Skocz do zawartości

Zdjęcie

mała hodowla trzody chlewnej.

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Pejus94

Pejus94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 21 październik 2007 - 07:58

mała hodowla trzody chlewnej. mój ojciec też chodzi do pracy i nie chowamy macior bo nikt nie przypilnuje ociec w pracy ja w szkole tylko kupujemy prosiaki
W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mała hodowla trzody chlewnej. Dzisiaj, 18:58
  •  

#22 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 21 październik 2007 - 10:38

mała hodowla trzody chlewnej. Bartek a jak wygląda taki tucz tradycyjny?? swoja pasza to wiem ale czy koncentrat tez można stosować?? jaki jest skład paszy? i jak pozyskać takich odbiorców na tradycyjne tuczniki? a teraz pytanko do kolegi pejus94 powiedz mi jak wychodzisz na tym że kupujesz prosiaki po ile kupujesz i po ile sprzedajesz tuczniki że wychodzisz na plus?

#23 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 22 październik 2007 - 06:14

mała hodowla trzody chlewnej. W skład pasz może wchodzić:
- zboże ale bez kukurydzy,
- ziemniaki gotowane,
- koncentrat paszowy do zbilansowania dawki.
- premiksy w niedużych ilościach.
Nie można stosować serwatki, soji, mączek rybnych i antybiotyków.
Dawkę należy zbilansować według zapotrzebowania poszczególnych grup wiekowych.
Trzyma sie trochę dłużej do wagi około 110-115 kg. Takie mięso dużo lepiej nadaje sie do wyrobu wędlin w tradycyjny sposób. Nie występuje też problem z tzw. "luźnym mięsem".
Inne zasady jak w normalym tuczu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 23 październik 2007 - 19:40

mała hodowla trzody chlewnej. bartek ja daje swinkom tak srut z pszenzyta i owsa i do tego koncentrat do smaku na mokro daje mieszam we wiadrach. o godz 15 daje zielonke z lucerny. mam tej lucerny troche wiec szkoda zeby sie zmarnowała. powiedz jak pozyskać odbiorę na takie swinki i jaka jest cena za kg. pozdrawiam

#25 Share rafal19

rafal19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 13:22

mała hodowla trzody chlewnej. Jeżeli mówisz o małej hodowli,to nie ma ona przyszłości na dobry obrót z przychodem. Cena pasz jest coraz wyższa a cena mięsa wieprzowego jest tak śmieszna, ze na zero może i wyjdziesz a i tego nie wiadomo heh. No ale jeśli zależy Ci na hodowli świń to proponuję żeby sprzedawać młodzież odsadzoną bo wtedy najlepiej sie opłaca, a sobie zawsze możesz cos wychować do zabicia. ;)

#26 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 15:49

mała hodowla trzody chlewnej. Ja bym na twoim miejscu nawet nie zaczynał się w to bawić, bo ja sam miałem ponad 20 macior, a teraz zostały mi tylko 3 i tak całkiem to zlikwiduje bo szkoda zachody, bo ta cena jest śmieszna i wole zboże sprzedać. ;)

#27 Share Lucasssss

Lucasssss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 październik 2008 - 13:50

mała hodowla trzody chlewnej. Ale teraz zaczyna się powoli opłacać hodowla świń. Dużo rolników zrezygnowało ze świń i teraz jest duże zapotrzebowanie na nie. Cena u nas jest już 4,50- 60 zł i ma iść do 5 zł, bo nie ma świń. No przy tej hodowli ( jak przy każdej innej raczej ) jest trochę zachodu. Pasza droga jest 1 workiem jakiegokolwiek koncentratu kosztuje od 50- 70 zł wzwyż jedyne co jest za darmo to słoma :o , ale i tak żeby ją mieć trzeba jeszcze ciągnikiem trochę się narobić żeby ją zebrać... :o My mamy ( wujek ) zawsze te 60 szt. na stanie jak sprzedamy trochę, a tak średnio jak hodujemy to 80-100 szt.

#28 Share lukasz16s

lukasz16s

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 08 październik 2008 - 14:57

mała hodowla trzody chlewnej. cena idzie w dół kto ci powiedział że w górę chyba ostatnio sprzedawałeś świnie miesiąc temu to były po 4,50 a teraz są po 3,90-4,00+vat
JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

#29 Share Lucasssss

Lucasssss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 październik 2008 - 16:38

mała hodowla trzody chlewnej. Tydzień temu... I były po 4,60 bodajże, a ten Berger ( facet, który po nie przyjeżdża ) powiedział, że cena pójdzie jeszcze do góry, bo nie ma świń, że dużo rolników na krowy się przerzuciło i przerzuca... 2 jego stałych klientów co sprzedawali mu zrezygnowało. Zawsze mu dawali po 130 świń na raz, a my przeważnie po 20- 25 świń. Małe gospodarstwo mało świń :o

#30 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 08 październik 2008 - 16:54

mała hodowla trzody chlewnej. Panie @Lucassss, jeśli wszyscy będą tak podchodzić do sprawy, to za kilka miesięcy tuczniki będą po 2.50 zł za kilogram, bo oczywiście teraz wszyscy się na świnie nastawiają. I akurat, jak już będą mogli sprzedać to wtedy cena spadnie do 2.5 zł. Ile razy jeszcze musi tak być, żeby się ludzie wreszcie rozumu nauczyli ?
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 08 październik 2008 - 17:05

mała hodowla trzody chlewnej. Ja myślę żeby się opłacała ta hodowla to trzeba chować więcej i wtedy te straty nadrobimy ilością sprzedanych tuczników :o. My mieliśmy ciągle około 40 macior i sprzedawaliśmy do 600 szt tuczników rocznie a teraz chlewnie stoją puste (magazynujemy w skojcach na głęboką ściółkę nawóz w big begach). Gdyby cena była wysoka to i tak wszyscy by nie rzucili się spowrotem na chów świń tylko nieliczni by to zrobili. :o
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#32 Share Lucasssss

Lucasssss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 październik 2008 - 13:30

mała hodowla trzody chlewnej. Nam się puki co opłaca, a mamy 100 szt. Pasze tanio kupujemy po znajomości tak jak i lekarstwa. A najniższa stawka za świnie była u nas 3,90 przez 5 miesięcy, a tak te 4 zł zawsze się trzymało... A wie ktoś ile kosztuje parka prosiąt ??? Ile z 240 zł strzelam proszę się nie śmiać :o

#33 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 09 październik 2008 - 17:21

mała hodowla trzody chlewnej. we wtorek pytalem to po 250 zł parka, wielkopolskie

#34 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 09 październik 2008 - 19:11

mała hodowla trzody chlewnej.

Nam się puki co opłaca, a mamy 100 szt. Pasze tanio kupujemy po znajomości tak jak i lekarstwa. A najniższa stawka za świnie była u nas 3,90 przez 5 miesięcy, a tak te 4 zł zawsze się trzymało... A wie ktoś ile kosztuje parka prosiąt ??? Ile z 240 zł strzelam proszę się nie śmiać :o

Witam powiedz gdzie ty mieszkasz ze najniższa stawkę za świnie otrzymałeś 3,9 ja w ty roku najtaniej sprzedałem po 2,8 a najdrożej 4,70 i powiem ci ze teraz sprzedaje po 4,1 z tendencja spatkowa i myślę o zaprzestaniu hodowli ma 30 macior cykl zmoknięty kiedyś jeszcze szło zrobić na tym jakieś pieniądze ale teraz to nic szczególnie w tym roku
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#35 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 26 październik 2008 - 12:31

mała hodowla trzody chlewnej. panowie albo rośniemy i sprzedajemy co najmniej 1000 tuczników w ciągu roku w cyklu zamkniętym albo rezygnujemy. zasada RR ROŚNIJ albo REZYGNUJ tak to już jest w tym świńskim świecie
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#36 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 26 październik 2008 - 15:00

mała hodowla trzody chlewnej. Do 1000 sztuk to u nas może trzy osoby oddaje rocznie u nas limit jest trochę mniejszy ok 600 sztuk rocznie i nawet na tym wychodzimy oraz sprzedawanie loszek i knurów

#37 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 26 październik 2008 - 16:22

mała hodowla trzody chlewnej. weź człowieku ogarnij i wybij sobie te świnie z głowy, szkoda roboty, świński rynek jest chyba najmniej stabilnym cenowo ze wszystkich, o ile w ogóle się opłaca to rzadko bo ja ceny lepsze to pasze idą w górę 2x, albo inne koszty, jak się opłaca to chwilowo a potem ceny spadają... jedynie jak ktoś ma większą hodowlę to może jeszcze wyjdzie na swoim bo kiedyś trafi się na tą cenę :P pomyśl o jakiejś innej hodowli

#38 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 26 październik 2008 - 17:52

mała hodowla trzody chlewnej. Tak Ok to może mam teraz wszystko przebudowywać na krowy mleczne czy byki jeśli cena mleka jest tak samo zadowalająca jak cena za żywiec niecała 1zł za litr :P a krów nie będziesz żywił na samej kiszonce też trzeba inwestować w pasze koncentraty nie mówię tu o małej hodowli typu 100sztuk rocznie jeśli by się dało bym trzymał więcej ale mam za mała chlewnie wink.gif

#39 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 26 październik 2008 - 18:16

mała hodowla trzody chlewnej. nie miałem na myśli takich hodowli, coś zupełnie innego, źle mnie zrozumiałeś :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lukasz16s

lukasz16s

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 październik 2008 - 19:31

mała hodowla trzody chlewnej. w mojej wsi zostało dwóch rolników ja i przemek1503 ale on już zrezygnował z hodowli świń i sprzedaje rzepak i zboże a my chowamy 500szt świń w cyklu zamkniętym i 300 w tym roku w cyklu otwartym
JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha