Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Zetor Major

355 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 17:49

Nowy Zetor Major Trochę duża ta maska :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Zetor Major Dzisiaj, 22:32
  •  

#202 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 19 czerwiec 2013 - 22:36

Nowy Zetor Major Pewnie taka jak w Proximie.
Ten charakterystyczny element polskich ładowaczy nie przeszkadza Ci? :P

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#203 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 19 czerwiec 2013 - 22:50

Nowy Zetor Major Chodzi Ci o ten górny łącznik?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#204 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 23:12

Nowy Zetor Major tak

#205 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 20:52

Nowy Zetor Major Mi w żadnym wypadku on nie przeszkadza... nie wadzi w niczym .... ;) Co do maski moim zdaniem ładnie się prezentuje :)
Kolejny króciutki filmik ze zwózki ostatnich belek siana :)

Ogólnie to mam takowe pytanko bo zauważyłem pewną ciekawostkę na kabinie, a mianowicie na plakietce ... Jest tam coś takowego Zetor Major 60, 70, 80 .... Czyli zetor chyba szykuje jeszcze 2 modele :)

#206 Share michal7211jaron

michal7211jaron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 18:39

Nowy Zetor Major Przed chwilą czytałem sobie pierwszy post tego tematu i @kris14 pisał, że szykuje się powstanie modeli 50-70KM, a tu pierwszy major ma 80,
ale na pewno będzie więcej modeli.

#207 Share Retragon

Retragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 20:44

Nowy Zetor Major Zetor zawsze w cenie nie wiem czy Farmtrac po 10- 20 latach wytrzyma tyle co Zetor i co z niego zostanie........................

#208 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 21:38

Nowy Zetor Major A myślisz że ten major wytrzyma tyle co np zetor 4011? Tylko na naszym rynku jest głupi zwyczaj że zetory trzymają cenę, na zachodzie już tego nie ma, tam zetor, skoda czy java to od zawsze pojazdy gorszej kategorii - jakości, spalania i osiągów. I zetor po prostu tym modelem chce zarobić na marce w takich biednych krajach jak Polska

#209 Share rolnik6666

rolnik6666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 22:08

Nowy Zetor Major Drodzy rolnicy.. konkretnie.. opłaca się kupić tego zetora majora lub farmtraca..?? Bo jak to czytam to mam mieszane myśli. Byłem ostatnio na targach rolniczych. Patrzałem sobie na stoisko zetora. Widziałem że major cieszył się dużą popularnością. Ale mnie teraz ciekawi czemu major 80 a zetor proxima 80 mają dużą różnice cenową.! Ten ciągnik bez elektroniki kosztuje aż 20 tysięcy mniej.??

#210 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 22:12

Nowy Zetor Major Niedługo mają pojawić się mniejsze modele.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 10:08

Nowy Zetor Major ja wczoraj w Sitnie oglądałem sobie tego Majora i zrobił na mnie niezłe wrażenie. Widać że wszystko jest zrobione prosto, bez zbędnych bajerów więc w razie naprawy pogwarancyjnej może naprawić samemu. Niestety był zamknięty, ale otwarty był Farmtrac 675 a to są podobne traktory. Jeśli widoczność z Majora jest taka jak z Farmtraca to nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Siedzi sie wygodnie, wszystko pod ręką, biegi wchodziły ciasno i z lekkim oporem, ale wiadomo że nie dotarty jeszcze.

#212 Share michal7211jaron

michal7211jaron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 11:28

Nowy Zetor Major Jak zaczęto mówić o majorku to wyobrażałem go sobie jako troszkę mniejszego gabarytowo i mocowo,
a bogatszego w kabinie. Ciekawe, czy te mniejsze modele będą miały dalej 4 cylindrowe silniki,
czy może zwlekają z wprowadzeniem mniejszych modeli, bo szykują 3 cyl. silniki?

#213 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 08 lipiec 2013 - 14:48

Nowy Zetor Major A większe ciekawo czy będą np . 90-100 koni tak jak John DEERE 5E 90

#214 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 19:23

Nowy Zetor Major Zetor Major nadaje się tylko do lekkich prac a i FT nie grzeszy masą

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#215 Share Adam16482

Adam16482

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Mieszkam w wsi Zębowo k.Torunia.Prowadzę razem z rodzicami gospodarstwo rolne o powierzchni 14ha.Interesuje się rolnictwem, motoryzacją i mechaniką.Zapraszam na mój kanał you tube http://www.youtube.com/user/Adam16482ify/videos?view=0
    Zapraszam:)

Napisany 09 lipiec 2013 - 21:01

Nowy Zetor Major Chłopie skąd wiesz ze zetor dużo pali??Ja mam zetora 7745 i ja nie powiem że on dużo pali,a tak wogóle żeby ziemie obrobić to i trzeba paliwa wypalić.Jak byś robił farmtracem a zetorem majorem i porządnie ziemie uprawić to i farmtrac ci ropy weźmie.SKR niedaleko mnie jest i przyjechał gościu qq mi siać z SKR farmtracem 675DT wieczorem na koniec dnia to wziął ode mnie ropy bo by nie zasiał bo już pusto w zbiorniku a rano tankował i tata się pyta ile spali taki ciągnik a on mówi lepiej nie pytaj.I ja bym kopił zetora majora 80 a nie farmtraca.Bo lubię zetory i mam o niech dobrą opinie i na przyszłość są plany aby kupić zetora majora 80 albo jakąś proxime.Ale teraz byłem na Dniach Pola w Grubnie i z przedstawicielem zetora rozmawiałem o majorze 80 to mówi że teraz podrożały i cena jest prawie równa farmtracowi.

#216 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 21:23

Nowy Zetor Major W skr-ach to same przekręty, tyle pali bo w domu diesel stoi w garażu :D jak byś miał perkinsa to byś wiedział jak jest oszczędny i wcale nie porównywał do zetora. Ogólnie wszystkie silniki jakie znam z eksploatacji na rotacyjnych pompach są dużo oszczędniejsze. Ja mam okazję co dzień słuchać narzekania sąsiada ile mu pali 5211 to nieraz jestem w szoku

#217 Share bauerka1989

bauerka1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 17:02

Nowy Zetor Major

Kolejny mądry. ;) To teraz napisz mądralo, która firma produkuje w 100% swoje części skoro twierdzisz, że FT to składak, a "fabryczne" :lol: to nie składaki....

No napewno zetor jest bardziej produkowany niz ft.bo zetor ma swoj silnik,swoja skrzynie.nie jestem pewny co do kabiny.a ft?silnik angol,skrzynia wlochy lub indie,kabina polska. a tak wgl zetor nie spala wiecej niz ft -.-.moze i spala wiecej na mth ale w czasie tej mth załóżmy ze zaorze 1,2 ha a ft w czasie swojej mth zaorze 0,8 ha.trzeba patrzec na zrobiona robote a nie na mth

#218 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 18:46

Nowy Zetor Major Niestety w Majorze, Zetorowski jest tylko silnik ;)

#219 Share Adam16482

Adam16482

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Mieszkam w wsi Zębowo k.Torunia.Prowadzę razem z rodzicami gospodarstwo rolne o powierzchni 14ha.Interesuje się rolnictwem, motoryzacją i mechaniką.Zapraszam na mój kanał you tube http://www.youtube.com/user/Adam16482ify/videos?view=0
    Zapraszam:)

Napisany 11 lipiec 2013 - 10:04

Nowy Zetor Major

W skr-ach to same przekręty, tyle pali bo w domu diesel stoi w garażu :D jak byś miał perkinsa to byś wiedział jak jest oszczędny i wcale nie porównywał do zetora. Ogólnie wszystkie silniki jakie znam z eksploatacji na rotacyjnych pompach są dużo oszczędniejsze. Ja mam okazję co dzień słuchać narzekania sąsiada ile mu pali 5211 to nieraz jestem w szoku

No ten gościu by mie raczej nie oszukał z tym spalaniem bo to mojego taty kolega.I to nie prawda że jak masz pompę rotacyjną to od razu dużo mniej pali.Ja miałem 4512 a ferguson ma pompę rotacyjną nowego kupowałem a przed nim miałem c-360 a 60-dziesiątka nie ma pompy rotacyjnej.To jak robiłem c-360 czy tym fergusonem to tyle samo paliły.A i miałem też renie 95.14TX z turbem rok temu sprzedałem i ona miała pompę rotacyjną i powiem tyle że ropy to w miarę spaliła ale spalanie małe nie było.I tak jak napisałem prędzej aby porządnie urobić ziemie to i musisz ropy wypalić,tak też powiedział mojego taty znajomy,który ma 135ha i miał różnie ciągniki miał c-360,7211,df i w końcu został przy jd bo mówi że żadne na powietrze nie chodzi każdy swoje wypali aby urobić ziemie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 10:12

Nowy Zetor Major Co to za porównanie w ogóle ? C-360 i 4512 ? Przecież te ciągniki różnią się mocą, c-360 52 km, a 4512 ponad 60 km - I Ty chciałeś, żeby 4512 spalił mniej od c-360 ? :lol: Jak już porównujesz to daj ciągniki o tej samej mocy, jeden na rzędowej pompie drugi na rotacyjnej...