Skocz do zawartości

Zdjęcie

3070 Brak zapłonu?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share forestman

forestman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 19:41

3070 Brak zapłonu? Otóż w moim Fergusonie występuje taki problem, że po przekręceniu kluczyka kontrolki nie zapalają się, brak reakcji, nie da się go odpalić, po wciśnięciu sprzęgła kontrolki zapalają się, stacyjkę wymieniałem, ale dalej to samo, w czym problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
3070 Brak zapłonu? Dzisiaj, 03:34
  •  

#2 Share mariuszsz1lez

mariuszsz1lez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 20:27

3070 Brak zapłonu?

Otóż w moim Fergusonie występuje taki problem, że po przekręceniu kluczyka kontrolki nie zapalają się, brak reakcji, nie da się go odpalić, po wciśnięciu sprzęgła kontrolki zapalają się, stacyjkę wymieniałem, ale dalej to samo, w czym problem?

witaj kolego w fergusonach jest tzw bezpieczne odpalanie jak sprzęgła nie wciśniesz to nie odpalisz, pod sprzęgłem jest taki przycisk może tam poszukaj przyczyny?

#3 Share forestman

forestman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 20:29

3070 Brak zapłonu?

witaj kolego w fergusonach jest tzw bezpieczne odpalanie jak sprzęgła nie wciśniesz to nie odpalisz, pod sprzęgłem jest taki przycisk może tam poszukaj przyczyny?

nie, nie, wiem, że trzeba sprzęgło, ale wogóle nie ma prądu w stacyjce, to samo z radiem, nie dochodzi prąd wogóle, ale jak wcisnę sprzęgło to się zapala żółw/zając i tyle, a nie ma reakcji na kluczyk, dopiero na krótko muszę go odpalić i wszystko wraca do normy, może jakieś przekaźniki czy coś tam jest??

#4 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 20:40

3070 Brak zapłonu? Kolego. Przecież nikt ci nie powie co ci sie zepsuło bo tego nie widzi i nie ma jak sprawdzić. Bierz jakaś lampke na kablach czy miernik jak masz i sprawdzaj po kolei od akumulatora dokąd prąd dochodzi a gdzie znika i masz rozwiązanie. A jak nie potrafisz to pozostaje ci jakis elektryk samochodowy czy ktoś kto sie zna na prądach.

#5 Share forestman

forestman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 20:46

3070 Brak zapłonu?

Kolego. Przecież nikt ci nie powie co ci sie zepsuło bo tego nie widzi i nie ma jak sprawdzić. Bierz jakaś lampke na kablach czy miernik jak masz i sprawdzaj po kolei od akumulatora dokąd prąd dochodzi a gdzie znika i masz rozwiązanie. A jak nie potrafisz to pozostaje ci jakis elektryk samochodowy czy ktoś kto sie zna na prądach.

no tak, a nie wiecie, czy w MF są jakieś przekaźniki? Jak tak to w którym miejscu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:08

3070 Brak zapłonu? jak n a krótko zapala i wszystko później działa to może uszkodził się czujnik luzu jeśli takowy jest, albo coś może z alternatorem. musisz szukać kolego i nie cytuj poprzedniego posta bo % dostaniesz

#7 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 31 grudzień 2011 - 15:16

3070 Brak zapłonu? ja bym obstawiał że gdzieś po drodze ginie masa czy minus jak kto woli ewentualnie przewód zasilający stacyjkę gdzieś się przetarł lub co bardziej prawdopodobne gdzieś nie łączy. Na prosty chłopski rozum biorąc prądu nie dostaje z akumulatora a jak odpalisz na krótko to wtedy idzie z alternatora i wszystko jest ok jak twierdzisz. poszukaj wady przy klemie albo przy rozruszniku nie wiem dobrze skąd dokładnie zasilana jest stacyjka nie miałem potrzeby sprawdzać

#8 Share grodecki

grodecki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 18:52

3070 Brak zapłonu? W każdym Ferdku jest tzw.czujnik bezpieczeństwa i wszystkie drążki np.od pułbiegów i od skrzyni biegów muszą być w pozycji neutralnej wtedy dochodzi prąd do stacyjki lub padł czujnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2012 - 10:26

3070 Brak zapłonu? Sprawdź kable od akumulatorów i klemy napewno pomoże :rolleyes: