Gość

Jaką kupić spawarkę ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Witam.Jaką polecacie spawarkę na potrzeby w gospodarce tzn. coś nadpęknie lub się urwie w jakiejś maszynie to żeby to przyspawać.Najlepiej żeby cena nie przekraczała 800-900zł.Czekam i z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie, nie chcę migomata ponieważ i tak go nie wykorzystam.Czasami coś pęknie jakiś bolec lub coś innego i trzeba go natychmiast przyspawać i nie ma czasu na szukanie jakiegoś spawacza, także jakaś zwykła by się nadawała jak już wcześniej wspomniałem do 800-900zł.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonofwood    1

Nie, nie chcę migomata ponieważ i tak go nie wykorzystam.Czasami coś pęknie jakiś bolec lub coś innego i trzeba go natychmiast przyspawać i nie ma czasu na szukanie jakiegoś spawacza, także jakaś zwykła by się nadawała jak już wcześniej wspomniałem do 800-900zł.

http://allegro.pl/spawarka-inwertorowa-bester-151-mma-tig-dc-120a-i2025069764.html

 

...i nie kupuj chinczyków...

 

Włoski Telwin tez wydaje sie robic solidny sprzet, francuski IMS(slyszalem rozne opienie o serwisie ale ja mam tego inwertorka, spawa duzo w roznych warunkach i juz ze 3lata bez awarii). Kemppi i ESAB nie do zajechania tyle ze sa drozsze.

Edytowano przez sonofwood

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

ja na twoim miejscu kupil bym zwykla transformatorowke i najleiej jakas wieksza uzywke samemu mi sie ostatio przepalila i kupilem uzywke za 300zl stara ale spawa jak marzenie:) a inwnter dobry ale duzo wlektroniki u musi byc w suchym mijescu przechowywany i dorga naprawa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a ja kupiłem za 320zł na allegro po godzinie zje*ał się wentylator, ale bez tego też spawa już rok tylko robie przerwy tzn nie spawam dłużej jak 5 min, moc ma na moje potrzeby wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

kolego ja tez polecam inwertorowa:) ja taka niedawno kupiłem i jak narazie mnie nie zawiodła, spawałem nia wszystko, ostatnio nawet dziury w ceowniku 120 wypalałem i poszło bez najmniejszego problemu:) na moje potrzeby wystarcza, ja mam bodajze taka:

http://allegro.pl/spawarka-inwertorowa-200a-dedra-desi201-kurier-0zl-i2013521611.html

 

naprawde polecam, dobry sprzet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Po pierwsze trzeba było by określić czy ma być na prąd stały czy na prąd zmienny

kolega Sonofwood w linku polecił inwertor tylko wydaje mi się że ma troszkę za słaby amperaż

Ja mam w domu taką starą spawarke jeszcze z lat 90 i idzie bez problemu tylko strasznie ciężka waży ponad 80 kg kupiłem z 2 lata temu spawarkę firmy BASS o prądzie przemiennym natężenie 300A fajna była ale się wykończyła po tym jak robiłem tura widocznie nie była stwożona do spawania grubych blach upaliły się przewody najpierw plusowy a później masowy więc spawarkę bass odradzam chyba że ogrodzenie pospawać oczywiście twój wybór zależy od ciebie jeżeli nigdy nie spawałeś to kup na prąd stały łatwiej się spawa łuk elektryczny jest stabilny ale żeby też szło grupszymi elektrodami spawać niż 3,25


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonofwood    1

Po pierwsze trzeba było by określić czy ma być na prąd stały czy na prąd zmienny

kolega Sonofwood w linku polecił inwertor tylko wydaje mi się że ma troszkę za słaby amperaż

Ja mam w domu taką starą spawarke jeszcze z lat 90 i idzie bez problemu tylko strasznie ciężka waży ponad 80 kg kupiłem z 2 lata temu spawarkę firmy BASS o prądzie przemiennym natężenie 300A fajna była ale się wykończyła po tym jak robiłem tura widocznie nie była stwożona do spawania grubych blach upaliły się przewody najpierw plusowy a później masowy więc spawarkę bass odradzam chyba że ogrodzenie pospawać oczywiście twój wybór zależy od ciebie jeżeli nigdy nie spawałeś to kup na prąd stały łatwiej się spawa łuk elektryczny jest stabilny ale żeby też szło grupszymi elektrodami spawać niż 3,25

Po pierwsze trzeba okreslic co bedzie spawal i jak czesto. Napisal ze od czasu do czasu wiec inwertor wystarczy.

Po drugie pradem zniennym (tzw. AC) spawa sie glownie aluminium (metoda Mig lub Tig)... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Dokładnie. ja mam inwertora i jeszcze grubsza elektroda jak 3,25 nie spawałem bo nie miałem co. ale jak juz cos grubeszego spawałem to elektrode 3,25 125 A i elegancko szło:)

 

A poza tym jak Mares chce do takis spraw naprawczych, cos na szybko przyspawac to jak najbardziej inwertor, mała lekka, mozna wszedzie zabrac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym Ci polecił w tej cenie coś używanego. My kupiliśmy z bratem taką jak w linku poniżej używaną, ale prawie jak nówkę w podobnej cenie. Facet kupił ją z 15 lat temu pospawał jakąś kratę na drzwi i stała nieużywana. Spawarka waży ok 150 kg i pojechaliśmy po nią 180 km do Braniewa. Działa bez zastrzeżeń, można nią nawet elektrodą otwory wypalać. Sama miedź w niej warta jest niewiele mniej.

 

http://allegro.pl/spawarka-transformatorowa-tanio-i2006076459.html

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

z tego co mi sasiad mowił to wiecej jak 5 elektrod pod rzad nie wyspawasz transformatorowa bo sie czujnik temperatury włacza i trzeba czekac. wiem bo on ma taka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

no w tych nowych tak bo maja zabezpieczenia termiczne ale to takie do 500zl bester ro juz inna kategoria i mozna ciagle spawac:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Dobra by była spawarka na prąd stały starego typu tylko duże zapotrzebowanie w energię spawałem kiedyś taką u znajomego, laga położona idealnie dobrą stroną jest to że możesz spawać elektrodami kwasowymi i zasadowymi


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki wielkie za waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam moim zdaniem spawarka powinna mieć prąd spawania chociaż te 250 A bo raz wypadnie coś większego pospawać to jakąś zabawką tego nie zrobisz wystarczy transformatorowa a że ciężka to po to są kółka i długie przewody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jaką spawarkę z transformatowych 250A polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj