Skocz do zawartości

Zdjęcie

t25 długo stał

92 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 17:20

t25 długo stał Jesli masz prąd na rozruszniku, jak przekręcisz stacyjke,to niema nic słychac? Nawet tykania?
Spróbuj na zwarcie, jak koledzy wyzej pisali, mostkujesz te dwie sróby.
Napisz co się dzieje. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
t25 długo stał Dzisiaj, 11:36
  •  

#62 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 14 sierpień 2011 - 17:12

t25 długo stał Jeśli jest podejrzenie stacyjki to połącz czymś metalowym śrubkę do której dochodzi cienki kabelek ze śrubą do której dochodzi kabel od baterii.

Dodany obrazek

Jeśli cewka jest zaśniedziała w środku/spalona
(brak reakcji na opisane wyżej czynności),
to łączy się te śruby oznaczone na zdjęciu.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#63 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 sierpień 2011 - 18:07

t25 długo stał Spróbuj wykręcić od jakiegoś innego T-25A rozrusznik i zobaczyć bo po co kupować nowy jak ten np może być dobry a będzie inna przyczyna lub spróbuj wyjąc wszystkie bezpieczniki i kręcić i zakręci to znaczy ze w instalacji musi być spięcie,ja mam już kupioną nową tylko brak czasu na założenie bo raz zapomniałem wyłączyć masy i akumulatory rozładowały się do zera <_< U mnie raz też nic nie było nie tykał nic to wysiadłem ruszyłem klemy i zadziabał tez muszę wymienić na nowe <_<

#64 Share belarust25

belarust25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa
    motoryzacja, mechatronika,ładne dziewczyny

Napisany 14 sierpień 2011 - 20:47

t25 długo stał A jak próbujesz kręcić to wyrzuć wajchę od biegów na luz i nią poruszaj. Tam też jest blokada B)
KPK Kumurun Team

#65 Share matiz512

matiz512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 12:56

t25 długo stał A gdy przekręcasz stacyjką nie słychać strzelenia pod zegarami bo jeśli tak poszedł ci przekażnik rozruchu ale wtedy powinien odpalać ci na ostro ja tak mam kupiłem już nowy ale ze żniwa to nie ma czasu wymienić. przekaźnik kosztuje 8zl

#66 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 24 wrzesień 2011 - 12:43

t25 długo stał Witam znowu! Jak tam idą prace przy Władku? Pewnie teraz po wakacjach to już lipa z czasem?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#67 Share kcwi

kcwi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 11:37

t25 długo stał Witam, mam pytanie posiadam Władymirca T25, który kilka lat stał nie odpalany, stan w jakim jest teraz wskazuje na potrzebę remontu silnika jak i osprzętu (rozrusznik nie kręci). Zastanawiam się czy da radę dokonać niezbędnych napraw i czy będzie potrzeba rozbierania silnika oraz czy w takim stanie nie trzeba będzie rozpoławiać traktorka. Zabardzo się na tym nie znam więc chciałbym prosić o radę jakie niezbędne naprawy potrzeba aby można było przywrócić władka do jazdy.

#68 Share stachu1991

stachu1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 12:03

t25 długo stał Jak długo stał nieodpalany. Został postawiony uszkodzony czy pracował i jednego dnia przyszedł zmiennik i został postawiony bez żadnych uszkodzeń. Jeśli top ta druga opcja to do pierwszego odpalenia proponuje dać dobre zdrowe akumulatory (być może dlatego rozrusznik nie kręci)układ paliwowy proponuje zalać ropą a starą wylać pozmieniać wkłady filtrów paliwa oraz przeczyścić filtr powietrza i wyczyścić silnik (po odpaleniu będzie widać czy są jakieś wycieki a być może ujawnia się jakieś uszkodzenia typu pęknięcie, być może trzeba odświeżyć elektrykę mogły przewody zaśniedzieć- nie łączyć masa lub zostały przerwane. Zobaczyć jaki jest olej być może jest przepalony wtedy zmieniamy olej na nowy. Przy starcie nie kręcić długo na rozruszniku bo mogą się szczotki przykleić(zawiesić) i będzie kręcić samoczynnie a to nie pożądane Kręcić na odprężniku aby silnik miał lżej dopiero zwolnić odprężnik gdy ciągnik będzie mieć chęć odpalić. Jeśli został postawiony uszkodzony i wiesz co było uszkodzone należy to wymienić i zobaczyć stan innych elementów czy pracują nie zacinają się itp po odpaleniu niech pochodzi na wolnych obrotach aż się troszkę rozgrzej zobaczyć trzeba ciśnienie oleju oraz przecieki o ile występują następne możemy sprawdzić światła i resztę podzespołów.

#69 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 02 styczeń 2012 - 12:25

t25 długo stał złote rady.... :)
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#70 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 02 styczeń 2012 - 12:44

t25 długo stał Jeśli stał kilka lat to obowiązkowo wymienić olej w silniku. Olej powinno się zmieniać nie rzadziej niż raz na rok niezależnie od ilości mth, no chyba, że z instrukcji wynika, że należy wymienić wcześniej - zależy od ilości mth. Pewnie też dobrze by było wymienić olej w układzie hydraulicznym, ale to może poczekać. Pompę olejową można wyłączyć. Nawet bym zalecał ją wyłączyć jeśli rozrusznik jest słaby, bo pompa też stawia nieco oporu podczas rozruchu - ważne zwłaszcza zimą.
Generalnie jeśli ciągnik był sprawny zanim został zostawiony samemu sobie powinien odpalić bez większych perypetii. Na początek przed rozruchem i po zastosowaniu się do wskazówek stachu1991 proponuję przepompować paliwo pompką ręczną. Częstą przyczyną słabego kręcenia przez rozrusznik są zaśniedziałe lub niepewne styki na drodze od akumulatora do rozrusznika. Sprawdź przede wszystkim klemy, wyłącznik masy, śruby na przewodach prądowych na rozruszniku, a jak to też nie pomoże to włącznik elektromagnetyczny w rozruszniku. Jak rozbierzesz włącznik w środku są główki śrub miedzianych lub mosiężnych. Często powierzchnie tych główek są nadpalone lub zaśniedziałe. Najlepiej wymienić na nowe, albo doraźnie można obrócić o 180 stopni.
A czy silnik będzie wymagał remontu zobaczysz jak pochodzi kilkadziesiąt mth. Jak bierze olej to silnik do remontu :). Jak kopci to albo wtryskiwacze albo pompa paliwa do remontu.

Edytowany przez Geo, 02 styczeń 2012 - 13:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share stachu1991

stachu1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 13:41

t25 długo stał Przed uruchomieniem zmień olej w pompie paliwa zapomniałem dodać.

#72 Share kcwi

kcwi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 14:10

t25 długo stał Rozumiem, że wymiana olejów to podstawa ale czy odpalenie go po ok.8-letnim postoju nie będzie miało wpływu na silnik (tłoki, pierścienie, itp.) bez uprzedniego sprawdzenia i ewentualnej wymiany. Przed postojem był na chodzie tylko rozrusznik miał zepsuty więc odpalało się go na tzw. pych i jeżeli dzisiaj miałbym go odpalić to tylko w ten sposób.

#73 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 styczeń 2012 - 14:40

t25 długo stał Po co na pych ??? odkreć ten rozrusznik i to napraw do szyku jak powinno być jeśli wszystko było ok to powinien odpalić dobre akumulatory, zmiana oleju, filtrow i w pole...

#74 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 02 styczeń 2012 - 14:47

t25 długo stał 8 lat to sporo, ale ja bym nie przesadzał. Zresztą i tak chyba nic nie poradzisz jeśli coś się przez ten okres stało. Myślę, że jeśli przedtem chodził dobrze to i teraz powinien odpalić, a wymienić pierścienie i tłoki zawsze zdążysz. Ja kiedyś miałem też takiego t-25 co stał kilka lat nie uruchamiany, choć starałem się go przynajmniej raz na rok uruchomić. Potem go sprzedałem rodzinie i wiem, że chodzi bez zarzutu do dziś ;). Jeśli cylindry albo zawory nie zardzewiały to będzie ok ;).

#75 Share kcwi

kcwi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 14:48

t25 długo stał Obawiam się sam rozrusznik to nie wszystko, pewnie instalacja już do wymiany, z tego co widać to w opłakanym stanie więc puki co myślałem tylko aby go odpalić i zobaczyć jak silnik bo z zewnątrz to kupa roboty będzie.

#76 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 14:48

t25 długo stał spróbuj zapalić na śrubokręt może się odezwie...

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#77 Share kcwi

kcwi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 14:51

t25 długo stał Już próbowałem, nic z tego zero reakcji.

Edytowany przez milanreal1, 02 styczeń 2012 - 22:04.
cytowanie poprzedniego posta

#78 Share piotr034

piotr034

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 15:29

t25 długo stał a na pych ? :rolleyes:

#79 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 02 styczeń 2012 - 15:50

t25 długo stał A czy ciągnik stał na dworze czy pod dachem? Jeżeli stał na dworze mogło się tak stać,że naleciało wody do tłumika i tym samym na cylindry...Kiedyś się spotkałem z czymś podobnym tylko,że tam sprawa dotyczyła zetora,który też został odstawiony w krzaczki z powodu,że jego właściciel został wójtem i tak stał kilka lat i okazało się,że trzeba było robić kapitalkę ponieważ woda przez tłumik dostała się na cylindry i do wysokości tłoków całe zardzewiały :lol:

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 15:54

t25 długo stał W ogóle sprawdź czy wał korbowy się kręci, władka można chyba korbą palić ale mój wujek stosuje silnik elektryczny pod ciągnikiem.Zakłada pasek na koło klinowe z wału i na koło pasowe z silnika elektrycznego i tak rozkręca silnik. Daj mu kwacza do kolektora ssącego jak będziesz zapalał.