Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem??

168 odpowiedzi na ten temat

#61 Share ML1224

ML1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 11:22

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? a myślisz nad biernym czy aktywnym?? ale nowy za 50 tyś to rewelacyjny na pewno nie będzie według mnie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Dzisiaj, 16:02
  •  

#62 Share Dawido1352

Dawido1352

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo :)

Napisany 25 listopad 2012 - 12:03

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Biernym. Aktywny nie potrzebny bo nie mam ciężkich ziemi. MyślaŁem nad siewnikiem poutingerra ceny nie znam jeszczee i jakiś agregat nie wiem czy talerzowy czy hydropak. Co polecacie bardziej?

Ml@ a jaki byś polecił ? Cena nie gra roli :P

#63 Share tomek1996

tomek1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacja:25 km od Łap, 20 km od Bielska Podlaskie, 45 km od Białegostoku
  • Zainteresowania:Sport, maszyny rolnicze, motoryzacja

Napisany 25 listopad 2012 - 13:44

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Ja to osobiście bym Ci polecił zestaw firmy Pottinger ( brona aktywna LION 301 + siewnik Vitasem 302 ).
Dużą rolę w cenie bedzie odgrywało wyposażenie siewnika. My teraz wlasnie kupiliśmy siewnik Vitasem 302 który wyniósł nas około 46 tys. jest on na redlicy talerzowej, można powiedzieć, że full opcja tylko, że nie ma rolek dogniatających.

#64 Share ML1224

ML1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 16:10

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? ja osobiście poleciłbym Kverneland Accord DA na redlicy talerzowej

Edytowany przez ML1224, 25 listopad 2012 - 19:04.

#65 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 22:16

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? co sądzicie o agregacie uprawowo-siewnym firmy BOMET U815/4 które talerze i wał wybrać na ziemie klasy V-VI, miałem bronę tależową i posiadam glebogryzarki i jestem zadowolony z tych maszyn więc zdecydował bym się na kupno właśnie z tej firmy U815/4U815/4 UU815/4815/4
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#66 Share ZO-9

ZO-9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 13:01

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? KUPIĘ AGREGAT UPRAWOWO SIEWNY 3M. FAMAROL
W BARDZO DOBRYM STANIE!

#67 Share dayv23

dayv23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 17:54

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Panowie a ja mam takie pytanie chce kupic agregat AKPIL tornado 2,5 metra ma moze ktos taki sprzet interesuja mnie opinie na jego temat

#68 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 00:29

Ja wziąłem 2 lata temu Grano System Vento, ale w innej żadko spotykanej konfiguracji. Mam straszną mozaikę na polu (począwszy od piasków a skończywszy na cięzkiej glinie). Przedni wał strunowy i 2 rzędy zebów spręzystych są normalne, ale tylny wał jest tez strunowy zebaty. W tej konfiguracji sprawdza się najlepiej, ponieważ zagęszcza dobrze glebę bezpośrednio po orce nawet na słabych glebach ale nie powoduje zasklepiania/zaskorupiana gleb gliniastych. W tym też zestawie wazy tylko 880 kg, co pozwala na swobodną pracę ciągnikiem 80/90 KM przy szerokości agregatu 3m z dopiętym oczywiście siewnikiem ( w moim przypadu Nordsten CLG 300 D MK II). Agregat pracuje zarówno w zestawie (zboża , rzepak), jak i solo podczas doprawiania gleby pod siew kukurydzy, buraków i warzyw. Rocznie uprawiam nim ok 25 - 30 ha. Do tej pory zupełnie bezawaryjnie i bezproblemowo.

Witam i jak po tych dwóch ponad dwóch juz latach użytkowania?? a mam pytanie czy nie daje się we znaki brak stopek pod siewnik?? Bo w Grano nie oferują tego nawet w opcji chyba? Ja zamierzam taki kupić tylko że z packerem z tyłu

#69 Share tomi8317

tomi8317

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 10:46

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? posiada ktoś z użytkowników w agregacie uprawowo siewnym tylni wał gumowy jak wygląda uprawione pole po takim wale na piatej klasie ziemi bo packera to bedzie się zapychał jak suchy rok a strunowy tozrobi tylko pył.

#70 Share SATURN

SATURN

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 14:14

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? witam posiadam ciognik który ma 70 km jego waga 3600kg i chciałby do niego dobrac agregat uprawowo siewny - jaka szeroko

jak szerokość i wjakiej konfiguracji ziemia 4 i 5 klasa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:45

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Udżwig podnośnika też jest istotny albo najważniejszy

#72 Share SATURN

SATURN

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 21:34

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? udżwig podnśnika to 2500kg

#73 Share Mati171892

Mati171892

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 12:43

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Jedynie to 2,5 m jeszcze z wałem rurowym. Nie chce ci nic radzić. Wiem że znajomy miał 2,7 agro masz i miał problemy z udźwigiem a ciągnik 80 km. Znajomy zaś ma case 80 km i ciąga 2,5 m spokojnie. Ale wiesz wszystko zależy od ziemi

#74 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 17:31

Witam i jak po tych dwóch ponad dwóch juz latach użytkowania?? a mam pytanie czy nie daje się we znaki brak stopek pod siewnik?? Bo w Grano nie oferują tego nawet w opcji chyba? Ja zamierzam taki kupić tylko że z packerem z tyłu

Rocznie sieję tym zgregatem ok 25ha i jeszcze dodatkowo ok 10ha przygotowuję role pod siew lub sadzenie innych roślin. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Bardzo solidna konstrukcja. Stopki pod siewnik obecnie są juz oferowane w standardzie (oglądałem i gadałem z przedstawicielem na targach w Kielcach w tym roku). Do starszych oczywiście można dokupć, ale tez bardzo wiele zależy od użytego siewnika - ja podpiąłem Nordstena CLG i koła siewnika po złożeniu opierają sie o ramę agregatu więc stopki nie są potrzbne. Brakuje mi jedynie skali na poktętłach od regulacji sekcji kultywatora. Żeby go równo ustawić trzeba albo mierzyć, albo liczyć obroty korby. Kolega ma wersję z wałem pakera i też jest zadowolony. Za tę cenę moim zdaniem warto.

Edytowany przez sylip, 24 marzec 2013 - 14:21.

#75 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 22:59

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? no właśnie zamówiłem z pakerem 3 metrowy 11750 brutto mam nadzieję że nie będę żałował :)

#76 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8093 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 09:52

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Mój wujek chcę kupić agregat uprawowo siewny.Siewnik ma Amazone 3m D9. Ziemie raczej średnio ciężkie, glin nie raczej nie ma.
Ciągnik Zetor 1212.
I wybór padł raczej na bierny ze Stokarka. Tylko pytanie jaki wał, chce Croskila i ja też taki polecam, bo mam i wiem jak się sprawuję. Pacera to raczej nie bo nie słyszę o nim dobrych opini, i widziałem w czasie pracy i widzę że to nie zbyt udany wał.
Wycenili ten agregat na 14,6 tyś, Croskil 3 tyś dopłaty.
Na przodzie myśli dołożyć cały rząd redlic, zamiast tych spulchniaczy, po prostu dołożyć ich na całej szerokości, Albo włókę, i na środku przed wałem Croskil a redlicami założyć włókę wyrównującą. http://www.skotarek-...owo-siewny.html

#77 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisany 17 maj 2013 - 15:19

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Panowie doradźcie mi jaki Uprawowo-siewny zestaw bedzie najlepszy do ciągnika 140km szerokość robocza 3-3,5m. Mam do wydania 30tyś zł. Szukam przeglądam oferty od paru dni i nie moge nic ciekawego znaleźć. Mam ziemie lekkie ale są straszne bryły które czasami młotkiem ciężko rozbić :)

#78 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1296 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 19 maj 2013 - 09:57

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? Szukam opinii na temat jakości wyrobów tego producenta http://allegro.pl/ag...3201751068.html ,
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#79 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2043 postów

Napisany 19 maj 2013 - 12:23

Panowie doradźcie mi jaki Uprawowo-siewny zestaw bedzie najlepszy do ciągnika 140km szerokość robocza 3-3,5m. Mam do wydania 30tyś zł. Szukam przeglądam oferty od paru dni i nie moge nic ciekawego znaleźć. Mam ziemie lekkie ale są straszne bryły które czasami młotkiem ciężko rozbić :)

Myslę ze jak masz takie bryły które cieżko rozbić proponuje brona wirnikowa 3m z wałem packera
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share przemas1989

przemas1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 21:48

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem?? koledzy jakie macie opinie o wale gumowym??ziemia 3-4 klasa?? mam agregat UG 3m talerzowy z crosskilem i nie idzie siac na pulchnej ziemi.ziemia się pcha przed wałem i zapycha się i na gwarancji proponują mi wał gumowy a nie miałem z tym stycznosci.prosze o pomoc