Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem??

168 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 20:43

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? sorki, pomylilem z SHARK'iem ;)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Dzisiaj, 19:20
  •  

#22 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    sporty walki MMA

Napisany 14 styczeń 2012 - 20:45

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? 3m ? jaka masa vento ?
sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

#23 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 22:03

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? http://allegro.pl/no...2046895344.html
dobra cena?
poniżej ceny w innych konfiguracjach.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#24 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 08:12

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Tak 3 metrowy, Masa 1100 kg, zamówiłem do niego poznaniaka 3 metrowego L/410D a całość będzie współpracować z NEW HOLLAND T 6030 PLUS.
Agregat uprawowo siewny z wałem płaskownikowym i packera:
2,5m za 11400zł
2,7m za 11650zł
3,0m za 11850zł + transport około 200 zł.

Agregat uprawowo siewny z wałem płaskownikowym i rurowym:
2,5m za 9300zł
2,7m za 9550zł
3,0m za 9750zł

Waga dla: agregat uprawowo siewny wraz z Ciężkim wałem Packera lub wałem Rurowym:
Szerokość Robocza Agregat z wałem
Packera Rurowym
2,5m 800kg 700kg
2,7m 850kg 750kg
3,0m 1100kg 1000kg

#25 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
    sporty walki MMA

Napisany 15 styczeń 2012 - 09:46

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Te ceny to brutto, tak ? cena obejmuje sprzęg do siewnika ??

#26 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 19:29

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Tak to sa ceny brutto, ceny obejmują sprzęg do siewnika.

#27 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Praca, i nie tylko :)

Napisany 21 styczeń 2012 - 21:54

Kolego Piotrek425 czytaj dokładnie posty, ja napisałem że ares L kosztuje 16000 i że Vento z Grano System jest podobny budową do ARESA XL a ten pewnie kosztuje ze 3 000 wiecej, Grano system już podniusł ceny i taki agregat kosztuje z transportem okolice Sokołowa Podlaskiego 12 000 z Vat a unia drożeje od 15 stycznia o 15%. Więc chyba będzie VENTO.

Witam, ja zdecydowałem się na agregat z hydropakiem firmy Agro-Masz. Konstrukcja taka sama jak Uni Ares za 17 000 Netto, wałek przedni, dwa rzędy redlic pół sztywnych z bezstopniową regulacją i wał croskill 400mm śred. za 11 000 net. A gdyby miał być z packerem to za 9800 net gościu chciał mi sprzedać. Na prawdę agregat zbudowany z grubych elementów i solidnie wykonany. A co do wału to dużo rolników narzeka na packera że sie mocno obkleja i wybrałem croskila.

#28 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 22 styczeń 2012 - 08:40

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? jakie są różnice między wałem packera a croskill? Wał packera ma zamontowane przecież skrobaki, które powinny go oczyścić? Jak to jest w praktyce? Mamy zamiar kupić agregat talerzowy z firmy agro-masz tylko zastanawiamy się nad wałem jaki wybrać... Jakie są zalety packera i croskillaa??? Czekam na odpowiedzi :) pozdrawiam :)

#29 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 22 styczeń 2012 - 13:06

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Jaki wał zastosowac do agrgeatu upr siewnego?? Ziemia mozaika od 5 do 4a klasy,?? Chce sobie zrobic taki agregat z 2 rzedami zebów i jednym wałem>?? podpowieddcie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#30 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 14:57

jakie są różnice między wałem packera a croskill? Wał packera ma zamontowane przecież skrobaki, które powinny go oczyścić? Jak to jest w praktyce? Mamy zamiar kupić agregat talerzowy z firmy agro-masz tylko zastanawiamy się nad wałem jaki wybrać... Jakie są zalety packera i croskillaa??? Czekam na odpowiedzi :) pozdrawiam :)

Moja opinia, mimo że nie posiadam jeszcze żadnego z nich, jest taka.Croskill jest cięższy o ok. 100kg i tak jak twierdzą jego urzytkownicy nie zakleja sie i jest bez zadnych skrobaków. A packer ma skrobaki, które podobno sie szybko scierają i trzeba je co sezon skracać a potem wymieniać. Ludzie narzekaja na to. A co do jakości uprawy to myśle że jest podobnie. zarówno packer jak i croskill krusza bryłki, może packer lepiej wyrównuje powieszchnie. Powiem dopiero dokładnie jak już kupie. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 15:40

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? kobra 89 ,wiadomo takim zestawem raczej na raz nie zasiejesz ,jak innego agregatu nie masz to zrób z płaskownika to najpierw polatasz samym potem z siewnikiem,jak tylko razem z siewnikiem to zamiast płaskownika rurki podobno lepsze

#32 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 20:15

Moja opinia, mimo że nie posiadam jeszcze żadnego z nich, jest taka.Croskill jest cięższy o ok. 100kg i tak jak twierdzą jego urzytkownicy nie zakleja sie i jest bez zadnych skrobaków. A packer ma skrobaki, które podobno sie szybko scierają i trzeba je co sezon skracać a potem wymieniać. Ludzie narzekaja na to. A co do jakości uprawy to myśle że jest podobnie. zarówno packer jak i croskill krusza bryłki, może packer lepiej wyrównuje powieszchnie. Powiem dopiero dokładnie jak już kupie. :)

nie myślałeś nad agregatem talerzowym? Obecnie posiadam agregat bierny z Farmalolu z przednim wałem płaskownikowym i dwoma rzędami redlic sprężynowych i tylnym wałem rurowym... to w sumie rewelacji nie ma.. gleba jest mało doprawiona, a gleby mam 3 i 4 klasa, dlatego teraz chcemy zmienić agregat...

#33 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:09

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Nie mam doświadczenia w talerzówach, one sa chyba dobre, jak masz pole zanieczyszczone resztkami pożniwnymi. A czy lepiej doprawiają glebe to nie mam pojęcia. Na pewno packer albo croskill powinien lepiej kruszyć bryły niż rurowy, Połącz talerze z jednym z tych wałów to powinno być git :)

Edytowany przez milanreal1, 24 styczeń 2012 - 16:37.
cytowanie poprzedniego posta

#34 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
    sporty walki MMA

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:50

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? min. @biały2005 ma na talerzach agro-masza z packerem oraz @farmermf ma aresa na croskilu.

#35 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 22:07

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Jeżeli chodzi o wał packera to w którym miejscu jest lepsze umieszczenie skrobaków na wale? Zastanawiam się nad Staltechem skrobaki z tyłu, a Grano skrobaki na górze. A co do tych podwyżek to nie jestem pewien czy już podnieśli czy tylko handlowcy sami cenę naganiają.  

Pozatym ta stronka co podajecie link odbiega od rzeczywistości i teraz ten Grano inaczej wygląda, a cena to ok 20000 brutto z talerzami 560 wałem packera, ekranami bocznymi hydropackiem i stopkami pod siewnik ( Staltech podobnie "jak to w rodzinie")

Edytowany przez dannygumis, 24 styczeń 2012 - 22:16.

#36 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 19:58

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? ja mam do czynienienia z packerem i crosccilem i powme tak packer jest bardziej uniwersalny ponieważ dobrze uprawia ziemie i na mokrym się nie zakleja bo ma skrobaki które skrobią wał z ziemi a z crosccilem jest troche gorzej bo kruszy ładnie ziemie na suchym lepiej uprawi ale jak jest bardzo mokro to się zakleji i trzeba zjeźdzać z pola i czekać aż pole obeschnie i to jest jego jedyny minus na mokrym się zakleja a packer się nie zakleji

#37 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 20:29

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? to pewnie wybór padnie na packera;)

#38 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 21:23

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Jeżeli chodzi o talerze to które lepiej 510 czy 560? Jedni mówią że wieksze lepsze, ale wtedy zmniejsza się prześwit miedzy rzędami talerzy, gdyż rama pozostaje ta sama.

W przypadku agregatu talerzowego bez hydropacka rozstaw między pierwszym rzędem a drugim jest wiekszy niż w agregacie z hydropackiem, Więc jak się założy wiekszę(przy uprawowo -siewnym) to ten rozstaw się jeszcze bardziej zmniejszy. Czy nie bedzie się wtedy bardziej przypychać w poplonie? Mam starą talerzówkę famarolu z tależami 460(22 szt) łamana rama więc pierwszy rząd blisko drugiego no i mi się przypychała bardziej niż ta na 16 z ramą prostą.
Użytkuje może ktoś taki uprawowo - siewny w poplonach? Na jakich talerzach i jak się sprawuje?

Edytowany przez dannygumis, 31 styczeń 2012 - 10:52.

#39 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 luty 2012 - 17:34

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? A co to może być za wał zwany potocznie "szyszka" ? Bo mam okazje taniego kupna. Wał waży 450kg 3m i ma wierzyczke za 1400zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 21 luty 2012 - 09:38

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? koledzy co sądzicie o wyrobach firmy MANDAM a konkretnie chodzi mi o agregat uprawowo-siewny 3m wał tylny packera i o grubera 3m na bolcach. może miał ktoś styczność z tymi sprzętami i wyrobił sobie opinie. alternatywą są dla mnie sprzęty UNI (ares l/p i kos ) a le cenowo są droższe a i kolega kiepsko sie o nich wypowiada co je posiada.