Skocz do zawartości

Zdjęcie

opas bydła

172 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Skup14

Skup14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 luty 2014 - 11:53

opas bydła sklad na 1 tone paszy
soja 100kg
rzepak 150kg
drozdze 50kg
mocznik 25kg
witaminy 25kg
reszta sruta z roznych zboz

2,5kg na sztuke dziennie od 150kg do konca opasu.

Jest ok? czy czegos brakuje? bialka?

Nie zadawaj tego samego pytania w kilku tematach. Wystarczy w jednym

Tez mam problem prawie cale stado sie zablokowalo w rosnieciu. dostaja qq i siano do oporu a do tego pasze wiec powinny isc w oczach a one niektore w wieku 2 lat 400kg waza mlodsze sztuki w wieku 1 roku nie lapia jeszcze 300kg. zadnych biegunek nie ma, zadnym siersc nie sterczy, wszystkie sa gladkie a nie rosna. Niektore byly odrobaczane ale nie widze roznicy. Na jesien wprowadzilem 2 byki do obory ktore chodzily na palu mialy po 200kg, a teraz po paru miesiacach w oborze jeden mial na wadze 180kg, czyli zmalal.. Co moze byc przyczyna??

Edytowany przez danielhaker, 13 luty 2014 - 21:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opas bydła Dzisiaj, 22:32
  •  

#62 Share zenekkrasowski

zenekkrasowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 13 luty 2014 - 19:46

opas bydła może to przez mocznik nie za dużo tego białka w paszy ???? spróbuj go odstawić albo zmniejszyć

reszta wygląd ok

#63 Share Skup14

Skup14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 luty 2014 - 19:57

opas bydła bez mocznika nie bylo roznicy. jedza a nie rosna

#64 Share zenekkrasowski

zenekkrasowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 13 luty 2014 - 20:05

opas bydła to Ci powiem masakra ....dawka wygląda super nie jeden byk by chciał tak się stołować a próbowałeś jakiegoś wet sprowadzić bo naprawdę coś z nimi nie tak może na coś chorują może pobrać im krew zrobić morfologie masz naprawdę poważny problem chyba

#65 Share Skup14

Skup14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 luty 2014 - 20:12

opas bydła niektore sztuki rosna w normie

#66 Share Litwin1988

Litwin1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 13 luty 2014 - 20:21

opas bydła energii brak może i powstaje przebiałkowanie.nie znam pełnych twoich dawek pokarmowych więc trudno określić

#67 Share zenekkrasowski

zenekkrasowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 13 luty 2014 - 20:21

opas bydła az zaczołem o tym czytać i mysle ze za dużo białka
http://www.odr.pl/pr...dowica-i-ketoza
Żywienie a zasadowica

Zasadowicę powodują błędy żywieniowe prowadzące do gromadzenia nadmiernych ilości amoniaku w żwaczu. Do nich należy:
- skarmianie w dużych ilościach wysoko białkowych pasz treściwych - śruty sojowej, rzepakowej, bogatych w białko mieszanek treściwych i koncentratów,
- stosowanie zielonek uprawianych na polach i użytkach zielonych intensywnie nawożonych azotem, lub gnojowicą,
- nie umiejętne stosowanie w żywieniu bydła mocznika, amoniakowanych wysłodków buraczanych oraz melasy mocznikowanej,
- skarmianie pasz zanieczyszczonych ziemią, wątpliwej jakości, a także nieregularne karmienie bydła oraz zagrzewanie się pasz (wtórna fermentacja),
- wypasanie pastwisk wczesną wiosną bez przygotowania krów do żywienia zielonkami. Młoda trawa a szczególnie z udziałem motylkowatych zawiera dużo białka ulegającego rozkładowi w żwaczu i związków azotowych niebiałkowych. W tych uwarunkowaniach w żwaczu nagromadzają się duże ilości amoniaku, który szkodzi i zmienia pH.
Następstwa i szkodliwość

Przebieg schorzenia może być lekki - subkliniczny, kliniczny i sporadycznie ciężki przy zatruciu mocznikiem.
Zasadowica podkliniczna - pogarsza zdrowotność oraz wzrost i rozwój cieląt. Psuje rozród (trudniejsze porody, zatrzymanie łożyska, opóźniona inwolucja macicy, pogorszenie inseminacji).
Kliniczny przebieg zasadowicy - utrata apetytu, biegunka i wychudzenie, a podwyższona koncentracja amoniaku uszkadza wątrobę

#68 Share Skup14

Skup14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 luty 2014 - 20:26

opas bydła QQ do oporu wiec energi maja a paszy ok 2,5kg to przesady z bialkem tez nie ma

#69 Share zenekkrasowski

zenekkrasowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 13 luty 2014 - 20:32

opas bydła to nie wiem ale możesz spróbować zmniejszyć białko i tak nie rosna to dużo nie tracisz

#70 Share Skup14

Skup14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 luty 2014 - 20:34

opas bydła rosna ale duzo za wolno. najlepsze sztuki 24 miesiace 700kg lapia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share AdamiHelena4

AdamiHelena4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 luty 2014 - 21:39

opas bydła Witam wszystkich, nie chcę cwaniakować ale w opasaniu bydła jest ważnych kilka czynników , jakość materiału przeznaczonego do opasania , tzn. potencjał danej sztuki , regularne żywienie ,odrobaczanie ( dwa różne środki jeden może nie na wszystko zadziałać ) . Często mieszańce mają lepsze przyrosty niż w czystej rasie .Ja osobiście zwracam uwagę na opłacalność ,wolę zadać wysłodziny z browaru do woli ( ok.20-30 kg/szt. + siano-kiszonka aniżeli 2.5kg śruty ze zbóż .Moje bydło nie musi rosnąć jak na drożdżach , wystarczy że w wieku 20-22 miesięcy osiągnie wagę 650kg to jest OK (p.s. nie jestem pewien ,czy post jest na temat... :wacko: ) . Tyrający pozdrawia wszystkich tyrających. :D

Witam wszystkich, nie chcę cwaniakować ale w opasaniu bydła jest ważnych kilka czynników , jakość materiału przeznaczonego do opasania , tzn. potencjał danej sztuki , regularne żywienie ,odrobaczanie ( dwa różne środki jeden może nie na wszystko zadziałać ) . Często mieszańce mają lepsze przyrosty niż w czystej rasie .Ja osobiście zwracam uwagę na opłacalność ,wolę zadać wysłodziny z browaru do woli ( ok.20-30 kg/szt. + siano-kiszonka aniżeli 2.5kg śruty ze zbóż .Moje bydło nie musi rosnąć jak na drożdżach , wystarczy że w wieku 20-22 miesięcy osiągnie wagę 650kg to jest OK (p.s. nie jestem pewien ,czy post jest na temat... :wacko: ) . Tyrający pozdrawia wszystkich tyrających. :D

#72 Share DamianMagdo

DamianMagdo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 luty 2014 - 18:38

opas bydła U mnie 16-17 miesięcy mają już po 900kg

#73 Share piech

piech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 17 luty 2014 - 18:22

opas bydła to czym ty pasiesz te bydlo ze w 16 miechow 900kg chyba ze rejestrujesz po 10 miechach i od tej daty liczysz jeszcze 16 miesiecy.

#74 Share Litwin1988

Litwin1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 17 luty 2014 - 18:36

opas bydła a moim zdaniem czy ktoś uzyska 600 czy 900 to mało ważne.najważniejsze ile mu na tym zostanie.pompowanie koncentratu do obucha i tak wiele niezmieni 2kg na dobe i tak nieurośnie a portfel momentalnie odchudzony

#75 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 17 luty 2014 - 18:54

opas bydła @Litwin też tak myślę.

#76 Share MateuszStaczyk

MateuszStaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 luty 2014 - 22:12

opas bydła

Haha jak ja jade po nawozyto dokałnie tak jest, z ojcem bierzemy kilka ton polifosek, moczników, saletr, soli potasowych i fosforanów a oni takie gały a po co przecież jest saletrzak tylko jedn sie da i rośnie a potem wypominają że co ja tak ciagam przyczepy z pola. Powiem Wam panowie że pomagają nam te dopłaty owszem ale też psują one poważne rolnictwo i rozwój, Bo właśnie utrzymują sie jeszcze tacy dwuzawodowcy którzy głównie zysk czerpią z dopłat a w polu za przeproszeniem gów*o. Najlepszym rozwiązaniem było by wycofanie dopłat a zwiększenie cen produktó któe sprzedajemy żeby punktować rozwój a nie stanie a nawet cofanie się w rozwoju. Nawt dopłąta to produktu była by sporyk kopnięciem a nie do hektara i pojawia sie dużo takik którzy mają kupe ha i tylko raz w roku je skoszą i dopłąte dostaje i z dopłaty żyje.

nie zgacam sie z toba moj tata ma gospodarstwo 2 krowy swiniaka i kury kaczki itp ale taz pracuje u kogos i szanuje gospodarstwo kombajn kupiony 2 ciagnik kupil i tak dalej wiec nie opbrazaj niektorych pewnie ze jedni nie sprzedaja ziemi bo po co trawa rosnie prosza mojego tate zeby wykosil a oni za pseldo uprawe gleby doplate dostaja

Haha jak ja jade po nawozyto dokałnie tak jest, z ojcem bierzemy kilka ton polifosek, moczników, saletr, soli potasowych i fosforanów a oni takie gały a po co przecież jest saletrzak tylko jedn sie da i rośnie a potem wypominają że co ja tak ciagam przyczepy z pola. Powiem Wam panowie że pomagają nam te dopłaty owszem ale też psują one poważne rolnictwo i rozwój, Bo właśnie utrzymują sie jeszcze tacy dwuzawodowcy którzy głównie zysk czerpią z dopłat a w polu za przeproszeniem gów*o. Najlepszym rozwiązaniem było by wycofanie dopłat a zwiększenie cen produktó któe sprzedajemy żeby punktować rozwój a nie stanie a nawet cofanie się w rozwoju. Nawt dopłąta to produktu była by sporyk kopnięciem a nie do hektara i pojawia sie dużo takik którzy mają kupe ha i tylko raz w roku je skoszą i dopłąte dostaje i z dopłaty żyje.

nie zgacam sie z toba moj tata ma gospodarstwo 2 krowy swiniaka i kury kaczki itp ale taz pracuje u kogos i szanuje gospodarstwo kombajn kupiony 2 ciagnik kupil i tak dalej wiec nie opbrazaj niektorych pewnie ze jedni nie sprzedaja ziemi bo po co trawa rosnie prosza mojego tate zeby wykosil a oni za pseldo uprawe gleby doplate dostaja

#77 Share 19Macin96

19Macin96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 maj 2014 - 21:41

opas bydła

sklad na 1 tone paszy
soja 100kg
rzepak 150kg
drozdze 50kg
mocznik 25kg
witaminy 25kg
reszta sruta z roznych zboz

2,5kg na sztuke dziennie od 150kg do konca opasu.

Jest ok? czy czegos brakuje? bialka?

Nie zadawaj tego samego pytania w kilku tematach. Wystarczy w jednym

Tez mam problem prawie cale stado sie zablokowalo w rosnieciu. dostaja qq i siano do oporu a do tego pasze wiec powinny isc w oczach a one niektore w wieku 2 lat 400kg waza mlodsze sztuki w wieku 1 roku nie lapia jeszcze 300kg. zadnych biegunek nie ma, zadnym siersc nie sterczy, wszystkie sa gladkie a nie rosna. Niektore byly odrobaczane ale nie widze roznicy. Na jesien wprowadzilem 2 byki do obory ktore chodzily na palu mialy po 200kg, a teraz po paru miesiacach w oborze jeden mial na wadze 180kg, czyli zmalal.. Co moze byc przyczyna??

Powiem tylko tyle, byki prze białkowane z pewnością.. jednym słowem mają się za dobrze.. Wszyscy chcielibyście żeby byki miały po 16 miesięcy i już 800kg czystej wagi, dawaj im objętościowej do woli a treściwej zmniejsz.. wypiernicz ten mocznik i drożdże bo moim zdaniem strata pieniędzy albo ogranicz do minimum ...! Żeby nie było to trzymam 30 opasów i znam się na tym sztuki które wywożę po 18-20 miesięcy osiągają 750-820kg

#78 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 31 maj 2014 - 18:10

opas bydła Ile potrzebowal bym trawy + lucerny na gruntach ornych z przeznaczeniem na siano lub kiszonke (zaleznie od pogody) aby spokojnie wyzywic 5-6 sztuk bydla (2 dorosle sztuki, 2 okolo roczne i 1-2 sztuki cielat). Hektar wystarczy?

#79 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 02 czerwiec 2014 - 21:28

opas bydła Niech ktos bardziej doswiadczony podpowie bo przymierzam sie do zakupu ziemi (wymuszonego) i nie wiem czy taki areal wystarczy czy trzeba jeszcze troche kasy skombinowac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 17:31

opas bydła Nie jestem doświadczony, ale hektar licz x 10 belek, 3-4 pokosy to masz 30-40 balotów to z palcem w du.. wyżywisz :P