Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Zetor Major

355 odpowiedzi na ten temat

#121 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 16:43

Nowy Zetor Major Przecież nic się nie zmieniło :P
Tylko nie pomalowali na siwo ramek wokół reflektorów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Zetor Major Dzisiaj, 22:47
  •  

#122 Share Mateo11441

Mateo11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:patent do tura w zetorze ;p
    http://www.youtube.com/watch?v=BqmEBVWXK3o&feature=player_embedded

Napisany 01 luty 2013 - 12:22

Nowy Zetor Major Kabina 100% Koja, we wrześniu ub. roku pierwsza kabina pojechała do czech, kilka dni później po dostarczeniu kabiny, przyjechał przedstawiciel zetora i podpisali umowę, widziałem jak to robią i szczerze mówiąc nie podoba mi się wykonanie, materiał beznadziejny na błotnikach, a o plastikach przy zegarach nie wpomnę, nawet na lampach chyba jest napisane WESEM a nie MADE IN CZECH REPUBLIC ;p

#123 Share JARECKI35

JARECKI35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 luty 2013 - 17:53

Nowy Zetor Major Witam.
Zastanawiam się nad kupnem takiego właśnie Majorka. W grę wchodzi również Farmtrac 675 DT. Prosze o Wasze opinie który ewentualnie moglibyście polecić i co ważne, który będzie mniej awaryjny i bardziej ekonomiczny.

#124 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 02 luty 2013 - 18:47

Nowy Zetor Major One tak naprawdę to różnią się silnikiem i wydatkiem hydrauliki,że o kolorze nie wspomnę...osobiście to bym obstawił FT właśnie z uwagi na silnik no i cenowo myślę,że parę groszy będzie taniej...
Marcin

#125 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 02 luty 2013 - 19:29

Nowy Zetor Major JARECKI poczytaj na forum FARMTRACA o problemach właścicieli z pompami wtryskowymi i cenami ich naprawy.Major to nowość i nic o nim nie można powiedzieć ,osobiście wolałbym dołożyć trochę kasy i mieć Proxe , sprzęt sprawdzony i pewny.

#126 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 02 luty 2013 - 19:54

Nowy Zetor Major Myślisz, że jak kilka FT miało problemy z pompami to wszystkie tak mają ? Zobacz ilu użytkowników jest zadowolonych z tych ciągników...

Doposażyć dobrze Majora to cena wyjdzie pewnie jak za FT lub większa.

#127 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 luty 2013 - 20:15

Nowy Zetor Major Ro że kilka farmtracków ma problemy z pompami to na ilosc tych sprzętów które trafiły do polskich rolników a szczególnie w ostatnich latach jak cennik zetora i zachodnich poszybował do horendalnych cen, to chyba ma prawo cos tam wysiadać w tym ciągniku, narzekacie na farmtracka że składak, to czy tamto że tylko dla perkinsa warto kupić a tu niespodzianka perkins się psuje, ba nie tylko farmtrac ma takie problemy wiem że i w landini siadają te pompy, jak i w innych ciągnikach na perkinsie, zresztą proxima też swoje problemy ma, ale od kilku lat farmtrac jest porównywany z proximą jako ten gorszy bo składak bo indyjski, bo jakosć napewno gorsza, a ogólnie więcej pozysywnych komentarzy i nie tylko na forum nasłuchałem się o farmtracku, a teraz ten major od zetora to co to ma być mi to wygląda na farmtracka z silnikiem zetora w końcu napędy i kabina ta sama

#128 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 02 luty 2013 - 20:31

Nowy Zetor Major Nie zamierzałem dyskredytować Farmtraca,przeczytałem tylko temat założony przez użytkownika KREZUS o jego problemach i kosztach naprawy ciągnika na gwarancji.Odnośnie nowego majora już kilka razy go zjechałem i uważam że to porażka marki ZETOR iść w składaka ,a nie produkować go u siebie .Wystarczyło by do 5340 włożyć nowy silnik spełniający normy emisji spalin i to by był prawdziwy trwały i niezawodny ZETOR

#129 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 02 luty 2013 - 20:36

Nowy Zetor Major Major już na wejściu to coś koło110 tysi brutto no to porównywalnie z FT a może i ciut więcej.Pierwsze słyszę o tych pompach.Szwagier ma 80-4WD(poprzednik 675DT) o ze 3 rok leci.Ciągnik robi z ładowaczem to i trochę kręci mtg.Mamy taką nie formalną spółkę :ph34r: to i mam okazję podziwiać sprzęt w akcji a nawet nim popracować...poważniejszych zastrzeżeń co do niego nie mam.Ta skrzynka w 5340 no to co tu dużo mówić na dzisiejsze czasy to trochę nieżyciowa a jeżeli ktoś by myślał o turze to już w ogóle...poza tym słabo zestopniowana 3 za mało,4 za dużo.Sam mam poprzednika bo 7011 to wiem ale w ogólnym rozrachunku to ciągnik na + szczególnie za silnik bo nie do za...a i paliwa też dużo nie pije.Podobno to przez pompę z ręcznie włączaną dawką na rozruch.Od 72 już tego nie było.

Edytowany przez Cinek8541, 02 luty 2013 - 20:43.

Marcin

#130 Share JARECKI35

JARECKI35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 luty 2013 - 09:32

Nowy Zetor Major Jak Wam się wydaje, jaka będzie różnica w spalaniu między tym Majorem a Farmtrakiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 03 luty 2013 - 11:00

Nowy Zetor Major Silnik w FT ma 4,4l tj.105X127 a w Z1005 w Majorze 4,156 i 105X120...to by na jego korzyść przemawiało...a jak jest w rzeczywistości???Jak rozmawiałem ze szwagrem to jego FT na 1ha orki spala 11l ON(FT 80-4WD,tam wolnossący silnik jest ) a jak będzie w przypadku tego Majora na mój rozum przy normalnej eksploatacji wynik powinien być podobny.Wystarczy operować gazem w okolicach 1700-1800 obr./min. bo jak patrze na wykresy to w tym przedziale ten silnik osiąga max.moment,przyzwoitą moc no i zużycie paliwa też ok.Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś kto ma taki motor w proxie.Chociaż wydaje i się,że wartości byłyby nie co inne z uwagi na skrzynię,most...
Marcin

#132 Share pzremo1987

pzremo1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,rolnictwo ,motoryzacja:)

Napisany 13 luty 2013 - 00:57

Nowy Zetor Major ten zetorek ma rewers?

#133 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 luty 2013 - 00:58

Nowy Zetor Major Tak, mechaniczny.

#134 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 13 luty 2013 - 08:30

Nowy Zetor Major

Przecież nic się nie zmieniło :P
Tylko nie pomalowali na siwo ramek wokół reflektorów.

Zmienili ramki na większe wg mnie brzydsze ;)

Dodany obrazekDodany obrazek
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#135 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 luty 2013 - 10:42

Nowy Zetor Major A faktycznie ;) Widać że jest przygotowanie na dodatkowe halogeny robocze w masce, jak jak ma Proxa :)

#136 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 14 luty 2013 - 18:47

Nowy Zetor Major Ciekawe czy je wstawia, czy może puste miejsce zostawią :P
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#137 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 14 luty 2013 - 18:54

Nowy Zetor Major Mi by się podobało, jak by była z przodu tylko czarna siatka, o dwa okrągłe reflektory :) To by wyglądało całkiem fajnie, tak tradycyjnie :)

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#138 Share majtek53

majtek53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 26 luty 2013 - 19:34

Nowy Zetor Major ciągniczek świetny jak się paczy na zdjęciach będę miał morze przyjemność na targach w Kielcach go zobaczyć to się mu bardziej przyglądnę
Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

#139 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 18:59

Nowy Zetor Major Jest w planach jakiś słabszy model majora np 60km, taki ciągnik jako pomocniczy by mi się przydał albo jx60.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share kuba9615

kuba9615

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 15:55

Nowy Zetor Major

A jest jakieś zdjęcie w tej gazetce?Na polskim jest tylko chyba jeden cięgnik o mocy 48, jeśli zetor by zaczął robić ciągniki wiarę tanie to może popyt by miał.

A takie pytanie zetor nie robi tańich ciągników bo mi sie wydaje ze robi solidne i tani <w przystepnej cenie > jestem posiadaczem nowo starego zetora 7340 turbo 2003 rok i jestem z niego zadowolony mało pali a robote zrobi. Jest takie gadanie ze zetory duzo palą ja jestem innego zdania gdyz mam forterre 95 i pali mi 7.9l-8.4l w gruberze 220 cm . Wiem ze zetor jak by miał produkowac Majora był by to kolejny sukces Fabryki .

One tak naprawdę to różnią się silnikiem i wydatkiem hydrauliki,że o kolorze nie wspomnę...osobiście to bym obstawił FT właśnie z uwagi na silnik no i cenowo myślę,że parę groszy będzie taniej...

taniej nie znaczy lepiej