Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacz RCW 3

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 13 maj 2012 - 09:35

Rozsiewacz RCW 3 ale jak w nim działa hydraulika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacz RCW 3 Dzisiaj, 21:38
  •  

#22 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 09:11

Rozsiewacz RCW 3 Mam problem z RCW-3 , przy mokrym wapnie, drabinka która jest wewnątrz rozsiewacz zatrzymuje wapno, co 100 metrów muszę się zatrzymywać i popychać łopatą. Czy ma ktoś może jakiś patent na zapychanie się rozsiewacza lube ewentualnie czy może ktoś próbował "odchudzić" drabinkę?

#23 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 12:40

Rozsiewacz RCW 3 Przy mokrym wapnie, jedyny patent to człowiek z łopatą na rozsiewaczu. Ja już to przerabiałem i teraz podstawa to przykrywać wapno...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share ociec82

ociec82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 wrzesień 2012 - 11:47

Rozsiewacz RCW 3 ja bym polecił z napędem hydraulicznym (posiadam RCW 5)i jestem bardzo zadowolony
1.Bardzo szeeeeroko rozrzuca
2.Im szybciej jedziesz tym szybciej łańcuch sie posuwa (w rcw na przekaźnik taśma idzie jednakową szybkością i jeśli się kopiesz możesz bardzo łatwo wysiać dużo wapna w tym miejscu a w napędzie hydraulicznym jeśli sie kopiesz łańcuch wolniej idzie i razem z tym jest wysiewana dawka do dpowiedniej szybkośći i NIE zrobisz tego co w rcw na wałek)
3.ŁAŃCUCHY NIE ZAPYCHAJĄ SIĘ
Siałem rcw 3(na walek)pozyczonym i sieje rcw 5 i w porównaniu DZIEŃ DO NOCY :mellow:

Edytowany przez ociec82, 01 wrzesień 2012 - 11:49.

#25 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 10 październik 2012 - 06:36

Rozsiewacz RCW 3 U mnie jest N033, czyli napęd hydrauliczy i taśma gumowa z napędem za pomocą koła ostrogowego od koła.Na oko prawie taki sam jak N035. Ładownośc 3 tony. Jedyny problem jaki był, to przy naładowaniu pełno z czubkiem wapna czasami ślizgała się taśma (nie mogła ruszyc) poza tym lepszy niż RCW3, bo sieje szeżej i dokładniej niezależnie od prędkości co ma znaczenie zwłaszcza przy słabszym ciągnik (C360). U mnie zwykle pracuje z c385. Jeszcze jedno, jak mam dużo do obsiania npk przedsiewnie to też sieję właśnie nim bo idzie szybko, można sporo załadowac, jedynie uważac przy pierwszym przejeździe od miedzy, żeby za dużo sąsiadowi nie nasiac. Ogólnie sprzęt dobry, jeszcze ze mną zostanie, wcześniej miałem RCW3 i rzeczywiście nadaje się tylko do wapna gdzie nie ma znaczenia czy wysiejemy 3 czy 5 ton na ha.

#26 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 09:12

Rozsiewacz RCW 3 Tematy połączone

Koledzy chce kupic Rcw 3 czy będzie sie nadawał do nawozu i wapna . i Czy się bardzo psują ??

Edytowany przez KRISTOFORn, 17 czerwiec 2013 - 09:43.

#27 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 17 czerwiec 2013 - 09:35

Rozsiewacz RCW 3 mam ten rozsiewacz od jakiegoś 86 roku i nic się nie zepsuło z tym że do nawozu to sie nie zabardzo nadaje bo ciezko jest go ustawic ponieważ ma za szeroką zasuwę do wapna jak najbardziej polecam

#28 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 10:14

Rozsiewacz RCW 3 Kolego a jaki byś podradził rozsiewacz ładowny na taśmie do wapna i do nawozu

#29 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 20:19

Rozsiewacz RCW 3 kupiłem kiedyś za grosze rozsiewacz do wapna na 2 łańcuchy, napęd talerzy hydrauliczny i właśnie z tym napędem mam problem. Jak go kupiłem był bez silnika hydraulicznego, założyłem pompe hydrauliczną i jakoś to niby idzie ale bardzo słabo kręci. Dość dziwna konstrukcja tego napędu jest tzn. jest 1 silnik z boku który łączy się przez gumowe sprzęgło z wałkiem który przez dwie przekładnie kątowe napędza talerze. Z tą pompą to nie robota bo nie dość że wolno kręci to jeszcze nie zawsze chce ruszyć. Spotkał się ktoś z taką konstrukcją lub może wiem jaki tam powinien być ten silnik hydrauliczny (pojedyńczy) a dokładnie jakie bowinne być jego obroty, moc itd. Widziałem silniki np 970 i 1100 obr/min moc jakieś 10kw. Poradzi ktoś bo taki silniczek kosztuje 400zł i nie chciałbym się rozczarować

#30 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 15:27

Rozsiewacz RCW 3

Jak sprawują się rozsiewacze z napędem taśmy od koła? Głównie chodzi mi o to czy nie ma poślizgu koła przy pełnym rozsiewaczu i na jakiej zasadzie jest tam docisk tego koła. 

Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 26 styczeń 2015 - 17:09

Rozsiewacz RCW 3

Docisk jest siłownikiem nurnikowym , który jest zasilany z obwodu napędzającego talerze  , gdy brak ciśnienia sprężyna odciąga koło ostrogowe  i taśma staje . Poślizg się  zdarza  jak  jest nasypane z czubkiem lub koło idzie w błocie , ale ja miałem zakładane koła 11,5 i przekładałem mocowanie docisku i chyba nie dociskało dobrze , teraz rozsiewacz czeka na remont . Maszyna warta zainteresowania , można nią siać nawozy , lepsza od rcw3 .

#32 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 20:25

Rozsiewacz RCW 3

Właśnie mam taki na hydraulikę na oku i zastanawiałem się czy warto się nim zainteresować czy szukać z napędem na wałek z tym że te drugie trochę drożej cenią.

Tylko spokój może nas uratować....

#33 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 21:44

Rozsiewacz RCW 3

Mam takiego od nowości, i nie jest taki rewelacyjny. 360, MF 255  musisz na gaz naciskać, jakieś 1500 obr, bo na wolnych ten siłownik na kole podnosi się i  nie ciągnie taśmy, wogule 360 jest za mała do niego, ze względu na wydajność, hydrauliki, przynajmniej z 912 powinien chodzić, wtedy ma lepszy rozrzut nawozu.

Dake rady spokojnie z 360 ale to nie to.

następna wada to te łańcuchy, wapno tak sobie sieje, musi być suche i sypkie, wtedy spokojnie, ale jak mokre to tragedia.

Najlepszy to z taśmą gumową i na wałek.

#34 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 22:06

Rozsiewacz RCW 3

Tomek w części zgodzę się z Tobą jednak z tą taśmą gumową to bym się zastanowił bo jednak jak pęknie to już trzeba kupować nową a łańcuch daje radę pospawać ewentualnie dorobić brakujące ogniwko i po problemi

#35 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 22:17

Rozsiewacz RCW 3

No ale kiedy ona pęknie. Od teścia pożyczam Bredala, on jest na taśmę i wałek.

Przy remoncie mojego przerobiłem mojego na jedną taśmę, zlikfidowałem ten kąntownik na środku podłogi, nową podłogę robiłem, i połączyłem taśmy, nowe łańcuchy płaskowniki, i wtedy się zaczeło. Jeden łańcuch przeskakuję, taśma się krzywi, podnosi się na środku rozsiewacza, pod taśmą jest wapno z 15 cm. Cuda się robią. Teraz kupiłem łańcuchy z Polmot Chojna i będę zakładał, ale za 12,5 metra łańcucha dałem 1800 zł, aż do Irlandi pisali czy mogą mi sprzedać bo to ich patent.

#36 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 20 luty 2015 - 16:02

Rozsiewacz RCW 3 Mam troche nietypowe pytanie, czy ktos uzywal kiedys rcw 3 lub 5 na tasme jako transport i rozladunek zboza na zmijke? oczywiscie bez talerzy.

#37 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 11:09

Rozsiewacz RCW 3 Chcę zakupić RCW3 tylko i wyłącznie do wapna. Napęd taśmy od koła a tarcze napędzane hydrauliką. Pytanie tylko co wziąć, taśmę czy łańcuchy. Jedni mówią że taśmy inni że łańcuchy. Co polecacie panowie?

#38 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 11:42

Rozsiewacz RCW 3

RNW 3 to jest

Tyko taśma.

Te łańcuchy to porażka w  wapnie, a dokładnie ten kątownik na środku  w wapnie to tragedia. Trochę mokrego i cuda się dzieją, nie  da się dużej ilości  na ha.  Miałem na łańcuchy to sprzedałem i kupiłem Bredala na taśmę.

#39 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 20:08

Rozsiewacz RCW 3 Jeśli bym przerobił na pojedynczy łańcuch tak jak na zdjęciu to myślisz tomek że by było lepiej? Na taśmy wszyscy narzekają że się przesuwają. Sam już nie wiem.

Załączone miniaturki

• Screenshot_2016-11-27-19-46-14.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 21:56

Rozsiewacz RCW 3

Ja przerobiłem podobnie. Najpierw na takie łańcuchy, z oryginału nowe,  taśma cudowała, łańcuchy przeskakiwały, pod płaskownika a podłogę wapno wchodziło i podnosiło taśmę z 20 cm, aż wszystko stękało.

Potem kupiłem łańcuchy z Pomotu, Pomot najpierw wysyłał o zgodę do Irlandi czy mogą mi sprzedać bo to licencja. Po pół roku czekania kupiłem je, zapłaciłem 1700 zł  https://www.google.p...iact=mrc&uact=8  plus przerobienie  z 300 zł i guzik z tego, pod taśmę podchodziło wapno z 20-30 cm, po załadowaniu 2 samochodów musiałem czyścić. Sprzedałem go.

https://www.olx.pl/o...html#fd29261c92  taki coś szukaj, ja kupilem Bredala 8 tonowego.

Edytowany przez tomek73, 27 listopad 2016 - 22:17.

Dodaj odpowiedź