Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ropa w oleju T-25.

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krystian18844

krystian18844

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 12:53

Ropa w oleju T-25. mam taki problem paliwo leci do oleju dlaczego?i jaka jest przyczyna?z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ropa w oleju T-25. Dzisiaj, 00:14
  •  

#2 Share HondaSH50

HondaSH50

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 13:21

Ropa w oleju T-25. Fascynująca opowieść :)

#3 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 13:30

Ropa w oleju T-25. Najprawdopodobniej lejące wtryski, jak tak miałem. Może być też pompa wtryskowa.

#4 Share daniel12342

daniel12342

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 19:15

Ropa w oleju T-25. Jedną z przyczyn mogą być wtryski które leją ,ale jeśli jest pompka przeponowa(membranowa) membrana może mieć dziurkę i puszcza paliwo prosto do bloku silnika.

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 09:39

Ropa w oleju T-25. Lejące wtryski i jednocześnie nie najlepszy stan elementów tuleja tłok pierścienie.
Lub awaria pompy wtryskowej, typowe w tych pompach puszczanie paliwa w sekcji wysokiego ciśnienia do korpusu pompy gdzie powinien znajdować się olej. Jeśli ropy jest tak dużo a uszczelniacz na wałku pompy uszkodzony to paliwo będziesz miał w oleju.
Odkręć na pompie górny korek on ma tam odpowietrznik sprawdź czy nie zatkany bo może z nadmiaru paliwa wysadziło ten uszczelniacz bo nie miało gdzie wyjść. A z pompy dolnym korkiem spustowym zlej co tam jest w środku i się okaże, bo może pompa do regeneracji.

Takie awarie zdarzają się w silnikach z pompami smarowanymi centralnie.

#6 Share jaro606

jaro606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 23:08

Ropa w oleju T-25. Witam was. Posiadam Władka z 89r. ok 10tyś mtg. Iwan miał zrobiony remont silnika 2 lata temu, a rok temu kupiona nowa pompa wtryskowa. Niedawno zaobserwowałem, że przybywa oleju w silniku. Jakie mogą być tego przyczyny?? Wtryski były sprawdzane przy remoncie 2 lata temu. Jakie mogą być powody wzrostu oleju w misie?? Pomóżcie. Dzięki z góry.

Edytowany przez jaro606, 01 styczeń 2012 - 23:08.

#7 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 01 styczeń 2012 - 23:36

Ropa w oleju T-25. [quote name='jaro606' timestamp='1325455694' post='843204']
Witam was. Posiadam Władka z 89r. ok 10tyś mtg. Iwan miał zrobiony remont silnika 2 lata temu, a rok temu kupiona nowa pompa wtryskowa. Niedawno zaobserwowałem, że przybywa oleju w silniku. Jakie mogą być tego przyczyny?? Wtryski były sprawdzane przy remoncie 2 lata temu. Jakie mogą być powody wzrostu oleju w misie?? Pomóżcie. Dzięki z góry.
[/qu

Naj prawdopodobniej to może być MEBRAMA u mnie w c-360-3p tak było to wymieniałem kranik , blok też robiłem przy okazji a u ciebie to tak przypuszczam nigdy nie miałem do czynienia z T-25 ale mam przykład na swoim ciągniku i zresztą w szkole mieliśmy też podobny przypadek

Edytowany przez jacek456788, 01 styczeń 2012 - 23:37.

#8 Share jaro606

jaro606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 23:41

Ropa w oleju T-25. O jaką membramkę ci chodzi bo nie mam pojęcia??

#9 Share koper88

koper88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 02 styczeń 2012 - 00:44

Ropa w oleju T-25. W t-25 pompa zasilająca jest tłoczkowa i umieszczona na pompie wtryskowej wiec odpada problem tego co kolega napisał wyżej. a w pompie wtryskowej nie przybywa ci oleju?

#10 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2430 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 02 styczeń 2012 - 08:49

Ropa w oleju T-25. Ja bym się nad tymi wtryskami poważniej zastanowił. 2 lata temu może były sprawne ale teraz mogą lać.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 02 styczeń 2012 - 10:19

Ropa w oleju T-25. To że wtryski sprawdzałeś dwa lata temu to nic nie oznacza,możesz mieć założone regenerowane lub chińskie,które bardzo
szybko tracą swoje właściwości,zaczynają lać a pierścionki przepuszczają niespalony nadmiar paliwa.Polecam wuzetem.

#12 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 02 styczeń 2012 - 10:27

Ropa w oleju T-25. Najprawdopodobniej zużyte są już cylindry i pierścienie tłokowe, albo mogą być pęknięte pierścienie tłokowe i ropa przedostaje się przez zużyte pierścienie. Ile mth silnik zrobił od ostatniego remontu?
Drugą przyczyną może być uszkodzony uszczelniacz w pompie wtryskowej. Zmieniasz olej w pompie wtryskowej? Czy przybywa ropy w pompie? Jeśli nie przybywa to cała ropa z pompy może iść do oleju w silniku. Co około 40-50 mth lub częściej jeśli już z pompy leci ropa należy spuścić cały olej wymieszany z ropą z pompy wtryskowej i zalać świeży olej, ale skoro twój traktor ma 10000 mth to niepotrzebnie to piszę bo na pewno o tym dobrze wiesz.
Ja bym stawiał na pompę, bo piszesz, że niedawno była zmieniana i być może dostałeś wadliwą, choć muszę przyznać, że jeszcze nie słyszałem aby ruska pompa puszczała ropę do silnika.

#13 Share jaro606

jaro606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 21:46

Ropa w oleju T-25. Powiem tak. Pompa wtryskowa została zalana do ful olejem i niesadzę zeby cos mogło sie do niej "zmieścić", ale sprawdzę. Wtryski originalne jeszcze są- może to one są powodem. Zestawy naprawcze byly kupione za ok. 190 zł za sztukę i na opokowaniach pisałoże ruskie (powiem szczerze, że tak wygłądały). Nie wiem co morze być powodem, ale pojadę sprawdzć wtryski. Wiem, że na taki ciagnik jak T-25 10000 mtg to dużo, ale te ciagniki są wytrzymałe, w szczegolności jak sie o nie dba- a ja dbam z ojcem i braćmi, bo wiem że jest to nasz mały skarb.

#14 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:15

Ropa w oleju T-25. Witam.
Nie wiem jaka jest budowa wtryska ale w środku na pewno znajduje się sprężyna wymień ją. Sprawdź uszczelniasz na pompie paliwa.
Tak wy najmniej ja miałem w 30 tylko ja jeszcze wymieniłem pompkę zasilającą .

#15 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:27

Ropa w oleju T-25. Nie wiem co znaczy że oleju w pompie jest na ful, ale poziom oleju w pompie określa śrubka przelewowa. Przed zalaniem świeżego oleju tą śrubkę trzeba wykręcić i zalać tylko do poziomu otworu po tej śrubce. Nigdy nie zalewałem pod korek więc nie wiem też jakie mogą być tego efekty, ale przypuszczam, że po prostu nadmiar by wyleciał przez korek wlewowy. A wtedy cała pompa byłaby zaolejona. Jeśli tak nie jest to ten olej mógł faktycznie trafić do silnika. Sprawdź teraz poziom oleju w pompie. Jeśli go ubyło to gdzieś musiał się podziać. Albo wyleciał na zewnątrz albo poszedł do silnika. Ogólnie oleju w pompie powinno przybywać, bo dostaje się do niego powoli ropa z sekcji wysokiego ciśnienia. Dlatego rozrzedzony olej należy wymieniać na nowy co około 40-50 mth.
Po drugie. W moim t-25 wymieniałem tuleje, tłoki i pierścienie wymieniałem po około 2500 mth, bo nie podobała mi się praca silnika,a konkretnie stukanie podczas wyłączania. Okazało się, że był duży luz na sworzniu. Poza tym brał już olej. Z przybywaniem oleju jeszcze się nie spotkałem w tym traktorze, ale wiem, że to możliwe. Więc drugie pytanie - ile mth temu był remont? Bo może już czas znów zmienić cylindry?

Edytowany przez Geo, 02 styczeń 2012 - 22:30.

#16 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:33

Ropa w oleju T-25. daj wtryski do sprawdzenie zaplacisz pewnie cos kolo 30-40zl za sztuke i bedziesz wiedzial co z nimi jest i czy warto je regenerowac czy kupic nowe .. bo uzywki nie ma co... samemu to raczej ich nie rozbieraj bo moze byc ci ciezko je zlozyc i tam jak juz to siadaja koncowki budowa w srodku nie jest tylko jedna sprezynka lecz wiele malutkich elementow nie w kazdym ale w wiekszosci tak jest. ja bym zaczol od sprawdzenia wtrysiwaczy

#17 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:50

Ropa w oleju T-25. kolego ja władka nie mam ale myślę że to wtryski leją albo pompa się już kończy. wtryski możesz sprawdzić sam wystarczy je wymontować i przykręcić do rurek (bez wkładania w głowicę), i zastartować z wtrysków powinna się wydobywać mgła a nie "sikanie" jeśli tak jest to wtryski i pompa są ok jeśli "sikają" zawieś wtryski do sprawdzenia, gdy okażą się dobre to coś z pompą! to tyle jeśli układ paliwowy! Mnie w ciągniku rozkręcił się zawór i się nie otwierał i właśnie przez to dostał się ON do oleju, więc zrób rutynową regulacje zaworów. jeśli chodzi o popękane pierścienie to jest to możliwe, ale mało prawdopodobne aby się właśnie tak stało. pozdrawiam.

#18 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 23:12

Ropa w oleju T-25. Popieram kolegę wyżej,u mnie tez było to powodem lania się ropy do oleju.Potem wtryski sprawdz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 23:24

Ropa w oleju T-25.

daj wtryski do sprawdzenie zaplacisz pewnie cos kolo 30-40zl za sztuke i bedziesz wiedzial co z nimi jest i czy warto je regenerowac czy kupic nowe .. bo uzywki nie ma co... samemu to raczej ich nie rozbieraj bo moze byc ci ciezko je zlozyc i tam jak juz to siadaja koncowki budowa w srodku nie jest tylko jedna sprezynka lecz wiele malutkich elementow nie w kazdym ale w wiekszosci tak jest. ja bym zaczol od sprawdzenia wtrysiwaczy

Akurat we Władymircu wymiana rozpylacza jest banalnie prosta. Oczywiście na początek trzeba cały wtryskiwacz wykręcić z silnika używając specjalnego klucza. Nie ma tam mnóstwa sprężynek - jest jedna sprężyna, ale bez potrzeby nie należy do niej zaglądać. Wystarczy rozkręcić obudowę wtryskiwacza w dolnej części, wyjąć starą końcówkę i założyć nową. Trzeba tylko trafić w wystający z obudowy bolczyk (kołek ustalający). Jest też duże prawdopodobieństwo, że nawet nie zmieni się ciśnienie wtrysku. Końcówki są robione z dość dużą dokładnością wymiarów zewnętrznych. Oczywiście polecam ustawianie ciśnienia na przyrządzie. Ciśnienie powinno wynosić od 165 do 175 kG/cm2. Jest jeszcze jedna metoda naprawy końcówki wtryskiwacza. Oryginalnie wśród dostarczonych z traktorem kluczy był też przyrząd służący do czyszczenia otworków w rozpylaczu. Jest to coś przypominające mały ołówek automatyczny starego typu z kilkoma igiełkami w środku. Należy przeczyścić wszystkie 3 otworki rozpylacza.
Aha poza ciśnieniem powinno się także sprawdzić wydajność rozpylacza - 85 do 88,5 cm3 na 2 minuty pracy pompy przy prędkości obrotowej wału krzywkowego 800 obr/min. Ale z takimi rzeczami fachowcy od wtryskiwaczy powinni sobie bez problemu poradzić.