Polecane posty

booster12    2

Tematy połączone

 

Koledzy chce kupic Rcw 3 czy będzie sie nadawał do nawozu i wapna . i Czy się bardzo psują ??

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

mam ten rozsiewacz od jakiegoś 86 roku i nic się nie zepsuło z tym że do nawozu to sie nie zabardzo nadaje bo ciezko jest go ustawic ponieważ ma za szeroką zasuwę do wapna jak najbardziej polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

kupiłem kiedyś za grosze rozsiewacz do wapna na 2 łańcuchy, napęd talerzy hydrauliczny i właśnie z tym napędem mam problem. Jak go kupiłem był bez silnika hydraulicznego, założyłem pompe hydrauliczną i jakoś to niby idzie ale bardzo słabo kręci. Dość dziwna konstrukcja tego napędu jest tzn. jest 1 silnik z boku który łączy się przez gumowe sprzęgło z wałkiem który przez dwie przekładnie kątowe napędza talerze. Z tą pompą to nie robota bo nie dość że wolno kręci to jeszcze nie zawsze chce ruszyć. Spotkał się ktoś z taką konstrukcją lub może wiem jaki tam powinien być ten silnik hydrauliczny (pojedyńczy) a dokładnie jakie bowinne być jego obroty, moc itd. Widziałem silniki np 970 i 1100 obr/min moc jakieś 10kw. Poradzi ktoś bo taki silniczek kosztuje 400zł i nie chciałbym się rozczarować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Jak sprawują się rozsiewacze z napędem taśmy od koła? Głównie chodzi mi o to czy nie ma poślizgu koła przy pełnym rozsiewaczu i na jakiej zasadzie jest tam docisk tego koła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Docisk jest siłownikiem nurnikowym , który jest zasilany z obwodu napędzającego talerze  , gdy brak ciśnienia sprężyna odciąga koło ostrogowe  i taśma staje . Poślizg się  zdarza  jak  jest nasypane z czubkiem lub koło idzie w błocie , ale ja miałem zakładane koła 11,5 i przekładałem mocowanie docisku i chyba nie dociskało dobrze , teraz rozsiewacz czeka na remont . Maszyna warta zainteresowania , można nią siać nawozy , lepsza od rcw3 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Właśnie mam taki na hydraulikę na oku i zastanawiałem się czy warto się nim zainteresować czy szukać z napędem na wałek z tym że te drugie trochę drożej cenią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mam takiego od nowości, i nie jest taki rewelacyjny. 360, MF 255  musisz na gaz naciskać, jakieś 1500 obr, bo na wolnych ten siłownik na kole podnosi się i  nie ciągnie taśmy, wogule 360 jest za mała do niego, ze względu na wydajność, hydrauliki, przynajmniej z 912 powinien chodzić, wtedy ma lepszy rozrzut nawozu.

Dake rady spokojnie z 360 ale to nie to.

następna wada to te łańcuchy, wapno tak sobie sieje, musi być suche i sypkie, wtedy spokojnie, ale jak mokre to tragedia.

Najlepszy to z taśmą gumową i na wałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Tomek w części zgodzę się z Tobą jednak z tą taśmą gumową to bym się zastanowił bo jednak jak pęknie to już trzeba kupować nową a łańcuch daje radę pospawać ewentualnie dorobić brakujące ogniwko i po problemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

No ale kiedy ona pęknie. Od teścia pożyczam Bredala, on jest na taśmę i wałek.

Przy remoncie mojego przerobiłem mojego na jedną taśmę, zlikfidowałem ten kąntownik na środku podłogi, nową podłogę robiłem, i połączyłem taśmy, nowe łańcuchy płaskowniki, i wtedy się zaczeło. Jeden łańcuch przeskakuję, taśma się krzywi, podnosi się na środku rozsiewacza, pod taśmą jest wapno z 15 cm. Cuda się robią. Teraz kupiłem łańcuchy z Polmot Chojna i będę zakładał, ale za 12,5 metra łańcucha dałem 1800 zł, aż do Irlandi pisali czy mogą mi sprzedać bo to ich patent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    261

Mam troche nietypowe pytanie, czy ktos uzywal kiedys rcw 3 lub 5 na tasme jako transport i rozladunek zboza na zmijke? oczywiscie bez talerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Chcę zakupić RCW3 tylko i wyłącznie do wapna. Napęd taśmy od koła a tarcze napędzane hydrauliką. Pytanie tylko co wziąć, taśmę czy łańcuchy. Jedni mówią że taśmy inni że łańcuchy. Co polecacie panowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

RNW 3 to jest

Tyko taśma.

Te łańcuchy to porażka w  wapnie, a dokładnie ten kątownik na środku  w wapnie to tragedia. Trochę mokrego i cuda się dzieją, nie  da się dużej ilości  na ha.  Miałem na łańcuchy to sprzedałem i kupiłem Bredala na taśmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Jeśli bym przerobił na pojedynczy łańcuch tak jak na zdjęciu to myślisz tomek że by było lepiej? Na taśmy wszyscy narzekają że się przesuwają. Sam już nie wiem.

post-27997-0-76394300-1480273678_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja przerobiłem podobnie. Najpierw na takie łańcuchy, z oryginału nowe,  taśma cudowała, łańcuchy przeskakiwały, pod płaskownika a podłogę wapno wchodziło i podnosiło taśmę z 20 cm, aż wszystko stękało.

Potem kupiłem łańcuchy z Pomotu, Pomot najpierw wysyłał o zgodę do Irlandi czy mogą mi sprzedać bo to licencja. Po pół roku czekania kupiłem je, zapłaciłem 1700 zł  https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.pomot.pl%2Fimages%2F4.%2520rozsiewacze_nawozow_i_wapna%2F4t%2F%2FDSC00080.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.pomot.pl%2Fpl%2Foferta%2Frozsiewacze-nawoz%25C3%25B3w-i-wapna%2Fprm-4%2C0t.html&docid=vw0lu4Ryk2KMpM&tbnid=KSCetzT6n5sd9M%3A&vet=1&w=1024&h=768&bih=639&biw=1024&ved=0ahUKEwiU3snM6MnQAhWGliwKHUuXDN0QMwh2KE4wTg&iact=mrc&uact=8  plus przerobienie  z 300 zł i guzik z tego, pod taśmę podchodziło wapno z 20-30 cm, po załadowaniu 2 samochodów musiałem czyścić. Sprzedałem go.

https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-do-wapna-i-nawozu-bredal-6-ton-CID757-IDidrgW.html#fd29261c92  taki coś szukaj, ja kupilem Bredala 8 tonowego.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co ty tam z katalogu chcesz wypatrzeć, przecie to prawie budowa cepa😀

W starych sklepach z częściami rolniczymi mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

kupiłem złomka do gruntownego remontu i chcialem sobie w niedziele przy piwku czesci pozamawiac. Niektore elementy sa tak skorodowane ze nie mam pojecia czy w srodku moze byc lozysko czy moze jakas tulejka tylko


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

witam jaki wałek przegubowy jest potrzebny do roziewacza rcw3 chodzi mi o moc bo długość jest taka sama jak z opryskiwacza zaczepianego tylko bedzie chyba za słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

jaki wałek do rcw3 polecacie od opryskiwacza bedzie zasłaby naped tasmy jest od wałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Kto z was użytkuję rcw 3 na taśmie z c-360? Zastanawiam się jak uzyskać wysiew ok 2.5t wapna na hektar? Jak mocno zasuwę otworzyć i jaka prędkość rozsiewu?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, Matey napisał:

Kto z was użytkuję rcw 3 na taśmie z c-360? Zastanawiam się jak uzyskać wysiew ok 2.5t wapna na hektar? Jak mocno zasuwę otworzyć i jaka prędkość rozsiewu?

Zasuwa otwarta na 4 palce tj około 8-9 cm i c360 na 3 biegu i obroty z 1800. Wychodzi dobre 3 tony na ha

IMG_20190801_132321.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Jaki macie pomysł na wypadające rolki podtrzymujące tasme? Wypadają mi dwie tylnie, a że deszcz pada w kratkę to juz nie mialem czasu kombinowac i sialem na siłę bez nich choć wiem, że to niezdrowo. 

Ogólnie po tym sezonie rcw 3 pójdzie na handel i poszukam czegoś z lepszą wydajnością. 8 godzin nie dalo rady jednej wywrotki zrobić. A tu jeszcze dwie kolejne w zanadrzu zostaly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek6630
      Witam, mam zamiar kupić rozsiewacz do nawozów. Zależałoby mi żeby miał hydraulicznie otwierany i zamykany wysyp, pojemność ok. 1t , cena, powiedzmy do 5000zł.Rozsiewacz której firmy będzie najlepszy, proszę o opinie.
    • Przez Mikesz1404
      Witam. Czy posiada ktoś z Was polską tabelę wysiewu nawozów do Sulky dpx 1155?
    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







    • Przez szymek
      Sprzedam rozsiewacz do nawozu Lely centerliner o ładowności 2,5t rozrzuca na 15 metrów hydraulika pionowanie na hydraulice. Małopolska cena 4800zł zdjecia dodam wieczorem. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj