Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD?

91 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Spitz

Spitz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 luty 2012 - 23:10

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? Co do cen aut to myślę że w Polsce nie jakość a stereotypy je kształtują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? Dzisiaj, 18:20
  •  

#42 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 27 luty 2012 - 08:20

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? Spitz masz rację to mentalność Polaków kształtuje te ceny no bo przecież nie ma nic lepszego na wsi od VW :D :D Passtuch, Golf, Polo :D Ile tego po wsiach jeździ bo każdy chce zabłysnąć :D A nie ważne jest to czy kupisz opla mercedesa czy renault zależy w jakim się go stanie kupił... no ale każdy woli taniość .... VW zakończył się na passacie B3 i golfie II potem poszedł na masówkę i mamy to co mamy... Wtopa z silnikiem 2.0 TDI ?? Pękające głowice itd.... ja u siebie na podwórku VW nie chce widzieć ...po golfie III, golfie IV kumpla którym się też trochę wyjeździłem (z resztą też go sprzedał bo nic ciekawego nie było), i passacie B5 fl (passat też kolegi, też się nim sporo wyjeździłem, zamienił go z Passata B3 i powiedział że to zła zamiana była, miejsca znacznie mniej niż w B3, kontrolki to się na zabój zapalają, no i zawias masakryczny bo aluminiowy) zraziłem się na zabój do VW

#43 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 27 luty 2012 - 19:37

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? Akurat renówka to całkiem dobry wybór, z francuskich aut renault jest najlepsze, nawet małe clio jest bardzo dobrym autem dużo lepszym od jakże popularnego opla corsy. Niestety w Polsce panują stereotypy mając do wyboru vw, opel i renault większość wybiera te dwa pierwsze.

#44 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:45

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? Narcotic masz rację sam obecnie mam dwa ople Vectre A i B i powiem szczerze że cudem techniki to też nie jest ... Bardziej wolę Vectre A niż B ... I jakbym miał teraz wybierać laguna I VS vectra B zdecydowanie wybrałbym renault ... Dla mnie wydawanie sporo kasy więcej na VW czy Audi nie ma sensu lub za te same pieniądze kupimy znacznie młodsze renault, peugeota, citroena czy fiata .... Ostatnio miałem na handel peugeota 206 1.1 gdyby nie ten silnik mały to sprzedałbym Vectre B bo naprawdę przemiłe autko ... I niby stare jest dobre wino i skrzypce ale te starsze autka były znacznie wytrzymalsze lepiej poskładane i wytrzymywały duuuże przebiegi ... a teraz?? Silnik 1.4 i wyciągnięte z niego ze 140 KM ....

#45 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:54

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? " Dla mnie wydawanie sporo kasy więcej na VW czy Audi nie ma sensu lub za te same pieniądze kupimy znacznie młodsze renault, peugeota, citroena czy fiata .... "-młodsze ale czy koniecznie lepsze ?Co mi po młodszym aucie jeżeli będzie awaryjne ?Ja np. kupując Audi Quattro z premedytacją kupiłem je w starszej budzie (płacąc tyle samo co za C5)-a dlaczego ?-a no dlatego że wolę auto może nie najpiękniejsze i najlepiej wyposażone ale mniej awaryjne i kosztochłonne.

#46 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:14

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? jaro tylko nie moge zrozumieć jednego ... :D Dlaczego u mechaników stoi najwięcej VW, Audi i Oplów ?? :D Wiesz też mam niby bezawaryjne autko bo OPLA :P Jakoś o VB tego nie mogę powiedzieć a robię nią może z 10 tyś km rocznie ... Vectra A 100 razy lepiej się sprawuje a nakręciła ok 24 czerwca 2011 50 tyś km i nie wiem czy z 500zł w nią włożyłem... a w VB przez 2 lata włożyłem z 4 tysie :/

#47 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:20

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? "jaro tylko nie moge zrozumieć jednego ... :D Dlaczego u mechaników stoi najwięcej VW, Audi i Oplów ?? :D "-może po prostu jest ich najwięcej ?Tylko pytanie jakich ?-już odpowiadam-tych trochę nowszych bo te starsze to w razie "W" naprawisz przysłowiowym młotkiem i przecinakiem .

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2012 - 21:32

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? @jaro
Z tego co wiem to nie masz Audi Quattro...
@Luke16
Wsiądź kiedyś do najprostszego Audi A3, a potem do reszty kompaktów. Audi bije na głowę konkurencję, golf który jest na tej samej płycie jest daleko z tyłu.
Druga sprawa, Opel jest tak niemiecki jak Daewoo polskie. To najniższa półka "niemieckich" samochodów. Naprawdę trzeba być ignorantem, żeby twierdzić, że francuskie samochody są lepsze od wielkiej trójki. Znajdź konkurenta (żabojada)dla A6, A3, A8, BMW serii 5,6. Francuzi nawet nie próbują powalczyć w z serią 7, s klasą, jak myślisz dlaczego?

#49 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2012 - 21:35

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? Mariusz-wiesz doskonale że chodziło o A6 Quattro-no ale zawsze podroczyć się można-nie ? :D

#50 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 27 luty 2012 - 21:52

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? Jeździłem A3 też trochę bo jak rozsypał się kumplowi golf 4 to pożyczył od brata A3 i jakoś nie urzekło mnie to auto oprócz warkotu silnika to golf w innej obudowie :D :D Tak samo jak octavia .... Ja wole jeździć francuzem niż VW ale o gustach się nie dyskutuje ... laguna bije komfortem passata to mogę śmiało powiedzieć i porównać .... porównaj caddy do berlingo ... Oprócz silnika nic dobrego tam nie ma .... A wyposażenie i monotonność wnętrza zerowa i tak VW zostało do tej pory ... zero polotu ... nuuuuda.... i jakość silnika na tym samym poziomie ... mamy w pracy dwa berlingo z 2008 roku z przebiegami 200 tyś km zero awarii (1.6 HDI 90KM) a jeżdżą w terenie w weterynarii ... więc nie mają łatwo...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2012 - 22:08

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? Jeśli nie widzisz różnicy, miedzy Octavią a A3, to naprawdę nie ma o czym rozmawiać.

#52 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 27 luty 2012 - 22:23

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? No wiesz nie wiem czy Ty się orientujesz że VW Golf IV, Audi A3 i Octavia to jedna i ta sama płyta podłogowa :P ... Do moderatorów jako autor proszę o zamknięcie tematu....

#53 Share piotrkrk

piotrkrk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 27 luty 2012 - 23:09

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? Wg mnie do mniej wiecej 2005-6 roku faktycznie VW na tle konkurencji wypadał dużo lepiej (nie żebym bronił tej marki). Dużo lepsze wykonanie, zywotniejsze silniki, elastyka, lepsze prowadzenie itd. Teraz troche to inaczej wyglada, ponieważ np OPEL ze swoja INSIGNIĄ wybił sie i to dośc mocno, to samo z Fordem Mondeo (MK4). Wcześniej np Vectra C czy Mondeo MK3 mogło sie chować przy Passacie B5 FL \ B6...

Po za tym opinia polaków o samochodach jest mało wiarygodna, ponieważ nasz naród kupuje często 10-15 letnie samochody, nie zdając sobie sprawy że np Golf 4 z TDI może mieć faktycznie 500 tys km przelotu... Więc później powstaje opinia, jak przy (skręconym rzecz jasna) przebiegu np 160-200 tys, może sie zepsuc to i tamto... Więc jak gdziekolwiek słysze, że Golf 3 czy 4 to złe auto, to naprawde lepiej nie czytac takich komentarzy. Można powiedzieć, ze kiepskim autem jest Passat B6, a ostatni dobry VW to własnie np Golf 4.

Edytowany przez piotrkrk, 28 luty 2012 - 19:37.

#54 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 luty 2012 - 09:03

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? Tu się zgodzę w polsce sporo jest trupów z przekręconym licznikiem w których wszystko może się popsuć. Potem pojawiają się opinie, bez pokrycia o autach, które tak naprawdę dawno przekroczyły zakładany czas eksploatacji. Niestety te niemieckie jak audi, vw, bmw czy merc. Są kupowane przez ludzi, którzy dużop jeżdżą i uważają je za trwałe. Najczęściej w nich cofane są szafy. A potem porównania co się psuje bardziej.
Co do renówki nie wiem czy jest się z czego cieszyć. Może do momentu aż coś nie padnie. Auta francuskie mają to do siebie, że są montowane całe moduły. Np silnik dmuchawy ogrzewania razem z kompem. Nie rozbieralne co podnosi koszt ewentualnej wymiany. Podobnie jest z wieloma innymi elementami, gdzie nie wymienisz części eksploatacyjnej tytlko cały element itd. Pozatym jak ktoś rozkręcał np 15 letnie audi i 15 letnią renówkę to poczuje róznice. W audi wszystkie śrubki bedą jak nowe zero problemów z odkręcaniem a we francuzie wszystko pokryte rdzą przy roczniku o połowę mniejszym. Jeśli ktoś koniecznie chce francuza to tylko te najprostsze modele.

#55 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 28 luty 2012 - 19:02

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? o mało z krzesła nie spadłem, w jakim to modelu masz silnik dmuchawy z komputerem,
a rdzą to są tylko te pokryte, co miały solidne klepanko w przeszłości, w mojej Xantii jeszcze z żadną śrubą nie miałem problemu, podobnie w Peugeocie 106, a teraz robię remont pikaczento siostry, i też gdzieś nie chcą sie śruby urywać, czy przekręcać, nie ma się czego uczepić

Edytowany przez rafff24, 28 luty 2012 - 19:02.

#56 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:43

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? Swego czasu miałem c3 nawet śruba na końcówce drążka się zapiekła. Był problem z odkręceniem rdzewiały zamki serwo, karoseria. i wiele innych śrub. Ładne autko ale jaka tandeta. Silnik z sterownikiem jest w lagunie tylko nie pamiętam której.Nie oszukujmy się jakość jest niższa i tego ukryc się nie da. Kumpel ma 407 to nawet po odgłosie zamykania drzwi widać różnicę między a4 z podobnego roku. A nawet w starszych modelach lepiej się zamykają.

Edytowany przez hubertuss, 28 luty 2012 - 19:50.

#57 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:44

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD?

No wiesz nie wiem czy Ty się orientujesz że VW Golf IV, Audi A3 i Octavia to jedna i ta sama płyta podłogowa :P ... Do moderatorów jako autor proszę o zamknięcie tematu....

Płyta ta sama a samochody całkiem inne.

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2012 - 22:14

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? ja nie widze roznicy jezdzac Mazdą RX-8 a BMW 335i E92 M-Pakiet..... komfort jazdy porównywalny a niby mazda auto sportowe a BMWe komfortowe :)

małe porównanie :)

#59 Share Olekc330

Olekc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 21:00

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? Jak to mówi mój nauczyciel: auta dzielimy na 3 grupy: dobre, złe i niemieckie :) i nie kupować aut na F: Fiatów, Fordów i francuskich ;) np. w Citroenie C4 żeby wymienić żarówkę trzeba się nieźle nagłowić albo jechać do serwisu.... ot. wasze super francuzy.... :unsure:
Ursus C330:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 21:35

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD? w golfie 4 trzeba najlepiej błotnik zdjąć :D żeby żarówkę zmienić .... Przerabialiśmy to z kumplem :D PROSZĘ O ZAMKNIĘCIE TEMATU BO NIE MA SENSU TAKA GATKA I TE STEREOTYPY POLAKÓW :/ JEŹDZIJCIE TYMI CUDNYMI VW, AUDI O PRZELOTACH RZĘDU MILIONA KILOMETRÓW ...

taki mały wierszyk : :D
passtuch - jedno słowo a tak wiele znaczy
zaraz wam mechanik wszystko wytłumaczy
passtuch to jest perła, ideał dizajnu
rózni się nie wiele, ciutkę, od kombajnu
kultowa już buda, przed liftem i po
b5 się rozumie - prestiż to jest to!
czy to w tedeiku czy też jest w benzynie
zaszpanuje każdej, wiejskiej blond dziewczynie
sołtysowi z wólki morda już się cieszy
bo handlarz mu ciągnie, passacika z Rzeszy
będzie w tedeiku, po dziadku lekarzu
sołtys dumny chodzi, zamiata w garażu
dziewięć dziewięć rocznik (model dwa tysiące)
jeżdżony był tylko w słoneczne miesiące
pali trzy literki - cztery jak jest zima
jedyny mankament - do nabicia klima
rozrząd wymieniony, filtry, płyny, paski,
z zazdrości z burmistrzem wynikły niesnaski
szyby w oryginale, w elektryce cały
"czeki" bardzo rzadko się w nim zapalały
sto trzydzieści "koła" szafa pokazuje
przebieg oryginalny - z tym nie dyskutuje
czemu tak wytarty, mieszek i fajera?
poradzimy sobie - lśniąca czerń markera
passtuch znakomicie opał toleruje
chociaż ropy na wsi nigdy nie brakuje
przyspieszenie takie że aż w fotel wgniata
objadę każdego w japońcu wariata
to było największe, marzenie życiowe
by nabyć passtucha, można sprzedać krowę
już passtuch w garażu, można go oblewać
wieśniackie pokrowce szybko przyodziewać
by gnojem z gumowcy, środka nie pobrudzić
za fajerą passka nie można się nudzić
kredyt na passtucha wziąć było warto
bo passtuch to passtuch! Volkswagen DAS AUTO!