Skocz do zawartości

Zdjęcie

6245 Wspomaganie ORBITROL

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Moorgi

Moorgi

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2012 - 23:56

6245 Wspomaganie ORBITROL Witam koledzy, ja z zapytaniem co to jest ten orbitrol?:/ Krótko jak by ktoś mogł mi wytłumaczyc, bo planuje to załozyc do zetora bo podobno sie kreci paluszkiem? Ponad rok temu wymieniłem wspomaganie (siłownik i pompe)na nowa ale wraz w miejscu sie nie da krecic... a i tura mam na nim jeszce, Wkurza mnie to bo ani cofnac ani nic.. I dlatego pytam was o ten cały ORBITROL,jaki to wgl koszt? Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
6245 Wspomaganie ORBITROL Dzisiaj, 01:52
  •  

#2 Share rafal831

rafal831

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 08:38

6245 Wspomaganie ORBITROL Orbitrol jest to zawór sterujący przepływem oleju
http://pl.wikipedia.org/wiki/Orbitrol
http://pl.wikipedia....ład_kierowniczy

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 08:57

6245 Wspomaganie ORBITROL Co to jest orbitrol kolega już ci napisał a jaki koszt....

http://allegro.pl/li...string=orbitrol

Rozbierzność w cenach ogromna w zależności jakiego producenta kupisz. Ciebie interesuje orbitrol 100 do chyba góra 160

Jeśli sie myle poprawcie mnie. Najlepiej szukaj z podobnej maszyny a na pewno będzie grało np. MF, mtz, ursus, zetor.

tutaj pooglądaj sobie gotowe zestawy jak to mniej więcej wygląda.

http://allegro.pl/li...anie&category=0

KPK Kumurun Team

#4 Share jasiu7745

jasiu7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze ich naprawa i ładne dziewczyny

Napisany 03 styczeń 2012 - 00:00

6245 Wspomaganie ORBITROL Ja na twoim miejscu to bym nie kombinował z takimi wynalazkami z allegro tylko przeszukaj dobrze galerię wynalazki i udoskonalenia a będzie kilka fotek. jak byś kupował orbitrol to kupuj 100 bo ja założyłem 160 to był za wielki i wystarczyło lekko skręcić kierownicą i koła były już na maksa skręcone ;) jak byś chciał więcej info to pisz na pw

#5 Share Moorgi

Moorgi

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2012 - 15:12

6245 Wspomaganie ORBITROL O kurcze.. Ja sam nie mam pojęcia jaki pasowny do zetora.. Jak to sie mierzy te 100-160?;/ A wgl sie opłaca to załozyc? Lepsze od zwykłego wspomagania? Wypowiadać sie smiało Panowie :)

#6 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 03 styczeń 2012 - 17:15

6245 Wspomaganie ORBITROL A gdyby na przykład zastosować orbitrol 160 i siłownik do niego o małej średnicy to gdyby była za szybka reakcja to można by było to wszystko wyregulować stosując zawór dławiący zmniejszający ilość przepływającego oleju przez orbitrol??? Pytam z ciekawości.

#7 Share jasiu7745

jasiu7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze ich naprawa i ładne dziewczyny

Napisany 03 styczeń 2012 - 22:13

6245 Wspomaganie ORBITROL @kameleont25 pewnie i tak nic by z tego nie było bo grzał by się olej org jest 100 bo sam sprawdzałem a grubość tłoczyska siłownika to jest jak dobrze pamiętam 25mm jeśli mówię zle to proszę mnie poprawić
@moorgi no pewnie że się opłaca lekko się kręci pod obciążeniem i niema ciągle kapiącego oleju siłownika ja jak założyłem wszystkie nowe uszczelnienia i piechałem na drugi dzień do roboty to po dniu już sączył się olej a jak założyłem orbitrol to mam z tyn spokój i masz lepszy dostęp do silnika. Na twoim miejscu to bez zastanowienia zakładał bym orbitrol a jak założysz i troszkę popracujesz to zauważysz różnicę i będziesz zadowolony to ci to gwarantuję :)

#8 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 17:21

6245 Wspomaganie ORBITROL A jak sprawdzić orbitrol jak bym go znalazł na szrocie, jakiej jest wydajności czy 100 czy 160 czy jeszcze inny? I jak może ktoś wie to, jakie „zestawienie” orbitrola i tłoka, jakie jest najlepsze żeby nie za szybko reagował i nie było tak, że trzeba dużo kierownicą kręcić, tzn. wydajność orbitrola i średnica tłoka???

#9 Share szewek

szewek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:19

6245 Wspomaganie ORBITROL Przed jakakolwiek robota własnie trzeba troche policzyć, a nie wstawie co mam może zadziała.
Orbitrol 100 czy 160 oznacza ile cm3 podaje za jeden pełny obrót. Znajac wymiary siłownika mozna policzyc ile obrotów bedzie potrzebne do pełnego skretu kół. Przy tych siłownikach z allegro obroty bedą sie rózniły prawo, lewno. Różne komory w siłowniku np. w prawo 4,5 a w lewo 3,5. To jest wada tego rozwiazania, gdzie mało kto jest tego świadomy. Zastosowanie zbyt dużgo orbitrola też ma wady bo przy dużych predkościach trudno utrzymac tor jazdy, za mały znów zwieksza ilośc obrotów.

#10 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:41

6245 Wspomaganie ORBITROL szewek@ I o takie odpowiedzi mi chodziło wielkie dzięki teraz już wszystko jasne.

Tylko jak rozpoznać orbitrol jakiej jest wydajności?

Edytowany przez Kameleont25, 04 styczeń 2012 - 20:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 21:02

6245 Wspomaganie ORBITROL Szewek z tym kręceniem w prawo-lewo masz całkowitą racje. Tyle że nie jest to znów wada. To taki efekt uboczny ale w normalnej jezdzie w niczym to nie przeszkadza. Można to wyeliminaowć.Np. załozyć dwa siłowniki po jednym na koło i drążek poprzeczny. Nie warto według mnie tak kombinować bo to objaw mało odczuwalny.
KPK Kumurun Team

#12 Share szewek

szewek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 01:24

6245 Wspomaganie ORBITROL Bez tabliczki bedzie trudno rozpoznac, bo nawet wielkościa orbitrola nie ma co sie sugerować.
Starszego typu moga mieść większą obudowe w stosunku do nowych wydajniejszych.

Co do siłownika to jest to charakterystyczna cecha tego układu i to raczej na minus. Oczywiscie da sie z tym żyć, ale niektorzy chcą miec ideał. Lepiej nadają sie takie z dwustronnym tłoczyskiem. ;)

#13 Share piotrjako

piotrjako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 09:19

6245 Wspomaganie ORBITROL witam tu masz troszkę info http://www.agrofoto....do-zetora-7011/
tu też coś znajdziesz http://www.agrofoto....mu-na-orbitrol/
zrobiłem u siebie takie coś tylko muszę jeszcze zdjęcia dodać i efekt jest chyba niezły - luzy zlikwidowane ale sporo się kierownicą kręci i chyba bym teraz do siłownika od mtz-ta C-50 dołączył orbitrol 125 a nie 100.
PS sporo z tym roboty - ja dorabiałem nową ośkę (tą od kierownicy z wieloklinem) bo była o 1mm zaluźna i bałem się że rozbije tulejkę w orbitrolu i jeszcze troszkę mało miejsca jest na przykręcenie przewodów.
pozdrawiam

#14 Share bobek6669

bobek6669

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 22:50

6245 Wspomaganie ORBITROL witam
wczoraj pekl mi waz od silownika wspomagania , zamiast go wymienic i spokoj to oczywiscie chcialem zlikwidowac delikatne wycieki z serwomechanizmu ,po zlozeniu wszystkiego okazalo sie skreca tylko w lewo i to sam :-) rozbieral to ktos kiedys ? moze ktos pomoze ,jaka moze byc przyczyna? jesli w zlym miejscu forum wstawilem pytanie przepraszam

#15 Share szewek

szewek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 23:28

6245 Wspomaganie ORBITROL musisz poluzować opaskę która ściska tuleje tłoczyska i krecić tłoczyskim żeby wycentrować serwo
Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us
jak ci skreca w lewo to musisz tłoczysko "wykrecić", zreszta pokrecisz to wybadasz o co kaman ;)

Edytowany przez szewek, 05 styczeń 2012 - 23:34.

#16 Share bobek6669

bobek6669

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:24

musisz poluzować opaskę która ściska tuleje tłoczyska i krecić tłoczyskim żeby wycentrować serwo
Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us
jak ci skreca w lewo to musisz tłoczysko "wykrecić", zreszta pokrecisz to wybadasz o co kaman ;)

ok. dzieki za podpowiedz, jutro od rana bede kombinowal. zastanwialem sie czy moze miec wplyw jak mocno wkrecilem nakretke wewnatrz serwa dociska ona gorny sworzen (gorny na Twoim zdjeciu) Wkreca sie ja od strony czterech srub. ale napewno zaczne od tego co napisales. jeszce takie pytanie: co lepsze do wspomagania Mobil ATF czy odpowiednik z Orlenu?

#17 Share szewek

szewek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 16:49

6245 Wspomaganie ORBITROL Nie ta sruba nie ma wpływu na skrecanie.
Trzeba obkrecac tuleje, tak żeby zawor wewnatrz niej stał po środku. Zazanczyłem ci na zdjeciu mniejwiecej.
Dodany obrazek

Cały pic polega na ustawieniu tego równo, zeby wspomagał tak samo w lewo i w prawo.
Ja tam zalałem boxol do wspomagania cały sezon przelatałem i działa dalej :D .

Edytowany przez szewek, 06 styczeń 2012 - 16:50.

#18 Share bobek6669

bobek6669

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 13:50

Nie ta sruba nie ma wpływu na skrecanie.
Trzeba obkrecac tuleje, tak żeby zawor wewnatrz niej stał po środku. Zazanczyłem ci na zdjeciu mniejwiecej.
Dodany obrazek

Cały pic polega na ustawieniu tego równo, zeby wspomagał tak samo w lewo i w prawo.
Ja tam zalałem boxol do wspomagania cały sezon przelatałem i działa dalej :D .

witam ponownie, dzieki za podpowiedz. Poszlo szybko i sprawnie, juz jest ok

#19 Share Bartoszek1994

Bartoszek1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 10:10

6245 Wspomaganie ORBITROL Witam mój problem dotyczy tego samego tematu tyle że w innym zetorze. Jakiś miesiąc temu założyłem orbitrol na miejsce serwo w 5211 (serwo mocno przeciekało i był luz). Wszystko ładnie z tym że miałem orbitrol inny niż był w zestawie (poprostu kupiłem siłownik i ramkę do orbitrola pod kolumnę ,a orbitrol założyłem chyba od widlaka). Za serwo miałem straszne luzy w całym układzie siłownik nie trzymał + klin w prawym kole był luźny. Po założeniu orbitrola i wymianie klina zetor nadal prowadza, mimo że wyeliminowałem luz. Sądzę że jest to wina słabego orbitrola według mojego odczytu jest to 80. Aby z lewej na prawą stronę trzeba wykonać ponad 6 obrotów kierownicą czy założenie większego np: 120 spowoduje zmniejszenie liczny obrotów i spowoduje że będzie on bardziej czuły?

Siłownik mam taki jak na tej aukcji:
http://allegro.pl/ws...2404413427.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 04:52

6245 Wspomaganie ORBITROL Powinno się poprawić. Prawdopodobnie wodzenie po drodze jest efektem założenia orbitrola małej pojemności. Żeby skorygować tor jazdy musisz wykonać dużo obrotu kołem kierownicy. Za nim to zrobisz sporo zmieniasz tor jazdy.
KPK Kumurun Team