Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką kupić spawarkę ?

160 odpowiedzi na ten temat

#81 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 16 luty 2015 - 07:55

Jaką kupić spawarkę ?

Ja mam starego Bestera transformatorowego 250A i spawa pięknie, tyle że jest duży i ciężki. Jak kiedyś padnie to kupię spawarkę firmy ESAB widziałem co potrafi i jestem pod wrażeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką kupić spawarkę ? Dzisiaj, 20:41
  •  

#82 Share mati15196

mati15196

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 16 luty 2015 - 08:04

Jaką kupić spawarkę ?

magnum 200i snake 600zl dalem a spawanie idzie nia super

#83 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 16 luty 2015 - 08:27

Jaką kupić spawarkę ?

Rok temu kupiłem z neta inwertorową kraftdele za 500 zł i śmiga aż miło. Latem w upałach ani razu nie wyłączyła się w porównaniu do besterki transformatorowej która co 3 elektrody wyłączała się z przegrzania.

#84 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 16 luty 2015 - 08:47

Jaką kupić spawarkę ?

w tamtym roku kupiłem nutola 180A inwerter i też jestem zadowolony, ni grzeje się i ciągnie równo aż miło, transformatorówka o podobnym amperażu nie ma startu. Do drobnych prac i napraw w terenie idealna a jak większe spawanko to pod migomat idzie. Dalem za nią 380zł i gdybym miał kupić jeszcze raz to bym kupił :D

#85 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 16 luty 2015 - 10:47

Jaką kupić spawarkę ?

dedra 200 A inwertor mogę polecić wyspawała  ponad 50 paczek elektrod kupiona na budowy  nie oszczędzana bo lepiej żeby się na gwarancji spaliła   niż później.. kable spawalnicze i uchwyty marketem zajeżdżają bo długo nie wytrzymały... no i są krótkie    wyspawano nią kompletne samonośne konstrukcje budynków  20x65  i 14x50  mogę powiedzieć że troszkę nie służy jej bardzo długi przedłużacz  (70mb)  gdyż powoduje on takie spadkli napięcia że trzeba podkręcić o ok 20 amper aby się dobrze spawało..

#86 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 16 luty 2015 - 13:32

Jaką kupić spawarkę ?

Teoria czy praktyka, bo na 20 spawam i nadal trzeba uważać by nie przepalić

Teoria, chodzi o to że na każdy 1mm spawanego materiału (nie musi to być blacha) potrzeba ok. 35-40A prądu spawania żeby ten materiał przetopić na całej jego grubości. Wiadomo że w praktyce blachę 1mm szybciej przepalisz niż fazowaną 5mm czy 10 mm spawając prądem ustawionym według tej zasady. Widocznie działa to też praktycznie w przypadku spawania elektrodą otuloną, ale już w przypadku spawania mig mag nie ma zastosowania. Przykład, mam stary półautomat Lorch m6060, maks. prąd spawania 200A, maks. grubość drutu 1,2mm.

Ja mam jeszcze zabytek wirową Ew 23u, pozostała po dziadku. Można tym "okręty" spawać, daje do 300A stabilnego prądu (bezwładność wirnika niweluje spadki). Maszyna niezniszczalna, ale nikomu nie polecam, chyba że za darmo dostanie. Pobór na biegu jałowym coś koło 11kW, potrzeba "pancernej" instalacji.

Edytowany przez Kaszlak79, 16 luty 2015 - 13:34.

#87 Share mati8991

mati8991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 luty 2015 - 19:29

Jaką kupić spawarkę ?

ja polecam jakiegoś  mini-maga półautomat  najlepiej starszego polskiego typu  ozas  typ 125 lub 160 porządny sprzęt wujek nią spawa  i dobra rzecz tak spawareczke miec w domu

Edytowany przez mati8991, 17 luty 2015 - 16:52.

#88 Share Yellowe

Yellowe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 10:15

Jaką kupić spawarkę ?

Jak kupić spawarkę? Przeżywam ten sam kłopot... Szczerze powiedziawszy przerzuciłam naprawdę sporo informacji na ten temat, również na tym forum. Kierując się opiniami jestem w stanie kupić jeden z tych modeli: http://www.sklep.tom...em.pl/spawarki/ kwestia tylko tego czy ktoś mógłby powiedzieć, który z nich jego zdaniem jest najlepszy, najbardziej opłacalny. Potrzebuje naprawdę czegoś dobrego. Nie jest to sprzęt kupowany na własny użytek, a na użytek firmy więc musi być naprawdę dobry.

#89 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 13:11

Jaką kupić spawarkę ? Tos dal wybor liczylem ze z 3 modeli a tu wszystko jest mydlo i powidlo hehe powiedz co bedzie spawane jakie grubosci i srednio ile uzywana dziennie noi najważniejsze co to ma byc spawarka czy moze mig czy bedzie stacjonarnie czy mobilnie
bo wiesz na firme prawnicza tez mozna kupic spawarke tylko co oni beda sedziego do krzesla spawac

#90 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 14:01

Jaką kupić spawarkę ?

Kto wie jak nazywa się ta spawarka

http://olx.pl/oferta...html#4e3c1d175c

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 14:55

Jaką kupić spawarkę ?

Karelma ETD 250 , chyba.... Chcesz kupić? 

Edytowany przez pawel885, 19 marzec 2015 - 15:00.

#92 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 15:25

Jaką kupić spawarkę ?

Kiedyś taką kupiłem za grosze też nie wiedziałem co to za model chyba dlatego że są stare bez oznaczeń zazwyczaj,  spawała naprawdę dobrze, wiele nowych tak nie spawało. Potem mi się spaliła i teraz też mam możliwość wyrwania jej za grosze, a że znalazłem temat o spawarkach to pomyślałem że zapytam ktoś może wie.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#93 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 16:27

Jaką kupić spawarkę ? Spawalem kiedys taka bardzo fajnie szla ale napewno bym nie kupil bo wydaje mi sie ze nowe tez fajnie radza sobie i mniej zuzywaja energi
mam kempiego tych gabarytow i nie uzywam prawie wcale bo jak wieksze spawanie mialem to licznik ze sciany splynol

#94 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 18:52

Jaką kupić spawarkę ?

trochę spawarek już u siebie w pracy przetestowałem i dla mnie najlepszą firmą jest Fronius choć jest drogi to Esaby przy nim wysiadają,spawałem też polskimi Ozasami ale już za często padają więc przechodzimy na froniusy  i takie coś http://allegro.pl/sp...5141582043.html

#95 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 19:02

Jaką kupić spawarkę ?

Spawalem kiedys taka bardzo fajnie szla ale napewno bym nie kupil bo wydaje mi sie ze nowe tez fajnie radza sobie i mniej zuzywaja energi
mam kempiego tych gabarytow i nie uzywam prawie wcale bo jak wieksze spawanie mialem to licznik ze sciany splynol

A we wsi światła przygasały jak takimi się spawało  :) Mam inwertorową 3-fazową 270A i wogóle inna robota, lekka, mocna i cicha, jaki dasz przedłużacz taki będzie, nie czuć spadków mocy 

#96 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 19:04

Jaką kupić spawarkę ?

trochę spawarek już u siebie w pracy przetestowałem i dla mnie najlepszą firmą jest Fronius choć jest drogi to Esaby przy nim wysiadają,spawałem też polskimi Ozasami ale już za często padają więc przechodzimy na froniusy  i takie coś http://allegro.pl/sp...5141582043.html

A czym się różni ESAB od OZAS ? :blink:

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#97 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 19:23

Jaką kupić spawarkę ?

Esab w porównaniu z Ozasem przede wszystkim nie grzeje się i można spawać większym amperarzem przez co szybciej i wydajniej bo człowiek który obsługuje takową spawarkę więcej pospawa w ciągu 8 godzin pracy niż Ozasem.

#98 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7580 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 19:39

Jaką kupić spawarkę ?

Ozas to stara firma i z tego co zauważyłem wchłonął ja Esab. Stare Ozasy to były maszyny przemysłowe do zakładów i do wycierki po budowach. Miały być nie do zdarcia i takie były.

A co do grzania i spawania to jeśli spawarki mają takie same parametry to technicznie spawają takim samym prądem w takim samym czasie. 

Tak że to porównanie bo tym pospawasz więcej i większym prądem jest trochę bez sensu.

KPK Kumurun Team

#99 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 19:41

Jaką kupić spawarkę ?

Też mi się tak wydawało że ESAB i OZAS to ta sama firma,dlatego ciekaw byłem odpowiedzi.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7580 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 19:48

Jaką kupić spawarkę ?

No właśnie. A porównywanie starego ozasa do nowego esaba jest bez sensu.

KPK Kumurun Team