Gość

Jaką kupić spawarkę ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279

Ozas ma nadal dobre sprzęty np faltiga ( w sensie że nadal jest ceniony i w miarę nowoczesny)

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

pawel885 ta spawarka ma wszystkie pod soba zadna grubosc jej nie straszna okrety mozna nia spawac zasilenie jest 4/8mm typowa przemyslowa zabawka przywieziona od farmera ze szfecji
Zuzycie pradu masakryczne rachunki po 500 zl jak przeszedlem na spawanie magnum spadly do 350zl tak wiec campi jak mnie zdenerwuje lub kupie frezarke to zaraz idzie na sprzedanie

Swiatla nie przygasly na wsi ale to tylko dlatego ze mam transformatot na podworku hehe

Edytowano przez grzesmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

 

Spawarka inwertorowa krafdele 160A IGBT na Allegro ok 400zł mój znajomy spawa elektrodami 3,5 bardzo chwali.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyR1    12

Koledzy chciałem kupić dobrą spawarkę markową inwertorową MMA do swojego gospodarstwa. Zastanawiałem się nad Besterką (1200 zł) a nawet drogą Kemppi (2000zł). Po długiej edukacji okazało się, że te tanie markowe spawarki są masowo produkowane w Chinach :( Zacząłem studiować temat i znalazłem super spawareczkę produkowaną w Czechach (1100 zł) Tiger 150, 24 miesiące gwarancji. Waga 5 kg, spawa elektrodą do 4.

W sobotę spawałem jedną ze swoich maszyn. Praca spawareczki to dosłownie muzyka dla ucha. Polecam wszystkim wymagającym osobą, ceniącym sobie markowe produkty. Jeśli ktoś ma jakieś pytania to na piszcie na PRIV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dante0001    0

Witam koledzy!

 

odświeżam temat. Mam zamiar kupic spawarke inwertorowa. możecie cos polecic? Myslałem o takiej zeby nie wyłaczala sie po kilku minutach spawania. Czyli musiałby miec jakis system chlodzenia? 160-200A prądu spawania. Pirotec? Bester? Stanley? takie firmy widziałem czesto w marketach budowlanych.

Spawarka ma służyc przy gospodarstwie. Czasem sa to cale dnie spawania wiec musi to byc niezawodny sprzet czekam na wasze propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wszystkie spawarki inwertorowe maja wymuszone wentylatorem chłodzenie powietrzem. 

Musisz patrzyć na cykl pracy i doliczyć sobie najmniej 10% tolerancji na cygaństwo producenta. 

Dla przykładu powiem ci że najzwyklejsza dedra 200A wyfanzoli 15 elektrod 3,2 mm  prądem około 110-130A i się nie wyłączy.

jeśli potrzebujesz więcej odpuść sobie jakiekolwiek urządzenie spawające na jednofazowe.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Żony brat taką (niższy model) niedawno wykończył i jak twierdzi po części z własnej winy, jak pisał poprzednik wentylator chodzi cały czas i naciągnął opiłków i uległa uszkodzeniu (spaleniu) płytka, koszt reanimacji to 2/3 zakupu sprzętu więc się wycofał z naprawy i kupił Bestera 160A.

 

Ale swego czasu jak udzielałem się na forum kowalskim to polecali: "Zosia" i "Dedra".

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

http://allegro.pl/spawarka-magnum-mma-snake-270-invertor-250a-400v-i5677106879.html  Użytkuję w gospodarstwie takiego chińczyka, na razie bez problemów .

Za tą kasę Ja kupiłem "zabytkowy" niemiecki mig-mag mLorch 6060 https://www.google.nl/search?q=Lorch+6060&client=opera&hs=Pk6&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIjoraoYeiyAIVij0aCh2L0AKc&biw=1024&bih=478

Maks prąd spawania 200A przy cyklu 60%, 100% dla 120A. Spawanie elektrodą a magiem to dwie różne sprawy, mocny półautomat zawsze będzie bardziej uniwersalny. Ja bym patrzył za czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Wszystkie spawarki inwertorowe maja wymuszone wentylatorem chłodzenie powietrzem. 

Musisz patrzyć na cykl pracy i doliczyć sobie najmniej 10% tolerancji na cygaństwo producenta. 

Dla przykładu powiem ci że najzwyklejsza dedra 200A wyfanzoli 15 elektrod 3,2 mm  prądem około 110-130A i się nie wyłączy.

jeśli potrzebujesz więcej odpuść sobie jakiekolwiek urządzenie spawające na jednofazowe.

mądrego człowieka to miło posłuchać,polecam dedrę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Od dwóch lat jadę na Pirotecu 201/1 lub jakoś ta w każdym razie 200 A. Nie zawodzi, a termik jeszcze się nie załączył, aż mam strach czy w ogóle działa.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Ja użytkuje spawarkę Verter F4 200A, zakupioną w promocji w Mrówce za 499zł (teraz jest za 700zł). Mam ją ze dwa lata i jedyne co mogę powiedzieć to to że jest znakomita!

Od razu wymieniłem z w niej przewody i klamry na dłuższe, wyspałem nią już  z 5 paczek elektrod 3,2mm i ani razu mi się nie wyłączyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Haha też kiedyś miałem taka" Kabit" spawala bez przerwy bez problemu ,aż nagle pufff i nie ma  ,wiec co byś się nie zdziwił.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Bo kiedyś się produkowało sprzęty które w razie czego można było naprawić, a dziś już się tylko wyrzuca ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dziś też są dobre spawarki tylko nie za 500zł, pomyśl sobie czy np w latach 70-tych każdego było stać mieć w garażu wiertarkę, małą i dużą szlifierkę kontową, spawarkę i inne cuda które dziś kupisz za cielaka 100kg? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

Bo kiedyś się produkowało sprzęty które w razie czego można było naprawić, a dziś już się tylko wyrzuca ;) .

bo dziś serwis (nie tylko spawarek ,ale agd ,rtv i wielu innych branż  ) to wymiana całych płyt z elektroniką pomimo uszkodzonych pojedyńczych części lub elementów  a nie diagnostyka i wymiana jednego (uszkodzonego) z wielu elementów , byłem kiedyś z wizytą w serwisie spawarek popytać o części do inwertorka to powiedzieli że się nie cackają i uprzedzając o możliwych z tego tytułu kosztach wymieniają całą elektronikę by klient miał gwarancję na sprzęt 

i temu wielu rezygnuje z naprawy wiedząc ile dało za sprzęt a ile kosztuje naprawa, 

z tego względu chętnie bym sobie kupił jakiś półautomat inwertorowy do naprawy po cenie złomu znając powierzchownie skalę uszkodzeń

a na zanieczyszczenia to dobrze założyć plastikową kwadratowa kratkę wentylacyjną i za nią np. jedną warstwę krążkowego filtra do mleka 

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Ciekawe tylko czy sam byś bawił się z diagnostyką. Dzień poszukiwań głupiego elementu za 1 zł a klientowi co powiesz? 10 zł za naprawę? Nie zarobiłbyś na chleb w ten sposób. Zresztą takie czasy że nikt się nie bawi z naprawą układów, bo są stosunkowo tanie tylko jakoś w serwisach cenę mają nieziemską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Jakąś dobrą :). A tak na poważnie, aż tyle masz roboty w żelastwie że Ci plazma do cięcia potrzebna ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Do materiału tej grubości nie jest droga, eksploatacja tania, praca idzie bardzo szybko, koszt zakupu nawet amatorsko wraca się szybko.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj