Gość Luke16

Jak unieruchomić silnik diesla VW 1.9 TD?

Polecane posty

bobytempelton    161

Z chęcią bym kupił takiego golfa na tłuczenie domownikom bo strasznie obijają mojego ślicznego nissana,a tu chcą celowo go poniszczyć aby kupić lepszego <_< , ile chcesz za niego i w jak tragicznym stanie jest, kupiłbym go


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Poczytaj dokładnie to się dowiesz, że w opłakanym. No chyba, że chcesz aby domownicy się zatłukli raz a dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk    31

Wrzuć troche opiłków żelaza tam gdzie wlewasz olej :) Troche cukru do baku i gotowe :)

 

 

 

PS: mialem kiedys podobny problem lata temu, ojciec tez nie chcial zmienic Poloneza, takze znam ten ból ;)

Edytowano przez piotrkrk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

do golfa poszedł cukier do baku i jak myślałem nic to nie dało :P Ale ojciec nagle zrozumiał jak go zabrałem do komisu że zmienił golfa na renault lagune I z 1999 roku 1.8 16V w combi i nagle zaczął dbać o auto aż jestem sam pełen podziwu :D A za golfa dostaliśmy jeszcze 2200zł :P Wystawiony o 22.00 jednego dnia drugiego przed 12nastą już go nie było :D :D Nie wiem co ludzie widzą w tych autach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wymienić VW na Renault, interes życia :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mariusz i ojciec powiedział nigdy więcej VW !!! Ja też tej marki nie na widze i nie wiem w czym Polacy się tak zapatrują w tych niby "cudownych" autach ... Bo za te pieniądze co np. za zjeżdżonego passata mogę mieć znacznie nowszą i przynjamniej z przebiegiem o połowę mniejszym np. renówkę czy fiata... Sam w pracy wyjeździłem się clio z silnikiem 1.2 z LPG i przenigdy to autko nie zawiodło ... a praca w terenie nie jest lekką dla autek ... sprzedane z przebiegiem 400 tyś km i nie wiadomo jeszcze ile skręcone w Niemczech miała... u nas w pracy śmigają same citroeny ... nie tak dawno sprzedaliśmy berlingo z LPG z przebiegiem 670 tyś km ... Fakt faktem silnik był zmieniany ale wyglądało naprawdę okazale, lakier się na nim błyszczał i rdzy się nie znalazło...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk    31

Moze nie interes zycia, ale pewnie do doplacil duzo do tej Laguny... Nie mysl ze dzis VW to takie cudo techniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak zapuściliście VW to może i macie złe wspomnienia. Renault to chyba najgorszy syf na rynku(mówię o modelach z okolic 2000r) i myślę, że większość się z tym zgodzi(pozostali to właściciele Renault). Wpisz sobie w google "królowa lawet" i zobacz jaki samochód wyskoczy :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja kiedyś też zmieniłem VW na Renault-T3 na 21-szczerze mówiąc nie miałem z nim kompletnie żadnych problemów (oprócz jednego koła-jakimś cudem zawsze schodziło z niego trochę powietrza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk    31

Renault Laguna I to chyba jedyne tak udane auto w tej klasie - wiec poczytaj :) Kazdy mowi, ze francuzi wpadli w zachwyt po sukcesie Laguny I generacji i sobie troche odpuscili nastepny model, ktory jest faktycznie porażka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mariusz a umiesz czytać?? Renault Laguna I wersja po fl .... Co "królowej lawet" czyli wersji II to ile ludzi tyle opinii ... mam znajomego który ma takową lagune właśnie z 2002 roku i innego autka nie chce zero awarii a ekploatacja czyli np. wymiana jakiś pierduł w zawieszeniu jest znacznie tańsza niż np. w takowym passacie b5 który ma aluminiowe zawieszenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znajomi mają Laguny I i I fl. Nie zazdroszczę im. A jeśli porównujesz koszt mcphersona z wielowahaczem, to już nic na to nie poradzę. W Lagunach całkiem wesoło jest za to z tylną belką na drążkach, na szczęście są już firmy zajmujące się regeneracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk    31

Akurat Laguna II to niewypał... Mowia to ludzie nawet ktorzy pobrali nowe z salonu. Owszem auto jak na swoj wiek bardzo ladne i bardzo komfortowe, ale niestety z wykonaniem juz nie tak kolorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Jak zapuściliście VW to może i macie złe wspomnienia. Renault to chyba najgorszy syf na rynku(mówię o modelach z okolic 2000r) i myślę, że większość się z tym zgodzi(pozostali to właściciele Renault). Wpisz sobie w google "królowa lawet" i zobacz jaki samochód wyskoczy :lol: .

 

Też tak myślę, najwięcej na temat awaryjności aut ( nie tylko Renault) mają dopowiedzenia osoby które ich nie posiadają i nie posiadały i tłumaczą jak to brat stryja kuzynki siostry kolegi ma takie auto i tylko naprawia ;) I chyba zadowolenie właściciela jest najważniejsze, przynajmniej dla mnie :lol:

 

Wpisałem ,,królowa lawet'' wyskakuje Laguna II (nie I czy III które są zupełnie innymi konstrukcjami i wszelacy znawcy wrzucają je do jednego worka)

 

Wpisałem ,,król lawet " wuskakuje Passat B6

 

Czyli mamy królewską parę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak to już jest, że każdy będzie chwalił to co ma. Choćby samochód/ciągnik się sypał to nikt się nie przyzna.

Jakość Laguny widać w cenach samochodów używanych, kosztują połowę tego co golf IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Co do cen aut to myślę że w Polsce nie jakość a stereotypy je kształtują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Spitz masz rację to mentalność Polaków kształtuje te ceny no bo przecież nie ma nic lepszego na wsi od VW :D :D Passtuch, Golf, Polo :D Ile tego po wsiach jeździ bo każdy chce zabłysnąć :D A nie ważne jest to czy kupisz opla mercedesa czy renault zależy w jakim się go stanie kupił... no ale każdy woli taniość .... VW zakończył się na passacie B3 i golfie II potem poszedł na masówkę i mamy to co mamy... Wtopa z silnikiem 2.0 TDI ?? Pękające głowice itd.... ja u siebie na podwórku VW nie chce widzieć ...po golfie III, golfie IV kumpla którym się też trochę wyjeździłem (z resztą też go sprzedał bo nic ciekawego nie było), i passacie B5 fl (passat też kolegi, też się nim sporo wyjeździłem, zamienił go z Passata B3 i powiedział że to zła zamiana była, miejsca znacznie mniej niż w B3, kontrolki to się na zabój zapalają, no i zawias masakryczny bo aluminiowy) zraziłem się na zabój do VW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narcotic    0

Akurat renówka to całkiem dobry wybór, z francuskich aut renault jest najlepsze, nawet małe clio jest bardzo dobrym autem dużo lepszym od jakże popularnego opla corsy. Niestety w Polsce panują stereotypy mając do wyboru vw, opel i renault większość wybiera te dwa pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Narcotic masz rację sam obecnie mam dwa ople Vectre A i B i powiem szczerze że cudem techniki to też nie jest ... Bardziej wolę Vectre A niż B ... I jakbym miał teraz wybierać laguna I VS vectra B zdecydowanie wybrałbym renault ... Dla mnie wydawanie sporo kasy więcej na VW czy Audi nie ma sensu lub za te same pieniądze kupimy znacznie młodsze renault, peugeota, citroena czy fiata .... Ostatnio miałem na handel peugeota 206 1.1 gdyby nie ten silnik mały to sprzedałbym Vectre B bo naprawdę przemiłe autko ... I niby stare jest dobre wino i skrzypce ale te starsze autka były znacznie wytrzymalsze lepiej poskładane i wytrzymywały duuuże przebiegi ... a teraz?? Silnik 1.4 i wyciągnięte z niego ze 140 KM ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

" Dla mnie wydawanie sporo kasy więcej na VW czy Audi nie ma sensu lub za te same pieniądze kupimy znacznie młodsze renault, peugeota, citroena czy fiata .... "-młodsze ale czy koniecznie lepsze ?Co mi po młodszym aucie jeżeli będzie awaryjne ?Ja np. kupując Audi Quattro z premedytacją kupiłem je w starszej budzie (płacąc tyle samo co za C5)-a dlaczego ?-a no dlatego że wolę auto może nie najpiękniejsze i najlepiej wyposażone ale mniej awaryjne i kosztochłonne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

jaro tylko nie moge zrozumieć jednego ... :D Dlaczego u mechaników stoi najwięcej VW, Audi i Oplów ?? :D Wiesz też mam niby bezawaryjne autko bo OPLA :P Jakoś o VB tego nie mogę powiedzieć a robię nią może z 10 tyś km rocznie ... Vectra A 100 razy lepiej się sprawuje a nakręciła ok 24 czerwca 2011 50 tyś km i nie wiem czy z 500zł w nią włożyłem... a w VB przez 2 lata włożyłem z 4 tysie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"jaro tylko nie moge zrozumieć jednego ... :D Dlaczego u mechaników stoi najwięcej VW, Audi i Oplów ?? :D "-może po prostu jest ich najwięcej ?Tylko pytanie jakich ?-już odpowiadam-tych trochę nowszych bo te starsze to w razie "W" naprawisz przysłowiowym młotkiem i przecinakiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@jaro

Z tego co wiem to nie masz Audi Quattro...

@Luke16

Wsiądź kiedyś do najprostszego Audi A3, a potem do reszty kompaktów. Audi bije na głowę konkurencję, golf który jest na tej samej płycie jest daleko z tyłu.

Druga sprawa, Opel jest tak niemiecki jak Daewoo polskie. To najniższa półka "niemieckich" samochodów. Naprawdę trzeba być ignorantem, żeby twierdzić, że francuskie samochody są lepsze od wielkiej trójki. Znajdź konkurenta (żabojada)dla A6, A3, A8, BMW serii 5,6. Francuzi nawet nie próbują powalczyć w z serią 7, s klasą, jak myślisz dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mariusz-wiesz doskonale że chodziło o A6 Quattro-no ale zawsze podroczyć się można-nie ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jeździłem A3 też trochę bo jak rozsypał się kumplowi golf 4 to pożyczył od brata A3 i jakoś nie urzekło mnie to auto oprócz warkotu silnika to golf w innej obudowie :D :D Tak samo jak octavia .... Ja wole jeździć francuzem niż VW ale o gustach się nie dyskutuje ... laguna bije komfortem passata to mogę śmiało powiedzieć i porównać .... porównaj caddy do berlingo ... Oprócz silnika nic dobrego tam nie ma .... A wyposażenie i monotonność wnętrza zerowa i tak VW zostało do tej pory ... zero polotu ... nuuuuda.... i jakość silnika na tym samym poziomie ... mamy w pracy dwa berlingo z 2008 roku z przebiegami 200 tyś km zero awarii (1.6 HDI 90KM) a jeżdżą w terenie w weterynarii ... więc nie mają łatwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj