Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa chlewni

61 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 20:27

Budowa chlewni lenistwo hehe dzięki :). Powiem tak ja pracuję na dwa etaty jeden to gospodarstwo, nie mam loch wszystkie warchlaki z zakupu, drugi etat to posada, że tak sie wyraże na państwówce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa chlewni Dzisiaj, 15:22
  •  

#42 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 03 styczeń 2012 - 20:28

Budowa chlewni

tomek ja dokładnie wyliczałem cenę paszy robionej samemu i paszy gotowej pochodzącej z zakupu i różnica na korzyść własnej liczyła zwykle ponad 200 zł. niby mało ale przy moich 20 tonach w miesiącu to już trochę robi. Dodam że parametry praktycznie nie odbiegają od gotowej paszy. Ba nawet powiem więcej sam żywieniowiec z firmy mi mówił że gotowa pasza mniej sie opłaca a dawki jakie mi ułoży nie beda niczym odbiegać od ich pełnoporcjówki

Łukasz ale jaki żywieniowiec tak Ci powiedział bo przypuszczam ze z firmy paszowej ktora nie dysponuje własnymi gotowymi mieszankami ;)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#43 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 21:35

Budowa chlewni tu masz racje :)
Ale powiem ci z doświadczenia. Rozmawiam często ze znajomym. On ma 1000 sztuk w 2 chlewniach. Jednej nowej a drugiej starej. I teraz w tej starej zadaje swoje pasze (tyle ile mu starczy własnego zboża) a w nowej kupuje gotową. To przy sprzedaży różnica wychodzi mu około tygodnia na korzyść paszy z zakupu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 22:12

Budowa chlewni @tomek321455

ja wybierałem rok czasu. obecnie tuczę tylko na pełnoporcjówkach i zero roboty.

ja tez dużo robie własnej paszy lecz pełnoporcjówki tez stosuje obecnie nie mówie że nie.

To w końcu jak robisz ? Tuczysz tylko na pełnoporcjówkach czy robisz też swoje ?
My teraz też zaczeliśmy tuczyć większą część stada na pelnoproporcjówkach bo dużo drożej jak zrobienie swojej nie kosztowała a do tego jeszcze prąd na śrutowanie, paliwo na przewiezienie, stracony czas. Jeśli na końcu tuczu będzie porównywalnie jak na naszej paszy to póki nie będziemy mieć swojego zboża to tylko kupną pasze.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#45 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 22:29

Budowa chlewni napisałem obecenie ponieważ obecnie stosuje pełnoporcjówki ze względu na wysokie koszty zakupu zboża. a tak wogóle przy niższych cenach zbóż robie własną

#46 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 23:13

Budowa chlewni Przy nowej chlewni to raczej tylko gotowa pasza. Kiedy zamortyzuja się budynki na zboże, mieszalnki i śrutowniki a prąd drożeje nieustannie. A tak silos można dostać za wybranie paszy i już koszty zakupu odchodzą.

#47 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:25

Budowa chlewni

Przy nowej chlewni to raczej tylko gotowa pasza. Kiedy zamortyzuja się budynki na zboże, mieszalnki i śrutowniki a prąd drożeje nieustannie. A tak silos można dostać za wybranie paszy i już koszty zakupu odchodzą.

Sugerujesz ze kupna pasza nie podrożeje? A jak ja robią kręcą o kamienie, Dodany obrazek jeżeli prąd podrożeje to wszystko podrożeje. Jeżeli ktoś chce zaoszczędzić trochę pieniędzy to sam przegotowuje pasze. Ale moim zdaniem pasze kupują tylko ci którzy maja cykl otwarty (tylko tucz) a jeżeli miał byś cykl zamknięty tez byś kupował pasze? (dla loch luźnych, prośnych, warchlaków itd) A poza tym nie każdy ma miejsce na magazynowanie tira gotowej paszy. Jezeli masz bina w poblizu śrutownika to ciągniesz śrutownikiem ssącym bezpośrednio z bina i bez pracyDodany obrazek
Pozdrawiam

#48 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:36

Budowa chlewni Dokładnie jak kolega pisze. Ja sporządzam 7 różnych mieszanek paszowych i teraz co mam zamawiać gotową pasze i stawiać 7 silosów?? trochę głupie podejście. Poza tym na dzień dzisiejszy paszarnie można na tyle zautomatyzować ze nie ma w niej tak dużo pracy.
BartekM myślisz ze amortyzacja urządzeń do produkcji paszy i prądu nie jest w liczona w cene gotowej paszy??
A ten silos myślisz że naprawde dostajesz "gratis"?? zapytaj się ile mniej zapłacisz za pasze jak bedziesz miał swój...

Edytowany przez lukaczmarek, 04 styczeń 2012 - 18:38.

#49 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:13

Budowa chlewni Nic mniej nie zaplacisz za pasze. My dostaliśmy dwa silosy a pasza ciągle w takiej samej cenie.

#50 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:22

Budowa chlewni a ile lat musisz ta pasze od nich brać? Jaka firma i ile za t?Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:27

Budowa chlewni W gotowej paszy są wszystkie koszty które sami ponosimy + oczywiście zysk i koszty pracownika, podatku od powierzchni, itp.

Patrząc z swojego punktu widzenia jedynie zakład kupi taniej zboże gdyż jak to było w moim przypadku zakład proponował cenę max 800 zł/t - potrącenia, to jak sprzedający jechał do mnie to ta cena była dla niego już minimalną nie wspominając o zabraniu własnym transportem i w niektórych przypadkach gotówka przy zgodzie.

Wszystko zależne jaka okolica nas otacza (społeczeństwo) bo niejeden sprzeda obcemu taniej niż sąsiadowi , cóż poradzić takie życie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#52 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:01

Budowa chlewni My mamy z Provimi. Nie wiem ile lat trzeba brać ale na pewno musisz brać pewną ilość ton w roku (określoną w umowie) a co do cen to już zależy od Ciebie i firmy paszowej ;)

#53 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:20

Budowa chlewni Nam mają postawić też z Provimi (mamy swoje ale jeżeli jest taka możliwość to czemu niby nie skorzystać) liczone to jest tak że z każda tona paszy spłaca 10 zł ceny silosu, np koszt silosu 6 000 zł/10zł/t=600 t/paszy przez 5 lat co daje 120t/rok analogicznie 10t/miesiąc, dmuchając pasze do własnego silosu nie dostaniemy 10zł/t taniej.

Ktoś się spyta dlaczego tak robią a dlatego że mają klienta na odbiór paszy na przyszłe 5 lat, bo jeżeli bierzemy bez silosu to firma nigdy nie wie czy będzie kolejna dostawa od nich czy od konkurencji.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#54 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 05 styczeń 2012 - 05:47

Budowa chlewni Osobiscie buduję nową chlewnie i na 100 % będę robił sam paszę - 6 rodzajów. W wyjątkowych sytuacjach będzie można finiszera zakupić ale raczej przewidziane jest robić samemu. Dostawiam do tego celu 3 silosy co sprawi że uda się zmagazynować ok 800 ton ziarna.

Znam wile nowych ferm w cyklu zamkniętym i wszyscy robią swoją paszę

Do gotowej paszy nie jestem przkonany bo firmy różnie ją sporządzają. Nie dodadzą jakiś składników, dodane zostanie złe, spleśniałe,obrośnięte zboże itp. a na prosiakach odrazu to sie odbije.

(znam przypadki gdzie stróż mieszalni dostawał 100 zł za przyjęcie złego jakosciowo zboża a puzniej z tego była robiona gotowa pasza... )

To tylko moje zdanie i wolę posatawić na pewność paszy, a napewno zrobienie samemu jest tańsze.

#55 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2012 - 14:43

Budowa chlewni Taka ciekawostka dla tych którzy maja zamiar robić sami paszę lub robią.
Dużo bardzoej ekonomicznie i szybciej robi się paszę dla świń w mieszalnikach do kiszonki. Taki zwykły zaczepiany do Ciagnika. Jakiś stary śrutownik do mielenia paszy + mieszalnik do kuszonki qq i wydajniejszego mieszalnika pasz nie znajdziecie.

#56 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 15:11

Budowa chlewni hubert mówisz o o wozie paszowym ale z poziomymi czy pionowym ślimakiem??

#57 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2012 - 16:30

Budowa chlewni tak tak...o takim jakim krowiarze pasze dla krów robią.
Ślimaki tylko i wyłącznie poziome

#58 Share chlewnia21

chlewnia21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 11:30

Budowa chlewni Wy lepiej piszcie to o co was użytkownik prośi a nie piszecie o paszach

#59 Share barto7245

barto7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 08:33

Budowa chlewni @chlewnia21: Przy stadku około 200 sztuk tuczu musiałbyś mieć przynajmniej 20 loch. Tuczarnię radziłbym ci zrobić (jeśli masz dobry ładowacz ;)) na głębokiej ściółce, a porodówka lepsza jest chyba na rusztach (ja mam na ściółce <_< i żałuję, że nie jest właśnie na rusztach). Co do zboża, to przy 15ha takiej klasy ziemi jak mówisz, to myślę, że rocznie będziesz musiał dokupywać około 20-30 ton zboża, ale to tylko moje przypuszczenia. W każdym razie powodzenia w inwestycjach! :lol:
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Sprzedam 2 kojce porodowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Michal14514

Michal14514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 31 październik 2012 - 17:17

Budowa chlewni chlewnia21 witam.
po przeczytaniu postów ciekaw jestem jak z tą twoja chlewnią, ile sztuk mieści i jakie poniosleś koszty tej inwestycji. jak możesz to napisz
nam co i jak masz zrobione?