Skocz do zawartości

Zdjęcie

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny?

141 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 05 kwiecień 2006 - 16:40

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Tak sie zastanawiam jaki model jest najbardziej ekonomiczny? Moj ojciec mowi ze najbardziej ekonomicznym ciagnikiem jest podczciwa trzydziestka opowiadal jak kiedys wszyscy kupywali je a za rok czy dwa sprzedawali albo zamieniali na c360 bo uwazali ze to jest mocniejszy i lepszy traktor a teraz gryza "dupe" bo nie nadanzaja z tankowaniem i czesciami. a wy jak uwarzacie ktory lepszy? tylko chodzi mi o ciagniki sredniej klasy
pozdrowienia
nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Dzisiaj, 16:09
  •  

#2 Share maverickt4

maverickt4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:mechanika, majsterkowanie, motoryzacja, VW T4 Syncro i jeszcze coś na pewno się znajdzie.

Napisany 06 kwiecień 2006 - 21:19

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? To jest bardzo ciekawe, bo moj ojcej też uważa że podczciwy ciapek jest najlepszym ciągnikiem. A jeżdził już różnymi ale nadal twierdzi że niema to jak 330.

Sąsiad który ma 1014, 360, 330, fergusona 255 też twierdzi za najlepiej mu się spisuje 330 a najmniej jest zadowolony z 360.

Ale tak to już jest że każdy ciągnik ma swoich zwolenników jak i przeciwników i tego nieda się przeskoczyć. :P

#3 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 07 kwiecień 2006 - 22:20

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? ale ta ekonomia musi się przekładać na zrobioną pracę, co z tego że "ciapek" pali 2czy 3 litry (nie wiem dokładnie) skoro przez cały dzień zaorze mały areał pola. Według mnie o ekonomicznym ciągniku możemy mówić jeśli mało pali w przeliczeniu na hektar zrobionego pola a nie na godzine pracy. Niedługo będe miał porównanie - c-360 a fortschritt. Mniej więcej wiem ile potrzebowała 60siątka na wiosnę ropki do uprawy - zobaczymy tej wiosny ile weźmie niemiecka maszyna :) wg mnie zdecydowanie mniej a jak nawet pare litrow więcej to nie ma co żałować bo komfort pracy bedzie o niebo lepszy i szyciej :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#4 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 kwiecień 2006 - 18:50

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? zabardzo sie nie wypowiadacie czyzby takiego ciagnika nie bylo?????????????????

#5 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 15 kwiecień 2006 - 21:30

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? sprawa z ciągnikami jest taka,że żaden w konkretnej robocie nie jest ekonomiczny!!!!Pytanie co on zrobi(areał) ,w jakim czasie i w jakim komforcie ta praca się odbywa.Jest taki powiedzenie:każda mysz swój ogon chwali-myślę ,że tak samo jest ze spalaniem u każdego.Ja miałem 4-ro garowego ursusa 76km pod turem i miałem większe spalanie jak mam teraz mf 155km też pod turem.Ursus pewnie paliłby mniej od mf-a ,ale żeby nim skręcić musiałem deptać gaz(nie posiada orbitrolu),a mf-em praca jak bajka-kierownica malutka,radyjko(w nim je słychać),ręce nie bolą(zrób i owiń 100-150 bel) no i ta klima :cool:
Z innej beczki.Ziemię mam ciężką i ciągnąc ursusem agregat 3.6m,wlokłem się,bo sił brakło,a mf grzeje że aż miło.Chociaż może ursus mniej spali(w co w tym wypadku wątpię) to ja wolę pracować mf-em.Paliwo to nie wszystko :P.A tak na marginesie ciekawi mnie dokąd najdalej docierają Białorusini ze swoim olejem :lol:

#6 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 16 kwiecień 2006 - 10:46

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? ojciec kupoje po 2.2zl a jak ruski nie ma gdzie sprzedac to nawet po 2zl niezle co mieszkam 60km od granicy a i przy okazji flaszeczke przywiezie:) (jestem z podlasia))

#7 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 16 kwiecień 2006 - 12:01

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Za wiele się nie wypowiem na temat który ciągnik jest najbardziej ekonomiczny a jedynie ile np. pali mi Zetor 7211 na 1ha orki z pługiem 4*35(ok. 20letni unia grudziąc)12 litrów schajcuje

#8 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 16 kwiecień 2006 - 19:13

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Do Jacek86 -masz super cenę.Ja mieszkam 100km od granicy i cena jest ok.2,9-3,0zł,ale to i tak lepiej jak prawie 4 zł.A może dasz mi namiary na tych gości...za te 40km dalej daruję tą flaszkę(przywożą Jelcyna?) :P
Braciak przywozi mi po 20zł litrowego(ale to chyba nielegalne???) ;)

#9 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 08:58

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? do goles5 u mnie gosc wozi (nielegalnie) zukiem po 2tys litrow i sprzedaje gdzies pod warszawa bodajrze po 2,8 a kupoje po 2 zl niezla przebitka co jak cos to moge go sie dokladniej wypytac co i jak a jeszcze jedno wodke to po 15 zl obojetnie jaka a jak zajedziesz do kuznicy bialostockiej to po12zl tanio jak barszcz
pozdro

#10 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 09:47

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? No żeczywiście tanio jak barszcz bo jak uwględnimy że w butelce jest 0,5litra a barszczu w talerzu 0,25 to wychodzi dwa barszcze po 6 zł czyli mniej więcej to samo :D i =D :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 09:58

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Odnośnie tego jaki ciągnik jest ekonomiczny to miałem okazje pracowac i 330 i 360 ale 3P i owszem 330 to świetna maszyna której chyba nie można zepsuć... ale porówując jak robiłem podorywke 5-skibiwym podorywkowym to 60' na hektar spaliła duużo mniej. Co by nie mówić silnik PERKINS-a są dość ekonomiczne.
A co do paliwa to ja od zeszłego roku zaczełej jeździć na oleju roślinnym, kupiłem w markecie po 2,2zł za litr. W zeszłym roku mieszałem jeszcze 1:1 ale w tym bede próbował jeździć juz na czystym a wiem że sie da!!

#12 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 14:58

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? To prawda na oleju rzepakowym się spokojnie da jeździc sam osobiście tankuje tylko ON na orlenie ale sąsiad od ponad roku jeździ i to nie na spożywczym a na przemysłowym kupywanym w baniaki po 2zł za litr czy jakoś tak więc na takim spożywczym, który jest o niebo lepszej jakości spokojnie da się jeździc. Tylko zimo jest kłopot bo jak wiadomo taki olej jest o wiele gęściejszy i w zime go trzeba mieszac co najmniej 50/50%. Niemcy jeżdzą na rzepaku legalnie i nawet mają pomontowane do tego specjalne instalacje w swoich ciągnikach, które podgrzewają olej dzięki czemu jest rzadszy i lepiej się spala. Było o tym w topagrar. Podobno mają porobione nawet po kilka tys. motogodzin i nie widzą żeby coś się działo nie tak z silnikiem więc poco przeplacac. Jedyny minus jaki zauważyłem jak sąsiad przejeżdza to zapach smazonych placków :D

#13 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 18:56

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? do kizo buteleczki sa litrowe a pollitra to mozna wyrwac za 7-8zl

#14 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 19:11

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Własnie Niemcy mogą a u nas jak zwykle .... a instalacje do podgrzewania można już kupić na allegro, kosztuje ok 500zł

#15 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 21:09

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? do Jacek86 dzięki za odpowiedź.Nawet 2.8 to nie 3.0zł.odnośnie rzepaku ja w 902 mam podgrzewacz za 120 zł.Grzeje cycuś tzn.extra,ale ostatnio nie korzystałem ze względu na zimę.Do Kizo-a gdzie sąsiad kupuje ten olej przemysłowy?Za tę cenę oleju roślinnego- to warto przerobić resztę ciągników

#16 Share zimny

zimny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny,szeroko pojete rolnictwo ( ale tylko uprawy specjalistyczne), budownictwo :P, itp itp ;]

Napisany 18 kwiecień 2006 - 19:19

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? a lac chyba daltego nie mozemy bo rzad czeka az orlen zdazy sie przystosowac do rodukcji oleju rzepakowego

tak logicznie myslac oczywiscie :D

#17 Share Karol_elektryk

Karol_elektryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 kwiecień 2006 - 21:38

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Czytałem gdzieś na stronie ursusa, że C-330 i C-360 miały na tamte lata najlepszy współczynnik zużycie paliwa/masa ciągnika wśród ciągników europejskich. Wtedy były to rzeczywiście dobre sprzęty. W moich stronach lepiej spisują się "trzydziestki", niż "sześćdziesiątki". Mniej spalają i więcej da się zrobić. A co do paliwa-od jakiegoś czasu testuję opał(czerwony) 2,5 zł/litr. Silnik wydaje się mocniejszy, ale bardziej kopci i trzeba dodać oleju silnikowego.

#18 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 22 kwiecień 2006 - 22:25

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? ja po 2.2zl kupoje rope a ty po2,5 zl opalowke to ci nie zazdroszcze choc w jednym to na podlasiu warto mieszkac

#19 Share Karol_elektryk

Karol_elektryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 kwiecień 2006 - 18:46

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? Co kraj to obyczaj. :) Musze mocno pokombinować bo opał 2,5 zł, a ropy nie kupię taniej jak po 3,8 zł (kombinowana-i tak tego nie biore i jeżdże tylko na opale). A co do sprawy ekonomiczności naszych ursusków to: mój C-330 pali 3,5 l/motogodzinę (wypracowany silnik, bo według fabryki powinien zjadać 2,5 l/h). Sąsiada C-360 podobno pali około 5l/h, ale on ma silnik po remoncie. Dodatkowo jakiś mechanik przekręcił mu dawkę paliwa w pompie. Daje to efekt mułowatości. Według sąsiada wolniej będzie się zużywał silnik i pompa paliwa. Ale według mnie to kicha, bo jak trzeba będzie depnąć po gazie i wycisnąć trochę mocy to zanim się to zbierze, miną wieki. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 24 kwiecień 2006 - 14:45

ktory ciagnik jest najbardziej ekonomiczny? hehe na opale to ja jeździłem już 8 lat temu, nie pamiętam po ile na początku kupowaliśmy ale była to 1/3 ceny zwykłej ropy, a różnicy w pracy silnika zero więc po co było przepłacać. Dalej bym jeździł ale w tej chwili opał u nas kosztuje 2,80/litr :( a mi się udaje załatwić zwykłą ropę za 2,60 :) - nie wykluczone ze powrócę do opału jak się zakręci kranik z tanią ropką

Dodaj odpowiedź