Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką kupić spawarkę ?

160 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3192 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 23:18

Jaką kupić spawarkę ? @Filipoo i @Stank, czy wy na prawdę nie wiecie jakim prądem spawa się elektrodą 3,25 itp. Na opakowaniu jest to napisane.

Jest taka zasada: potrzeba 30A na każdy mm grubości elektrody, czyli dla elektrody 3,25 potrzeba 97,5A, dla 4 mm 120A itd. Najczęściej należy podkręcić amperaż bardziej, bo wiadomo błędy wskazania podziałki, wiek spawarki obciążenie sieci i rodzaj elektrod. Będąc przy elektrodach mogę z czystym sercem polecić wam firmę Lincoln Electric. Spawa się nimi świetnie w porównaniu do elektrod Esab. (mowa o rutylenowych). Elektroda się nie "klei" a spawy wychodzą gładkie, otulina(zgorzelina) sama odpada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką kupić spawarkę ? Dzisiaj, 17:44
  •  

#42 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 23:25

Jaką kupić spawarkę ? kolego zapomniałeś o grubości materiału i o pozyci spawania

#43 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3192 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 07:13

Jaką kupić spawarkę ? To fakt zapomniałem. Z doświadczenia wiem, że przy spawaniu pionowym, czy pułapowym potrzeba większego amperażu. Podałem tylko zasadę według której należy ustawić wstępnie spawarkę, bo jak ktoś dla elektrody 3,25 ustawia 250-300A a inny twierdzi że 200 A też będzie dobrze, to nigdy nie uda się dobrze zespawać czegokolwiek.

#44 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 10:01

Jaką kupić spawarkę ? 250 A na elektrode 3,25 to chyba do upalania materiału przy ciągłym spawaniu takim natężeniem to by elektroda rozgrzeła się do czerwoności i otulina by z niej odpadła a co do takiego standardowego spawania materiału co leży na płasko to w szkole uczyli mnie że odpowiedni kąt to 75 stopni

Edytowany przez Szymek123, 03 styczeń 2012 - 10:03.

Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#45 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 19:11

Jaką kupić spawarkę ? koledzy przy dzisiejszym spawaniu przeanalizowałem co pisaliście względem prądu spawania thomas2135 jest różnica czy spawasz blachę 2 mm czy 20mm tą samą elektrodą kończyłem dziś lemiesz do śniegu blacha 5 mm płaskowniki ogólnie materiał o grubości 5 do 8 mm robiłem elektrodą 3.2 nie mam podziałki przy spawarce zawsze jak zaczynam spawać ustawiam natężenie stosowne do materiału i elektrody tak żeby spaw dobrze ułożyć i dziur nie powypalać . ale dziś przeliczyłem obroty pokrętła, spawarka na max ma 250 A wyszło że elektrodą 3,2 spawam na 150A przy tego typu materiałach nie wydaje mi się aby amperaż był za duży elektrodą do końca jadę i jakoś czerwona się nie robi bo gdy dam jeszcze 10 obrotów pokrętła wychodzi 190A to na grube blachy 10 mm nie jest wcale za dużo wiadomo elektroda 3,2 rozgrzewa się do czerwonego niedawno robiłem uchwyt z blachy 20 mm dużo spawania nie było do tego typu roboty biorę elektrodę 4 amperaż dokładnie nie ustalony chyba z 200 A i jadę bo inaczej takiego materiału bym dobrze nie połączył spawaczem wybornym też nie jestem samouk od 15 lat , ja nie czytam jakim prądem zalecają spawać bo sam to sobie ustawie ale dla elektrod 3,25 zalecają 90-125 ,4 160-180 A ,mam też małą spawarkę 125 A max , do cienkich blach to może dobra a coś grubszego elektrodą 3,25 na max ledwie smarka, wiadomo materiał 2mm gdyby na te 150 lub więcej nastawić to dziury wypalisz , spawam elektrodami bester 3,2 x 350 mm rutylowe opakowanie 5kg cena około 42zł te z firmy electric lincoln są dobre ale cenowo jak by wyszły względem innych za kilogram czy opakowanie

#46 Share megafarmer2011

megafarmer2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 19:49

Jaką kupić spawarkę ? spawarka bester to migomat najlepiej 4x4 jest bardzo gites ja mam ud 4 lat i jest bez awarii

#47 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3192 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 20:49

Jaką kupić spawarkę ? Stank nie powinieneś określać amperażu na podstawie liczby obrotów, bo nie wiesz, czy jeden obrót na niskim amperażu spowoduje taki sam wzrost prądu na dużym amperażu. Sam w swojej spawarce mam skalę tak zrobioną, że przy prądzie do 100 A podziałka jest w dość bliskich odstępach (1-3cm) natomiast 250 A jest oddalone od 100 o jakieś 7cm. Wiec w rzeczywistości nie spawasz prądem 200A a 120A Jakiej spawarki używasz, bo ja spawałem taką za 500zł z allegro i była ustawiona na 120-140 A dla elektrody 3,25. Co do elektrod to z pół roku już ich nie kupowałem, ale ostatnia cena jaką pamiętam to chyba 65 i później 75 zł za opakowanie ok 140 szt, dł. 450mm. Esaby były droższe o 20 zł.

Co do ustawiania odpowiedniego prądu wiadomo, że spawany materiał ma tu duże znaczenie i nieraz może być tak, że minimalny prąd może być za duży, ale to już kwestia odpowiednich ustawień przez spawającego.

@Mares wrzuć jakieś foto do galerii jak coś kupisz.

#48 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 23:46

Jaką kupić spawarkę ? siłową kupiłem w 95 nie jest to firmowa spawarka to rzemiosło dodatkowo ma rozruch do dziś spawam jeszcze nic nie siadło, sieciowa 230 V to besterka 130 A transformatorowa to na takie coś szkoda kasy wydawać tylko do lekkich prac i na krótko zdecydowanie jako jedyna w gospodarstwie się nie nadaje , siłowa to coś z tego gatunku tylko 250 A http://www.allegro.pl/spawarki..i2033910115.html

#49 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2012 - 18:18

Jaką kupić spawarkę ? ja mam juz 2 dedre 200a z castoramy pierwsza byla z 2007 r chodzi do dzisiaj a w tym roku dokupiłem sobie druga z 2012 bo ma wiecej funkcji nie grzeje elektord jak sie przykleja i trudniej jest przykleic elektrode polecam spawalem teowniki wszystko blache 1cm idzie az miło
--- URSUS C-328 ---

#50 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 23:04

Jaką kupić spawarkę ? Ja zakupiłem właśnie spawarkę z rozruchem Turbo TS-350 230/400 V Spawex z Grene jutro będe odpalał przy jej pomocy ursusa 2812 ciekawe jak się spisze ;D

Edytowany przez Szymek123, 22 styczeń 2012 - 23:04.

Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 22 styczeń 2012 - 23:22

Jaką kupić spawarkę ? Ja od trzech lat mam dedrę 200A i jestem bardzo zadowolony. W ciągu ostatnich dwóch tygodni spawałem tuza i poszła paczka elektrod 4mm i paczka 3,25mm i nie wyłączyła się ani raz. W gospodarstwie dobra spawarka do elektrody to podstawa bo można ną prawie wszystko pospawać.

#52 Share mickboss

mickboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 01:02

Jaką kupić spawarkę ? Najlepiej poszukac jakas firmowke uzywana sa o niebo lepsze od tych nowych z allegro za 500 zl.

Edytowany przez mickboss, 12 styczeń 2013 - 02:41.

#53 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2012 - 12:01

Jaką kupić spawarkę ? za takie pieniadze co kempi 1150 to można mieć dużego bestlera z lat 80-tych z możliwością wypalania cięcia elektroda o mocy około 400A sam takiego miałem ale niestety spalił sie
http://allegro.pl/sp...2072265347.html
taka sama tylko że niebieską

Edytowany przez Ursus328, 23 styczeń 2012 - 12:09.

--- URSUS C-328 ---

#54 Share Bobfarmer11

Bobfarmer11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 21:25

Jaką kupić spawarkę ? @mickboss dobrze radzisz zeby szukac dobrego sprzetu firmowego, ta z linku to porzadny sprzet do warsztatu 300 A w zupelnosci wystarczy. KEMPPI i MILLER to najwyzsza polka ze sprzetem do spawania, niestety cena tez nie jest mala. Sam w warsztacie uzywam KEMPPI 2 transformatorowe, 1 inwerter, i migomat, najstarsza ma okolo 20 lat i nigdy nie ulegla zadnej awarii. Powiem szczerze ze oplaci sie zainwestowac w dobry sprzet bo to sie odwdzieczy w pracy. A sprzet uzywany mozna kupic w naprawde dobrej cenie.

#55 Share leniwiec

leniwiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 luty 2012 - 18:34

Jaką kupić spawarkę ? Popieram kolegę, który ma tą dedrę 200A też mam tego inwertora i jak na potrzeby zwykłego gospodarstwa zupełnie wystarczy. Do tego jest mała, poręczna i nie trzeba do niej siły. Spawałem nawet na 50-cio metrowym przedłużaczu i nic się złego nie działo.

#56 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 11 marzec 2012 - 13:24

Jaką kupić spawarkę ? mam prosbe, czy ktos ma i moglby podeslac instrukcje do spawarki spawex 250-350?

#57 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 17:51

Jaką kupić spawarkę ? Może nie na temat ale nie mam gdzie oto zapytać a zakładanie nowego tematu nie ma sensu. Otóż posiadam spawarkę bester spb 315 (tą starszą i większą) mniejsza waży 230kg a ta starsza chyba 324kg. Pytanie brzmi ile mniej więcej może być w niej kg miedzi, pytam dlatego bo nie wiem czy nie lepiej rozebrać i sprzedać miedź i mieć spokój, niż sprzedać całe urządzenie.

#58 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 08 marzec 2013 - 21:25

Jaką kupić spawarkę ? A nie masz gdzieś w pobliżu zakładu w którym przezwajają silniki? Tam mógłbyś zapytać, powinni wiedzieć o co chodzi...

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#59 Share alexsaw1

alexsaw1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 22:23

Jaką kupić spawarkę ? Witam, to mój pierwszy wpis na forum więc proszę o wyrozumiałość. Mam zamiar kupić spawarkę, i myślę nad inwertorową bo migomaty trochę drogie, więc moje pytanie brzmi czy spawarka inwentorowa pozwoli mi na spawanie grubszych elementów i co byście mi polecili tak max do 2000 zł, czym się kierować przy wyborze, a może lepiej kupić jakąś tańszą transformatorówkę ? Proszę o wyrozumiałość bo nie jestem zbyt obeznany w temacie.

MODERATORA proszę o nie usuwanie mojego postu i odsyłanie mnie do innego, gdyż w poście o spawarkach jest misz-masz wszystkiego po trochę a mi chodzi o konkrety, po za tym post dość przestarzały.
Myślałem ze forum jest po to aby pytać oczekując na jakieś sensowne odpowiedzi :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 marzec 2013 - 22:34

Jaką kupić spawarkę ? Jest sporo odpowiedzi tylko trzeba poszukać.
Ewentualnie podpiąć się pod któryś z poniższych tematów i tam zapytać
http://www.agrofoto....kupic-spawarke/
http://www.agrofoto....c/771-spawarka/

Piszesz,że to Twój pierwszy wpis a widzę, że to już Twój drugi post.