Gość

Jaką kupić spawarkę ?

Polecane posty

DTaras    1949

Dla przykładu stare oerlikony programowało się na prąd i jak spawacz nie podchodził maszyna zawsze wpompowywała to co nastawiłeś czy był to długi czy krótki łuk. W granicach rozsądku oczywiście bo do bodaj 38 V. Jaja były jak spawacz pomylił drut... Tylko programowanie tymi kartami to masakra jakaś. W każdym razie jak kupi źródło 350 to nie zaszkodzi tylko zawsze to większy kloc do przenoszenia. Inna sprawa to realna wydajność kierować się należy cyklem przemysłowym 60% tu jest zaklęta prawdziwa siła. Co do długości bata to wiele zależy od podajnika. Natomiast nie zalecam spawania na długich cienkich przedłużaczach bo wychodzi to licho nawet na kemmpim co niby jest do tego przygotowany. W pionie nic z tego niebędzie a i w poziomie to ogromna tandeta. Zasilanie musi być konkretne i trzeba zrezygnować z wtyczek 16 A jak przychodzi do spawania czegoś grubszego lub trudniejszego. Myślę, że niejeden tu mnie poprze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie.  Ale trzeba dobrze ją obejrzeć.  W mojej po krótkim czasie użytkowania odkręciła się rączka a śrubka ganiała sobie w środku mogła narobić bałaganu. 

Z mocniejszych MMA mogę polecić magnuma. Firmy zewnętrzne które pracują u nas w zakładzie używają takich trzyfazowych. Niektóre wyglądają jak zgnieciona puszka po piwie a dalej chodzi. Pytałem ich z ciekawości nie narzekają. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja słyszałem bdb opinie o czeskiej marce TIGER, kilka lat temu cenowo wychodził podobnie do magnuma, dziś przeglądam oferty to jest  minimum 50% droższy  :blink: Za inwertorka 170A trzeba dać ok 1500zł - a może po prostu podają prawdziwe parametry - chińczyk z takimi bebechami będzie miał na tabliczce 250A 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dedra, Magnum, Sherman i wiele wiele innych to Chińskie wyroby. Jak w każdym kraju tak i tam są firmy co robią lepsze i gorsze produkty. Kiedyś się mówiło że robione za miskę ryżu lub dolara. Teraz to już raczej nie obowiązuje:)

 

Co do takich wynalazków jak kolega wyżej podał to nie mam przekonania, nigdy nie spawałem otulonym drutem ( innego tu nie zastosujesz ).

 

Jeśli chodzi o spawarki jednofazowe to max. moc tego urządzenia powinna być dobrana do zabezpieczenia w domu, na pewno nie może być większa niż zabezpieczenie główne ( np. 25A to max moc poniżej 6 kW ). 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

pisałem wcześniej o tym.
Spawareczka o maks. prądzie 200A potrzebuje zabezpieczenia 20 A. Ponieważ jest to spawarka powinno być ono C ale niech tam. Taką spawarką realnie pojedziesz 160 A i zmieścisz się w 16 A nawet B bo instalacje zazwyczaj krótkie nie są i zwykła wtyczka to obrobi. Kupisz inwerter 160 to będzie problem jak będzie potrzeba większej mocy bo zacznie siadać ale róbta jak chceta oczywiście ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

jeżeli kryterium wyszukiwania to była nazwa to daj sobie spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1979    1

Sprawa wygląda następująco. Potrzebuję jakiejś lekkiej spawarki by pospawać coś w oborze obejściu. Obecnie mam spawarkę transformatorową na 400v. Jak wiadomo nie należy ona do najlżejszych i do tego trzeba rozkładać jeszcze kabel siłowy. Czasami dłużej trwa samo przygotowanie niż spawanie stąd pomysł zakupu czegoś lżejszego. Zastanawiam się nad jakąś spawarką inwertorową ok 200A. Dobrze by zabezpieczenie wymagane nie było większe jak 16A. Budżet to ok 800 - 900 PLN. Im więcej przeglądam ogłoszeń tym bardziej nie wiem co wybrać. Proszę o pomoc i propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
Napisano (edytowany)

Jeśli chodzi o zabezpieczenie to fizyki nie oszukasz I=U/R

Kolega wyżej pisze ze 200A potrzebuje bezpiecznik 20C - ciekawe tylko dlaczego na większości spawarek 200A jest podana moc max. powyżej 7KW?

Wiadomo że inwerter 200A gdy ustawisz na te 150A będzie pobierał znacznie mniej. Zresztą jest sporo filmów na yt gdzie mierzą realny prąd tych spawarek to różnie z tym bywa. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

tak moc maksymalna tego urządzenia będzie wynosić ok 7 kVA ale ważniejszym parametrem pracy jest moc nominalna i cykl i to pozwala określić wielkość i rodzaj zabezpieczenia. Dla prądu 200 A będzie coś w okolicy 28 V plus straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    587

Miałem kiedyś MIG/MAG (chińczyk) .Bardzo mały silniczek napędu drutu powodował  nierówny posuw drutu i w konsekwencji niestabilne spawanie.Mimo przedmuchiwania przewodu przed montażem nowej szpuli drutu dochodziło do sytuacji ,że drut sie zacinał. Obecnie posiadam Bestera 1905(Castorama), przewód euro 4 m ,a mimo to drut podawany jest płynnie i spawa duzo lepiej niz wcześniejszy  " chińczyk". Wiem że nie ma on szałowych parametrów,ale dla mnie wystarczająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

przyjechała Dedra desi201 i jedno co mnie ciekawi.

Czemu nie użytkować w ujemnych temperaturach? Takie coś znalazło się w instrukcji.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Chyba na większości nie hermetycznych urządzeniach to pisze.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

witam ,koledzy podziele sie z Wami opinia na temat Adlera ,stary Figel poszedł w odstawkę ,bo juz trochę zmęczony był.

Sprzet o mocy 197A ,zasilanie 220 -400V ,cena 1700zł wraz z przyłbicą ,jako sprzęt oceniam na dobry cztery zakresy pracy ,płynna regulacja posuwu drutu (od o,6 do1)  ,spawa bardzo dobrze  (przetop i czas pracy,super)mankamęt to wykonanie ,krotki przewód 2m o masowym nie wspomne ;[ ,jakość osłon na przewodach beznadziejna ,w kontakcie z rozgrzana stalą pali się jak papier(robiąc spustoszenie w środku) ,delikatna podstawa pod burle ,co czyni nielada wyczyn podczas przestawiania z miejsca na miejsce ,moja rada jeśli taki to tylko z łączem euro ,cenowo drożej lecz ,po kilkomiesięcznym użytkowaniu stwierdzam ze warto było dołożyć niz sie teraz męczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    587

To o czym pisałem , krótki przewód spawalniczy, bo przez dłuższy -drut nie będzie podawany stabilnie ( słaby podajnik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

no to co podałem wyżej to mma i mig w jednym wraz ze złączem euro. W komplecie 3 m bat ale podejrzewam, że na stali pójdzie 5 m - najpierw ktoś by musiał ten podajnik ocenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

dlaczego nie operować w ujemnych temperaturach? Choćby ze względu na jakość spoiny a co do urządzenia to powodów może być kilka. Ta moja jest desi 200 i użytkowałem ją na niewielkim mrozie - nic się nie stało poz tym że jak trafiła spowrotem do warsztatu to zaparowała i trzeba było wysuszyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jak sprawuje się ta Dedra?

Musze sobie taką zabawkę kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Chodzi raczej o samo urządzenie a nie spoinę. Na metalowych elementach siada wilgoć, jeszcze gorzej gdy jest zakurzone  i tu bym szukał powodu. 

Podajnik drutu ciężko powiedzieć ale dwurolkowy po prostu ślizga się przy długich przewodach. Tego nie ma jak zastąpić jedynie dodatkową parą rolek.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj