Krzysiek19

Wzbogacenie

Polecane posty

Krzysiek19    2

Witam nie znalazłem takiego tematu, jakie jest wzbogacenie od kupna używanego ciągnika?


Ursus c-330 i MF 255
następca c 330 Renault Cergos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ile dasz za ciągnik tyle się wzbogacisz. Proste.

A może o coś innego ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

pewnie chodzi Ci czy musisz odprowadzić podatek od wzbogacenia do Urzędu Skarbowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ale nie ma, i nie było czegoś takiego jak podatek od wzbogacenia.

Jest podatek od czynności cywilno prawnej,jeśli o ten chodzi. To 2%, tak jak przy samochodach. Od faktury vat i handlarzy nie płaci się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Jeśli kupujesz od osoby fizycznej, czytaj inny rolnik nie będący na Vat to płacisz w Urzędzie Skarbowym wspomniane 2% od czynności cywilno-prawnych. Natomiast jeśli kupujesz od handlarza ciągników(dealera) to nie płacisz wtedy nic, poza oczywiście ceną ciągnika . On płaci podatek do US a tobie wystawia fakturę VAT. Zadzwoń i dowiedz się czy jest rolnikiem, czy handlarzem.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Mogę się mylić ale od maszyn rolniczych nie płaci się wzbogacenia.W każdym bądz razie ja jak kupowałem ciągnik od niemieckiego rolnika osobiście tylko na umowę nic nie płaciłem w Polsce,tylko sama rejestracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ale tam jest mowa o maszynach rolniczych, a nie o ciągnikach.Chyba że nie doczytałem? Ciągnik jest rejestrowany więc jestem ciekaw jak to się ma do ciągników.

Jaro a byłeś w urzędzie skarbowym i się pytałeś czy masz coś zapłacić ?

Ja też kupiłem ciągnik z zagranicy ale od handlarza i na fakturę i coś płaciłem w US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Jeżeli byś wygrał ten ciagnik na loterii lub ktoś by ci go podarował to musiałbyś zapłacić 10% podatku (od jego wartości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr034    0

Ale tam jest mowa o maszynach rolniczych, a nie o ciągnikach.Chyba że nie doczytałem? Ciągnik jest rejestrowany więc jestem ciekaw jak to się ma do ciągników.

Jaro a byłeś w urzędzie skarbowym i się pytałeś czy masz coś zapłacić ?

Ja też kupiłem ciągnik z zagranicy ale od handlarza i na fakturę i coś płaciłem w US.

:rolleyes: B) :D

tylko najlepiej kolego napisz co zapłaciłeś bo podatek od CCP płaci sie od umow z Polski jezeli umowa jest z poza polski to na pewno nie zapłaciłeś 2 %

ale co innego jest z vatem pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Musiał bym poszukać co płaciłem. Mi firma rejestrowała, samemu nie chciało mi się bawić, bo jeszcze samochód rejestrowałem. Nie jestem pewny ale za wszystko zapłaciłem koło 500 zł i dziewczyna dowód i tablice do domu przyniosła.

Na pewno te 2% nie płaciłem. Jakiś podatek 180-200 zł. Ale to był chyba stały podatek. Nie ważne od jakiej sumy. Bo w tamtym roku zmieniły się podatki i rolnik coś musi zapłacić. Dwa lata temu tego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goralus19    0

witam jeżeli kupujesz od rolnika to nie płacisz nic bierzesz kopie nakazu płatniczego rolnika od którego kupujesz ciągnik chyba że coś się zmieniło od nowego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek19    2

Dzwoniłem i to jest ciągnik od rolnika, trzeba zapłacić wzbogacenie(2% cz 10%) czy w ogóle nie płacić bo teraz to już nie wiem ...


Ursus c-330 i MF 255
następca c 330 Renault Cergos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

10% nawet nie bierz pod uwagę, bo to jest podatek od wygranej. Wiesz co najlepiej zadzwoń do swojego US i dopytaj, bo temat można ciągnąć a dalej nie będziesz wiedział czy płacić czy nie. Jak już czegoś się dowiesz to napisz na koniec w temacie, to będzie informacja na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

musisz zapłacić w US te 2% od kwoty na umowie sam płaciłem jak kupowaliśmy c-385 a dltego ze to pojazd z homologacją tzn ze do rejestracji tam mi powiedzieli a np jak kupisz rozrzutnik to nie zapłacisz bo na to zazwyczaj nei robisz umowy a nawet tego nie rejestrujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Nie byłem w US tylko przegląd ,tłumaczenie dowodu i umowy.Ciągnik został od razu zarejestrowany .Nie wiem jak to się ma do ciagnika kupionego w Polsce i na polskich blachach ale nie powinno być żadnego podatku.Co innego od samochodu wtedy jest 2 % jeżeli nie mamy faktury.Ja nie byłem w US i nie pytałem wiem tylko tyle że nie mając np.faktury cz kwitu ze skarbowego o opłacie 2% nie zarejestrują samochodu co do ciągnika nie było jakich kolwiek pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

To że się nie pytali to nie znaczy że nie musiałeś odwiedzić US. Ja też nie raz coś rejestrowałem i tylko niekiedy pytali się czy byłem w US, lub mówili że mam iść do US. A o tym podatku wiem bo jak kupowałem ciągnik to handlarz mi powiedział że w styczniu coś weszło i muszę zapłacić chyba 180 zł. Nawet dziewczyna co mi to robiła to nic o tym nie wiedziała.

A co do ciągnika kupowanego w Polsce to zawsze płaciło się te 2%. Może teraz coś zmienili. Ciągniki, przyczepy to zawsze opłacałem 2% w US.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek19    2

Witam,

Przepraszam, za tak późno odpisuje, ale byłem niecały miesiąc temu w US i musiałem zapłacić 2%, co dziwnie nie mieli tego ciągnika w katalogu...


Ursus c-330 i MF 255
następca c 330 Renault Cergos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Ja jak rejestrowałem ciągnik to płaciłem 2 % ale w starostwie o to nie pytali czy płaciłem czy nie

 


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9755

Od samochodów, ciągników i przyczep ( wszystkiego co sie rejestruję) placi sie podatek o wartosci 2% ceny w umowie. Z placenia podatku zwalnia faktura vat oraz cena nizsza lub rowna 900 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

To nie jest żadne wzbogacenie tylko podatek od czynności cywilnoprawnych a więc tak naprawdę zalicza się tu m.in. kupno każdej rzeczy nie tylko tej rejestrowanej ale choćby i używanego telewizora czy każdej innej rzeczy Oczywiście w większości przypadków każdy to olewa ale w przypadku kupna auta czy ciągnika nie da się tego obejść bo te rzeczy podlegają rejestracji więc zostaje ślad po zmianie właściciela Kombajnu się nie rejestruje więc takiego śladu nie będzie - ale teoretycznie należy i w tym przypadku opłacić podatek 2% od czynności cywilnoprawnych Utarło się że to kupujący opłaca ten podatek ale chyba w prawie nie ma takiego zapisu - jest to rzecz umowna miedzy kupującym a sprzedajacym

 

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj