Gość Luke16

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD?

Polecane posty

b0gdan    90

brzydki i pospolity, ale ciasny na pewno nie :P Też mam awersje na Wieśwageny, wolę auto dla dresa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

B5 to już wiekowy model, ale ładnie utrzymany, czarny b5 fl sedan ciągle może się podobać. Sam też bym wolał auto dla dresa, ale na E60 jeszcze parę lat mnie nie będzie stać ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Będę złośliwy-wyrosłem z fascynacji autami-kiedyś też lubiłem och i ach,masę pierdółek ten dobry a ten jeszcze lepszy.Panowie-dobry to jest taki co jeździ i się nie psuje.Jakbym tak miał czas żeby jeździć autem dla przyjemności to owszem patrzyłbym na wyposażenie-ale w normalnych warunkach (odległości które pokonuję najczęściej zawierają się między 3 a 30 km) to kiedy ja zdążę się jakąś pierdółką nacieszyć ?No chyba że wszyscy nic tylko latacie w trasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jak nie jest ciasny jak w Passacie B6 dwóch średnio wyrosłych facetów(185cm i koło 100kg wagi) dotyka się prawie ramionami...

ci faceci są krok od otyłości, grozi im zawał, cukrzyca i zapewne mają już lustrzyce !!!

A jakie auto w tej klasie jest zdecydowanie przestronniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

bOgdan raczej nie masz racji. Ja rok temu sprzedałem Forda Focusa z 2004 roku i kupiłem VW z 2008 roku. I muszę stwierdzić że focusem lepiej mi się jeździło. Lepsze zawieszenia, wyd godniejszy, lepiej się wchodziło i wychodziło do niego. Bagażnik na pewno był SZERSZY w Focusie!! niż w B6. Tu przeżyłem duże rozczarowanie!!

Do B6 dużo gorzej, a nawet fatalnie mi się wsiada a mam 170 cm i 92 kg ważę.

Forda sprzedałem bo w rok dołożyłem do silnika 5,5 tyś, regeneracja pompy i sprzęgło, przy 120 tyś z oryginalnym przebiegiem na 100%.

B6 kupiłem z silnikiem 1,9 i mam nadzieję że nie będzie się psuł. 2 litry to nie chcę widzieć, totalny nie wypał.

A szukałem w benzynie, ale chcieli z 1-2 tyś € więcej i ciężko trafić.

Więc Fordem dużo lepiej mi się jeździło a o klasę mniejsze aut, więc podejrzewam że Mondeo będzie większe od B6.

Dlaczego kupiłem VW B6 bo miałem na niego ochotę i cholernie mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

@gonzobonzobong lubi samochody :D póki co tylko A6 zostało rozbite i kasacja, ale to nie on prowadził. Niech zmienia, jest okazja sprawdzić jaki samochód mi pasuje. :lol:

Edytowano przez mariusz b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Jak ktoś chce zobaczyć opinie to tu http://www.autocentrum.pl/oceny/ Renault wypada słabo, z francuzów to już lepiej Peugeot o wiele ładniejszy i silniki lepsze.

 

Przed skopiowaniem linku należałoby trochę poczytać przed wydawaniem opinii ;) no chyba że Ci się linki pomyliły :D

Zerknołem w ten link i jakie jest moje zdziwienie, więc pokusiłem się o małe porównanie dwóch najczęściej poruszanych modeli w tym temacie, oparte na opiniach użytkowników tych aut:

Laguna I(4,09) ma taką samą opinię jak Passat B5(4,05)

Laguna II(4,00) ma lepszą opnię od Passata B6(3,94)

Między Laguną III(4,48) a Passatem B7(3,70) to już jest przepaść na korzyść fransuza :o

 

Max ocena to 5. Na temat Lagun 2388 opinii użytkowników, na temat wymienionych 3 generacji Passata 2070 opinii użytkowników.

Edytowano przez Spitz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To tylko opinie użytkowników. Po passacie ludzie więcej się spodziewają. Dlatego opinie są bardziej krytyczne. Pozatym passat w porównaniu do laguny z tego samego rocznika będzie często gęsto miał 2 lub 3 krotnie większy przebieg. Chociaz własciciel może o tym nie wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dlaczego ma mieć 2-3 razy większy przebieg? W porównaniu z Focusem co miałem i B6 co mam teraz, to focus lepszy. A jednak o klasę mniejsze auto. Na fordzie miałem ponad 130 tyś jak sprzedałem a B6 teraz 100 tyś przekroczyłem. Przebiegi mam oryginalne na 100 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jakies 50% lub więcej ma nie orginalne. Wystarczy wejśc na niemieckie strony przejżeć te najtańsze oferty bo raczej tylko te interesują handlarzy i porównać przebiegi jakie są w podobnych rocznikach na allegro. Passat b6 to porażka fakt ale mimo wszystko większy rozstaw osi, większe wnętrze robią swoje. Niestety zrezygnowano z wielowachaczowej zawiechy z przodu na rzecz zawiechy z golfa i to widać w prowadzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W Polsce to się zgodzę. Można to sprawdzić na serwisie, pod warunkiem że auto było serwisowane. A w Niemczech przebieg 200 tyś dla 5 latka to normalka. Ale i trafiają się 15 latki z przebiegiem 90 tyś. Trafiają się perełki, ale i cena też inna.

Dlaczego np, Passat z 2008 można kupić za 30 tyś i 48 tyś, a prawie takie same. Czy się one różnią?

Jak spotyka się auto z za granicy młode z niskim przebiegiem w oryginale to na 90% było bite.

Jak prowadziłem tamtym roku mojego, to też przyprowadziliśmy Skodę Superb z 2007r, z przebiegiem 120 a z czego 40 na nowym silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

mój kolega sprowadza auta z przypadłością "automatische getriebe kaput" ;) w Niemczech to wyrok śmierci, a u nas koszt naprawy to 1500 zł max zarobek na tym spory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

b0gdan sam kupiłem kiedyś fiata bravo z 1999 roku z silnikiem 1.9 JTD i przebiegiem 66 tyś km (dziękuje ciociu za nagranie sprawy :D ) wtedy chodziły po 13 tyś zł a ja dałem za niego 6 tysi ... :P prostego powodu bo wył naprawdę delikatnie walnięty w przód i tył... koszt naprawy właśnie 1500zł i zrobiłem tym autkiem bez żadnej awarii ponad 40 tyś km ... sprzedałem to miał 111 tyś ... Niemcom się nie opłacało go robić ... u nas tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj