Skocz do zawartości

Zdjęcie

mała hodowla trzody chlewnej.

50 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 19 październik 2007 - 17:03

mała hodowla trzody chlewnej. Witam zastanawiam się nad hodowlą trzody chlewnej jako dochodu dodatkowego. co wy na to??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mała hodowla trzody chlewnej. Dzisiaj, 03:28
  •  

#2 Share Pejus94

Pejus94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 19 październik 2007 - 17:15

mała hodowla trzody chlewnej. przy tej cenie sie nie opłaca i przy tej cenie zboża
W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

#3 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 19 październik 2007 - 17:15

mała hodowla trzody chlewnej. Wszystko zależy jaką ilość tuczników będziesz rocznie odstawiał...więc ile planujesz rocznie sprzedawać...?? :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 19 październik 2007 - 18:00

mała hodowla trzody chlewnej. Popieram Pejusa94 cena zboża jest wysoka a i jeszcze trzeba jakieś witaminki i słomę .
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#5 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 19 październik 2007 - 18:17

mała hodowla trzody chlewnej. jeśli ma to być mała hodowla to pomysł kiepski. pracy dużo a zyski małe. jesli masz swoje zboże to jeszcze można to przemyśleć ale jak miałbyś kupowac to daj sobie spokuj

#6 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 19 październik 2007 - 19:52

mała hodowla trzody chlewnej. mam troche hektarów i zboże jest i słoma też tylko koncentrat do paszy bym kupował. a myślałem tak o jakieś 50 sztukach rocznie. jak narazie moze w przyszłości więcej.

#7 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 19 październik 2007 - 20:17

mała hodowla trzody chlewnej. Jak zboża nie musisz kupować no to możesz coś hodować...czy się opłaca czy nie...hmm...jak nic nie będzie robił to nic nie będzie miał a jak coś zacznie to zyski na pewno jakieś będą....teraz będziesz miał 50 a za parę lat możesz mieć dużo więcej....tylko chęci, chęci i jeszcze raz chęci do pracy.... :)

#8 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 19 październik 2007 - 20:31

mała hodowla trzody chlewnej. Wiesz Marcin ja teraz tez choduje świnki tylko ze kupuje prosiaczki a z cena dobrego prosiaka to jest różnie. a teraz mysle nad 2 maciorami na poczatek a chęci to mam duzo bo praca w gospodarstwie to mój zywioł. wiesz ja nie jest uzależniony z dochodami od rolnictwa bo mam dobrą pracę ale każdy grosz sie przyda w dzisiejszych czasa. tak mysle

#9 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 19 październik 2007 - 20:52

mała hodowla trzody chlewnej. No zgadzam się z tobą...ale stawiaj maciory...i sam odchowuj prosięta...bardziej się to opłaca...już nie musisz płacić za prosiaka... :) ...jak jest pole to coś trzeba robić zawsze coś się zarobi....POWODZENIA... :)

POZDRAWIAM... :)

#10 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 19 październik 2007 - 21:09

mała hodowla trzody chlewnej. Na dzienń dzisiejszy chodowla trzody kuleje i to bardzo jeżeli cena wynosi 3,20. Wiec nie wiem czy nie lepiej gdybyś sprzedał zboże i słome moim zdaniem na dzisiejszy rok lepiej na tym wyjdziesz. Na Twoim miejscu rok bym się wstrzymał.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 październik 2007 - 18:49

mała hodowla trzody chlewnej. wiesz słomy i zboża to nie sprzedam bo mam świnki i coś muszą jeść i na czymś spać. odchowam sobie loszki na maciory i będę miał swoje ze spokojem. koledzy powiedzcie jeszcze cos o proszeniu sie macior jak pilnujecie proszenia i wogóle coś napiszcie o tym o odchowaniu prosiaczków tez z góry dziekuje

#12 Share Pejus94

Pejus94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 20 październik 2007 - 18:54

mała hodowla trzody chlewnej. ja teraz mam świnie na kaput i krowe to zbożę sprzedaje a słome wymieniam na gnuj i sprzedaje za tone słomy wziąłem 340zł/t
W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

#13 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 październik 2007 - 19:09

mała hodowla trzody chlewnej. dlaczego masz na kaput?? napiszcie coś o proszeniu się macior i odchowaniu prosiaczków

#14 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 20 październik 2007 - 19:27

mała hodowla trzody chlewnej. No to tak...ja maciorę ma w chlewku chodzi sobie wolno i przy oproszeniu cały czas jest ktoś przy niej bo niekiedy trzeba pępowinę ( czy coś takiego ) urwać, niekiedy mały prosiak przyjdzie w łożysku ( nie znam się na tym - przepraszam jak popełnię jakiś błąd ) i jak nikogo tam nie ma to po prostu taki mały się udusi...jak maciora się już oprosi, wszystkim małym prosiakom kleszczami łamiemy zęby żeby nie gryzły maciory itd....obok kojca gdzie jest maciora mam drugi chlewek w którym jest światło, po 3 - 4 dniach woda i po 10 dniach ( nie wiem dokładnie ) pasza i one sobie między tymi dwoma chlewkami chodzą ( tylko małe prosiaki )...jeszcze są jakieś szczepienia itd...jeszcze coś napisać... :)

#15 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 październik 2007 - 20:04

mała hodowla trzody chlewnej. ja mysle o kojcu porodowym. jak maciora będzie w takim kojcu to nie ma niebezpieczeństwa że zje swoje łożysko i jest mniejsza prawdopodobnośc przygniecenia prosiaka. mam jeszcze jeszcze mały problem jak doprowadzić do tego zeby oprosiła się jak będe w domu. ja pracuję od 7 do 15 od poniedziałku do piatku. poradźcie cos

#16 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 20 październik 2007 - 20:50

mała hodowla trzody chlewnej.

ja mysle o kojcu porodowym. jak maciora będzie w takim kojcu to nie ma niebezpieczeństwa że zje swoje łożysko i jest mniejsza prawdopodobnośc przygniecenia prosiaka. mam jeszcze jeszcze mały problem jak doprowadzić do tego zeby oprosiła się jak będe w domu. ja pracuję od 7 do 15 od poniedziałku do piatku. poradźcie cos

Na to już nie masz wpływu...prosi się wtedy kiedy już jest ten moment...nie ważne która godzina...czy jesteś w domu czy nie...taka natura... :)

#17 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 październik 2007 - 21:07

mała hodowla trzody chlewnej. a jak nikt nie przypilnuje to co wtedy?? cos może się stac??

#18 Share Laraks

Laraks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 20 październik 2007 - 21:13

mała hodowla trzody chlewnej. mozesz miec straty w liczbie prosiat bo prosie moze sobie nie poradzic jak przyjdzie na swiat lub maciora zadusi

#19 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 październik 2007 - 21:19

mała hodowla trzody chlewnej. ale jak maciora bedzie w kojcu to nie powinno być tak źle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 20 październik 2007 - 22:18

mała hodowla trzody chlewnej. Jeżeli masz pracę to raczej kup prosięta i je odchowuj. Z lochą jest wiele problemów i niestety dobrze jest być przy porodzie (mniejsze straty). Maciorę musisz trzymać żywić przez conajmniej 5 miesięcy, masz dostęp do inseminacji lub knura bo żeby były prosięta trzeba pokryć. A to nie zawsze wychodzi za pierwszym razem. Dlatego jeżeli chcesz sprzedawać 50 tuczników to prosięta kupuj. Przy tej ilości dobrym interesem jest też chów tradycyjny jednak musisz mieć odbiorców którzy zapłacą więcej za tuczniki w ten sposób chowane (żywienie kosztuje mniej ale pracy więcej i tucz trwa dłużej) U nas niektórzy tak robią i są chętni na kupno takiego mięsa po wyższej cenie. Jak chcesz dowiedzieć się więcej to pisz do mnie!