Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD?

91 odpowiedzi na ten temat

#81 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 20:33

Jak nie jest ciasny jak w Passacie B6 dwóch średnio wyrosłych facetów(185cm i koło 100kg wagi) dotyka się prawie ramionami...

ci faceci są krok od otyłości, grozi im zawał, cukrzyca i zapewne mają już lustrzyce !!!
A jakie auto w tej klasie jest zdecydowanie przestronniejsze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? Dzisiaj, 10:03
  •  

#82 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 21:15

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? bOgdan raczej nie masz racji. Ja rok temu sprzedałem Forda Focusa z 2004 roku i kupiłem VW z 2008 roku. I muszę stwierdzić że focusem lepiej mi się jeździło. Lepsze zawieszenia, wyd godniejszy, lepiej się wchodziło i wychodziło do niego. Bagażnik na pewno był SZERSZY w Focusie!! niż w B6. Tu przeżyłem duże rozczarowanie!!
Do B6 dużo gorzej, a nawet fatalnie mi się wsiada a mam 170 cm i 92 kg ważę.
Forda sprzedałem bo w rok dołożyłem do silnika 5,5 tyś, regeneracja pompy i sprzęgło, przy 120 tyś z oryginalnym przebiegiem na 100%.
B6 kupiłem z silnikiem 1,9 i mam nadzieję że nie będzie się psuł. 2 litry to nie chcę widzieć, totalny nie wypał.
A szukałem w benzynie, ale chcieli z 1-2 tyś € więcej i ciężko trafić.
Więc Fordem dużo lepiej mi się jeździło a o klasę mniejsze aut, więc podejrzewam że Mondeo będzie większe od B6.
Dlaczego kupiłem VW B6 bo miałem na niego ochotę i cholernie mi się podoba.

#83 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 21:22

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? Jak ktoś chce zobaczyć opinie to tu http://www.autocentrum.pl/oceny/ Renault wypada słabo, z francuzów to już lepiej Peugeot o wiele ładniejszy i silniki lepsze.

#84 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 03 marzec 2012 - 19:09

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 11:50.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#85 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 21:49

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? @gonzobonzobong lubi samochody :D póki co tylko A6 zostało rozbite i kasacja, ale to nie on prowadził. Niech zmienia, jest okazja sprawdzić jaki samochód mi pasuje. :lol:

Edytowany przez mariusz b, 03 marzec 2012 - 21:51.

#86 Share Spitz

Spitz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 11:08

Jak ktoś chce zobaczyć opinie to tu http://www.autocentrum.pl/oceny/ Renault wypada słabo, z francuzów to już lepiej Peugeot o wiele ładniejszy i silniki lepsze.

Przed skopiowaniem linku należałoby trochę poczytać przed wydawaniem opinii ;) no chyba że Ci się linki pomyliły :D
Zerknołem w ten link i jakie jest moje zdziwienie, więc pokusiłem się o małe porównanie dwóch najczęściej poruszanych modeli w tym temacie, oparte na opiniach użytkowników tych aut:
Laguna I(4,09) ma taką samą opinię jak Passat B5(4,05)
Laguna II(4,00) ma lepszą opnię od Passata B6(3,94)
Między Laguną III(4,48) a Passatem B7(3,70) to już jest przepaść na korzyść fransuza :o

Max ocena to 5. Na temat Lagun 2388 opinii użytkowników, na temat wymienionych 3 generacji Passata 2070 opinii użytkowników.

Edytowany przez Spitz, 08 marzec 2012 - 11:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#87 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 14:19

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? To tylko opinie użytkowników. Po passacie ludzie więcej się spodziewają. Dlatego opinie są bardziej krytyczne. Pozatym passat w porównaniu do laguny z tego samego rocznika będzie często gęsto miał 2 lub 3 krotnie większy przebieg. Chociaz własciciel może o tym nie wiedzieć.

#88 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 19:57

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? Dlaczego ma mieć 2-3 razy większy przebieg? W porównaniu z Focusem co miałem i B6 co mam teraz, to focus lepszy. A jednak o klasę mniejsze auto. Na fordzie miałem ponad 130 tyś jak sprzedałem a B6 teraz 100 tyś przekroczyłem. Przebiegi mam oryginalne na 100 %.

#89 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 21:20

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? Jakies 50% lub więcej ma nie orginalne. Wystarczy wejśc na niemieckie strony przejżeć te najtańsze oferty bo raczej tylko te interesują handlarzy i porównać przebiegi jakie są w podobnych rocznikach na allegro. Passat b6 to porażka fakt ale mimo wszystko większy rozstaw osi, większe wnętrze robią swoje. Niestety zrezygnowano z wielowachaczowej zawiechy z przodu na rzecz zawiechy z golfa i to widać w prowadzeniu.

#90 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 08:53

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? W Polsce to się zgodzę. Można to sprawdzić na serwisie, pod warunkiem że auto było serwisowane. A w Niemczech przebieg 200 tyś dla 5 latka to normalka. Ale i trafiają się 15 latki z przebiegiem 90 tyś. Trafiają się perełki, ale i cena też inna.
Dlaczego np, Passat z 2008 można kupić za 30 tyś i 48 tyś, a prawie takie same. Czy się one różnią?
Jak spotyka się auto z za granicy młode z niskim przebiegiem w oryginale to na 90% było bite.
Jak prowadziłem tamtym roku mojego, to też przyprowadziliśmy Skodę Superb z 2007r, z przebiegiem 120 a z czego 40 na nowym silniku.

#91 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 09:10

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? mój kolega sprowadza auta z przypadłością "automatische getriebe kaput" ;) w Niemczech to wyrok śmierci, a u nas koszt naprawy to 1500 zł max zarobek na tym spory...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#92 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 09:27

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? b0gdan sam kupiłem kiedyś fiata bravo z 1999 roku z silnikiem 1.9 JTD i przebiegiem 66 tyś km (dziękuje ciociu za nagranie sprawy :D ) wtedy chodziły po 13 tyś zł a ja dałem za niego 6 tysi ... :P prostego powodu bo wył naprawdę delikatnie walnięty w przód i tył... koszt naprawy właśnie 1500zł i zrobiłem tym autkiem bez żadnej awarii ponad 40 tyś km ... sprzedałem to miał 111 tyś ... Niemcom się nie opłacało go robić ... u nas tak :D