Polecane posty

jaro    166

Prawdę mówiąc liczyłem, że nowy Zetor będzie prawdziwym "ciągnikiem dla ludu". No i rozczarowanie... Mam nadzieję, że jeszcze doczekam się ciągnika, który oferując zetorowską jakość będzie kosztował "normalne" pieniądze.

No niestety albo jakość albo cena...podejrzewam że taki prosty Zetor o jakości porównywalnej ze starymi 7xxx kosztowałby zapewne drożej od Proximy :D .

Swoją drogą nie mogliby "ożenić" starego Zetora z nowym silnikiem ?Dokumentację chyba jeszcze mają a może i jakąś linię produkcyjną zostawili na wypadek "W" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Według mnie wygląd nie jest taki straszny. Tylko ciekawe jak z awaryjnością jego będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Osobiście brał bym go kabina niczego sobie żeby był większy 90 to odrazu pewnie i żeby miał szersze koła tak jak ja mam w Farmtracu to git bo na tych szybko siadają w polu i opony przednie nie wytrzymuja przy ładowaczu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

jeżeli chodzi o cene to 20 tys tańszy niż proxima tej samej mocy niewiem jak tam w srodku ale gdybym miał pieniądze to bym se takego wziął z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Ogólnie patrząc po zdjęciach to to jest Farmtrac 675 z innym silnikiem. I dobierając do tego Zetora - pneumatykę,sprężarkę,osłonę wału napędowego to cena pewnie będzie wyższa jak za FT ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Obejrzałem sobie dzisiaj Majorka no i powiem: szału nie robi... Z kolei całkiem pozytywne odczucia po zobaczeniu Ursusa 5034

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

No i Zetor i Farmtrac maja sporo wspólnego teraz te zespoły się sprawdziły w FT to i w Zetorze się sprawdzą ;) ursus bedzie sie chował przy tym modelu już ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Teraz na rynku możemy sobie wybierać jaki chcemy silnik do skrzyni carraro, czy to będzie silnik Zetora w Zetorze, czy to będzie Perkins w Farmtracu, JD lub MMZ w Farmerze lub Iveco w Pronarze :) Do wyboru, do koloru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor32    94

Zetor stworzył coś tańszego dla biedniejszej klienteli. Z tego modelu 80 można wywnioskować tyle że konkurencja z podobnymi parametrami jest tańsza. Ciekawi mnie mniejszy major, taki bez przedniego napędu, 65 km żeby było czym C-360 zastąpić. Zobaczymy w przyszłości. A jak komuś nie pasuje to niech kupuje proxe albo jeszcze lepiej johna. Wykończenie będzie super, ale trzeba za to zapłacić i tu się pojawia problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

ja mam pytanie ile pali średnio tak proxima 60.?? ja powiem że zetor major do dobre rozwiazanie zetora..... tylko w tych zetorach najgorsze jest spalanie... ludzie mówia ze pol mot dzisiejsze ursusy mało pala to prawda... ale za pare lat ten silnik z chińskich koparek bedze miał awarie raz po raz... kto sie ztym zgadza.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

z tego co wiem w ursusach montowano i chyba nadal montuja silniki perkinsa


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy1996    0

Według mnie ZETOR ma już zapisaną swoją historię która od kilkunastu latjest bardzo udana np.seria 52**-72** więc dla czego niektórzy z was tak krytycznie oceniają ten ciagnik? Ja osobiście kupił bym takiego majora 60-65km :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

ja też bym sobie kupił go.... to jest ciągnik na lata... robione w czechach no i to lubie a nie nowe ursusy składane w polsce a silniki z chin...

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ludzie czy Wy w średniowieczu jesteście? Zetor już nigdy nie zrobi takiego ciągnika jakim była seria 52-72xx. To juz nie te czasy. Ursus od kilkunastu lat bazuje na silnikach Perkinsa. A to silnik angielski a nie chiński.

Jeżeli nie wiecie to się nie wypowiadajcie bo takimi bredniami wprowadzacie innych w błąd.

  • Like 2

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy1996    0

Każdy ma swoje zdanie.. Ja jestem za zetorkami ponieważ prawie w każdym sklepie z częściami idzie coś do nie go dostać a nie jak np. z nh na zamówienie trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

lewy uważasz że do Proximy pójdziesz do 1. lepszego sklepu i kupisz części ? Chyba kpisz ;) Do starszych Zetorów tak, ale do nowszych to zawsze są jakieś "ale" ;) A co do części to mamy XXI w. i wszystko można dostać ;) Jak kupiłem Forda to gadali że części nie dostane, a tu do silnika dużo pasuje od Perkinsa 3 cyl.,a np. przewody paliwowe pasują od c385, a jakieś grubsze części to dostane w sklepach z częściami do NH ;) Ludzie nie gadajcie bzdur że jak coś jest inne niż c360 czy jakiś Zetor to nie ma części. Co do Majora do to mi on sie bardzo podoba,a co najważniejsze cena jest przystępna. Myśle że ten Major zawojuje na Polskim rynku. A co do komentarzy że części Chińskie itp. to poczekajmy aż ktoś kupi i zda relacje, bo mnie denerwuje takie gdybanie

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy1996    0

w 1 lepszym może nie ma ale na okolicę znajdzie się więcej sklepów zetorowskich niż innych marek.

ps. sprzedam ZETOR-a 5245 87r chetnych prosze o odpowiedz na PW

Edytowano przez lewy1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

najbardziej w zetorach zadowla mnie to że jest robiony w czechach..... a wiecie jak to składaki... moze i dobre ale i to nie jest jak zetor.. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

rolnik6666-Człowieku gdzie ty żyjesz ? Teraz mało który ciągnik to nie składak .Z rok temu pisało w gazecie że zetor podpisał umowę i niektóre części będą /są robione w chinach dla obniżenia cen....A zetor tam fabryki niema więc można się domyśleć jaki standard będą spełniać te części[made in china]




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    216

A na ursusach widzisz bo jakoś też nie widać i silnik perkins jest bardzo dobry małe spalanie a dobra dynamika jak to w starszych nawet bylo np. ursus c360 3p też silnik perkins i co chiński.A zetory że kiedyś robiły takie ciągniki to nie znaczy że do dziś robią z taką samą starannością co kiedyś,Te nowe ursusy bardzo mi się podobają w końcu znowu można zobaczyć znaczek ursus i wcale nie są takie awaryjne jak nie którzy mówią nie mają a gadają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj