kolba12

agregat uprawowo siewny. który wybrać ??i z jakim wałem??

Polecane posty

romek6340    221

Dzięki za info. Moc ciągnika podobna ale mój trochę lżejszy(najwyżej przód do dociążenia), a jak nie to agregat współpracował by z zetorem to problemu by nie było ale jego wolałbym do innych prac zostawić. Jeszcze się rozejrzę bo do jesiennych zasiewów sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi113    0
Napisano (edytowany)

Jestem "szczęśliwym" posiadaczem Agregatu talerzowego firmy Agro-Masz AT30 wał packer. Dzisiejszego dnia oddałem agregat na gwarancji usterki : Wał packera był krzywy(mniał bicie ok 1cm zwracajcie na to uwagę jak kupujecie) powodowało to że bardzo szybko się oklejał i zatrzymywał zwłaszcza na glebach lekkich i mozaikowatych, skrobaki bardzo szybko się zdzierają; prawy skrajny talerz patrzył pod innym kontem niż pozostałe; 5 talerzy obluzowało się na łożyskach; nie można było od nowego zabezpieczyć hydropaku w pozycji transportowej; dziś gdy oddawałem na gwarancji zobaczyłem że rama pękła w dwóch miejscach gdzie siłowniki od chydropaku są mocowane, Bardzo awaryjny sprzęt :-(

Teraz plusy:

- agregat ciężki (przydatny do uprawy pożniwnej i kasowania ugorów)

-przy wyższych prędkościach równomiernie uprawia

-nie zapycha się

- chydropak mocny polonez załadowany do pełna sztywno się trzyma (może to się przyczyniło do pęknięcia w okolicy siłowników)

- ten agregat można wykorzystać praktycznie przy każdej uprawie to jego największy plus

Wybrałem ten agregat dlatego, że miła większą średnicę talerzy niż Ares UG i był tańszy.

 

Teraz proszę o radę, powiedziano mi, że założą mi nowy wał:

- wał packer (pozostać przy tym)

- wał crosskill

- wał pierścieniowy

- wał gumowy

który wybrać do tego agregatu?????

 

Po dwóch tygodniach agregat wrócił z naprawy gwarancyjnej.

Wymienili całą ramę główną w miejscach gdzie były pęknięcia widzę że konstrukcja jest poprawiona wzmocniona więc nie powinno pękać(widzę, że firma uczy się na błędach) teraz talerze boczne (skrajne są z regulacją głębokości niezależnie od wału.

W talerzach wymienili wszystkie łożyska, założyli nowy wał i co mnie zdziwiło to skrobaki które się zużyły też wymienili. Wał ma jeszcze delikatne bicie ale naprawdę minimalne. Zobaczymy jak będzie się sprawował w pracy mam nadzieję ze te talerze boczne regulowane nie będą zostawiały rowków podczas siania agregatem. Pozdrawiam wszystkich

Edytowano przez domi113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

Co sądzicie o zestawie case 856xl 85km. waga 3840kg napęd 2x4, zwykły agregat uprawowo-siewny 3m. i siewnik isaria 6000. Da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

Panowie proszę o pomoc. Zamierzam kupić agregat upr-siewny Uni G na 3 rzędach zębów i nie wiem który wał tylny wybrać: rurowy czy strunowy zębaty? Tylko te 2 wchodzą w gre bo ziemie mam ogólnie lekkie (4a, 4b,5). ogólnie byłbym za strunowym ale zastanawia mnie czy rurowy nie będzie lepiej utrzymywał głębokości roboczej agregatu a ewentualne bryłki obydwa kruszą prawie jednakowo. Rurowy wydaje mi się też lepiej przygotuje glebę pod siew ponieważ przy większych prędkościach agregatu (ok 11 km/h) jednocześnie spulchnia wierzchchnią warstwe gleby (wierzchnie 2-3 cm) i lekko przygniata spód. Wał strunowy natomiast aby ją spulchnia... Gleby mam lekkie dlatego takie moje zastanowienia... prosze o ewentualne sugestie. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Więc tak ja mam agregat uprawowo siewny Agro-masz i z przody mam wał strynowy 2 rzędy zębów i z tyłu wał rurowy i na takie ziemie jak ja mam to jest wał rurowy idealny a mam ziemie podobne do twoich, wał rurowy lepiej wyrównuje powierzchnie i na całej szerokości jest jednakowo ubita, dobrze rozbija bryły a jednocześnie nie robu pyłu, więc ja polecam tylni wał rurowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

Dzięki :) tak też właśnie i ja myślałem. Strunowy zębaty byłby dobry w agregacie uprawowym np w uprawie pod kukurydze gdyż sprzyjałby nagrzewaniu wierzchniej warstwy gleby ale w uprawowo siewnym na lekkich glebach myśle że rurowy poprawi troche wschody zbóż i rzepaku właśnie przez to ugniecenie wstępne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawido1352    7

Witam poszukuje jakiegos dobrego zestawu uprawowo siewnego :). Szerokość jaka mnie interesuje to 3m. Ciągał ten zestaw będzie New Holland t6.120. Agregat ma być nowy i dobry pieniądze jakie mam zamiar przeznaczyć to około 50tyś. Ziemi nie mam ciężkich. Z góry dziękuje za pomoc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ML1224    11

a myślisz nad biernym czy aktywnym?? ale nowy za 50 tyś to rewelacyjny na pewno nie będzie według mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawido1352    7

Biernym. Aktywny nie potrzebny bo nie mam ciężkich ziemi. MyślaŁem nad siewnikiem poutingerra ceny nie znam jeszczee i jakiś agregat nie wiem czy talerzowy czy hydropak. Co polecacie bardziej?

 

Ml@ a jaki byś polecił ? Cena nie gra roli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1996    0

Ja to osobiście bym Ci polecił zestaw firmy Pottinger ( brona aktywna LION 301 + siewnik Vitasem 302 ).

Dużą rolę w cenie bedzie odgrywało wyposażenie siewnika. My teraz wlasnie kupiliśmy siewnik Vitasem 302 który wyniósł nas około 46 tys. jest on na redlicy talerzowej, można powiedzieć, że full opcja tylko, że nie ma rolek dogniatających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ML1224    11

ja osobiście poleciłbym Kverneland Accord DA na redlicy talerzowej

Edytowano przez ML1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

co sądzicie o agregacie uprawowo-siewnym firmy BOMET U815/4 które talerze i wał wybrać na ziemie klasy V-VI, miałem bronę tależową i posiadam glebogryzarki i jestem zadowolony z tych maszyn więc zdecydował bym się na kupno właśnie z tej firmy U815/4U815/4 UU815/4815/4


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZO-9    0

KUPIĘ AGREGAT UPRAWOWO SIEWNY 3M. FAMAROL

W BARDZO DOBRYM STANIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dayv23    0

Panowie a ja mam takie pytanie chce kupic agregat AKPIL tornado 2,5 metra ma moze ktos taki sprzet interesuja mnie opinie na jego temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

Ja wziąłem 2 lata temu Grano System Vento, ale w innej żadko spotykanej konfiguracji. Mam straszną mozaikę na polu (począwszy od piasków a skończywszy na cięzkiej glinie). Przedni wał strunowy i 2 rzędy zebów spręzystych są normalne, ale tylny wał jest tez strunowy zebaty. W tej konfiguracji sprawdza się najlepiej, ponieważ zagęszcza dobrze glebę bezpośrednio po orce nawet na słabych glebach ale nie powoduje zasklepiania/zaskorupiana gleb gliniastych. W tym też zestawie wazy tylko 880 kg, co pozwala na swobodną pracę ciągnikiem 80/90 KM przy szerokości agregatu 3m z dopiętym oczywiście siewnikiem ( w moim przypadu Nordsten CLG 300 D MK II). Agregat pracuje zarówno w zestawie (zboża , rzepak), jak i solo podczas doprawiania gleby pod siew kukurydzy, buraków i warzyw. Rocznie uprawiam nim ok 25 - 30 ha. Do tej pory zupełnie bezawaryjnie i bezproblemowo.

 

 

Witam i jak po tych dwóch ponad dwóch juz latach użytkowania?? a mam pytanie czy nie daje się we znaki brak stopek pod siewnik?? Bo w Grano nie oferują tego nawet w opcji chyba? Ja zamierzam taki kupić tylko że z packerem z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

posiada ktoś z użytkowników w agregacie uprawowo siewnym tylni wał gumowy jak wygląda uprawione pole po takim wale na piatej klasie ziemi bo packera to bedzie się zapychał jak suchy rok a strunowy tozrobi tylko pył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

witam posiadam ciognik który ma 70 km jego waga 3600kg i chciałby do niego dobrac agregat uprawowo siewny - jaka szeroko

 

jak szerokość i wjakiej konfiguracji ziemia 4 i 5 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

Jedynie to 2,5 m jeszcze z wałem rurowym. Nie chce ci nic radzić. Wiem że znajomy miał 2,7 agro masz i miał problemy z udźwigiem a ciągnik 80 km. Znajomy zaś ma case 80 km i ciąga 2,5 m spokojnie. Ale wiesz wszystko zależy od ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Witam i jak po tych dwóch ponad dwóch juz latach użytkowania?? a mam pytanie czy nie daje się we znaki brak stopek pod siewnik?? Bo w Grano nie oferują tego nawet w opcji chyba? Ja zamierzam taki kupić tylko że z packerem z tyłu

Rocznie sieję tym zgregatem ok 25ha i jeszcze dodatkowo ok 10ha przygotowuję role pod siew lub sadzenie innych roślin. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Bardzo solidna konstrukcja. Stopki pod siewnik obecnie są juz oferowane w standardzie (oglądałem i gadałem z przedstawicielem na targach w Kielcach w tym roku). Do starszych oczywiście można dokupć, ale tez bardzo wiele zależy od użytego siewnika - ja podpiąłem Nordstena CLG i koła siewnika po złożeniu opierają sie o ramę agregatu więc stopki nie są potrzbne. Brakuje mi jedynie skali na poktętłach od regulacji sekcji kultywatora. Żeby go równo ustawić trzeba albo mierzyć, albo liczyć obroty korby. Kolega ma wersję z wałem pakera i też jest zadowolony. Za tę cenę moim zdaniem warto.

Edytowano przez sylip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

no właśnie zamówiłem z pakerem 3 metrowy 11750 brutto mam nadzieję że nie będę żałował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj