Gość

Jaką kupić spawarkę ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mani51    371

Ja od trzech lat mam dedrę 200A i jestem bardzo zadowolony. W ciągu ostatnich dwóch tygodni spawałem tuza i poszła paczka elektrod 4mm i paczka 3,25mm i nie wyłączyła się ani raz. W gospodarstwie dobra spawarka do elektrody to podstawa bo można ną prawie wszystko pospawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickboss    1

Najlepiej poszukac jakas firmowke uzywana sa o niebo lepsze od tych nowych z allegro za 500 zl.

Edytowano przez mickboss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobfarmer11    0

@mickboss dobrze radzisz zeby szukac dobrego sprzetu firmowego, ta z linku to porzadny sprzet do warsztatu 300 A w zupelnosci wystarczy. KEMPPI i MILLER to najwyzsza polka ze sprzetem do spawania, niestety cena tez nie jest mala. Sam w warsztacie uzywam KEMPPI 2 transformatorowe, 1 inwerter, i migomat, najstarsza ma okolo 20 lat i nigdy nie ulegla zadnej awarii. Powiem szczerze ze oplaci sie zainwestowac w dobry sprzet bo to sie odwdzieczy w pracy. A sprzet uzywany mozna kupic w naprawde dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwiec    0

Popieram kolegę, który ma tą dedrę 200A też mam tego inwertora i jak na potrzeby zwykłego gospodarstwa zupełnie wystarczy. Do tego jest mała, poręczna i nie trzeba do niej siły. Spawałem nawet na 50-cio metrowym przedłużaczu i nic się złego nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

mam prosbe, czy ktos ma i moglby podeslac instrukcje do spawarki spawex 250-350?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Może nie na temat ale nie mam gdzie oto zapytać a zakładanie nowego tematu nie ma sensu. Otóż posiadam spawarkę bester spb 315 (tą starszą i większą) mniejsza waży 230kg a ta starsza chyba 324kg. Pytanie brzmi ile mniej więcej może być w niej kg miedzi, pytam dlatego bo nie wiem czy nie lepiej rozebrać i sprzedać miedź i mieć spokój, niż sprzedać całe urządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

A nie masz gdzieś w pobliżu zakładu w którym przezwajają silniki? Tam mógłbyś zapytać, powinni wiedzieć o co chodzi...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexsaw1    1

Witam, to mój pierwszy wpis na forum więc proszę o wyrozumiałość. Mam zamiar kupić spawarkę, i myślę nad inwertorową bo migomaty trochę drogie, więc moje pytanie brzmi czy spawarka inwentorowa pozwoli mi na spawanie grubszych elementów i co byście mi polecili tak max do 2000 zł, czym się kierować przy wyborze, a może lepiej kupić jakąś tańszą transformatorówkę ? Proszę o wyrozumiałość bo nie jestem zbyt obeznany w temacie.

 

 

MODERATORA proszę o nie usuwanie mojego postu i odsyłanie mnie do innego, gdyż w poście o spawarkach jest misz-masz wszystkiego po trochę a mi chodzi o konkrety, po za tym post dość przestarzały.

Myślałem ze forum jest po to aby pytać oczekując na jakieś sensowne odpowiedzi :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Bo pierwszym postem zalozyl temat o spawarce i temat zostal zamkniety.

 

a ten temat zalozyl drugim postem. :D


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I niczego się nie nauczył ? :(

Moderatorze zatem nie zamykaj tego tematu ale wypada połączyć z pierwszym linkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Połączony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam panowie z jakiej firmy byście polecili spawarkę inwentorową  chodzi mi 250A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Kup sobie dedrę ,przyzwoite pieniądze i przyzwoita spawarka ,mowa oczywiscie o inwrtorowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja posiadam Magnum Snake 200A i jestem z niej bardzo zadowolony. Cena podobna do Adler czy jak kolega wyżej pisał Dedra. Wszystkie z tych firm będą w podobnej jakości więc wybór należy tylko do ciebie i która lepiej przypadnie ci do gustu.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Ja też użytkuje taką jak kol. Renault@ i jestem zadowolony w porównaniu do innych u kolegów. Ale jakbym kupował teraz to dołożył bym trochę kasy i kupił z możliwością cięcia plazmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Po co komu 250 amper w domu?

Ja mam Dedrę już 7 lat, 200 amper i jest ok. Elektrody 4mm topi bez problemu a grubszymi w domu nie ma co spawać. Też miałem takie nastawienie żeby był duży prąd a tu się okazało że tymi 4mm to spawam sporadycznie a głównie 2,5m bo trzeba coś w przymusowej pozycji pospawać i częściej są to cienkie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Są dedry 200 amper z tigiem za coś 1100 zloty w castoramie dokupujesz do tego butle z gazem i możesz spawaćTIGiem np.przewody metalowe od oleju czy cos podobnego i aluminiowe rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ja polecam Bester, mam kilka rzeczy z tej firmy i według mnie są to dobre i wytrzymałe sprzęty, nie miałem jeszcze żadnego problemu z jakimi kolwiek usterkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Są dedry 200 amper z tigiem za coś 1100 zloty w castoramie dokupujesz do tego butle z gazem i możesz spawaćTIGiem np.przewody metalowe od oleju czy cos podobnego i aluminiowe rzeczy

 

Gratuluje profesjonalnej wiedzy na temat urządzeń spawalniczych.

Do spawania aluminium potrzebny jest prąd przemienny,ceny takich urządzeń zaczynają się od 3k.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Koledzy ja kupilem jakies dwa lata temu inwentora magnum żółta w plastikowej obudowie wygladala jak jedna z skosno okich ale produkuje je firma z lodzi ma tiga dodatkowo kosztowala 1.500 zl netto wyspawalem nia juz dwie przyczepy kilka paczek elektrod bo i agregat robilem od podstaw spawa 15mm blache i nawet nie steka 4 elektroda tig tez zdaje egzamin naprawde mam tez migomat ale uzywam go sporadycznie tak mi pasuje ten maly gad poprostu wygoda na silosy miga ciezko wciagnac jak cos na szybko to tez wygodniej ja wyjac a przechowywana w stodole caly rok dodam jeszcze ze takiej samej firmy spawarki widzialem uzywali do spawania masty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Na pewno na 1 mm blachy 40A ?Czy na 1 mm średnicy elektrody ?

15 mm blachę chcesz spawać 600 A, popraw wypowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj