Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem??

168 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Schadow

Schadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 21 luty 2012 - 21:07

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Mógłby mi ktoś powiedzieć coś na temat agregatu talerzowego firmy Agro-Masz słyszałem że lubi sobie pękać czy to prawda? Czy może lepiej dołożyć trochę kasy i kupić agregat firmy Unia grudziąc?

Edytowany przez Schadow, 21 luty 2012 - 21:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Dzisiaj, 15:48
  •  

#42 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 luty 2012 - 21:55

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Mamy unie Ares 3m z wałem croskill i wał ten pokruszy nawet najbardziej zeschniętą glinę. Jaj jest za mokro niestety się zalepia....

Mam okazje kupić zestaw uprawowo-siewny agregat grano system 3m 2010 r, z wałem strunowym z przodu, dwa rzędy sprężyn , wał packera, hydropak plus do tego siewnik famarol 3m 2002 r ścieżki technologiczne mechaniczne, znaczniki mechaniczne, lejki do zboża tradycyjne, zestaw w dobrym stanie (siewnik nie wyeksploatowany, garażowany)
Nie podam linku, ponieważ niema ogłoszenia w internecie.
Może trochę nie w temacie, ale koledzy wypowiadali się w temacie "grano system"
Za ile byście taki zestaw wycenili?

#43 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 17:20

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? witam zamierzam kupić agregat uprawowo siewny firmy agro-masz 2,7m z hydropakiem lecz mam kilka pytań czy ten agregat ma hydropak na sztywno czy wahliwy, bo jeżeli siałbym przy bruździe to jedno koło od siewnika było by w powietrzu i jak wygląda siew takim zestawem jeżeli pozostaje do zasiania np. pół siewnika ? ziemie mam od IV od VI klasy, ciągnik 85KM i do tego agregatu byłby siewnik 2,7m Poznaniak, a jaki wał wybrać najlepiej ? Proszę o szybką odpowiedź.

#44 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 19:56

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Pewny nie jestem ale z tego co widać na zdjęciach ( sam takiego nie posiadam) to sam hydropak niby jest sztywny ale sworznie blokujące na samych uszach przy hydropaku (tam gdzie się podpina siewnik) są wyżej .. czyli najprawdopodobniej sam siewnik będzie miał możliwość wykonywania nie wielkich ruchów na bok względem samego agregatu ( a nie prościej dla świętego spokoju od bruzdy czy od granicy od oranej "puścić" kółko wolne a napędzające od drugiej strony) a sianie połową siewnika to i tak podczas opuszczania przy max opuszczonym siewniku to siewnik pierwszy dotyka ziemi tak więc wystarczy nie opuszczać na sam dół to siewnik będzie siał a agregat nie będzie uprawiał plus jakby nie wystarczyło to można zawsze na śrubie (górny łącznik TUZ) rozkręcić tak aby siewnik był bardziej na dół wychylony . Powtarzam tak mi się wydaje ponieważ nie mam takiego agregatu ! A odpisuje dla tego ponieważ nikt inny nie odpisał , najlepiej by było żeby się wypowiedziała osoba która posiada taki agregat . Aha wał ja bym wybrał packera lepiej kruszy bryły ale na bardzo lekkiej ziemi może Ci się zapychać (znaczy się nie obierać tylko za bardzo będzie się zanurzał w ziemie i być może będziesz na bardzo lekkiej ziemi musiał nie co podtrzymywać agregat na pompie ) a jeśli chcesz mieć święty spokój to wał rurowy (ale będzie słabiej gniótł bryłki )

Edytowany przez Andrzej24871, 15 marzec 2012 - 20:00.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#45 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 19:47

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Dzięki za tak szybką odpowiedź a tak w ogóle to czy pole świeżo zaorane będzie równe po przejeździe agregatu uprawowo siewnego wraz z siewnikiem poznaniakiem i właśnie myślałem nad wałem rurowym tylnym bo nie mam ciężkich gleb, więc myślę że bezie wystarczający

#46 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 04 kwiecień 2012 - 11:53

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Witam mam pytanie. Czy lepszy będzie agregat uprawowy 2 czy 3 rzędowy? Jaki wał wybrać na lżejsze ziemie z kawałkami gliniastymi? Packer czy może gumowy ? Mamy trochę kamieni który lepiej wciśnie je w glebę ?
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#47 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 04 kwiecień 2012 - 12:23

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? czy gumowy croscill to dobre rozwiązanie na średniozwięzłe gleby??

#48 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 21:26

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Ja wziąłem 2 lata temu Grano System Vento, ale w innej żadko spotykanej konfiguracji. Mam straszną mozaikę na polu (począwszy od piasków a skończywszy na cięzkiej glinie). Przedni wał strunowy i 2 rzędy zebów spręzystych są normalne, ale tylny wał jest tez strunowy zebaty. W tej konfiguracji sprawdza się najlepiej, ponieważ zagęszcza dobrze glebę bezpośrednio po orce nawet na słabych glebach ale nie powoduje zasklepiania/zaskorupiana gleb gliniastych. W tym też zestawie wazy tylko 880 kg, co pozwala na swobodną pracę ciągnikiem 80/90 KM przy szerokości agregatu 3m z dopiętym oczywiście siewnikiem ( w moim przypadu Nordsten CLG 300 D MK II). Agregat pracuje zarówno w zestawie (zboża , rzepak), jak i solo podczas doprawiania gleby pod siew kukurydzy, buraków i warzyw. Rocznie uprawiam nim ok 25 - 30 ha. Do tej pory zupełnie bezawaryjnie i bezproblemowo.

#49 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 13 kwiecień 2012 - 10:18

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Witam. Miał ktoś doświadczenie z tego typu agregatami w tych cenach? Jak się sprawują i czy nie za delikatne są do Poznaniaka? Bo mimo wszystko to jest "rzemiosło" i żeby nie okazało się, że rama zacznie niedługo pękać. Konkretnie interesuje mnie 2,7 m. Ziemia 4-6 klasa tak więc dodatkowy wał raczej będzie zbędny. Myślę że U 4512 nie powinien mieć problemu z nim.

http://moto.allegro....2253007047.html
http://moto.allegro....2270823366.html

Z góry dzięki za odp:)

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#50 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 17:35

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Witam ja mam dwa lata coś podobnego do tego drugiego firmy Tad -Len tylko chyba mam mocniejsze mocowanie do siewnikla chyba trafiłem na początek produkcji bo wałek był za delikatny i mi płaskowniki pękały przy tych gwiazdach potem na targach widziałem że wzmocnili te gwiazdy co dospawane płaskowniki rama mocna a ten pierwszy wygląda na mocny i ma regulację wałka cięgłem mam 4 5 klase bez gliny i spokojnie zdaje egzamin z poznaniakiem ciągnik mam 67 km waży ok 3,5 t i nie potrzeba dociążać przodu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 13 kwiecień 2012 - 18:47

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Dzięki za info. Moc ciągnika podobna ale mój trochę lżejszy(najwyżej przód do dociążenia), a jak nie to agregat współpracował by z zetorem to problemu by nie było ale jego wolałbym do innych prac zostawić. Jeszcze się rozejrzę bo do jesiennych zasiewów sporo czasu.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#52 Share tomcio551

tomcio551

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 21:06

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? witam chciałbym kupić agregat talerzowy tak do 15tys 3m nowy czy jest taki chociaż za taką cenę?

#53 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 27 kwiecień 2012 - 20:23

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? jest http://www.agromasar.pl/

#54 Share domi113

domi113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 maj 2012 - 20:08

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Jestem "szczęśliwym" posiadaczem Agregatu talerzowego firmy Agro-Masz AT30 wał packer. Dzisiejszego dnia oddałem agregat na gwarancji usterki : Wał packera był krzywy(mniał bicie ok 1cm zwracajcie na to uwagę jak kupujecie) powodowało to że bardzo szybko się oklejał i zatrzymywał zwłaszcza na glebach lekkich i mozaikowatych, skrobaki bardzo szybko się zdzierają; prawy skrajny talerz patrzył pod innym kontem niż pozostałe; 5 talerzy obluzowało się na łożyskach; nie można było od nowego zabezpieczyć hydropaku w pozycji transportowej; dziś gdy oddawałem na gwarancji zobaczyłem że rama pękła w dwóch miejscach gdzie siłowniki od chydropaku są mocowane, Bardzo awaryjny sprzęt :-(
Teraz plusy:
- agregat ciężki (przydatny do uprawy pożniwnej i kasowania ugorów)
-przy wyższych prędkościach równomiernie uprawia
-nie zapycha się
- chydropak mocny polonez załadowany do pełna sztywno się trzyma (może to się przyczyniło do pęknięcia w okolicy siłowników)
- ten agregat można wykorzystać praktycznie przy każdej uprawie to jego największy plus
Wybrałem ten agregat dlatego, że miła większą średnicę talerzy niż Ares UG i był tańszy.

Teraz proszę o radę, powiedziano mi, że założą mi nowy wał:
- wał packer (pozostać przy tym)
- wał crosskill
- wał pierścieniowy
- wał gumowy
który wybrać do tego agregatu?????

Po dwóch tygodniach agregat wrócił z naprawy gwarancyjnej.
Wymienili całą ramę główną w miejscach gdzie były pęknięcia widzę że konstrukcja jest poprawiona wzmocniona więc nie powinno pękać(widzę, że firma uczy się na błędach) teraz talerze boczne (skrajne są z regulacją głębokości niezależnie od wału.
W talerzach wymienili wszystkie łożyska, założyli nowy wał i co mnie zdziwiło to skrobaki które się zużyły też wymienili. Wał ma jeszcze delikatne bicie ale naprawdę minimalne. Zobaczymy jak będzie się sprawował w pracy mam nadzieję ze te talerze boczne regulowane nie będą zostawiały rowków podczas siania agregatem. Pozdrawiam wszystkich

Edytowany przez domi113, 01 czerwiec 2012 - 14:33.

#55 Share dammat

dammat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 15:36

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Co sądzicie o zestawie case 856xl 85km. waga 3840kg napęd 2x4, zwykły agregat uprawowo-siewny 3m. i siewnik isaria 6000. Da radę?

#56 Share donprezesso

donprezesso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 17:07

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Jak ustawiacie wał? Chodzi mi na sztywno czy pływającą? Mam agregat 3m talerzowy z wałem rurowym.

#57 Share witek21

witek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 14:52

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Panowie proszę o pomoc. Zamierzam kupić agregat upr-siewny Uni G na 3 rzędach zębów i nie wiem który wał tylny wybrać: rurowy czy strunowy zębaty? Tylko te 2 wchodzą w gre bo ziemie mam ogólnie lekkie (4a, 4b,5). ogólnie byłbym za strunowym ale zastanawia mnie czy rurowy nie będzie lepiej utrzymywał głębokości roboczej agregatu a ewentualne bryłki obydwa kruszą prawie jednakowo. Rurowy wydaje mi się też lepiej przygotuje glebę pod siew ponieważ przy większych prędkościach agregatu (ok 11 km/h) jednocześnie spulchnia wierzchchnią warstwe gleby (wierzchnie 2-3 cm) i lekko przygniata spód. Wał strunowy natomiast aby ją spulchnia... Gleby mam lekkie dlatego takie moje zastanowienia... prosze o ewentualne sugestie. Z góry dziękuje :)

#58 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 10:59

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Więc tak ja mam agregat uprawowo siewny Agro-masz i z przody mam wał strynowy 2 rzędy zębów i z tyłu wał rurowy i na takie ziemie jak ja mam to jest wał rurowy idealny a mam ziemie podobne do twoich, wał rurowy lepiej wyrównuje powierzchnie i na całej szerokości jest jednakowo ubita, dobrze rozbija bryły a jednocześnie nie robu pyłu, więc ja polecam tylni wał rurowy

#59 Share witek21

witek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 20:29

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Dzięki :) tak też właśnie i ja myślałem. Strunowy zębaty byłby dobry w agregacie uprawowym np w uprawie pod kukurydze gdyż sprzyjałby nagrzewaniu wierzchniej warstwy gleby ale w uprawowo siewnym na lekkich glebach myśle że rurowy poprawi troche wschody zbóż i rzepaku właśnie przez to ugniecenie wstępne :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Dawido1352

Dawido1352

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo :)

Napisany 25 listopad 2012 - 11:19

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Witam poszukuje jakiegos dobrego zestawu uprawowo siewnego :). Szerokość jaka mnie interesuje to 3m. Ciągał ten zestaw będzie New Holland t6.120. Agregat ma być nowy i dobry pieniądze jakie mam zamiar przeznaczyć to około 50tyś. Ziemi nie mam ciężkich. Z góry dziękuje za pomoc :P