Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką kupić spawarkę ?

235 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 19:45

Jaką kupić spawarkę ?

Według mnie, to co podałem w linku to właśnie taka "Fabia" jeśli chodzi o sprzęt spawalniczy. Za marką Skoda stoi technologia VW, nie są to najtańsze ani najgorsze auta w swojej klasie, produkowane są w Europie, nie w Chinach. Nie zapominaj, że Esab to też nie jest najwyższa półka w spawalnictwie, ale jest to marka już z ugruntowaną pozycją. Odchodzimy od tematu ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką kupić spawarkę ? Dzisiaj, 13:04
  •  

#142 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8524 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 11:34

Jaką kupić spawarkę ?

sam nie kupuję narzędzi z górnej półki,

I popatrz popatrz. A tak się wymądrza.

Powtórzę ci jeszcze raz że nie zaproponowałem ŻADNEJ marki  a jedynie stwierdziłem fakt że nawet chińczyk potrafi zrobić dużo roboty. Profesjonalnie bym sobie darował ale amatorsko czy okazjonalnie w firmie wystarczy.

Dla woli wyjaśnienia jeśli już cokolwiek kupuję to tak by było dopasowane do tego co będzie robić.

Gdybym potrzebował plazme profesjonalnie kupił bym i za 10 tyś ale musiała by ona robić. A u mnie mimo że robi okazjonalnie plazma spłaciła się w 3 miesiące łącznie ze wszystkimi kosztami eksploatacyjnymi. Ma ponad  rok teraz zarabia i rozczaruję cię działa dalej.

Pracuję na narzędziowni i gwarantuję ci że i profesjonalny sprzęt się psuje. Mniej więcej wiem jakie są koszty naprawy i nie jest mi to potrzebne w domu. Pomijając fakt że serwisowanie profesjonalnego sprzętu trwa czasowo długo Polska nie jest zasypana ich serwisami, często mają ledwo kilku czy nawet jednego przedstawiciela w kraju.  Jak się moja plazma rozleci to zarobiła już tyle że mogę ja  z czystym sumieniem wywalić na złom i kupić nową a to jeśli była by taka potrzeba minimalizuje mój przestój w pracy i drastycznie zmniejsza koszty.  

Ciągnik dla woli wyjaśnienia kupiłem za budżet jakim dysponowałem w tamtym okresie. Dwa lata kombinowałem jaki, ponad rok szukałem takiego by  nie topić w nim kasy i był na miarę moich potrzeb, szybki w naprawie i z łatwo dostępnymi częściami. Trafiłem idealnie jak na swoje potrzeby spłacił się w kilkanaście miesięcy razem z kosztami eksploatacji a teraz zarabia. I działa dalej bezawaryjnie. 

Wszystko co kupuje kalkuluje na miarę swoich potrzeb i nie topię kasy w sprzęcie na wyrost. Proste.

Inna sprawa kolega nie powiedział jak sprzęt będzie użytkowany. Sama działalność nie świadczy o tym że będzie wyrabiał dziesiątki godzin tygodniowo.

Wiec proponuje przerwać głupią gatkę a zacząć od obszernej informacji gdzie, ile, za ile i do czego ma być użytkowana.

Edytowany przez seweryn20, 28 czerwiec 2016 - 13:01.

KPK Kumurun Team

#143 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 08:27

Jaką kupić spawarkę ?

Otóż to, tobie też proponuję przerwać ten niezbyt mądry wywód, tym bardziej że sam zainteresowany pewnie już zapomniał, o co pytał. Co do psucia się, jest taka jedna "ruska" zasada, to się nie zepsuje, czego nie ma, to wiesz pewnie sam z doświadczenia... Jeden szuka czegoś szybkiego w naprawie i z łatwo dostępnymi częściami, drugi woli kupić coś, co się będzie rzadziej psuło. I nie ma to żadnego związku z topieniem kasy, bo gdyby tak było, każdy by kupował "chiński" sprzęt do warsztatu i wschodni ciągnik na pole. Ja bym MTZ-ta czy spawarki chinola nigdy nie kupił, ale to moje osobiste zdanie i nie czuj się urażony. Poza tym, twój komentarz jest wyrwany z kontekstu, bo było:

sam nie kupuję narzędzi z górnej półki, jeśli wiem że będzie coś używane okazjonalnie

Nie pracuję zarobkowo w moim warsztacie, ale najtańszego dziadostwa z Allegro też tam nie mam. Ale jak np kupowałem młotowiertarkę do remontu domu i obejścia to kupiłem takiego Boscha http://www.ceneo.pl/403955 bo wiedziałem że maszyna będzie musiała sporo zrobić i jeszcze sporo ma przed sobą. "Chinol" z Allegro by już raczej dawno wykorkował. Dalej pisz Pan zdrów, dla mnie na tym koniec, bo zjeżdżamy z tematu. Tyle.

Edytowany przez Kaszlak79, 29 czerwiec 2016 - 08:31.

#144 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3035 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 09:25

Jaką kupić spawarkę ?

Mam starą niemiecką wiertarkę aluminiową, mocna, niskoobrotowa - super, ale nie używam jej bo jest ciężka, niewygodna i łapy potrafi ukręcić jak zblokuje wiertło. Kupiłem w lidlu nową parkside z funkcją kucia za nie całe 300zł i nią wszystko robię, ma 5 lat i działa, swego czasu nie nudziła się przy przeróbce obory, wiercę nią nawet otwory 32 mm jak trzeba bo nie mam stołowej... I jaki sens kupować coś mocnego na dziesiątki lat jak za kila lat będzie mniejszy sprzęt, lżejszy o tych samych parametrach. Porównaj spawarkę wirową do inwertora co weźmiesz go w jedną rękę to zrozumiesz 

Edytowany przez pawel885, 29 czerwiec 2016 - 09:26.

#145 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8524 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 10:51

Jaką kupić spawarkę ?

Otóż to koniec dyskusji. Bo dedukując wszystkie twoje wypowiedzi masz śliczną teorie i na tym koniec, kompletny brak argumentu nie wspominając o konkretnym przykładzie.  Masz zadziwiającą wiedzę nie kupując nic do amatorskiego użytku. Ciekawe skąd?

Nie kupujesz, nie użytkujesz a wiesz najlepiej? Kompletnie sprzeczne i mało wiarygodne z tym co mówisz.  

Zapomniałem że masz wiertarkę  trochę lepszego producenta niż średni. Ogólnie gratuluje doświadczenia znikąd.

Edytowany przez seweryn20, 29 czerwiec 2016 - 11:02.

KPK Kumurun Team

#146 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 13:01

Jaką kupić spawarkę ?

Ja nie kupuję, racja. Ale facet u którego pracuję, i który swoją firmę traktuje poważnie jakoś dziwnym trafem nie schodzi poniżej takich marek jak Gedore, Hazet, Hitachi, Makita, Volvo, VW, Mercedes, Atlas czy Demag. Tu możesz sobie zobaczyć: http://vanschie.com/...RbTYaAjXK8P8HAQ . Zresztą, co Ja Ci będę tłumaczył co mam a czego nie mam, mi wystarczy że masz ciągnik najgorszego, najtańszego producenta na naszym rynku a jarasz się nim niczym cudem techniki bo części tanie i naprawi każdy. I domniemam że wszystko masz takie.

Mam starą niemiecką wiertarkę aluminiową, mocna, niskoobrotowa - super, ale nie używam jej bo jest ciężka, niewygodna i łapy potrafi ukręcić jak zblokuje wiertło. Kupiłem w lidlu nową parkside z funkcją kucia za nie całe 300zł i nią wszystko robię, ma 5 lat i działa, swego czasu nie nudziła się przy przeróbce obory, wiercę nią nawet otwory 32 mm jak trzeba bo nie mam stołowej... I jaki sens kupować coś mocnego na dziesiątki lat jak za kila lat będzie mniejszy sprzęt, lżejszy o tych samych parametrach. Porównaj spawarkę wirową do inwertora co weźmiesz go w jedną rękę to zrozumiesz 

Chłopie, o czym Ty mówisz... Chcesz porównać marketową wiertareczkę do jakiejkolwiek markowej młotowiertarki na SDS-max ?? Załóż do twojego sprzętu wiertło do betonu o średnicy 22 mm i długości 1 metra i wierć w betonie, wtedy zrozumiesz że nie masz racji. I nie twierdzę że Ci ta wiertarka nie wystarcza, po prostu do poważnych robót się nie nadaje. Taki sens.

#147 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3035 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 13:25

Jaką kupić spawarkę ?

No ciekawe gdzie Ty kupiłeś swoją  :) W OBI? Praktikerze? A może od biznesmena z Rumunii na targu :lol: Wierciłem otwory 32mm w belce ciągnika grubości 30mm i nic się nie rozleciało,wierciłem też metrowym 22mm,  skułem z 10m fundamentu grubości 50cm i wysokości 70cm - mam pisać każdą czynność którą wykonałem nią?Jest wystarczająca na moje potrzeby, nie psuje się, kabel gumowy, uchwyt sds solidny, więc po chu mam płacić 3000 jak mogę 300? 

#148 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8524 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 15:18

Jaką kupić spawarkę ?

Pracuje na narzędziowni gdzie producentów których wymieniasz nie znajdziesz. Spawarki tig, plazma, MMA i wszystkie materiały eksploatacyjne do nich castolin eutectic firma która specjalizuje się głównie w napawaniu. Ciągłe doradztwo instytutu spawalnictwa w Gliwicach, kilkanaście frezarek cnc gdzie największa Parpas kupiona pół roku temu bramówka nie ma ograniczenia wagowego możesz do niej wrąbać kochę żelaza warzącą 100 ton. A ty  fanzolisz teorie o plaźmie samemu wyskakując ze sprzętem budowlanym. Jaja sobie robisz?

Edytowany przez seweryn20, 29 czerwiec 2016 - 15:19.

KPK Kumurun Team

#149 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 15:50

Jaką kupić spawarkę ?

No widzisz, a Ja pracuję we firmie w której nie znajdziesz sprzętów z bliskiego lub dalekiego Wschodu które Ty zachwalasz., polecasz bądź posiadasz. NICZEGO, poczynając od zwykłego klucza, poprzez wiertarkę lub spawarkę na koparce kończąc. Wyobraź sobie, że firma która ma 120 sztuk różnego sprzętu ciężkiego (ciągniki również) i zatrudnia 90 osób ma swoje własne warsztaty naprawcze oraz spawalnię. Ba, nawet własną lakiernię ma i stolarnię. Mi chodziło tylko o to, że tu się właśnie nauczyłem tego, że jeśli poważnie podchodzisz do roboty, to nie oszczędzaj na sprzęcie. Zresztą, sam przyznajesz że u Ciebie w pracy byle czego nie ma.

No ciekawe gdzie Ty kupiłeś swoją  :) W OBI? Praktikerze? A może od biznesmena z Rumunii na targu :lol: Wierciłem otwory 32mm w belce ciągnika grubości 30mm i nic się nie rozleciało,wierciłem też metrowym 22mm,  skułem z 10m fundamentu grubości 50cm i wysokości 70cm - mam pisać każdą czynność którą wykonałem nią?Jest wystarczająca na moje potrzeby, nie psuje się, kabel gumowy, uchwyt sds solidny, więc po chu mam płacić 3000 jak mogę 300? 

Kupiłem tu: https://nexterio.pl/ Trochę to kryptoreklama, ale polecam sklep, wtedy mieli najtaniej, ale Bosch już ten model innym zastąpił. W przeciwieństwie do Ciebie, w stacjonarnych sklepach nie przepłacam i tam chodzę tylko sobie pooglądać. Nawet traktorek do koszenia trawy swojego czasu on-line kupiłem, było 500zł taniej. Powiedz mi człowieku co to jest SDS solidny ?? Bo Ja znam ogólnie dwa, SDS-plus i SDS-max, choć są 4 typy: https://pl.wikipedia...ania_narzędzia) .Poza tym dziś porządny sprzęt ma kabel silikonowy.

Edytowany przez Kaszlak79, 29 czerwiec 2016 - 16:06.

#150 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8524 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 16:45

Jaką kupić spawarkę ?

No widzisz a ja pracuje w największej odlewni aluminium w Polsce zatrudniającej około 1500 osób z budżetem który zeżarł by twój zakład z gruntem na którym stoi metr głęboko i maszynami ze zwózki z niemieckich szrotów prawdopodobnie. 

Nie powiem ci o rodzajach sds-ów. W moich stronach budowlanką zajmują się samouki po podstawowej szkole niestety bo na inną prace nie maja szans. Takie prawo rynku jak spotkam któregoś ze swoich niedouczonych kolegów spytam się. Zamiast babrać się w malcie i wdychać gips wole strzelić fuchę ruskim traktorem albo chińskim migiem  i zapłacić za noszenie malty czy malowanie pokoju tym co się w tym kierunku "uczyli" . 

Inna sprawa i powtórzę ci to jeszcze raz nie zachwaliłem żadnego sprzętu chińskiego i nie poleciłem co byś wiedział gdybyś rozumiał co piszę. 

Stwierdziłem wyraźnie i powtórzę to jeszcze raz że są sytuacje kiedy w markowy nie opłaca się inwestować. Tylko tyle.

Popatrz sobie i porównaj to z babraniem się wypasioną łopatą fiskars w wykopie.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 17:33

Jaką kupić spawarkę ?

No wiesz, to nie jest mój zakład, ani tez ze zdjęcia nie jest twój. Tak że pisz zdrów. O SDS-ach nie było do Ciebie, nie pytany nie odpowiada, nie nauczyli w szkole ??

Inna sprawa i powtórzę ci to jeszcze raz nie zachwaliłem żadnego sprzętu chińskiego i nie poleciłem co byś wiedział gdybyś rozumiał co piszę.

Czyli według Ciebie to:

A kto mądralo kupuje do amatorskiego użytku plazmę za 6 tysiaków? 

Kupi za 1000 i zanim się rozleci to się zwróci.

nie jest radą ani poleceniem sprzętu za 1000zł ?? Raz że zasugerowałeś że to ma być użytek amatorski, nawet nie pytając jak kto będzie tego używał. A dwa, poleciłeś sprzęt, który sam potem nazwałeś

Do takich blaszek i amatorskiego użytku kupi spokojnie za 1000 choć przyznam że to mega tanie i podejrzane.

że tanie i podejrzane. Masz rację, nie zachwaliłeś, ale poleciłeś coś komuś. W mojej robocie jestem jednym z dwóch lakierników, nie narzekam na warunki. Co do reszty postu, do twojego poziomu się nie zniżę. Powiem tylko tyle, że w moich stronach na fuchę to ruskiego traktora nikt nie bierze, nawet mało kto ma MTZ-ta na własny użytek.

#152 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8524 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 19:44

Jaką kupić spawarkę ?

Znów się powtarzasz. Gdzie poleciłem? Gdzie wymieniłem markę? Wyraźnie stwierdziłem do okazjonalnego użytkowania wystarczy.

W moich stronach mało kto do robienia dziur kupuje boscha za 2 koła z ekstra kabelkiem  tylko po to żeby potem leżał pół roku bo mam zachciankę na firmówkę. 

Krótko mówiąc ty się wypowiadaj o wiertarkach, sds-ach i Demagu czy atlasie a plazmę zostaw w spokoju.

KPK Kumurun Team

#153 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 20:42

Jaką kupić spawarkę ?

Tu zaprzeczyłeś temu, co Ja poleciłem:

A kto mądralo kupuje do amatorskiego użytku plazmę za 6 tysiaków?

Mogłeś mieć rację, sprzęt drogi. Zdanie dalej poleciłeś jednak coś 6 razy tańszego, sugerując że wystarczy: 

Kupi za 1000 i zanim się rozleci to się zwróci.

Żeby parę postów dalej napisać, że:

Do takich blaszek i amatorskiego użytku kupi spokojnie za 1000 choć przyznam że to mega tanie i podejrzane.

Pomimo, że chłop się pytał o profesjonalny użytek. Potwierdzając to, co napisałem wcześniej:

Sam jesteś mądrala, twierdząc że chińskie najtańsze badziewie z Allegro jest cokolwiek warte.

Bo jak sam przyznałeś, nie jest warte nic, bo tanie i podejrzane. Żebyś tak jeszcze nie był tak pewny siebie, i powiedział np. żeby coś może ze średniej półki nowego, albo markową używkę. Ale Ty zaproponowałeś za przeproszeniem najtańsze gówno z Allegro komuś, kto ma na tym zarabiać.

Moja sprawa po co mi młot firmówka, dałem za niego 2500 zł, za dodatkowe szpice i wiertła dalsze 500zł. To i tak była najtańsza opcja z dobrych marek o tej mocy. Tobie może by leżał na półce i wtedy byś sobie kupił "chinola" albo wynajął coś porządnego na czas roboty. I prawidłowo. Ale u mnie już sporo zrobił i jeszcze zrobi. Mówiąc po twojemu, już się spłacił a jeszcze działa i będzie działał lata, bo to jednak Bosch.

#154 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2302 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 22:00

Jaką kupić spawarkę ?

Panowie! Dajcie już spokój. Obaj macie rację - swoją rację. Jeden kupił taniego chinola i na nim zarobił a drugi ekstra wiertarkę która leży na półce. Szkoda waszego i naszego zdrowia

#155 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 22:17

Jaką kupić spawarkę ?

100% racji, Ja odpuszczam. Tym bardziej że już w ogóle nie na temat, ten traktuje o spawalnictwie.

#156 Share katter

katter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 08:33

Jaką kupić spawarkę ?

A spawarka inwertorowa. Taka do 500 - 600 zł. Uda mi się kupić coś rozsądnego w tym przedziale cenowym?

#157 Share K100

K100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 19:11

Jaką kupić spawarkę ?

Jak cos wniose do tematu to polecam LINCOLN  i ESAB

oby dwie sprawdzaja sie 

#158 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8524 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 19:15

Jaką kupić spawarkę ?

No ale cena nie ta :)

Teraz nawet dedra więcej kosztuje.

KPK Kumurun Team

#159 Share ursusmarek

ursusmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 19:31

Jaką kupić spawarkę ?

A spawarka inwertorowa. Taka do 500 - 600 zł. Uda mi się kupić coś rozsądnego w tym przedziale cenowym?

Witaj. ja mam spawarkę inwerterową Nutool 20-200A od około 7lat . Idzie lepiej od transformatorowej. Sprawdź opinie o niej na elektrodzie.

Dla ciekawości Nutool w środku niczym się nie różni od Dedry, to dwie takie same spawarki. Kup tylko 200A , nie160A.

Jeśli masz pytania to pisz odpowiem w wolnej chwili.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 10:35

Jaką kupić spawarkę ?

Mam dedre 180 amper już jakieś 2 lata ,spawam nią usługowo ogrodzenia ,maszyna nie do zdarcia ,na necie 180 amper około 500,600 złotych