Skocz do zawartości

Zdjęcie

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny?

141 odpowiedzi na ten temat

#21 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 08 maj 2006 - 12:59

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Powiedzmy tak:ten sam ciagnik moze diametralnie różnie spalic i to nawet jak robia ta sama prace np przez miedze.duzo zalezy od umiejetnosci traktorzysty, ustawienia maszyny, kształtu pola etc.Poza tym przykład z zycia: Jezeli maszyny nie obciazasz nadto to zaden nie spali niewiadomo ile.Ilu jest takich co mówia ze ursusowskie szóstki strasznie chleja.Rzecz jasna jezeli taki delikwent mu podczepi taki zestaw ze gza w podłodze i smuga dymu przez caly dzien to niedziwota ze mu lyknie sporo.Mi np 1224 przy agregacie uprawowo siewnym 3 metrowym lata i mi spali porównywalnie lub cit mniej nawet od mtz.Bo mtz mial juz co przy takim zestawie robic a 1224 lata leciutko ma mniejsze obciazenie i co za tym idzie spali mniej
c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Dzisiaj, 04:59
  •  

#22 Share Karol_elektryk

Karol_elektryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 maj 2006 - 15:27

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Zgodzę się z tobą. Dodam jeszcze, że wiele osób próbuje "oszczędzić" sobie czas, pracując na najwyższych obrotach, jak najwyższych biegach. Wykorzystują "ile fabryka dała": bieg jałowy, albo opór decha (przy tym ciągnikiem nie odpowiednim do maszyny). Niestety bez pożytku dla siebie i sprzętu. Zmienia się to, bo paliwo coraz droższe i zmusza ludzi do myślenia.
Ale zakładam, że każdy z forumowiczów ma umiejętność doboru obciążenia do ciągnika i nie mówimy tu o żyłowaniu, a rozsądnej jeździe. Zdarzają się sytuacje, że trzeba depnąć mocno po gazie, bo robota goni, pogoda się psuje, itp., ale sporadycznie. Zatem większość czasu ciągnik pracuje w warunkach optymalnych i mówimy o spalaniu w tych warunkach.

#23 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 10 maj 2006 - 23:37

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? 2,66 zł/l kryształowego ON z BP :), bo tam widziałem jak ją goście od robót drogowych tankowali a potem zamiast wlać do walców drogowych czy też jakiś innych sprzętów przywieźli do mnie...a było tego sporo i zapasy na 2 lata są

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 17 maj 2006 - 20:24

Własnie Niemcy mogą a u nas jak zwykle .... a instalacje do podgrzewania można już kupić na allegro, kosztuje ok 500zł

albo można samemu zrobić, wykorzystując do tego wode lub płyn chłodzący silnik :P

#25 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 17 maj 2006 - 20:39

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Oczywiście że można jak masz jakieś stare elementy, dokup tylko elektrozawory i napewno wyjdzie taniej ;) A instalacja z allegro własnie bazuje na wodzie z układu chłodzenia

#26 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 20 czerwiec 2006 - 13:58

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Ursus c-360 jest najlepszy to nim można wszystko zrobić, a ciapkiem? 60dziesiątką to jest robota do każdej pracy, jest uniwersalny np.w cyklopie jest słaba pompa to można włączyć wom przez biegi i jeszcze troche pompa pochodzi.
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#27 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 22 czerwiec 2006 - 19:30

Ursus c-360 jest najlepszy to nim można wszystko zrobić, a ciapkiem? 60dziesiątką to jest robota do każdej pracy, jest uniwersalny np.w cyklopie jest słaba pompa to można włączyć wom przez biegi i jeszcze troche pompa pochodzi.

co do zasady się z Tobą zgodzę. Mamy 330 na 18 ha i ten ciągnik jest trochę mały na ten areał. Z tego co widzę to 360 jest dużo lepszy niż 330 przy wielu pracach; w transporcie, z rotacyjną i innymi maszymi na wałek. Natomiast w orce 360 jak na swoją moc wypada blado, to znaczy jak na swoją moc to 360 się strasznie grzebie. Pare razy pożyczyliśmy od wujka 360 i oraliśmy nim w najcięższych polach na 2 skiby grudziądz. Silnik w 360 nie miał w tym pługu bardzo ciężko ale już głębokość orki była tylko minimalnie większa niż przy orce 330. W orce 330 nie imponuje mocą ale jak dasz w 330 III bieg, włączysz blokadę i gaz do dechy to się przyjemniej orze niż 360 w tym huku z tą durną niedzialajaca blokadą. Tam w 360 jest coś z tą blokadą spitolone, wygląda to jakby konstruktor tego nie dopracował i dlatego jest kiszka.

W naszych stronach 360 orzą na 3 skiby albo na 2 w cięższych ziemiach ale ta orka tak idzie bo idzie.:(

Mamy tez porównanie bo w innym roku w tym samym polu oraliśmy 912 na 3 skiby to robota szła jak z płatka: głębokośc na całą regulacje a ciągnik się nie grzebał choć też na blokadzie musiał chodzić. Dlatego teraz chcemy kupić większy ciągnik i pewnie będzie to 902 bo po co kupować 360 jeśli w tym cięzki polu sobie z orką nie radzi. W sumie to jest ciekawe że 360 ma niewiele węższe opony od 912 a nie da rady uciągnąć na pełnej głębokości 2 skib na polu na którym 912 uciągnie na pełnej głębokości 3 skiby. Pewnie rzecz rozbija się o masę i blokadę :P
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#28 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 23 czerwiec 2006 - 17:57

a lac chyba daltego nie mozemy bo rzad czeka az orlen zdazy sie przystosowac do rodukcji oleju rzepakowego

tak logicznie myslac oczywiscie  :D

rząd wcale nie czeka na orlen bo ten ma już odpowiednią rafinerię ,a produkty eksportuje na zachód
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#29 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 23 czerwiec 2006 - 21:06

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Do [Pawel24] niezgodze się z tobą ponieważ napewno coś musiało być z tą 60dziesiątką albo miała łyse opony albo to c-4011 przerobiony na 360. Ja orałem swoją 3 skibowym pługiem z kolczatką dosyć głeboko i szła mi pięknie.
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#30 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 24 czerwiec 2006 - 22:55

Do [Kaczorek] niezgodze się z tobą ponieważ napewno coś musiało być z tą 60dziesiątką albo miała łyse opony albo to c-4011 przerobiony na 360. Ja orałem swoją 3 skibowym pługiem z kolczatką dosyć głeboko i szła mi pięknie.

chyba mnie z kimś pomyliłeś nie jestem kaczorek :) Ta 360 na pewno była 360 bo widziełem tabliczkę i dowód i opony miała dobre. To ziemia przy tej orce była naprawdę ciężka. Są inne pola w naszej wiosce w którch 360 spokojnie orzą na 3 skiby ale to nie dotyczy tego pola o którym pisałem. Tam na tym ciężkim polu 360 sobie z 2 skibami nie radzi.
Nie ma to jak ursus C330! ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 24 czerwiec 2006 - 23:10

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Pawel24 ale i tak uważam że c-360 jest najlepszy.

#32 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 27 czerwiec 2006 - 18:48

a lac chyba daltego nie mozemy bo rzad czeka az orlen zdazy sie przystosowac do rodukcji oleju rzepakowego

tak logicznie myslac oczywiscie  :D

widziałem w tv jakiś program i mówili tam o, a nawet pokazywali "rafinerię" oleju rzepakowego , a co najciekawsze że fabryka cały czs funkcjonuje a swoje produkty eksportuje na zachód

#33 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 27 czerwiec 2006 - 18:49

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? żem walnął zonka
dwa razy to samo

#34 Share damianlech

damianlech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 23 sierpień 2006 - 12:24

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? wedlug mnie najbardziej ekonomiczny jest mf255 bo pali prawie tyle co c-330 a jest duzo mocniejszy i robote robi tak jak 360

#35 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 23 sierpień 2006 - 20:00

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? MF 255 wiele brak do spalnia takiego jekir ma 330

#36 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 23 sierpień 2006 - 20:33

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? tia ,tylko mf więcej zrobi na tym samym paliwie

#37 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 23 sierpień 2006 - 21:14

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? MF 235 na angielskich częściach to spali tyle co 330 i więcej zrobi ale nie z polskich składany silnik w MF 255 sam mam 330 , MF 255 i 360 i 330 pali najmniej a MF niewiele mniej od 360 w ciężkiej robocie i np z tandemem rozrzuitnikiem MF nie daje rady a 360 z bidą ale chodzi to smao z prasą claas roland 44S ale w MF przez ponad 6000 mth robiłem tylko silnik a reszta w oryginale

#38 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 23 sierpień 2006 - 21:46

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? w mf235 który jest u nas od nowosci ,tylko podnosnik był robiony,ale to jest jeden z pierwszych mf,81 rok na częsciach z znglii,jest nie do zajechania,a pali tyle co kot napłakał

#39 Share EREM111

EREM111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 październik 2006 - 18:17

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Same Roller 70 przy prasie belujacej pali na mth 3.5 litra, extra wynik, Jeden z najlepszych w klasie... I prosze nie myslec ze to takie bujdy poniewaz tak jest ....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 11 listopad 2006 - 16:47

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Ja mam Ursusa 4514 i jest to maszyna bardzo ekonomiczna (silnik Perkinsa poj. 3,9l), w pługu 4x35 wychodzi mi ok. 17l/ha (jeżdże na pełnych 2200 obrotak ;)).
Mom kolege co mówi, że nie ma ekonomiczniejszego traktora niż jego Władymirec T-25. Nie konsultowałem się jeszcze z min w tej sprawie ile pali mu podczas orki, czy innych prac, ale jestem ciekawy  :).

Dodaj odpowiedź