Skocz do zawartości

Zdjęcie

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone]

67 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 20:20

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] Sprzęgło elektrohydrauliczne jest tylko od włączania womu polega to na tym że zamiast ciągnąć dźwignią wciskasz przycisk on prąd otwiera zawór i olej płynie do siłownika który rozłącza sprzęgło. Co do spalania to wielkiej różnicy nie będzie. Co do wyposażenia słyszałem że na specjalne zamówienie może być podnośnik sterowany EHR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] Dzisiaj, 09:00
  •  

#22 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 05:04

słyszałem że na specjalne zamówienie może być podnośnik sterowany EHR

Plotka ;) Nie można tego zrobić w 685 czy 690dt ;)

#23 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 21:09

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] Wcale nie. Podnośnik Mita może być sterowany zarówno mechanicznie jak i elektrohydraulicznie polecam stronę mita oleomaica. Swoja drogą mówił mi to mechanik na wystawie że nawet jest jeden taki ciągnik wyprodukowany i na specjalne zamówienie montują. Więc nie wiem ile w tym prawdy a ile nie . Musiał bym skoczyć do Mrągowa i zobaczyć ten egzemplarz o ile istnieje.

#24 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 21:22

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] W sumie to do kazdego podnosnika mozna zamontowac EHR bo przeciez wszedzie chodzi cylinder hydrauliczny. W sumie to nie widze przeszkod zeby caly osprzet EHR zamontowac do podnosnika MITA ale tez nic nie slyszalem na temat 690 z EHR. W Mragowie w fabryce takiego ciagnika napewno nie znajdziesz:)

Edytowany przez NhBartek, 05 czerwiec 2012 - 21:23.

#25 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 22:01

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] Wiecie koledzy.Z całym szacunkiem ale ja się chciałem dowiedzieć róznice w spalaniu i co to jest to sprzęgło ehr,bo ten ehr w MITA to mi nie potrzebny.Z tąd moja prośba.Nie piszcie o tym EHR w MICIE bo mnie to nie potrzebne.

#26 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 22:19

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] Słuchaj jak wybierasz pomiedzy tymi ciagnikami to kieruj sie na 690. Roznicy w spalaniu praktycznie nie ma a roznice w mocy pomimo ze jest to tylko jakies 6 KM daje sie odczuc pod wiekszym obciazeniem.

#27 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:37

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] Bież 690 tak jak kolega pisze różnicy w spalaniu żadnej. Mój ostatnio mnie zadziwł przy turze wyszło 2,7l na godzine aż sam w to nie wierze. A co to sprzęgło EHR to pisałem wcześniej. W kwestii podnośników to mita opracowany ma własny EHR nie korzysta z bosha.

#28 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:48

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] W moim 675 DT spalanie wyszło 5.5 l/mth w lekkiej pracy. Ciężko mi uwierzyć w takie małe spalanie w 690 -_-

#29 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 12:33

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] Zobaczysz ja się dotrze spalanie zacznie spadać po około 500 mth na początku u mnie też tak wychodziło a późnej zaczęło spadać.

#30 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 16:26

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] Wielkie dzięki za info.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 13:56

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] a orientujecie sie ile takie sterowanie chydraulika moze kosztowac mam 690 fajna sprawa była by przy orce ustawiasz pamiec podnosnika i ...jazda

#32 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 18:04

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] Pewnie najlepiej zadzwonić do farmtraca lu cbm polska który jest przedstawicielem MITY lub też do boscha oni mogą ehr zainstalować w każdym ciągniku

#33 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 21:11

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] Raczej watpie zeby ktos zaplacil jakies 10 czy 15 tys zeby sobie EHR zamontowac...

#34 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 22:32

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] Mógłbym mieć do was prośbę.Bo mam zamiar kupić ten ciągnik.Tylko chciałbym sie dowiedzieć czy ma go ktoś z was w oklicach chojnic lub Bytowa(woj.pomorskie).Bo jednak kupno ciągnika to poważniejsza inwestycja.

#35 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 08:20

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] dealer nie może Ci sprowadzić pokazowego? Jak ja kupowałem 685dt to dealer sprowadził z fabryki pokazowego żebym mógł go sobie obejżeć.

#36 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 22:03

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] Witam. Od kilku tyg. użytkuje FT 690 i mam pytanie do właścicieli tego modelu i podobnych, odnośnie podnośnika.
A chodzi mi o działanie regulacji siłowej, gdyż nie wiem czy mi działa poprawnie, bo jak podnoszę dzwignią żółtą same ramiona to całkiem idą elegancko do góry, z lekkim małym kultywatorem też podnoszą do końca, ale już z kapkę cięższym agregatem ramiona nie uniosą się całkiem do góry, agregat zostanie tylko lekko uniesiony ale wałki dotykają ziemi (sworzeń cięgła w środkowym otworze). Jak sworzeń przełożę w otwór górny to uniesie trochę wyżej niż w środkowym ale też za mało by nawet zawrócić z narzędziem swobodnie na polu (a podnoszę mały agregacik co waży 500 kg).
Czy używając regulacji siłowej w polu, na nawrotach mam jeszcze dodatkowo używać regulacji pozycyjnej by podnieść wyżej, czy ten podnośnik powinien tak pracować? Trochę to dziwne bo trzeba używać 2 dzwigni. Serwis powiedział że ten podnośnik tak powinien działać.
Czy u was też tak działa, czy serwis mnie kołuje albo nie ma do tego pojęcia?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam :)

#37 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 23:13

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] przeczytaj instrukcje siłowa sama nazwa mowi służy do dociazana ciagnika przy pracy a pozycyjana do podnoszenia i opuszczania na nawrotach

jezeli ciagnik powiedzmy z pługiem zaczyna lekko gzebac pług napiera na ciegło centralne...tym samym na czujnik i unosi delikatnie pług ...dociaża ciagnik i jedziemy dalej....tym samym mamy mniejszy poslizg kół ciagnika zużycie paliwa itd.....

sam mam 690 ft ale jeszce nie bawiłem sie siłowa mamm dopiero 125 mth...na jesieni potestuje..
....a ogólnie to chyba nie wskazane jest dzwigac maszynay na regolacji siłowej.........w sumie poczytaj google wie wiecej....<

a zapomniałem ...siłowa musi byc odpowiednio ustawiona w/g maszyny jaka masz zagregatowaną..

#38 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 09:19

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] Nie no instrukcję przeczytałem dokładnie i zasadę reg. siłowej też znam.
Chodzi mi bardziej o to że muszę używać dwóch dzwigni podczas pracy, a nie jak to jest np w Mf255 że przesuwając dzwignię siłową max do tyłu podnosiłem narzędzie całkiem do góry nawrót i znowu opuszczałem tą samą dżwignią, a w FT muszę używać do pracy dwóch dżwigni co wydaje mi się mniej poręczne, ale skoro tak to ma działać to trzeba będzie się przyzwyczaić.

#39 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 19:53

Farmtac 685 czy 690 dt [Połączone] Ja też od niedawna użytkuję Ft690115mth ale jak wiosną robiłem orkę to głębokość pługa ustawiałem na dzwigni siłowej a pozycyjną podoszę przy nawracaniu ale niewiem czy tak ma to działać.Mam jeszcze pytanie jak ustawię dzwignię rewersu w pozycję F lub R a dzwignia zmiany biegów jest w pozycji luz to w skrzyni słychać jakby hałas jakiegoś tryba a jak weznę rewers w pozycję luz to jest dobrze szczególnie to słychać jak ciągnik się rozgrzeje dzwoniłem do serwisu ale jakoś nie mogą dojechać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 20:02

Ja też od niedawna użytkuję Ft690115mth ale jak wiosną robiłem orkę to głębokość pługa ustawiałem na dzwigni siłowej a pozycyjną podoszę przy nawracaniu ale niewiem czy tak ma to działać.Mam jeszcze pytanie jak ustawię dzwignię rewersu w pozycję F lub R a dzwignia zmiany biegów jest w pozycji luz to w skrzyni słychać jakby hałas jakiegoś tryba a jak weznę rewers w pozycję luz to jest dobrze szczególnie to słychać jak ciągnik się rozgrzeje dzwoniłem do serwisu ale jakoś nie mogą dojechać.

Pierwsza rzecz to sprawdz poziom oleju w skrzyni biegow. Zeby to wszystko dlugo i bezawaryjnie chodzilo to na miarce dobrze jest trzymac poziom oleju na maxa wtedy gorny walek w skrzyni caly czas ma dobre smarowanie.