rewoluszyn

Przeróbka zwykłej zawieszanej owijarki na samozaładowczą

Polecane posty

Marcin349    26

Ja też myślę żeby swoją owijarkę przerobić bo to jest dużą oszczędnością paliwa. I tak bale zostawiam na polach na których beluję więc nie trzeba ciągników 2, do ładowania i owijania , wystarczy tylko jeden, dodatkowo to będzie raczej szybciej niż turem ładować. Z tego co wywnioskowałem to na początek wymyśliłem że owijarka nie będzie zasilana jak standardowe z hydrauliki zewnętrznej ciągnika tylko zrobię tak. Pompa hydrauliczna nsz 40* będzie połączona z kołem pasowym dajmy na to o obwodzie 20 cm a drugie koło pasowe o obwodzie 100 cm będzie połączone z końcówką WOM do której będzie zapinany WOM. dzięki przekładni uzyskując obroty wom 300 to będzie nam dawało 1500 na pompie więc wydajność będzie wynosiła w granicach 40l, to jest całkiem dużo jak na owijarkę. Ciągnik żeby osiągnąć te 300 obrotów będzie musiał wykręcić do 1400 ale w c-360 można sobie włączyć niezależne i śmigać na niższych. To udoskonalenie ma też taki plus że do owijarki można podpiąć ciągnik z bardzo słabą hydrauliką albo nawet nie działającą ale także będzie można zapinać do różnych ciągników bez obawy wymieszania olejów. Dodatkowo łatwiej rozbudować hydraulikę w owijarce.

 

*pompa nsz 40 wydajność 55 l, cena 150 zł,

W późniejszych postach będę pisał co mi przyjdzie jeszcze na myśl.

Edytowano przez Marcin349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markopolo    0

właśnie przerabiam swoją owijarkę stacjonarną na szmozaładowczą i chciał bym się dowiedzieć coś na temat mechanizmu do obcinania folii z góry bardzo dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andriu    0

witam tak jak w temacie czy ktos zna namiary na dobrego fachowca żeby przerobił owijarke stacjonarno na samozaładowczą z podlasia a najlepiej z okolic łomży,z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andriu    0

ogładałem uzywane to wyeksploatowane maszyny wiec pomyślałem o takie przerobce napewno bedzie taniej i masywniej. zna ktoś takiego kto robi to na zamowienia. prosiłbym o jakies namiary na takie osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki87    5

W Zawadach w stronę Białegostoku jak jechać od Łomży jest dobry spec od takich spraw. Od Łomży to jakieś 30 km. Nazywa się Zygmunt Babiński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andriu    0

kolega a niewiesz jak koszt i jak on to robi?? masz moze jakies foto jego przerobek??

 

kolega masz jakiś kontakt do niego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

W zawadach to mi sie wydaje, ze produkuja jedynie owijarki stacjonarne zasilane silnikiem elektrycznym lub wyjsciem WOM z ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki87    5

Jego nr 602785402.

Zadz wypytasz się. Nie wiem czy jest w stanie coś takiego zrobić ale z tego co wiem non stop coś produkuje, zmienia, modyfikuje itp. Może i tym by się zajął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeczytaj komentarze po zdjęciem w linku to się zorientujesz w kosztach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banitasnk    0

Jak tam wasze przeróbki owijarek?? Chcę swoją przerobić i potrzebuję zdjęć konstrukcyjnych. Gdyby ktoś mógł wstawić byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Dzieło znajomego:

 

dsc01034pgsgg.jpg

 

dsc010353ksft.jpg

 

dsc010429fsen.jpg

 

dsc0104371sb0.jpg

 

dsc01044kisci.jpg

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Fajnie przerobiona ja też się przymierzam do takiej przeróbki i również jak kolega wyżej pisze interesuje mnie jak zrobić aby owijarka obcinała folię i trzymała ją. Czy ktoś coś takiego zrobił i mógł by wstawić fotki?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20
Napisano (edytowany)

Popatrz dokładnie na pierwsze zdjęcie zauważysz siłownik prawie na leżąco który odpowiada za wywrot. Co do kosztów to kolegę w 2008 roku wyniosło coś między 4 a 5k zł..

 

Fajnie przerobiona ja też się przymierzam do takiej przeróbki i również jak kolega wyżej pisze interesuje mnie jak zrobić aby owijarka obcinała folię i trzymała ją. Czy ktoś coś takiego zrobił i mógł by wstawić fotki?

 

Kolega kupił i zamontował coś takiego od oryginalnej owijarki samozaładowczej, niestety na tych zdjęciach jeszcze tego nie ma, a innych nie posiadam.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zajmuje się ktoś takim przerabianiem owijarek? Jaki jest tego koszt na dzień dzisiejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markopolo    0

witam przerobiłem swoją owijarkę stacjonarną na samozaładowczą tylko mam problem z łapaczem foli jak go zrobić proszę o podpowiedzipost-21335-0-31369700-1402828340_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelmf
      Panowie zwracam się do was z prośba dla dobra ogółu posiadam zwykłą owijarę bel i męczy mnie ciągłe wyskakiwanie i wskakiwanie do ciągnika w celu ucięcia folii potem wyrzucenie i ponownie zawiązanie foli macie może jakiś pomysł jak dorobić jakiś nóż który by ucinał folie i zarazem po ucięciu ja trzymał do obwiązywania . Zróbmy burzę mózgów?
    • Przez Konsultant_HRIC
      W związku z rozwojem sieci dystrybucji naszego Klienta, którym jest renomowana, międzynarodowa firma z branży rolniczej, poszukujemy kandydata na:
       
      Właściciela Punktu Sieci Dealerskiej
       
      w regionie Polski Północno - Wschodniej


      Kandydat na dealera to osoba z doświadczeniem w branży rolniczej, najchętniej właściciel małej, rodzinnej, najwyżej kilkuosobowej firmy z branży serwisu maszyn rolniczych, lub urządzeń stosowanych w rolnictwie, w obszarze wyposażenia ferm, np. systemów wentylacji, chłodnictwa itp. lub osoba z doświadczeniem w pracy w firmie rolniczej gotowa, aby taką firmę założyć i poprowadzić.
      Kandydat powinien posiadać nieruchomość na terenie województwa podlaskiego.
      Powinna się tam znaleźć siedziba o wystarczającej przestrzeni na organizację - biura, magazynu, sklepu, garażu na minimum dwa samochody, warsztatu.
      Kandydat na dealera powinien dysponować kapitałem początkowym umożliwiającym rozruch przedsiębiorstwa. Po pozytywnym przejściu procesu rekrutacyjnego osoba Dealera będzie szkolona przez ok pół roku w innym regionie Polski oraz zagranicą. Następnie Dealer rozpocznie rozwijać własny biznes i przez co najmniej kolejne pół roku będzie wspierany przez firmę naszego Klienta.


      Osoba Dealera powinna charakteryzować się:
      Wykształceniem wyższym rolniczym lub technicznym. Znajomością terenu, klientów, produktów w tym maszyn i urządzeń stosowanych w branży rolniczej w tym zagadnień serwisu, części zamiennych, itd. Kompetencjami handlowymi – doświadczenie w handlu produktami rolniczymi takimi jak: ciągniki, maszyny rolnicze, wyposażenie farm, chłodnictwo, wentylacja, automatyka, części zamienne, serwis. Kompetencjami technicznymi - zna się na serwisie maszyn rolniczych, potrafi zdiagnozować problem, wymienić daną część czy podzespół, praca w warsztacie lub z wozu serwisowego nie stanowi dla niego problemu. Lojalnością - dealer będzie wyłącznym dystrybutorem firmy naszego klienta w regionie, oznacza to, że nie będzie mógł prowadzić sprzedaży, ani serwisu produktów firm trzecich (teren przynależny do punktu dealerskiego zostanie szczegółowo określony w toku procesu rekrutacyjnego). Posiadanym prawem jazdy kat. B i T. Znajomością języka angielskiego – kompetencja mile widziana. Nasz Klient może zaoferować wybranemu kandydatowi / wybranej kandydatce:
      Wynagrodzenie (przez początkowe pół roku). Wsparcie w zakresie pokrycia części kosztów funkcjonowania firmy (przez następne co najmniej pół roku). Marżę dealera w wysokości zgodnej z polityką firmy. Rekomendacje dealera przez firmę i wyłączność na produkty firmy w swoim regionie (dotyczy to obsługi już istniejących klientów ale także nowych klientów). Szkolenia i rozwój. Aplikacje zawierające szczegółowe CV oraz list motywacyjny wraz z opisem posiadanych kwalifikacji i warunków do prowadzenia biznesu należy przesłać na adres: jw@hric.pl lub skontaktować się pod numerem tel. 660 703 703

       
    • Przez extrabyk
      Polecam link do mojego ogłoszenia. Do sprzedania 8 jałóweczek urodzonych wiosną i latem 2017 roku oraz starsze jałówki. Jeśli ktoś jest zainteresowany to szczegóły na telefon.
      https://www.olx.pl/oferta/highland-cattle-szkckie-bydlo-gorskie-podlasie-CID757-IDrvS4r.html
    • Przez michal12301
      Zamienię  owijarkę sipmę samozaładowczą z 2006r na stacjonarną. Dopłata dla mnie
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Panowie bardziej doswiadczeni powiedzcie mi jak podłączyć przewody hydrauliczne ( te od napedu) do c 360. Są dwa jeden oznaczony na czerwono a jeden na niebirsko. Pytanie glupie ale nie wiem jak a nie chce popsuć nowej maszyny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj