Skocz do zawartości

krowa cielna

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 grudzień 2011 - 09:59

krowa cielna Witam.Czy możliwe że krowa cielna ma ruję!?Proszę o odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
krowa cielna Dzisiaj, 09:56
  •  

#2 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 31 grudzień 2011 - 10:08

krowa cielna teoretycznie tak się może zdarzyć , ale bardziej prawdopodobne jest,że wyczuwa ruję innej krowy i przez to mylnie stwierdzasz ruję u niej.

#3 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 11:29

krowa cielna Wg mnie to możliwe. Pamiętam jeszcze jak kilka lat temu miałem krowę, która rzekomo miała ruję, bo "stała bykowi". Jak się później okazało po porodzie krowa była już z miesiąc czy dwa cielna. To nie był chyba jedyny przypadek. Jesteś pewien, że ta krowa nie poroniła i nawet tego nie zauważyłeś, bo zarodek został wdeptany w kał. Miałem taką sytuację latem, krowa cielna już 4 miesiące i ma ruję. Kilka dni wcześniej znaleźliśmy na ruszcie "flaczek" z twardą kulką" w środku. Wszystko nie było dużo większe od kurzego jaja.

#4 Share Paliwoda

Paliwoda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 11:43

krowa cielna wszystko jest możliwe u mnie był ostatnio przypadek że krowa porzuciła a potem normalnie miała ruje a i tak ocieliła się w pierwszym terminie czyli musiała mieć dwa cielaki . wszystko jest możliwe.... <_<

#5 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 11:43

krowa cielna możliwe, miałem kiedyś krowę która powtórzyła po 3 miesiącach, puściłem ją do byka i już dalej nie powtarzała, a sześciu miesiącach zachodzę rano do obory a tam chodzi cielak po pierwszym (sztucznym) zacielaniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 grudzień 2011 - 11:57

krowa cielna Hmm dzięki za odp.Ta krowa była kilka razy zacielana sztucznie a nawet naturalnie jednak nic nie wskazywało na to,że jest cielna.W ostatnim czasie zdecydowanie przytyła i stąd moje podejrzenia.

#7 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:13

krowa cielna najlepiej jak by lekarz zbadał nie drogi koszt i było by pewne. Ja też miałem przypadek że krowa po czterech miesiącach miała ruje dopuściłem wtedy do byka na szczęście nic się nie stało i po 5 miesiącach urodził się cielak. No ale warto na prawdę zbadać.

#8 Share adamvet1

adamvet1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:28

krowa cielna Czasami zdarza sie ruja w czasie ciąży. Jest to najczęsciej około 5 miesiaca ciąży. Niech lek. wet. ci zbada czy cielna i z głowy. ;)

#9 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 31 grudzień 2011 - 19:11

krowa cielna tak jak koledzy radza niech zbada ja lekarz bo jest to mozliwe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 12:33

krowa cielna U mnie krowa miła 2 razy ruje po ocieleniu i przy tej 2 rui została zacielona, a po 2 miesiącach ruja. Potem znowu za 3 tygodnie i zacieliliśmy i ocieliła się 9 miesięcy od tego 2 zacielenia. Nie wiem co mogło być powodem braku rui przez te 2 miesiące. Raczej nie poroniła. A w tym roku ta sama sztuka miała ruję po ocieleniu, a potem brak przez 1,5 miesiąca. Lek. wet. zbadał i powiedział, że torbiel i za duży żeby go wycisnąć. Zrobił płukankę, dał hormon, minęły 3 tygodnie wczoraj i nic, wiec czekam jeszcze.