Gość

Jaką kupić spawarkę ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej78    576

Do tego też się nie nada , bo  tego typu urządzenia mają tak "super" stabilny łuk , że jedynie przy nowym materiale pozbawionym  wżerów można mówić o " uczciwej" spoinie.

Gdyby to jeszcze był Bester 1500 w tej kasie to jeszcze....  Lepiej dołożyc trochę kasy  i kupić jakiegoś chińczyka na inwertorze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115
6 godzin temu, stempos1980 napisał:

BYŁEM NA STRONIE KEMPI TO NAJTAŃSZĄ WIDZIAŁEM ZA 2000 TYS ALE 150 A I TAKA PROSTA BEZ BAJERKÓW.Pracowałem w firmie w której stawialiśmy hale stalowe i mieliśmy właśnie takie małe kempii 200 a to co ona wyprawiała nawet bester mógłby się zawstydzić i jeszcze  była przywieziona ze stanów Maseyy ferguson 200a też była dobra tylko miała jedną wade albo nie bo jak był spadek napięcia na linii to się rozlanczała i przestawała spawać

Jakie ty chcesz bajery przy spawarce?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701
11 godzin temu, Mikua napisał:

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem,

"W tej cenie" 

Podaj lepszy sprzęt w cenie do 2 tyś 

Co napisałeś? W tej cenie - a ja pytam: do czego?

Napisałem Ci wcześniej że do grubszego spawania się nie nadaje, taki Mig-Mag możesz sobie cienkie materiały spawać ( drutem 0,8 mm cudów nie osiągniesz), do tego muszą być w miarę czyste ( bez rdzy, farby idt.) oraz najlepiej spawać pod dachem ( lub drutem samoosłonowym - ale tu już lepiej mma). 

Do zastosowań przydomowych w gospodarstwie najlepsza jest spawarka MMA, do 2 tyś zł spokojnie kupisz. Jeśli ma być mobilna to na 230V ( i tu 200A to i tak max chyba że macie duże przyłącze lub chińską spawarkę:)) lub do konkretnego spawania 400V i prąd ok 250-300A ( tu raczej made in china bo markowe to kosmos cenowy ).

Jak ktoś spawa drobne, czyste lub nowe materiały - ok MIGMAG najlepszy - może być i ten Magnum:) Oczywiście do 2 tyś zł.

Każdy ma swoje zdanie, moje jest takie: w garażu mam kombajn MIGMAG z funkcją MMA 260A, a na zewnątrz mała MMA na 230V. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Ten Magnum 205L ma MMA do 200A, plus opcje lutospawania, 

Duzo osób sobie chwali ten sprzęt, sam posiadam i jak najbardziej mogę go polecić

Edytowano przez Mikua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1114

Kempii najtanszy od 2.5tys.

Zle przeczytalem ze autor szuka do 2tys max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1114
18 godzin temu, stempos1980 napisał:

BYŁEM NA STRONIE KEMPI TO NAJTAŃSZĄ WIDZIAŁEM ZA 2000 TYS ALE 150 A I TAKA PROSTA BEZ BAJERKÓW.Pracowałem w firmie w której stawialiśmy hale stalowe i mieliśmy właśnie takie małe kempii 200 a to co ona wyprawiała nawet bester mógłby się zawstydzić i jeszcze  była przywieziona ze stanów Maseyy ferguson 200a też była dobra tylko miała jedną wade albo nie bo jak był spadek napięcia na linii to się rozlanczała i przestawała spawać

Kempii chyba jest najlepsza marka a jak nie to jedna z najlepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kempii to górna półka ale do domu do amatorki się nie nadaje. Jak ci się zepsuje a wszystko może nawalić to serwisowanie będzie z półtora miecha minimum trwało. Kup chińczyka magnum, ideal na przykład nie ma problemu z serwisem a nawet jeśli cena jest taka że gdyby co z dachu spadła to nową kupisz  nie tracąc fortuny. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1114

Ja w domu mam chinczyk za 450zl.

I tak lepiej spawa niz wujka spawarka z 80-90 lat.

Zawodowo nia nie robie jakis uslug to moze pozyje z 10lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52
Dnia 7.01.2018 o 16:11, seweryn20 napisał:

Cokolwiek czy koło domu, czy na robocie. Ja na tą okazję mam zaś dedre 200A bo mig mi potrzebny na wyloty z domu nie jest potrzebny.

Seweryn20 dobra ta dedra w Twojej opinii, kolega taką ma już kilka lat i sobie chwali ale na wsi to każdy wszystko chwali. Chcę coś kupić w miarę dobrego, tato był zawodowym spawaczem to żeby nie klął na nią a ja się chce nauczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dedrę znam bo mam już kupe lat i mogę ci ją polecić z czystym sumieniem. Drugim chińczykiem wartym zakupu jest magnum. W  robocie u nas jest masa firm podwykonawców. Spawają piece do aluminium, hydraulikę konstrukcję na zwyżkach wszystko magnumami. Ich serwisowanie nie interesuje. Spawarki na prawdę się spisują a jak zwali się ze zwyżki to beku nie ma dwa sklepy w okolicy z nimi, dwa serwisy i albo nowa albo w trzy dni naprawiona zepsuta. 

My znów mamy castoliny. I co z tego jak sprzęt się zepsuje to go dwa miesiące nie ma a naprawy nie są tanie.

Ja gdybym dziś spawarkę 200A miał kupić to na 100% był by to magnum. Bardzo fajnie są wykonane.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

https://www.olx.pl/oferta/migomat-200-inwerter-2w1-nowy-CID628-ID4YCzN.html#a6f74d0b04

a co sadzicie o sprzecie z linku wyżej (wiem że to china) do prac w gospodarstwie, do grubych rzeczy mam starego dużego bestera a ta z linku nada sie do czegoś w gospodarstwie to jest i inwektorówka i migomat w jednym

 

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bester 140 A i 15 %. To nawet zabawką nazwać nie można. na magnuma bym sie skusił.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ale 6 mm blachy przepalałem nią spokojnie. To akurat moja stoi już 5 rok, ja kupiłem Cloosa 350 A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ten bester jest słabiutki. Wiem ze pewnie chciał byś się pozbyć no ale... Cykl marny, zniszczona a kolega szuka coś na gwarancji mobilnego czyli raczej nie z transformatorem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Że zniszczona zewnętrznie to nie samochód, tylko ten cykl pracy, wiadomo jak nieraz bywa stoi miesiąc nie ruszana a trafi się że trzeba coś konkretnego  szybko pospawać a tu szybko się nie da. i wtedy człowiek rozumie że można było dołożyć i kupić coś konkretniejszego.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

To jest po podspawania  tłumika  blachy taka słaba  aledość fajnie spawa. Ona ma z  20 lat, trochę się narobiłem, do 2  szpul drutu rocznie robiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Mimo wszystko są lepsze do spawania tłumików:) Co z tego że markowa jak wypracowana, cena naprawy może zbliżyć się do nowej o podobnych parametrach ( a która dłużej podziała to loteria, nowa chińska czy stara polska?).

Swoją drogą to magnum czy sherman itd. mają dziwnie dobre opinie ( widocznie nie są takie złe ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ogólnie zmieniły się prawa konsumenta w ostatnich latach na + więc importerom widocznie nie opłaca się najgorszego szajsu sprowadzać już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Czasy się zmieniły, lepiej jest kupić chińczyka niż starsza dobra rzecz, technologia idzie do przodu, a i chińskie nie oznacza złe, zresztą nie tyczy sie to tylko spawarek, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Oczywiście, że chodzi o technologię. Jeśli miałbym kupić nowy chiński transformator, a stary polski to wiadome. Ale tu materiały nie mają już takiego znaczenia ( oszczędność na miedzi itd.), te spawarki to zupełnie inna technologia - oparta na półprzewodnikach (tranzystorach), to już elektronika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To są wyroby chińskie dal jakiejś tam marki mimo że mało znanej ale jednak. A jeśli ta marka chce by  produkty opisane ich logiem się sprzedawały to musi od chinoli wymagać jakiejś tam jakości. Nie jest źle w każdym razie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Dokładnie jakoś tych sprzętów z importu się poprawiła,zależy jak się trafi ale coraz więcej jest dobrych opinii shermana czy właśnie Magnuma.Mam u siebie też inwerter bardzo dobra recz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj