kolba12

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem??

Polecane posty

Gringo1    119

ok 

No wlasnie czy lepszy bedzie dla niego zestaw 2.5m zawsze jakis zapas zostanie a ha nie ma tak duzo bo okolo 7 no i wiadomo na wiosne sa kawalki blota to tez zeby przez to jakos przelecial i jaki bedzie lepszy wal bo kazdy mowi ze na slabsze to packer 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu12    1

witam, potrzebuje porady jakie wybrać wały na przód i na tył agregatu uprawo-siewnego 2,5m do mtz 82 gleby 3-4 klasa

Przód: strunowy czy płaskownikowy?

tył: jedyna opcja to wał rurowy ze względu na masę ale jakiej średnicy  400 czy  moze 560 i który lepiej się sprawuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Płaskownikowy jak wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli właściwie też strunowy .B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu12    1

Można też tak to nazwać lecz mi bardziej chodziło czy ząbkowany czy normalny płaskownik zazwyczaj ząbkowane robią zaginany a płaskownikowy na wprost i jak to się przekłada na przerób gleby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przodem akurat bym się tak nie przejmował jaki, każdy zrobi swoje.

Za mocno go nie dociśniesz bo w miękkiej ziemi stanie i garnie ziemię jak włóka. Agregat jest ciężki a te wały o małej średnicy i się zablokuje a nie uniesie bo nie ma jak.

Jak już jaki to taki by struny były grube by się to zaraz nie gięło jak przpier*oli w kamień.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę że większy będzie lepszy, najlepiej jakby miał gęsto rur, ja mam akurat Pakera, ale jest niestety dużo cięższe to wszystko, Ursus 912 musi być dodatkowo obciążony z przodu, MTZ też za ciężki raczej nie jest, mimo napędu, z rurowym problemu nie będzie.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

czy nh 5020 70km poradzi sobie z 3m agrrgatem scan duo doublet record i siewnikiem ziemie raczej lekkie 4 5 6 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

powodzenia, nawet jeśli pociągniesz to jakoś na polu to o jakiejkolwiek stabilności możesz zapomnieć


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil14851    4

A jaki agregat polecacie do zetora 8111, myślę nad szerokością 2.5 m i do tego siewnik  agromasz 2.5 m. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

Koledzy kupuje agregat siewny  co wybrac Grano System vento  czy Unia Ares L/R   podobne pieniadze 600 zeta roznicy.bedzie latal z poznaniakiem 420

.bede wdzieczny za podpowiedzi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
5 godzin temu, hardkor113 napisał:

Wez unie. Hydropak tam jest lepiej rozwiazany.Nie podnosi wysoko siewnika

OK tak mnie korci ta Unia choc  do GRANOmam wieksze przekonanie .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
Grano tez nie jest zle ale mi sie nie podoba to ze bardzo wysoko wciaga siewnik. A unia to firma z juz dosyc dlugim doswiadczeniem wiec powinno byc ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

hehe, widze ze macie wiedze ze hoho

panowie nie wiem czemu sie podniecacie Aresem ls  ,ta konstrukcja akurat jest nieudana ,regulacja głębokości na walach to lipa ,

wał przedni bez podpory na środku ,czyli nie dzielony to kolejny słaby punkt ,

hydro-pak im wyzej wynosi do góry tym lepiej dla transportu na pole ,ale musi podnieść tak aby siewnik wszedl nad agregat ,wtedy spełnia swoje zadanie

grano wypada lepiej lecz to jeszcze nie to co mozna osiągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Co powiecie o agregacie min. Grano system jestvto lekki bez przedniego walka agregat mam konia 72km i 3m siewnik i wydaje mi sie ze przedni walek to zbędna rzecz ziemie lekkie zamiast tego moze włóka jest krótszy i przy zasypanym siewniku 3m lepiej sobie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
2 godziny temu, Tomasz78 napisał:

hehe, widze ze macie wiedze ze hoho

panowie nie wiem czemu sie podniecacie Aresem ls  ,ta konstrukcja akurat jest nieudana ,regulacja głębokości na walach to lipa ,

wał przedni bez podpory na środku ,czyli nie dzielony to kolejny słaby punkt ,

hydro-pak im wyzej wynosi do góry tym lepiej dla transportu na pole ,ale musi podnieść tak aby siewnik wszedl nad agregat ,wtedy spełnia swoje zadanie

grano wypada lepiej lecz to jeszcze nie to co mozna osiągnąć

dobra to co polecisz  w tej kasie aby to byl lepszy agregat zamawiam w tygodniu

Mial byc Grano wkoncu przekonalem sie do uni a teraz to juz nic nie wiem

 

 

 

Edytowano przez kiko80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=uprawa&podkategoria=AS&tab=opis

na przykład taki lub podobny 

ja swojego zbudowalem sam ,(zdj. w mojej galeii) tego i wiele innych  wiec wiem o czym pisze  ,

nie chodzi mi o reklame  bo odchodzę od tematu a mój nie jest na sprzedaż

natomiast zwracam uwagę na wazne rzeczy ,inny temat jakie gleby i jakie waly przy nim chcesz miec ?redlice tez maja wpływ na uprawe ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

no gdzie, przecież AM to zło, unia to dopiero porządny sprzęt, chyba nie oglądałeś bardzo znanego rolnika i jego syna :nabijasie:

 

a tak na poważnie to dobre opinie mają właśie agregaty AM, tolmet czy staltech, więc chyba warto nieco przepłacić niż później poprawiać fabrykę

17 godzin temu, Gringo1 napisał:

Co powiecie o agregacie min. Grano system jestvto lekki bez przedniego walka agregat mam konia 72km i 3m siewnik i wydaje mi sie ze przedni walek to zbędna rzecz ziemie lekkie zamiast tego moze włóka jest krótszy i przy zasypanym siewniku 3m lepiej sobie poradzi

jeśli zdecydujesz się na zakup takiego agregatu to na przód włóka lub dobry wał na tyle, bo rura czy co gorsza struna niewiele zdziała


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj