daany

t25 długo stał

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daany    0

Cześć. Potrzebuje pomocy mianowicie byłem dziś na wsi u Babci i jakoś mnie zainteresował ciągnik który właśnie na mnie przepisano po ukończeniu 18roku życia. Wladymirec t25 stoi od 5lata nie używany po śmierci dziadka.. 6lat temu był na chodzie wymienione akumulatory ale potem nikt go nie używał a teraz by się przydał. Więc panowie w was nadzieja. Jak to odpalić? Od czego zacząć? Ja w tym jestem ciemny więc musicie mi wszystko jak dziecku xde ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

podładować akumulator, sprawdzić czy jest olej w silniku, sprawdzić płyn chlodzący, ewentualnie dolać i próbować palić


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daany    0

a ile ładować? I jak wyjąć te akumulatory bo mam problem z nimi ? Bo zew Kabel odkręciłem a tego co w środku jest nie mam jak się dostać ;| gdzie się sprawdza płyn chłodzący?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

W T-25 nie ma płynu chłodzącego on jest chłodzony powietrzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daany    0

aha no dobra ;) a co z tym fantem? I jak wyjąć te akumulatory bo mam problem z nimi ? Bo zew Kabel odkręciłem a tego co w środku jest nie mam jak się dostać ;| gdzie się sprawdza płyn chłodzący? I ile ładowac?

Edytowano przez daany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzynia662    3

nie ma w t-25 zadnego płynu chłodzacego to nie 60-siatka nie ma chłodnic wyjmij te akumulatory odkręć klemy kup nowe załuż podładuj te akumulatory i sprubuj zapalic wez odpręznik do gury i jak ci bedezie dobrze krecił to powoli wciskaj i ci zapali wiem bo jestem sam posiadaczem t-25 :rolleyes:

 

pozdrawiam skrzynia 662

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daany    0

ale nie moge odkręcić w tej półce tej wewnętrznej klamy nie mam jak sie dostać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzynia662    3

to ja ci w tym nie pomoge najlepiej uznij kabel od tej klemy to kup nowy kabel i załuz ale przed tym odkrec to pierwsza zeby cie prad nie jebnał :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

ja w swoim ciągnku odkręcam tylko te klemy zewnęczne i wyciągam dwa akumulatory razem bez rozłączania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daany    0

jest jeszcze jedna usterkaa mianowicie pedał hamulca jest sztywny ani drgniee twardy ;/ co z tym?

Edytowano przez daany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

co do płynu chłodzącego - przepraszam zagalopowałem się idąc tropem 30.

rzeczywiście t25 nie ma tego problemu

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GArgus    0

Aby wrzucić wsteczny musisz na sprzęgle "wbić" wajchę w "Bw" a następnie w dowolny z dostępnych biegów, tak samo jak z przełączaniem na polowe/szosowe.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

W T-25 pod akumulatorami jest metalowa półka która przesuwa się w prawo lub w lewo, przed samoczynnym wysuwaniem zabezpieczona jest specjalnymi uchwytami. Przyjrzyj się dokładnie a zobaczysz, chyba że już ktoś przerobił to po swojemu. Odnośnie hamulców to one potrafią stanąć po długim nie używaniu. Trzeba ściągnąć podłogę oczyścić z syfów które się tam nazbierały i rozruszać cały układ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daany    0

a jak to ruszyć jak zdejmę podłogę? I jak się spuszcza ropee ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Hamulce w T-25 to zwykły układ dźwigniowy jak zdejmiesz podłogę, usuniesz zanieczyszczenia popryskaj WD lub innym odrdzewiaczem i próbuj nawet zwykłym kluczem do hydrauliki, A paliwo spuszcza się korkiem, na dnie zbiornika bodajże po lewej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Najpierw kolega niech powie czy spuścił ręczny. U mnie ciągnik T-25 stał 4lata na zaciągniętym hamulcu i niebyło żadnego problemu z hamulcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

Ale najpierw sprawdz czy, czasem nie jest na recznym,jak bedzie to płyn wd i inne nic nie dadzą... pedał i tak bedzie ,,twardy,,

Masz po prawej stronie przy siedzeniu wajche, wcisnij ten polec na niej i wajche daj całkowicie na dół. :)

Co do tego małego kable pomiędzy aku, wystarczy je wypchnąć , one są postawione na tekiej ,,szufli,,. Pozz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daany    0

Po dzisiejszym dniu Panowie:

1. Wyjąłem z trudem akumulatory bo ta "szufla" cała zerdzewiała. Wody w nich nie brakuje wszystko ładnie. Ładowałem je po 4.5godziny jeden i drugi. Wsadziłem ponownie i nic ani be ani mee... ) prądu klaksonu nie maa....

2. Hamulec był zaciągnięty spuściłem i nic dalej to samo dobrałem się do podłogi ale nie mogłem odkręcić srób niektórych to je następnym razem zeszlifuje. Tyle syfu było w tym, że te hamulce trzeba rozkrecić chyba i nasmarować...

 

Więc co dalej z tym prądemm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daany    0

"Po dzisiejszym dniu Panowie:

1. Wyjąłem z trudem akumulatory bo ta "szufla" cała zerdzewiała. Wody w nich nie brakuje wszystko ładnie. Ładowałem je po 4.5godziny jeden i drugi. Wsadziłem ponownie i nic ani be ani mee... ) prądu klaksonu nie maa....

2. Hamulec był zaciągnięty spuściłem i nic dalej to samo dobrałem się do podłogi ale nie mogłem odkręcić srób niektórych to je następnym razem zeszlifuje. Tyle syfu było w tym, że te hamulce trzeba rozkrecić chyba i nasmarować...

 

Więc co dalej z tym prądem? "

 

Ps. Mówiłem, że ciemny ale ropa spuszczona( znaczy się nie było)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj