Gość

Jaką kupić spawarkę ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DTaras    1929
W chinolach zależy jak trafisz jeden spawa na przedłużaczu drugi nie. Jeden dobrze pcha drut w innym znów trzeba bata prostować a napędy niby te same. Mam w każdym razie podobne zdanie i do prac dorywczych i przenośnych mam chinole. Stacjonarnie i konkretnie akurat ustawiam się teraz na mullera 500. Problem z firmowymi jest taki, że głupie rolki i zębatki do podajników kosztują co tu mówić za dużo. A czy to będzie stamos magnum czy welder fantasy to s355 da radę a w alu to i tak najczęście PA38 lub 13 zatem pójdzie. Inne lepiej na Tig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Łapanie drutu np. w magnumie 280 A jakiego posiadam to wina nie napędu a kiepskiej jakości bata.  Prawdopodobnie grzeje się  bo jest źle dobrany do mocy spawarki i spawając większym prądem łapie w środku drut. Sam podajnik jest na tyle mocny że milimetrowy druty zwinie w sprężynę.  Po wymianie na oryginalnego binzela  dobranego do mocy spawarki  chodzi jak złoto.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1541

Witam,ci może być przyczyną tego że po włączeniu "spawarki" wszystko ładnie pięknie chodzi a po naciśnięciu spustu słychać że coś bzyczy ale nie chce obracać rolką i nie podaje drutu....Dodam że owe urządzenie było włączone i tylko przetestowane i nagle takie coś. Nie piszę o marce bo szkoda gadać a dodatkowo nie nazwałbym tego spawarką, ale coś napluć zawsze nią można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    96
kupiłem pół roku temu spawarke internetowa Kraft Delle igbt i po wyspawaniu ok paczki elektrod przy włączeniu wybilo bezpieczniki i przestała działać, odeslalem na gwarancję i wymienili płytkę (chyba cala) i dziś przyszła po naprawie sprawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Sprawdź sam podajnik popuszczając rolkę czy się kręci.  Sparwdź czy dochodzi do niego napięcie. Jesli tak to sam podajnik nawalił, jeśli nie szukać w bebechach.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1114

Moj chinczyg zabawka za 450zl.

Szukalem czegos okolo 1tys ale trafila sie w takiej cenie to czemu nie.

 

IMG_20180110_164816.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Witam Dziś skończył mi się transformatory bester. Zadzwoniłem do pewnej hurtowni która prowadzi mydło i powidło i zaoferowali mi spawarkę inwerterowe około 200 A za 400 zł czy można brać pod uwagę kupno takiego sprzętu czy lepiej se odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

 proszę o pilną pomoc , znalazłem spawarkę kraft dele IGBT 250 A_350 zł   i MMA 180A model arc 180 _1 za 400 zł Robię  około 30 godz . rocznie elektrodami nie grubszymi jak 3.25 Czy może ktoś polecić jedną z nich Muszę jutro coś kupić a budżet ograniczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Patrzyłem trochę na te spawarki to są teraz 2 technologie w inwertorowych, właśnie IGBT i tradycyjne na Mosfecie. Dedra 200A  IGBT kosztuje 600 a na Mosfet 900zł, i podobno tak samo dobre ale czemu taka różnica w cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

widziałem Dedre 160 A MMA za 645 zł .Te o których pisałem to Chiny. Dlaczego jak Chiny to zaraz be. Czy są nie ładowalne czyli jednorazowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ciężko powiedzieć prawdę powiedziawszy. Pierwszej wysrało mi dwa modele ze skokową i płynną regulacją, a drugiej kilka producentów. Lepiej jak byś wstawił linka.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kolega ma krafta 250 czy 240 A już nie pamiętam ale w normalnej wersji gabarytowej. Chodzi mu to  najmniej 5 lat. Choć na wyszarpanie z niej 240 A bym nie liczył. Cykl ma w normie.  

Magnum ma podobnej wielkości spawareczkę 200 A. Miałem ją w rękach w sklepie tak z czystej ciekawości. Problem taki że mnie jakoś przesadna miniaturyzacja nie leży.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Jeśli realnie by miał180A to mi wystarczy tylko czy zdoła wypalić z 10 paczek elektrod np.3,25 i czy jest ładowalna czy jednorazowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dziwnie napisałeś... co ładowalne?  Co do elektrod to spawa się prądem średnica elektrody x 30-40. Czyli przy cyklu który posiada powinna iść nieprzerwanie nie wyłączając termika. O ile nie są zaniżone parametry jakoś kolosalnie i nie wpłynęła na to miniaturyzacja. Dedra ma cykl 60 % przy 200 A i jeszcze tak się nie zdarzyło żeby ją zagrzać przy elektrodach 3,2. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Jeśli realnie by miał180A to mi wystarczy tylko czy zdoła wypalić z 10 paczek elektrod np.3,25 i czy jest ładowalna czy jednorazowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Nie zawsze winny jest producent że sprzęt się popsuje a użytkownik.

Znajomy swoją spawarkę załatwił na własne życzenie opiłkami, trzeba uważać aby nie szlifować czy ciąć jak spawarka włączona.  Jeden z kolegów wrzucał zdjęcie jak to usprawnił tzn podłożył jakąś "fizelinę" czy coś w tym stylu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zasłoniłem wentylator flizeliną w magu 280A. Widać po niej jak zbiera syf. Ale w takiej przenośnej MMA  nie mam jej założonej bo nie trzeba jako tako. Wystarczy uważać. 

 

Nie wiem jak rozbudowany jest serwis tej firmy w Polsce... ciężko określić.  Nie zdziwił bym się jeśli spawarki w tej cenie nie są naprawialne.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Znajomy nie naprawiał, padła 1 z 3 płytek, coś dołożył i kupił nową (ale u niego swoje wypracowała).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Ta spawarka KD 250 MMA ma maksymalnie ok 140A (- to już szczyt głupoty w opisie tego producenta ( importera?). Ja bym się w takie marki nie pchał, jak chcesz mieć coś w miarę to magnum snake 200p lub 200ps ( najlepiej z cyfrowym wyświetlaczem ).

Swoją droga jeśli spawarka miałby mieć te 250A na 230V to jakie musiałoby być zabezpieczenie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Kupiłem ostatecznie weldman 210 niby w promocji za 497 zł w hurtowni spotkałem znajomego który sprawdził że w 3 oddziałach sprzedano łącznie 70 sztuk tego produktu jedna wróciła do naprawy (stała w kurniku, wiadomo wilgoć + azot to ją wytrawiło) 2 lata gwarancji i relatywnie bliski serwis chyba jest to made in Tajwan.

Daje link https://bkpower.pl/p/10/76488/weldman-spawarka-inwerterowa-arc-210-walizka-spawarki-i-akcesoria.html?gclid=Cj0KCQiA-ebSBRC8ARIsAGuxJIonbBcA22FsvAFZg5iv6bX5tfpA96Jfe2XFabMerJYt14R0DrdqP2caArWxEALw_wcB 

Porobiłem nią z jedną godzinę i w porównaniu do bestera 225 transformatora (niebieski 32 lat) to idzie jak marzenie.

Mój bester nie trawił od nowości elektrod 2,5 i blachy np. 2 mm (maska latała po całym garażu bo emocje trzeba było uzewnetrznić)

Mam pytanie dotyczące elektryki może coś ktoś podpowie.

Chcę podłączyć ją do gniazda siłowego 3-fazowego. Mam w gnieździe 3 fazy + zero jak mam zabezpieczyć ochronę. Czy fazę podłączyć a zero zmostkować z ochronnym przewodem idącym od spawarki. Ktoś mi mówił kiedyś że jeżeli w gniazdku nie ma uziemienia to ochronę mostkuję się z zerem.

Potrzebne by mi to było gdybym chciał zastosować przedłużacz a siłowy mam 4x4. Może jest jakiś kolega dla którego elektryka jest prostsza niż dla mnie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Gratulacje wyboru.

Co do podłączenia to uprzedzam, że elektrykiem nie jestem i mogę się mylić ale raczej nie powinno się mostkować przewodu ochronnego z neutralnym. Jeśli nie masz instalacji z uziemieniem to zostaw niepodłączony przewód ochronny PE.

Kwestia jeszcze jaką masz instalację, ale najlepiej zapytaj elektryka. Mi kiedyś kolega po elektrotechnice powiedział tak: w domu prąd jest niebezpieczny a na zewnątrz zabija.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Nie podłączać PE- gratuluję pomysłu. Już zbierasz na wieniec dla kolegi? Większej głupoty jak niepodłączenie ochronnego nie słyszałem.

wiesiek63zmc masz gniazdo starego typu, tzn. aluminiowe? 

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj