Skocz do zawartości

Zdjęcie

wyjęcie tylnej osi ciągnika t25 pomocy

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:05

wyjęcie tylnej osi ciągnika t25 pomocy Wygląda, że jest ok :). Z tego co pamiętam to powłoka musi być cienka więc tak jak tam piszą do połączeń ciasno pasowanych i połączeń śrubowych bo tam też wchodzi niewiele tego kleju ;). Najważniejsze, że w razie czego da się taką śrubę zdemontować.
W poprzednim T-25 jaki miałem był właśnie problem z odkręcającymi się szpilkami. Niektóre z nich w końcu zamieniłem na śruby z odpowiednim gwintem na całej długości i o takiej długości żeby zmieściła się jeszcze nakrętka. Śrubę z nakręconą do końca nakrętką i podkładką sprężystą wkręcałem do końca w obudowę skrzyni biegów. Potem dociskałem pochwę właśnie tą nakrętką. Nakrętka też była specyficzna bo z kołnierzem z jednej strony. Można czasami takie kupić. Dzięki tym śrubom problem w końcu został rozwiązany. Niestety nie wszędzie da się wkręcić takie śruby. Tam trzeba zastosować szpilki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wyjęcie tylnej osi ciągnika t25 pomocy Dzisiaj, 00:57
  •  

#22 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:08

wyjęcie tylnej osi ciągnika t25 pomocy Zastosowanie śrub zamiast szpilek tam gdzie się da to bardzo dobre rozwiązanie, bo można je dopasować na odpowiednią długość otworu co nam daje trzymanie na całym gwincie otworu zwłaszcza, że stare luźne szpilki mogły już trochę gwint popsuć. Chyba wiadome żeby stosować śruby 8,8 lub 10,9. i najlepiej żeby pod łepkiem miały trochę łysinki która to będzie działać jak kołek ustalający.
Ale najważniejsze żeby były dobre kołki ustalające i ich otwory bo bez nich to możemy dociągać śruby co tydzień. Jak bardzo rozbite to trzeba rozwiercać i dorabiać kołki.
Jeśli nie jest z nimi tak źle ale wychodzą to pod najbliższą szpilkę podłożyć blaszkę która zakryje otwór od kołka zapobiegając jego wychodzeniu.

#23 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 10 styczeń 2012 - 13:34

wyjęcie tylnej osi ciągnika t25 pomocy Na razie spróbuję na klej,a jeśli to nie pomorze to zrobię na blaszki,ale już o tych blaszkach myślałem,ale jednego kołka mam pod poduszką od mocowania błotników i nie chce już tego rozbierać. B)

#24 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo plażowe morskie

Napisany 09 kwiecień 2014 - 16:37

wyjęcie tylnej osi ciągnika t25 pomocy mam spory problem okazało się iż poprzedni właściciel we Władymircu nawiercał większe otwory na szpilki trzymające pochwe zwolnicy osłabiając tymczasem krawędzie otworów na szpilki pochwy, żeby było malo cała pochwa popękana z tego powodu. Zakupiłem nową nie wiedząc o innych rozmiarach śrub (oryginał ok.12mm przerobione na 20mm!!!) zabrałem się do wymiany i okazał się przysłowiowy zonk w dodatku te gigantyczne śruby poluzowane nie można dokręcić gwinty zjechane. Chciałbym zrobić tak by pasowało na oryginalne otwory te w pochwie nie wiem co zrobić myślalem o tego typu rzeczach ale nie wiem cy to trwałe i czy bym dobrał http://cbt.net.pl/oferta/wkladki
lub http://allegro.pl/sp...4028140427.html lub http://www.uni-bis.c.../beztrzpieniowe albo zamówic gdzieś szpilki żeby z jednej strony był oryginalny gwint a drugiej na te otwory mniej więcej. Problem tym że różnica w rozmiarze jest znaczna.

surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 09 kwiecień 2014 - 17:21

wyjęcie tylnej osi ciągnika t25 pomocy W ledach były większe otwory w pochwie bo tam są większe śruby ale wtedy byś musiał zmienić pochwę i zwolnicę tylko nie wiadomo jaki rozstaw śrub jest w skrzyni Władka żeby wszystko się zgrywało.Chyba zostało ci zamówić wymiarowe szpilki.

Kolego pamiętaj że tam jeszcze idą kołki czy bolce nie wiem jak to się dokładnie nazywa,zanim wszystko skręcisz do kupy musisz wszystko na tych bolcach osadzić a później skręcać.

Edytowany przez Piotruniu25, 09 kwiecień 2014 - 17:23.

#26 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 08:36

wyjęcie tylnej osi ciągnika t25 pomocy tylko gdzie takie szpilki dostać lub z czego i gdzie z zrobić?

@Jaworski_K

#27 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 09:10

wyjęcie tylnej osi ciągnika t25 pomocy okazało się że niektóre śruby są przełożone na wylot od środka skrzyni i nie można ich wyjąć . Cy będę musiał zdejmować kabinę? Jeżeli tak to jak to się robi? traktor mam na dworze i lipa czy to dużo czasu zajmuje dużo odkręcania wszystkiego?

@Jaworski_K

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 08:56

wyjęcie tylnej osi ciągnika t25 pomocy Witam ponownie jakie symeringi lub uszczelniacze powinienem kupić jak mam wyjęte pochwy i zwolnice rozłożone? szukałem po sklepach i nie znalazłem nic konkretnego a wolałbym oryginalne rosyjskie.

@Jaworski_K