Skocz do zawartości

Zdjęcie

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny?

141 odpowiedzi na ten temat

#41 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 29 listopad 2006 - 18:30

Same Roller 70 przy prasie belujacej pali na mth 3.5 litra, extra wynik, Jeden z najlepszych w klasie... I prosze nie myslec ze to takie bujdy poniewaz tak jest ....

ja  sie z toba zgadzam mieszkoam kilometr od fabryki  SDF POlska i  wujem ma lborghini premium 1050 i 3  dni  w kukurydzy chodził u nas pomagał nam z turem na kopcu jezdził dusił wpycha wciągał i czasem na pole jak  nie dawalismy rady z odbiorem i na  140  litry pełny zbiornik trzy dni tak pracował to potem jak laliśmy to weszło tylko 40 litry ropy a miał nalene pełno przy  mocy 105  koni ładowaczu i 3  dniach od rana do wieczora pracy to chyba malutko i i te ciągniki charakteryzują sie najleprzymi ossiagami jesli chodzi o spalanie    SAME  LAMBORGHINI  pala malutka a zrobią swoje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Dzisiaj, 19:29
  •  

#42 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 30 listopad 2006 - 12:01

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Jeśli chodzi o spalanie MF255 to tak jak mówią koledzy z forum- ta maszynka na prawde mało pali :). U mnie w okolicy jest troche tego sprzętu, chyba z 4 ciągniki. Każdy z nich to orginalny, angielski MF, mają cyba po 20 lat. Dobre sprzęty :).

#43 Share forterra

forterra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 grudzień 2006 - 18:56

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? c-360 3p-oczywiście.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#44 Share kopek22

kopek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 grudzień 2006 - 21:47

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? wg mnie to C 330 czyli tzw ciapek to w tej chwili najpopularniejszy  najmniej ekonomiczny ciagnik w Polsce. Gdzie on jest ekonomiczny,  to ze malo pali to co z tego ale ile godzin trzeba jezdzic aby to samo zrobic np C 360, ekonomiczny to on moze jest do takich robot jak np przewiezc cos lekiego mala przyczepka, wtawic jakis grata do garazu o ile poradzi, do tego sie nadaje bo jest maly wszedzie sie zmiesci, a poza ty do niczego sie nie nadaje,a naprawa 30 w porownaniu z 60 to koszmar, stopy korbowodow nie sa poziomo tylko pod skosem ( wez wejdz pod miske i je dokrecaj a w 60 bajka bo tylko zakladasz klucz i dokrecasz), albo wez wyjmij tujej z 30 po 12 latach, jest tak za***ana ze sciagaczem nie dajesz rady krecic a w 60  dwa obroty i dalej lekko idzie, itd  30 to tylko dobry ciegnik ogrodniczy albo na bardzo male gospodarstwa( takie do 5 ha) ale i tak bym radzil kupic 60
ps a gdzie sprezarka w 30 ( zakladaj pasek!) a w 60 pstryk i pompuje

#45 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 04 grudzień 2006 - 19:33

,a naprawa 30 w porownaniu z 60 to koszmar, stopy korbowodow nie sa poziomo tylko pod skosem ( wez wejdz pod miske i je dokrecaj a w 60 bajka bo tylko zakladasz klucz i dokrecasz),

czy stopy pod skosem to wada  ??? a jakbyś wyjął korbowód przez tuleję jakby były proste  ??? ( wyjąć do dołu to trzeba byłoby wał wyjmować ::) )Co za problem dokręcić ? Wiele razy wyciągałem z błota C-330 dużo większe traktory szczególnie C-360 ( bo wyjatek by działała blokada ). A ekonomika, to po pierwsze trzeba wiedzieć do czego traktor będzie potrzebny !!!!!!!!!
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#46 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 kwiecień 2007 - 17:56

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Ja uważam że ekonomiczne są Ursus'y z silnikami Perkins'a (2812-5714).
Ja mam MF 255 (Ursus 3512) oraz 4514. Jednym i drugim mogę pracować w polu od rana do wieczora (1 godzina na obiad) na jednym baku, zostanie jeszcze na dotarcie do domu.

#47 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 03 kwiecień 2007 - 18:18

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? W ładowarce mam 1 cylinder i jest najekonomiczniejszy do lekkich prac, ojciec mi mówił że 3p jest oszczędny przy lekkiej pracy, a jak dostanie w d... to zmienia się w smoka. Cieżka robota to 6 cylów i nie patrzeć ile pali, ważne żeby szedł a napewno będzie go trudno "zmęczyć". Wszyscy narzekają na JD że dużo palą, trzeba mieć co do nich podpiąć a później kupuje się JD, bo według mnie silniki w nich pięknie pracują . Te wszystkie normy (Euro 2, Euro 3) to śmieszny pomysł, ciągniki przeważnie muszą mieć turbo z intercooler'em , a jak wiadomo turbina "wykańcza" silnik.

#48 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 03 kwiecień 2007 - 19:59

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? gdzieś już tu pisalem ze jak wujaszkowie mi pomagali jednek jesieni orac Zetor 7211 C-360 i C360-3p to na koniec dnia wlewałem podobne ilości paliwa pługi były 3skibowe z tym że w zetorze był taki ruski (rama z płaskowników) brał szerzej to przeliczając na wykonaną pracę chyba Zetor był naj osczędniejszy :rolleyes:

#49 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 kwiecień 2007 - 21:17

a jak wiadomo turbina "wykańcza" silnik.

nie badz populista, napewno jest wiecej zalet montowania doladowania w silnikach ciagnikow rolniczych niz wad
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#50 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 04 kwiecień 2007 - 13:55

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Narazie turbo stosowane było symbolicznie podwyższając moc o 10 km (Ursus 1014, MTZ 82TS), a wiele nowych ciągników od niedawna ma turbo, więc nie stwierdzono żywotności, ale często silnik mają obniżoną pojemność. Nowe ciągniki robione są aby były dynamiczne, ale dynamika przy 4 L i Turbinie przy ciężkiej pracy nie będzie na wieki. Mam nówke skutera i na początku szedł, a teraz ledwo po dotarciu musze odczekać aby się rozgrzał, bo inaczej dymi jak komarek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2007 - 08:46

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? a co ma skuter do ciagnika?????? jestem pewien ze czworki co osiagaja po 140-160 KM beda chodzic nawet po wielu latach uzytkowania, standardy sie zmieniaja, ciagniki musza byc bardziej uniwersalne i przy tych samych gabarytach co kiedys duzo silniejsze, zeby moc wprowadzac innowacje, a oto zeby one chodzily to musza sie martwic inzynierowie takich marek jak fendt jd czy valtra i wielu innych a im mozna ufac
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#52 Share włodek

włodek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 kwiecień 2007 - 16:47

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? w ciężkej i głębokiej orce to nawet i 3p potrafi saplić. Wiem bo posiadam i jak mu zaczepie 3 skibowy pług i dam ostro w dupe tzn orze prawie pod samą rame to 6l na godzine kotłuje. Więc spalanie zależy od obciążenia i od mocy i nie nie da się powiedzieć jednoznacznie który ciągnik jest bardziej ekonomiczny. Nie porównujcie C 330 z C 360 bo C 330 w orce pługiem dwu skibowym pali ponad 3 litry i ile trzeba nią się naparkotać a do C 360 zapina się pług 3 skibowy i spali jakieś 8l ale czas w którym zrobi tą robote jest nieporównywalnie krótszy z czasem w którym tą samą robote zrobiła by 30 i podejżewam że jeśli chodzi o ekonomiczność ciągnika w porównaniu z efektem pracy to C 360 by wygrał. Tak samo jak niema co porównywać 60 a C 385 lub tymi większymi ursusami bo palą 3l więcej od 60 a robote którą 60 zrobi przez 6 godzin duży ursus zrobią przez 4 dlatego takie porównania nie mają sensu ale to tylko moje zdanie. Chcecie to sobie porównujcie ale i tak nic dobrego z tego nie będzie.

#53 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2007 - 22:37

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? ja jeszcze dodam do wypowiedzi wlodka jakosc pracy np. orka 60 a c-385
natomiast jesli chodzi o porownania to tylko ciagnikow o tej samej mocy liczbie cylindrow i w tych samych warunkach z tymi samymi narzedziami

#54 Share włodek

włodek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 06 kwiecień 2007 - 06:40

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? dzięki za uzupełnienie :blink: Teraz już wszystko jasne. Macie panowie sformuowaną pełną odpowiedź dotyczącą ekonomiczności ciągników :rolleyes:

#55 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny, AF, %, i jazda wszystkim co ma kola:)

Napisany 06 kwiecień 2007 - 08:14

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? 3P to przy ciezkiej pracy to spali i wiecej niz 360 a 330M naj mniej zpali bo do 5 litrow to mi jeszcze nie doszła a tak to koło 3 chyba pali a nie wiem jak tam t25 ile pali?
URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

#56 Share włodek

włodek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 06 kwiecień 2007 - 15:09

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? co z tego że C 330 spali ci 3 - 4l. Tylko zobacz ile przez godzine zrobisz C 330 a ile C 360 i sam sobie odpowiedz na pytanie czy jest sens porównywać ciągniki o zupełnie innej mocy i możliwościach. C 330 parkocze a gówno zrobi. Spali 4l a C 360 zrobisz tą samą robote w 2 razy krótszym czasie i spalisz 7l. Ludzie, nie porównujcie ciągników o różnych mocach i możliwościach. Rozumie gdyby był ciągnik o mocy 100km i palił by tyle co 30 to możemy orozmawiać ale takiego niema i nigdy nie będzie. Przykład: Ty swoją 30 zaożesz hektar pola powiedzmy w 7 godzin i spalisz jakieś 28l (licząc 4l na h) a ja C 385 zaoże ten sam kawałek w nieco ponad 3 godziny i spale 24 (licząc 8l na h) więc jaka tu ekonomia?? Żadna. Większy ciągnik więcej pali ale zauważ ile więcej zrobi. Po co ja mam męczyć się i parkotać cały dzień skoro moge zrobić tą samą robote w pół dnia spalić mniej a w zaoszczędzonym czasie iść na piwo :rolleyes:. C 330 to jest dobra jakiś wózek przeciągnąć, do tura, coś przewieźć ale nie do roboty w pole.

#57 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 06 kwiecień 2007 - 16:45

ja jeszcze dodam do wypowiedzi wlodka jakosc pracy np. orka 60 a c-385
natomiast jesli chodzi o porownania to tylko ciagnikow o tej samej mocy liczbie cylindrow i w tych samych warunkach z tymi samymi narzedziami

moge powiedziec cos o jakości i spalaniu bo mam i 360 i 385. powiem tak ze 385 duzo wicej nie pali od 360 a roboty umyka a wiele wiele wiecej niz przy 360 w pługu niedosc ze ciagne sobier z zapasem mocy 4 skiby to i ile szybciej jade 385 8 ha przez 10 godz 385 a przez 10 h 360 5 ha i 385 spaliła 75 litry a 360 60 litry i do domu ledwo zjechane bo jusz zaczeło ja brac rano pusy zbiornik zagladam . dodam ze 385 robiło na 8 ha w 4 kawałkach a 360 5 ha w dwóch kawałkach w tego samego dnia ja na 385 a ojciec 360. mam 4011 360 i 385 wiekszosc prac robie 385 bo zawsze wychodzi bardzej ekonomicznie nawet brony wole do 385 bo dwa razy szybciej jade i pole ładniej wyglada przy tej predkosci co sie wiąze z tym ze przy wiekszej predkosci i wydajnośc wieksza. 360 i 4011 to przy opryskiwaczu pielacz lekkie brony orkan kosiarka jak sie robi na dwa z 385 transport lekki lzejsze roboty a gdzie nie jede albo co nie jade robic zazwyczaj 385 jest wykozystywane

#58 Share włodek

włodek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 06 kwiecień 2007 - 18:09

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? wreszcie człowiek który gada z sensem i nie twierdzi że najbardziej ekonomicznym ciągnikiem jest C 330. A dla tych co tak uważają to dokupcie sobie ziemii tak do 50ha i obrabjajcie to 30. Życze powodzenia. Zanim zrobicie orke jesienną to wiosna was na polu zastanie no ale wkońcu 30 to super ekonomiczny ciągnik.

#59 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 06 kwiecień 2007 - 20:45

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? @brzozak Prawie dwukrotnie zwiększona moc przy niskiej pojemności.

A szczerze nie wiem dlaczego chwalicie tak Valtre, bo standarty są cienkie jaki kij golfowy i sporo kasy trzeba dać, chyba że reklama i wygląd robi swoje, wolałbym zainwestować w Case lub NH.
Fendt i MF zaimponowały mi wyposażeniem w starszych modelach, a MF szczególnie ceną.

Kilku letnie Valtry i młodsze Class/Renault są tak zdezelowane że widać wszędzie rdze, a mają kilka lat. Valtra(A,C,N) ze stylistyki przypomina mi Pronara - wysokie, na cienkich oponkach.

Inżynierowie chyba się biją o osiągi w broszurach, nikt nie potrzebuje od 0 do 50 ciągnikiem przyspieszać w 10 sekund.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share włodek

włodek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 06 kwiecień 2007 - 21:07

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? moim największym marzeniem jest i zawsze pozostanie fendt vario. Super ciągniczek. Miałem przyjemność jeździć. Poprostu klasa maszyna.

Dodaj odpowiedź