Skocz do zawartości

Zdjęcie

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 20:39

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 u sasiada w nowszej u 1224 widzialem ze on ma 2 filtry oleju wymieniane a ja mam taki tandetny do czyszczenia czy idzie to przerobic?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 Dzisiaj, 21:38
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 31 grudzień 2011 - 20:50

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 Tak idze przerobić tylko musisz kupic przystawkę i już ale bak jest lepszy przynajmniej nie musisz zmieniac tylko jedni mówią że ciśnienia nie trzyma.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 grudzień 2011 - 20:51

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 Idzie przerobić, mówisz o tz. "bąku"? http://moto.allegro....2026747285.html

Edytowany przez MAT912, 31 grudzień 2011 - 20:55.

#4 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 09:13

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 o to mi chodzi dzieki

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 10:26

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 Te filtry podnoszą ciśnienie. Minimalne i maksymalne. U mnie z 6 podniosło do 10 i musiałem zmieniać zawór na pompie. Ale na pewno są dużo lepsze niż bąk.

Gdzieś był taki temat.

#6 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 11:05

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 Na jakiej podstawie twierdzicie że filtr puszkowy pełnego przepływu jest lepszy od bąka ?
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 11:34

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 Bo ładnie wygląda i dlatego = http://www.agrofoto...._20#entry575559

Edytowany przez tomek73, 01 styczeń 2012 - 11:35.

#8 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 11:54

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 A to ja nie wiedziałem że filtry służą do regulacji ciśnienie :blink: ??

Wywal filter i zatkaj korkiem a zobaczysz jak ciśnienie wzrośnie :P .

A nie prościej wymienić w filtrze odśrodkowym zużyte dysze ??

Ciekawe że w zastosowaniach lotniczych i wojskowych filtr odśrodkowy to jedno z podstawowych rozwiązań jeśli chodzi o filtrowanie http://wsk.com.pl/wojlot_4.html

Filtr papierowy zatrzymuje tylko zanieczyszczenia powyżej 10 mikronów, odśrodkowy wszystkie powyżej 5 mikronów i jak również dużą częśc zanieczyszczeń powyżej 1 mikrona.

Nie zastanowiło was nigdy dlaczego kiedyś duże ursusy miałe takie duże przebiegi silników w pgr-ach ???
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 styczeń 2012 - 13:36

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 miały duże przebiegi właśnie dzięki wymianom oleju i temu filtrowi.
Kiedyś czytałem na anglojęzycznych forach trochę o tym i w wielu silnikach pracujących dużo (24/7) i pod sporymi obciążeniami właśnie się takie odśrodkowe stosuje.
Ja wiem że swego bąka w zetorze 10145 nie wymienię na te wymienne z kilku powodów:
- gaszę ciągnik - filtr pogwizduje - wiem że działa i fitruje,
- trochę syfu przy czyszczeniu ale nie mam problemu z pozbyciem się metalowego zużytego filtra (nie zawsze na złom da się oddać),
- przy 5000 motogodzin przy wymianie co 200 daje to 25 wymian - jaki będzie koszt filtrów wymiennych?

Kompletny nowy bąk kosztuje 500-600 pln brutto i nakręci 5000-10000motogodzin przy regularnym czyszczeniu (u stryja nakręcili 13 tys i silnik robili a bąk dalej działa).
Przystawka to koszt około 300pln + 25 wymian filtrów (2 filtry) czyli 300PLN+50filtrów ile wam wyjdzie?
Mi się ekonomicznie nie opłaca założyć przystawki na filtry wymienne bo ciągnik zostaje u mnie.
Natomiast jak ktoś chcesz szybko podnieść ciśnienie przed sprzedażą ciągnika to rozwiązanie dość ciekawe bo nie każdy kupujący wie że tak robią handlarze.

A poprawa ciśnienia to bzdura - taki "chłyt matetignowy" aby użytkownik ciągnika musiał co roku kupić filter lub parę filtrów, przecież z tego żyją firmy. Jak jest z samochodami? Era wiecznych mercedesów które kręciły 1 mln kilometrów się skończyła bo firma nie zarabiała na serwisie, dziś producent sprzedając auto już wie ile zarobi na serwisie. Tak samo chcą Ci wszyscy sprzedający przystawki zarobić na filtrach.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 styczeń 2012 - 15:01

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224

A to ja nie wiedziałem że filtry służą do regulacji ciśnienie :blink: ??

Wywal filter i zatkaj korkiem a zobaczysz jak ciśnienie wzrośnie :P .

A nie prościej wymienić w filtrze odśrodkowym zużyte dysze ??

Ciekawe że w zastosowaniach lotniczych i wojskowych filtr odśrodkowy to jedno z podstawowych rozwiązań jeśli chodzi o filtrowanie http://wsk.com.pl/wojlot_4.html

Filtr papierowy zatrzymuje tylko zanieczyszczenia powyżej 10 mikronów, odśrodkowy wszystkie powyżej 5 mikronów i jak również dużą częśc zanieczyszczeń powyżej 1 mikrona.

Nie zastanowiło was nigdy dlaczego kiedyś duże ursusy miałe takie duże przebiegi silników w pgr-ach ???

Zgadzam się w pełni ze stanowiskiem kolegi, kiedyś zmieniając filtr w 60-tce zadałem sobie trochę trudu i go rozebrałem ażeby zobaczyć jakie są zebrane zanieczyszczenia w takim filtrze i o dziwo zbyt wiele to ich tam nie było, natomiast w filtrze odśrodkowym na ściankach jest spora warstwa a co za tym idzie olej jest dużo jaśniejszy od tego z filtrem PP. Ciśnienie oleju można trochę podnieść ratując się PP ale to się sprawdza tylko jak silnik już prosi się o remont.

Edytowany przez MAT912, 01 styczeń 2012 - 15:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7580 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 15:13

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 Zależy od konstrukcji filtra odśrodkowego. W 330 na pewno a w 80-ce zdaje się też bąka napedzają dysze które zużywają na to część oleju jaki podaje pompa, który to trafia z powrotem do michy. Temu gdy w zdechloku założysz PP poprawia sie ciśnienie bo cały z pompy trafia do magistrali i ani kropla nie jest marnowana na naped bąka. W mtz-cie np. jest to inaczej zrobione. Dysze napedzające filtr są w jego wnętrzu. Tam cały olej trafia do magistrali pomijając ten który ucieknie na luzach na osi bąka. Osobiście jestem za odśrodkowym. Według mnie faktycznie lepiej wybiera zanieczyszczenia i nie ma problemu z odpadami jak stary filtr jednorazówka. Drugi plus na konto he he ekologi.
KPK Kumurun Team

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 styczeń 2012 - 15:36

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 no nie jest to plus na konto ekologii (bo gdzieś syf musisz wywalić) tylko ekonomii ;)
Ekonomicznie lepszy jest odśrodkowy bo przy 5-10 tys motogodzin jest tańszy przy wymianach oleju a przy tym skuteczniejszy (czystszy olej przedłuży żywotność silnika). No i suma sumarum przy dużym przebiegu taniej wyjdzie odśrodkowy niż przystawka + filtry.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7580 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 15:45

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 No tak ale syf z bąka wrzucisz do starego oleju i zdasz. To oczywiście teoria a puszki jednorazowe z wylewającym sie olejem kulają sie nie wiadomo gdzie. U nas na skupach złomu właśnie nie przyjmuja ich. Musisz zabrać z powrotem do chaty i co dalej? Jedna z zalet bąka to że możesz go czyścic w dowolnym momencie niekoniecznie w chwili wymiany oleju. Może mało ważne ale sie da i nie ma z tego tytułu żadnych kosztów

Szukam coś na temat odśrodkowych filtrów oleju ale nie moge znaleść żadnych konkretów. Szczelinowy zbiera brudy kalibru 0,05-0,08.

Ale znalazłem coś takiego

http://pubserv.uprp....3/PL55767B1.pdf

Znajomy widok?

I jeszcze na temat jednorazówki

http://chudzikj.repu.../Filtr/filt.htm

Edytowany przez seweryn20, 01 styczeń 2012 - 16:06.

KPK Kumurun Team

#14 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 18:02

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 Znalazłem ciekawy artykuł:plik do pobrania
Według mnie lepiej nie oszczędzać na oleju i filtrach.
Zapchany puszkowy filtr oleju przepuści brudny olej, a bąk będzie filtrował.

#15 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7580 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 18:32

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 To prawda. Przy każdym uruchomieniu zimnego silnika olej omija wkład filtra żeby go nie potargać. Tyle że to chwilowe i mało prawdopodobne żeby coś porwał do magistrali. Ale możliwość istnieje.
KPK Kumurun Team

#16 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 01 styczeń 2012 - 18:53

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 14 grudzień 2012 - 18:52.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 styczeń 2012 - 19:08

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 A może kolega sprzedaje filtry PP. :P

#18 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 19:10

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 Wydaje mi się, że wystarczy trzymać się odpowiedniej klasy lepkości oleju jaka zalecił producent silnika. Czyli laliśmy Superol 15W40 to nic nie stoi na przeszkodzie aby zalać Turdusa albo Mobila w tej samej klasie lepkości.

#19 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 01 styczeń 2012 - 20:05

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 14 grudzień 2012 - 18:52.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 styczeń 2012 - 20:34

zmiana filtru oleju wkladu czyszczacego w u1224 Jeżeli chodzi Ci o URSUSA czy ZETORA - nie myślę o tych najnowszych bo nie wiem jaki olej producent zaleca, ale te starsze to moim zdaniem olej 15w40 np. Turdus w zupełności im wystarcza i nie ma potrzeby niczego ulepszać, wymiana 150-200 mtg a filtr odśrodkowy pierwsze słyszę ażeby szkodził jakości oleju, byle był dobrze złożony na znaki i słyszalny szum po zgaszeniu ciągnika, wtedy wiadomo że filtruje.