Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Zetor Major

355 odpowiedzi na ten temat

#281 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 18:15

Nowy Zetor Major To wyjaśnij mi dlaczego są takie kolejki na Majora?? :D I to nie tylko w Polsce? Wiesz gdybym nie miał znajomego dilera to bym się nie wypowiadał ale w Agromie w Kutnie na tą chwile trzeba "troszkę" poczekać na ciągnik bo są pod zamówienie... Jestem akurat z Zetorami na bieżąco bo sam osobiście załatwiłem klientów na 3 sztuki a nie wiadomo czy jeszcze sąsiad nie weźmie w najbliższym czasie... I widzisz jakoś każdemu się ten ciągnik podoba za prostotę właśnie bez żadnych wodotrysków czyli poczciwy Zetor 7245 (których jest baaaardzo dużo w PL jako cała seria 7XXX) z mocniejszym silnikiem, większą liczbą biegów i rewersem... Super ciągnik za zarówno takiego 7245 jak i C-360, na małe gospodarstwa, parę osób z okolic było oglądać bo też się zastanawiali nad takowym ciągnikiem.... Mam porównanie do nowych NH serii 5 i powiem szczerze wole Majora bo jest tańszy. Jedyna fajna rzecz w NH rewers bez sprzęgła, a kabina to jakieś nieporozumienie w Majorze ciszej i przestronniej....

Farmer_89 co fakt to fakt ceny poszybowały do góry... ja za swojego prawie rok temu z ładowaczem i akcesoriami dawałem 124 tys zł ... i taka cena za Majora byłaby optymalna...

Edytowany przez Luke16, 27 kwiecień 2014 - 18:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Zetor Major Dzisiaj, 10:10
  •  

#282 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 19:16

Nowy Zetor Major w tamtym roku u mnie w okolicy na targach za majora wolali 107 tys a cena była jeszcze do negocjacji

#283 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 20:17

Nowy Zetor Major juz ci powiem bo polak tylko umie kupowac to co tanie i dlatego tak biora majora a spadla w polsce sprzedaz proximy.gdzie masz kolejki po majory poza polska? (odpowiedz dilera z poza polski bedzie miarodajna )ps .ty znow o elektronice i o rewersie elektrochydraulicznym.jest sporo ciagnikow co maja mechaniczny i jest ok. zachwalasz tego majora jakby byl najlepszy a ja ci zadam proste pytanie :czy major jest zrobiony z jak najtanszych matejalow? jest najtanszy? jak zetelnie odpowiesz na te pytania to doj do wniosku czy cos co jest najtanszym modelem w ofercie moze byc takie super.postaw majora i proxime 80 z wersji nie na polske to zobaczysz roznice .nawet ladowacze do majorow zakladaja jakies robione w polsce w garazu z fajnym napisem zetor system(widzialem zdjecie twojego to nawet odpiecia normalnego niema) a do proximy juz jest fabryczny trac-lift ale to kosztuje w polak kupi nawet najwieksza lipe byle tanio

#284 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 22:02

Nowy Zetor Major Nie wiem o co się tak burzysz. Czy firma Metal-Fach która robi ładowacze do Majora to firma krzak? I jak to określiłeś garażowa? No chyba nie!!! Nigdzie nie napisałem że Major jest naj i super ale jakościowo co do ceny jest nieźle. Majora nie ma co porównywać do Proxy ale spokojnie możemy do Farmtacka czy Belarusa ... Jest to idealny ciągnik dla małych gospodarstw i ludzi nie wymagających cudów dzwonków. Wolę nowego Majora niż 15nasto letniego wychodzonego 7340 ze znacznym przebiegiem, łysymi oponami za ponad 70 tysi... Jeździłem i szukałem dla wuja ciągnika to coś o tym wiem... Plak i malowanie to u każdego handlarza norma, no i ceny które potrafią zabić dlatego jak mam dać tyle kasy za używkę to wolę nawet resztę w leasing wziąć ale mieć nówkę bez przebiegu w tysiącach mth. Jak to mój kolega mądrze powiedział, używany ciągnik warto kupić ale do max 40 tysi dalej się już nie opłaca bo powoli zaczynamy zbliżać się do ceny nowego, do tego można Vat odliczyć i cena się robi inna...

Druga sprawa najtańsze nie znaczy gorsze! Podałem Ci prosty przykład mojego Seicento (najtansze auto na rynku jako nowe w tamtych latach) 400 tys km na blacie i co jeździ? A jeździ i ma się super i mimo zastosowaniu najtańszych materiałów to autko zawsze dowiozło mnie z punktu A do B i to dzięki tejże właśnie prostocie bo tam nie miało się co psuć jak się dbało i podejrzewam że mimo taniego wykonania Majora posłuży mi długo... A co do awarii to w każdym jakaś nastąpi prędzej czy później czy to w Zetorze czy Mfie czy NH ...Major jest pomyślany dla małych gospodarstw albo jako dodatkowy ciągnik. Proste pytanie po co mi na 15ha Fendt czy JD? Miałem Zetora 7211 od nowości którego sprzedałem po 23 latach z przebiegiem ok 7 tys mth i dla takich gospodarzy jak np. ja jest Major pomyślany ja miodu w tyłku szukał nie będę.

#285 Share mistrzu12

mistrzu12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 22:46

Nowy Zetor Major Dokładnie, jak się dba tak się ma. Jeżeli ktoś nie użytkuje maszyn z głową, to i Fendt będzie awaryjny.
Jednak porównanie Majora do dawnych ciągników Zetora to gruba przesada. Kiedyś zysk nie był aż takim priorytetem, a teraz ... szkoda gadać <_<

PS. a świetna sprzedaż majora w kraju mówi o dobrym stosunku jakości do ceny, bo gdyby był taki nędzny i niedopracowany, to po kilku miesiącach popyt spadłby, a Majorek ciągle się trzyma, po prawie 2 latach od premiery. ;)

#286 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 09 maj 2014 - 12:01

Nowy Zetor Major Przyznam rację Panu "Luke16" Zetor Major 80 z ładowaczem firmowanym przez Zetora a produkowany przez firmę Metal-Fach do super traktor do małych i średnich gospodarstw !!

Moje gospodarstwo ma około 40 hektarów i jak by wyszła wersja o mocy około 40 km to bym zakupił tak traktor...

Kupując używany traktor za kwotę większa niż 40 tys PLN to tak samo jak zagrać w lotto.... jednemu się uda a 100 tys innym nie....

Nie zastanawialiście się Panowie nad tym dla czego, 5-8 letni traktor "markowy" w odsprzedaży kosztuje przeszło 50 % wartości nowego ???

To tak samo jak z samochodami osobowymi.... "markowe" limuzyny kosztują krocie jak są nowe, a po 5-8 latach tracą 60% na wartości...dla czego ???

Główna zasada...gorsze aby nowe....ale z małym zastrzeżeniem nie brania pod uwagę firm typu "krzak"

Pozdrawiam
Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

#287 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 09 maj 2014 - 12:09

Nowy Zetor Major Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem gorsze ale nowe.... Ja wyznaję zasadę markowe stare ale mało używane. Cena będzie podobna w obu przypadkach. Trzeba tylko mieć pewność że zachodni ciągnik dużo nie tyrał i przez 10-15 lat zrobił 5-6 tys mth i musi chodzić kolejne 5 czy 10tys a nowy - szczególnie niskobudżetowy sprzęt przy dzisiejszej jakości i oszczędnościach to dopiero loteria....

Edytowany przez pawel885, 09 maj 2014 - 12:18.

#288 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 10 maj 2014 - 10:00

Nowy Zetor Major Pewny jesteś, że 10-15 letni traktor na zachodzie Europy ma 5-6 tys godzina pracy ??

#289 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 10 maj 2014 - 11:02

Nowy Zetor Major To jest jak z autami, możesz kupić od emeryta a możesz kupić i od taksówkarza... Mój wuj ma auto z 93r od nowości z przebiegiem 90tys km i co jak pojedzie na giełdę uwierzy mu ktoś? Także trzeba szukać, obejrzeć kilkanaście egzemplarzy i zawsze coś się znajdzie niezjechanego

#290 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 10 maj 2014 - 15:24

Nowy Zetor Major sam rok produkcji tego auta pokazuje, że moga być tam usterki nie z wyniku przebiegu tylko: oznaki korozji, większości elementy gumowe są sparciałe....itp

Jak szukałem traktora to u jednego z rolników starszego pana może miał z 65 lat spotkałem się z Proxima-ą 85(chciał 95 tys PLN) gdzie był totalnie odłączony licznik (przed moim przyjazdem nie zdorzył go jeszcze podłączć) i facet zachwalał, że mało używany itp.... heheh w niedziele jeździł do kościoła..bujda na resorach

po tej systuacji tylko rozglądałem się za nowym...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 13 maj 2014 - 07:51

Nowy Zetor Major Kilka zdjęc nowej maszyny - Zetor Major 80 z ładowaczem Zetor System z Polski

Załączone miniaturki

• 20130608_124138.jpg
  • 20130608_124210.jpg
  • 20130608_124224.jpg
  • 20130608_124144.jpg
  • 20130608_124152.jpg
  • 20130608_124645.jpg
  • 20130608_124219.jpg

Edytowany przez PeriplPl, 13 maj 2014 - 08:03.

#292 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 13 maj 2014 - 13:23

Nowy Zetor Major Jak Twój to od razu radze zmieniać felgi z prawej na lewą czyli go poszerzyć bo tak to z ładowaczem jest średnio stabilny :P Zaś po poszerzeniu go jest całkiem inna bajka :)
P.S. Jakie są na nim opony z przodu bo wydaje mi się że są szersze od moich...

#293 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 13 maj 2014 - 13:39

Nowy Zetor Major Może tak wygladają na szerokie.... ale są 11,2R 24 radialne

Tak wygladają po pracy...

Załączone miniaturki

• 20140217_131629.jpg

Edytowany przez PeriplPl, 13 maj 2014 - 13:40.

#294 Share mistrzu12

mistrzu12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 maj 2014 - 18:53

Nowy Zetor Major mógłbyś jeszcze wrzucić jeszcze kilka fotek z wnętrza kabiny ?

Edytowany przez mistrzu12, 17 maj 2014 - 20:36.

#295 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 18 maj 2014 - 18:21

Nowy Zetor Major Ile trzeba zapłacić za nowego Zetora Majora 80? Tak żeby nie napłacić. Jaka jest rozsądna cena? Zorientowany jest ktoś?

#296 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 18 maj 2014 - 18:34

Nowy Zetor Major dzwoniłem ostatnio do zetora do kalisza i cena majora 80 119 tys zl oczywiście do uzgodnienia

#297 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 24 maj 2014 - 08:53

Nowy Zetor Major Cena Zetor Major 80 są różne... od 113 tys do 130 tys
W zalezności od czy posiada:
- 2 komplety złączy hydraulicznych,
- ładowacz, obciążniki
- dolny zaczep polowy
- opony radialne

Zdjęcia zamieszczę...tylko uprządnę kabinę

#298 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 24 maj 2014 - 10:55

Nowy Zetor Major jak coś jest wersja cabrio na większe upały :D

Dodany obrazek

źródło: http://forum.agriavi...hp?id=12701&p=3

#299 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 29 maj 2014 - 14:54

Nowy Zetor Major

Cena Zetor Major 80 są różne... od 113 tys do 130 tys
W zalezności od czy posiada:
- 2 komplety złączy hydraulicznych,
- ładowacz, obciążniki
- dolny zaczep polowy
- opony radialne

Poszukałem w necie i znalazłem nawet cenę 92 160zł
http://www.euroagroi...r-major-80-2014

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Projektowanie, Technologia Maszyn, Maszyny Rolnicze, Motoryzacja, Sport.

Napisany 29 maj 2014 - 15:00

Nowy Zetor Major to jest cena netto... więc tj. ktoś już wcześniej pisał, ceny zaczynają się od 113k zł brutto.

Edytowany przez milanreal1, 30 maj 2014 - 15:46.
cytowanie poprzedniego posta

Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza!
Sprzedam: Mercedes'a ML 320 CDI 2010r.