamy przykład z nawozami,z ceną trzody.Robią co chcą.Nikt nas się nie boi.Czy wy tego nie widzicie?!!Wy jeszcze myślicie że jakoś to będzie.Pobudka my żyjemy w kapilalizmie!Jak sami nie wywalczymy to nam nikt nie da!Nikita_Bennet i HubertOjdana jak jesteście tacy mądrzy to sobie utwórzcie swoje i będziecie jeżdzić na panienki.

Edytowano przez Glon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
!Nikita_Bennet i HubertOjdana jak jesteście tacy mądrzy to sobie utwórzcie swoje i będziecie jeżdzić na panienki.
szukasz rozwiązania, fajnie ale szukaj go beze mnie. Nie będę nadstawiał karku, trochę za stary jestem i trochę już widziałem.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj