kolba12

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem??

Polecane posty

mariuszd93    559

mowa  o  zestawie  SN300  

Talerzowy  to  SN 300T.

to jak  rozumiec  że  jest  na  redlicach? co niby  jest  na  redlicach  - jak nie  siewnk ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima64    5

Witam panowie. Mam mały dylemat. Posiadam ciągnik Zetor proxima 6441 turbo z 2008r i zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowo siewnego. I tu zaczyna się problem. Posiadam siewnik amazone d7 specia lI 3m którym wykonuję ścieżki technologiczne na 12 m bo dobrze do nich pasuje (i mam taki opryskiwacz i rozsiewacz). I chciałbym do tego siewnika dokupić agregat siewny ale nie wiem czy proxa da radę. Teraz aktualnie ciągam agregat warki przedni wał 30 łap i 2 rzędy wałków z tyłu i nie ma z nim problemu (jeżdżę 4 szosową w 6 biegowej skrzyni). Myślałem nad agregatem takim jak ten http://olx.pl/oferta/nowy-agregat-uprawowo-siewny-dziekan-jaguar-lux-2-7m-hydropack-CID757-IDbWU33.html#d7f52f54e3

Ten akurat ma 2,7m, 3Mm ma 2 łapy więcej i jest 20 kg cięższy. Agregat 3m bardzo lekki i ma małe zapotrzebowanie na moc. WG mnie agregat ma służyć do wyrównania pola przed siewem i rozdrobnienia brył (Zawsze po orce przed siewem bronuje aby lepiej zagęścić glebę, rozbić bryły na rędzinie i wyrównać wstępnie glebę aby OPADŁA po orce), a nie do głęboszowania jak to niektórzy ustawiają agregat na 12-15 cm i potem się dziwią że mają kiepskie wschody. Panowie powiedzcie jakie jest wasze zdanie na ten temat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Antoni84 Ja do swojego MF-a 3120 podczepiam zestaw uprawowo siewny o masie ok. 2t + materiał siewny (pszenicy 400-450kg), na przednim tuz-ie nie mam jakiegoś wielkiego balastu, może 450 kg. Na uwrociach nie używam hydropaku, trochę buja ale generalnie zawracam bez problemu. Hydropak używany jest jedynie do transportu i ciągnik podnosi bez problemu cały zestaw (zdjęcia w galerii). Jak dla mnie podstawa to masywny balast a mocy wystarczy, żeby pociągnął cały zestaw w polu.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

panowie jest sens przymierzać się do nabudowanego zestawu agromasz  SN300 na talerzach do MF 6160

 

 

mowa  o  zestawie  SN300  

Talerzowy  to  SN 300T.

to jak  rozumiec  że  jest  na  redlicach? co niby  jest  na  redlicach  - jak nie  siewnk ?

Dla mnie pierwszym skojarzeniem było to że  rozchodzi mu się o Agregat uprawowy talerzowy, a siewnik? Chyba nie ma tam innej opcji niż właśnie talerz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

renault 103.54 , przedni tuz waga balastu 800 kilo plus rama przez cały ciagnik do tura ( ale nie mam tura) podnosnik ma jakies 6 ton, chce do niego wziać siewnik sn300 stopkowy z wałem gumowym bedzie spoko? mam piachy i boje sie brac pakera zeby mi nie pchał gleby, 

Edytowano przez crickmaverick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Pilna sprawa!

Kto używa wału pierścieniowego (sprężystego) w agregacie uprawowo siewnym? Chodzi mi o taki jaki montują np w Tolmet POLON.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Witam potrzebuje waszej opini zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowo siewnego i nie wiem co wybrać zastanawiam się nad BOMETEM a SPAW-MET szerokość to 2,5 metra do zetora 8011 ziemie raczej średnie prosiłbym o wasze opinie i podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peteer18    1

Zetor 8540 da radę z agregatem uprawowo siewnym agromaszu 3m i siewnikiem 3m.

Podniesie i pociągnie go?

Czy lepiej 2,7 m i który wał wybrać crosskill  czy rurowy lub strunowy na tył pełen przekrój gleby od 1 klasy po saharę czyli 6.

Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Peteer18, ja mam 9540 i w agregacie TOLMET polon 2,5m i przód mam często w gorze a na drugim biegu i najwolniejszym żółwiu w piasku czasem zadyszki dostaje. 3 metry to zdecydowanie odradzam.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peteer18    1

To będzie musiał iść w 2.7m a widziałem jak class 85 koni dygał i ciągał 3m agregat z siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

może i dygac i ciągnąć pytanie tylko jak długo potrwa az ciagnik pierscienie wypluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Peteer18, ja mam 9540 i w agregacie TOLMET polon 2,5m i przód mam często w gorze a na drugim biegu i najwolniejszym żółwiu w piasku czasem zadyszki dostaje. 3 metry to zdecydowanie odradzam.

 

To coś z traktorem nie tak żeby tylko 2,5 m dawał rade , u mnie jest 3 metry nadbudowany bierny i 95 km ciągnik bez problemu daje rade ,


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peteer18    1

Właśnie dziwne bo przyszły szwagier ma zetora 8520 i on w polu daje radę 3m więc 8540 też powinien dać radę bo Ursus 1224 to z palcem w silniku to pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Panowie, pociągnie.  Ja napisałem,że na drugim biegu w piasku zadyszki dostaje bo agregat pcha ziemię na czwartej klasie to problemu nie ma. A że przód podrywa bo agregat waży ponad 900 kg siewnik coś koło 400 kg i ponad 200 kg jęczmienia w skrzyni to trzeba coś na przodek dołożyć i będzie git.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Też długo szukałem, agro-masz mi się podobał ale nie ma np blokady hydropaku na sztywno do transportu, regulacji szybkości pracy hydropaku itp popatrz sobie na TOLMET. Szczerze polecam, kawał porządnej maszyny


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

ja polecam tego producenta  http://www.skotarek-...owo-siewny.html sam mam ich agregat talerzowy 3lata zadnego problemu a wykonanie jak najbardziej przemyslane podpory pod kola siewnika posiadaja pelna regulacje tak wiec kazdy siewnik bedzie pasowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Odgrzeje nieco temat. Ciągnik Case MX 120, czy ktos moze mi polecic jakis agregat dla ziem klas 3/4? Jaką szerokosc wybrac?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja mam mx-110. Zestaw uprawowo siewny Kverneland Apollo DA 3m. Daje rade spokojnie siewnik nabudowany wazy cos okolo 1500kg z wałem pacera. Ja mam piaski klasa 5 jakos ani razu mi nie pchal ziemi jak wielu tu pisze. Za 20tysi mozna dorwac uzywke w idealnym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trafer    0

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czegoś o takich agregatach jak janpol, euromasz czy skotarek, Chodzi o to żeby był w miare lekki i niedrogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Jaki agregat uprawowo siewny z hydropakiem do siewnika ciagniczek ma 70 kucy nh 5020 3m bedzie za duzy dla niego ziemie 4 5 6 klasa czy lepiej 2.5 m 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

3m na tych glebach pociągnie bez problemu ,pozostaje tylko temat czy podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj