przemek111447

opas bydła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość podlasiak89   
Gość podlasiak89

Jak uwazasz ile i czego zasiac i jaki plon masz na mysli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2121    0

Witam mam pytanie odnośnie bel sianokiszonki dla opasów czy taką jedną bele dam rade spaś 6-7 bykami zanim zacznie się psuć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcis    3

Panowie, a czy pasza dla kur rzeźnych nada sie dla opasow? Podobno są w niej jakieś sterydy czy to prawda  ? Bydło na sterydach będzie rosło chyba szybciej tylko czy nie zaszkodzi pasza dla kur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

nie zaszkodzi. Bedą super rosły. Tylko taka pasza strasznie droga. I zawiera mączki rybne, z krwi. I jak Ci wykryją, to zrównają posiadłość z ziemią:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weekend123    0

Witam.  Myślę o hodowli opasów  . Czy ma to sens przy sprzedaży  około 30 sztuk rocznie?  Jaki areał łąk musiałbym posiadać? Czy żywienie  samą kiszonką z kukurydzy wchodzi w grę  (gdzieś tak słyszałem). Wszystkie potrzebne maszyny posiadam. Szukam jakiejś sensownej porady. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kret1992    16

Witam.

Mam pytanie.

Jaka dawke sruty poekstrakcyjnej rzepakowej i sojowej podajecie byczkom na jeden opas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czy byki powyżej 24 mies. mogą przestać lub zwolnić  przybieranie na wadze słyszałem gdzieś taką opinię a Wy co o tym myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

W  wieku  dwóch  lat  zmieniają  zęby  -wtedy  pobierają   mniej  paszy  to i  mniej  przyrastają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52
Dnia 16.01.2019 o 07:36, Kret1992 napisał:

Witam.

Mam pytanie.

Jaka dawke sruty poekstrakcyjnej rzepakowej i sojowej podajecie byczkom na jeden opas

ja daje ok 150 kg rzepaku i 25 kg mocznika zamiast soi reszta zboze na tone paszy plus premiks przyrosty zadowalajace

1 minutę temu, Szymi40 napisał:

W  wieku  dwóch  lat  zmieniają  zęby  -wtedy  pobierają   mniej  paszy  to i  mniej  przyrastają.

to zalezy tez od rasy bo np hf zeby zalpal 800 kg niestety potrzebuje ok 30 miesiecy, poza tym w duzej ilosci przypadkow to sprawa indywidualna sa sztuki ktore beda dobrze przybierac do 30 miesiecy  tak samo jak do 24 a sa ze po 2 latach beda slabiej przybierac

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
4 minuty temu, Szymi40 napisał:

W  wieku  dwóch  lat  zmieniają  zęby  -wtedy  pobierają   mniej  paszy  to i  mniej  przyrastają.

Na pewno w wieku 2 lat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Tak  +   -    zależy od  sztuki  , zjadanej paszy,  rasy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

teraz brzmi lepiej

Zdarzały się u mnie sztuki co zaczynały zrzucać zęby w wieku 16 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

panowie przesadziłem przejadłem byki, tzn zwiększyłem ilość śruty i zacząłem dawać do tego buraki pastewne, po 2 dniach byki się posrały a teraz ledwo jedzą, oczywiście teraz dostają tylko siano i wodę , trochę sianokiszonki, słabo to jedzą ale jedzą, martwi mnie że już 4 dzień i dalej tak memłają zamiast jeść , byki w wadze około 850-950 wiek 22 mieś , szkoda bo chciałem przed sprzedażą podtuczyć a efekt odwrotny , zapewne waga trochę spadnie, ale czy im to przejdzie, czy coś im zapodać, czy może głodówkę totalną zrobić? ktoś pomoże? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

Trudno eksperymentowac.ja bym kupił bufor i wlewalem bo jeść go nie beda i tylko siano dawał z dzień. Potem stopniowo wracał do dawki jak dawales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
10 godzin temu, suzuki18l napisał:

panowie przesadziłem przejadłem byki, tzn zwiększyłem ilość śruty i zacząłem dawać do tego buraki pastewne, po 2 dniach byki się posrały a teraz ledwo jedzą, oczywiście teraz dostają tylko siano i wodę , trochę sianokiszonki, słabo to jedzą ale jedzą, martwi mnie że już 4 dzień i dalej tak memłają zamiast jeść , byki w wadze około 850-950 wiek 22 mieś , szkoda bo chciałem przed sprzedażą podtuczyć a efekt odwrotny , zapewne waga trochę spadnie, ale czy im to przejdzie, czy coś im zapodać, czy może głodówkę totalną zrobić? ktoś pomoże? 

Ile dales tej sruty na sztuke na dzien ?

W takiej wadze nie lepiej je sprzedac ? 

Bedziesz nagrywal cos na yt ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

nie wiem ile kg, ale 2X więcej na głowę niż zwykle, dziennie 3 sztuki dostawały 3 razy po wiadrze 8 l ( rano -południe -wieczór) zwiększyłem że szło 3 x po 15 l  i do tego pół wiadra buraków posiekanych 3x dziennie do śruty , dziś znowu kupę siana zostawiły , ale zabrałem im je i dałem ponownie sianokiszonkę to wyjadły ją ładnie,  ale na śrutę to patrzeć nie mogą , zobaczę czy przez noc wyjedzą ponownie, a nie sprzedaje bo młode jeszcze,  i chcę skarmić sianokiszonkę by mi nie zostało , a maluchy za małe do sianokiszonki, akurat dziś kupiłem kamerkę, ale mega zawiedziony jestem , zobaczę jak w dzień będzie nagrywać

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
8 godzin temu, suzuki18l napisał:

nie wiem ile kg, ale 2X więcej na głowę niż zwykle, dziennie 3 sztuki dostawały 3 razy po wiadrze 8 l ( rano -południe -wieczór) zwiększyłem że szło 3 x po 15 l  i do tego pół wiadra buraków posiekanych 3x dziennie do śruty , dziś znowu kupę siana zostawiły , ale zabrałem im je i dałem ponownie sianokiszonkę to wyjadły ją ładnie,  ale na śrutę to patrzeć nie mogą , zobaczę czy przez noc wyjedzą ponownie, a nie sprzedaje bo młode jeszcze,  i chcę skarmić sianokiszonkę by mi nie zostało , a maluchy za małe do sianokiszonki, akurat dziś kupiłem kamerkę, ale mega zawiedziony jestem , zobaczę jak w dzień będzie nagrywać

Mocno przesadziles z dawka ja daje 2 razy po wiaderku 5litrow z tym ze wieksszoc to owies i jeczmien a malo pszenzyta lepiej dawaj im wiecei siana niz sianokiszonki tym bardziej teraz 

Jakby nie patrzec to teraz wiekszosc kamerek to dziadostwo chyba ze ktos chce wydac 2tys to moze kupi cos normalnego ale tez sie psuja ja jak cos czekam na film moze byc z opasow jak trzymasz jak masz u siebie to zrobione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

masz rację jedzą kiszonkę ale dalej sraczka, od dziś tylko sianko, daje takie najlepsze co cielakom zdaje, i je jedzą aż miło do czysta wylizują, dziś wywoziłem słomę i belka poturlała się pod byki i też ją jedzą, dziś od południa tylko siano słoma i woda ale teraz wieczór dalej sraka, jutro dalej będę obserwował, moja śruta to łubin pszenica jęczmień pszenżyto i żyto + kartofle lub buraki do tego, a co do kamerki to chyba lepiej używaną ale z tych droższych np gopro 5 już za 750 zł można wytargać, zastanawiałem się bykom jakiś bufor , elektrolit dać, ale jak takiemu bykowi to wlać do pyska, nie możliwość , tak samo mam dobry środek na biegunkę ale nie da rady to zapodać, chyba że poidło odłączę , będą spragnione to wypije każdy z wiadra

 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Jak maja srake to wode im odernij dawaj im 20 litrow n a sztuke na dzien i im wystarczy srute odstaw siano i slome jak masz owsiana jeczmienna niech jedza do woli mozesz dac do wody im witaminy i jakies srodki na biegunke

Te nowe gopro tez po 1500 zl a upadnie pare razy i juz problemy i oddawaj na gwarancje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

Kilka razy słyszałem od kupujących ze cielaki lub byki  mają duże brzuchy. To jest przenoszone genetycznie czy poprostu jakosc mojej paszy jest taka że muszą tyle się jej najeść. I się rozrastają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Witam, pytanie do znawców, mam byki hf i mieszane, część luzem w kojcach po 10 sztuk i mam też na łańcuchu, te luzem można powiedzieć że leją, ciągle rzadko się wypruzniają, co pościele to mokro, te na łańcuchu wypruzniają się dobrze, wszystkie jedzą to samo, w obecnym czasie rano śrut na 12 sztuk 3 wiadra takie 12l, trochę bysio i kreda, i do woli kiszonka z trawy 1 pokos, wieczorem to samo, te na łańcuchu mają wodę tyle ile wypija rano przed jedzeniem i wieczorem też przed, tamte luzem mają wodę non stop w poidle. Woda jest przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj