Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacz RCW 3

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:ładne dziewczynki szybkie samochody i dochodowe rolnictwo

Napisany 02 styczeń 2012 - 19:04

Rozsiewacz RCW 3 witam od nie dawna stałem się posiadaczem rozsiewacza rcw 3 taśma gumowa napęd talerzy od wałka przekaźnika mocy kupiłem go do siania wapna ale zastanawiam się jak by się nim siało nawóz na ile metrów precyzyjnie da rade rzucić? do tej pory nawozy siałem zwykłym lejkiem jedno tarczowym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacz RCW 3 Dzisiaj, 23:36
  •  

#2 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 19:08

Rozsiewacz RCW 3 próbowałem nim kiedyś siać nawóz ale bez rewelacji. Wąsko i nierówno także nie polecam. plus taki że ładowałem po 2,5 tony :)

#3 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 02 styczeń 2012 - 19:29

Rozsiewacz RCW 3 Kolego nie polecam takich prób kiedyś jak mój tatko miał nowy rozsiewacz do wapna(nie pamiętam modelu-był na łańcuchy) próbował rozsiewać nim nawóz ale po pierwsze nie był to zbyt dokładny rozsiew a po drugie to chyba lepiej jest siać zawieszanym niż ciąganym a zwłaszcza mokrą wiosną

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share TheBizonBS

TheBizonBS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, Piłka nożna

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:17

Rozsiewacz RCW 3 Też nie polecam.U mnie w byłym PGR jest RCW3 i tylko nim wapno sieją też kiedyś próbowali siać nawóz narzekają,że nie równo wysiewa i jeszcze czasami jak mokrzej to się łatwo idzie zakopać ;[. Dodam ze PGR ma teraz ponad 180ha(w latach swojej świetności miał około 1000)nawozy rozsiewają lejkiem ;)

#5 Share matijasek88

matijasek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 23:55

Rozsiewacz RCW 3 Witam Panowie :) myślę własnie nad zakupem takiego rozsiewacza. Służył by jedynie do wapna, ostatecznie jakichś nawozów pylistych, pół-granulatów. Nie mam bladego pojęcia jakiego szukać. Ten z napędem od wałka przekaźnika mocy jest oki? Widziałem jeszcze hydrauliczne i posiadające napęd z kół.Jaki byście doradzili?

#6 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 10:01

Rozsiewacz RCW 3 ja bym nie radzil kupna hydraulicznego, po jakims czasie to zaczynie sie lac, wedlug mnie najlepsze byly napedy mechaniczne

Polska B

#7 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 15:16

Rozsiewacz RCW 3 Napewno z łańcuchem do posuwu będzie lepszy niż na taśmie,a jeśli chodzi o napęd to kwestia gustu dla mnie osobiście lepiej odpowiada ten o napędzie hydraulicznym talerzy

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#8 Share matijasek88

matijasek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 16:24

Rozsiewacz RCW 3 ok dzięki za informację :) jak się pokaże coś ciekawego w ogłoszeniach to będziemy analizować :)do rozsiewania jeszcze jest trochę czasu...

#9 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 21 styczeń 2012 - 16:45

Rozsiewacz RCW 3 nie powiedziałbym że na łańcuchach jest lepszy, przy rozsiewaniu np.kredy jest z tym problem, przynajmniej u mnie był,podobnie jak z hydraulicznymi talerzami,jeżeli dostała się duża twarda bryła wysadzało uszczelniacz i lał się olej, zresztą wytrzymałość tych uszczelniaczy wg mnie jest bardzo słaba i problematyczna przy intensywnym rozsiewaniu. ... ostatnio kupiłem rcw3 na gumowej taśmie i mechanicznym napędzie, jestem w trakcie remontowania...

#10 Share matijasek88

matijasek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 22:57

Rozsiewacz RCW 3 te mechaniczne posiadają dość łatwą budowę z tego co widziałem na fotkach. Piertas892 a jak jest z częściami? są dostępne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 14:16

Rozsiewacz RCW 3 my mieliśmy od nowości rozsiewacz na łańcuchach i hydraulicznych talerzach i sprawował się doskonale ale musiał ustąpić miejsca rozsiewaczowi do nawozu....jesienią kupiłem rozsiewacz o mechanicznym napędzie i na taśmie ale to nie to jak mokre wapno jest tragedia,jeżeli chodzi o kredę to nie wiem nigdy nie siałem :)

3000 postów

#12 Share crystal169

crystal169

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i zwierzęta

Napisany 11 maj 2012 - 20:34

Rozsiewacz RCW 3 Ja właśnie zamierzam kupić rozsiewacz do wapna używany o przesuwie łańcuchowym taki do 5000l i znajduje takie tylko na napęd hydrauliczny nie wie mco to dokładnie znaczy ten napęd hydrauliczny jeżeli mógłbym prosić to prosze o wyjaśnienie na czym to polega jak sie uruchamia napęd talerzy i otwarcie pokrywy wapna aby rozpocząć sianie i czy bede musiał mieć włączony przepływ oleju non stop?? Dodam że będe ciągał taki rozsiewacz c-360 ostatecznie mtz 82

Edytowany przez lukaczmarek, 12 maj 2012 - 12:15.
błędy

#13 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 12 maj 2012 - 08:57

Rozsiewacz RCW 3 dołączam się do pytania kolegi wyżej

#14 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 12 maj 2012 - 20:44

Rozsiewacz RCW 3

Witam Panowie Dodany obrazek myślę własnie nad zakupem takiego rozsiewacza. Służył by jedynie do wapna, ostatecznie jakichś nawozów pylistych, pół-granulatów. Nie mam bladego pojęcia jakiego szukać. Ten z napędem od wałka przekaźnika mocy jest oki? Widziałem jeszcze hydrauliczne i posiadające napęd z kół.Jaki byście doradzili?

Z napędem hydraulicznym to bardziej się nadaje do sypania na drogi soli, lub do siania wapna ale do nawozów to odpada. Polecam RCW3 z napędem od przekaźnika WOM nadaje się do wapna a do nawozów też w miarę się nada ale dalej jak na 12m to nie ma co liczyć tylko ciężko wyczuć ilość wysiewu. Zależy co kolega chce kupić czy RNP1, RCW2, RCW3 czy RCW5 największy model . Z częściami jakby co to nie jest aż tak ciężko. Jeśli chodzi o RCW3 z napędem hydraulicznym lub z kół w obu przypadkach koła gniazdowe i łańcuchy są dostępne w przypadku na taśmę (najlepsza wersja) też jest ok części do przekładni itd, jest dostępna ale jedynym szkopułem jest to że nigdzie nie da się zdobyć rolek podtrzymującą taśmę, ale zdecydowanie na taśmę.

#15 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 12 maj 2012 - 22:41

Rozsiewacz RCW 3 Ja mam takiego 3 tony, na łańcuchy. I to jest RNW dokładnie, a wszyscy mówią i piszą RCW.
Napęd ma hydrauliczny. 2 silniki z przekładniami, i posuw pociska siłownik do koła przekładnie.
Do nawozów super się sprawdza.
360 spokojnie daje rady, ja MF 255 zawsze nim robię a przy MTZ to spokojnie 18 metrów rzuci NPK. Chodzi o wydatek oleju. I jest dokładny.
Do wapna to tak sobie się nadaje. Na hektar 2-3 tony wysieje, ale więcej to problem, i jak mokre wapno to trza kogoś na rozrzutniku posadzić, bo zawiesza się na środku, na tym kątowniku. Ja mojego przerobiłem że nie mam tego kątownika na środku i płaskowniki mam przez całą podłogę, od łańcucha do łańcucha. Taśma była by lepsza.

#16 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 12 maj 2012 - 22:59

Rozsiewacz RCW 3 A z którego ten RNW?

#17 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 12 maj 2012 - 23:09

Rozsiewacz RCW 3 http://otomoto.pl/ro...zu-A116505.html Ja mam takiego z 89 roku.

#18 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 12 maj 2012 - 23:32

Rozsiewacz RCW 3 To jest RCW3 z napędem z silników hydraulicznych. Przesów taśmy ma z łańcuchów i kół gniazdowych. także prawie że standard.Takie coś jak RNW TO NIE WYPRODUKOWANO.

#19 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 13 maj 2012 - 00:15

Rozsiewacz RCW 3 RCW-3 jak wygląda każdy wie . Ten z linku Kolegi Tomek 73 to Rozsiewacz wapna i nawozów N035 mam taki , rcw-3 też miałem i nie jest to to samo . Nie każdy rozsiewacz na kołach to RCW-3 .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 13 maj 2012 - 08:59