ChiquitaB

Obora wolnostanowiskowa

Polecane posty

ChiquitaB    754

Witam.

Zakładam ten temat dla użytkowników obór wolnostanowiskowych .

 

Proszę was o podzielenie się z innymi swoimi niepowodzeniami w budowach obór czyli przed czym mają się przestrzec inni hodowcy stojący przed okresem wyboru technologi budowy oraz już podczas samej budowy obory aby nie obciążać się niepotrzebnymi kosztami i późniejszymi poprawkami.

Co byście teraz zmienili w swojej oborze na lepsze, czyli co tak naprawdę było błędnym wyborem przez was, a co będzie lepszym i skuteczniejszym.

Jakich materiałów używać podczas budowy aby wytrzymały dłużej a czego nie polecacie w ogóle.

Jakie wyposażenie jest niezbędne w takiej oborze, jakie wyposażenie pociągnęło koszty budowy ale ułatwiło wam obsługę i teraz nie żałujecie wydanych pieniędzy a co byście jeszcze zamontowali w swojej oborze.

Jakich firm wyposażenie jest najlepsze porównując jakość do ceny.

Jakich niekonwencjonalnych metod używacie w swoich oborach i co montujecie w nich chociaż nie jest do tego typu budowli przewidziane a spełnia bardzo dobrze swoja rolę.

Czyli wszystkie swoje niepowodzenia w budowli, wyposażeniu i utrzymaniu budynku oraz to co sobie najbardziej chwalicie wyposażając oborę.

Dodatkowo proszę moderatora o usuwanie postów nie mających nic wspólnego z tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Popieram temat chetnie tu będe zaglądał bo czytajac niektóre tematy to można czytać i czytać i nic z nich nie wynika trzeba jeszcze załozyc cos podobnego o uwieziówkach

Edytowano przez krupekf16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

W temperaturze poniżej zera wytrąca się woda (i wtedy podczas badania może wykazać, że dolewana była woda).Moja wypowiedź dotyczyła innego tematu (jakimś cudem przerzuciło mnie na ten). Za "zonga" przepraszam.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

popierał bym załozyciela tematu. sam planuję zbudować obore i chetnie dowiem sie kilku rozwiązań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

planuje budowę obory wolnostanowiskowej na płytkiej sciółce ,wymiary 14 - 40 około. i teraz tak stół paszowy byłby na srodku a po bokach korytarze i legowiska.Moje pytanie brzmi jak to najlepiej rozwiązać ,jakie wymiary legowisk korytarzy i stołu paszowego.Czy stół paszowy zrobić wyżej ,jaka wysokosc podmurówki itd. Nie mam o tym pojęcia wiec proszę o pomoc.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie stołu paszowego: http://www.odr.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=226:trasy-komunikacyjne-w-oborze&catid=15:bydo&Itemid=58

Wymiary stanowisk: http://www.agrofoto.pl/dzial-minimalne-warunki-utrzymania-bydla-2651.php


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj