Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Zetor Major

355 odpowiedzi na ten temat

#181 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 maj 2013 - 21:57

Nowy Zetor Major A ja się spytam tak: Czy Farmtrac ma wyłączność na stosowanie skrzyni Carraro, podnośnika Mity i kabiny Koja?
Oczywiście że nie, więc w czym problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Zetor Major Dzisiaj, 10:55
  •  

#182 Share Tom85

Tom85

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny Rolnicze (ZETOR)

Napisany 18 maj 2013 - 11:08

Nowy Zetor Major Po pierwsze sytuacja jest taka, Kto będzie chciał kupić zetora ten zetora kupi, jeśli komuś w gusta przypadnie farmtrack to weźmie farmtracka.
A po drugie tak jak kolega kris14 pisze nie ma czegoś takiego że jeżeli dane części są w farmtraku to za nic w świecie nie mogą już do innej marki ich użyć.
(no chyba, że farmtrack wykupił by wyłacność to inna bajka ) :)

Edytowany przez Tom85, 18 maj 2013 - 11:10.

#183 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 maj 2013 - 12:10

Nowy Zetor Major Farmtrack, Zetor?? hymmm....
a co powiesz na kocioł grupy Agco?? lub koncern CNH?? tam wszystko wymieszane jak w dobrym bigosie... i jak się oglada nie które modele to różnia się tylko kolorem farby.... i co właściele case mają wieszać psy na nh, ze jest zerznięte wszystko?? wiem że to są koncerny , które wykupują mniejsze. A może czesi dogadali się z farmtrakiem , lub na odwrót , że sa maszyny podobne , tego nie dojdziesz... gdyby to była kopia to zaraz by była wojna...
Ale niestety , Ekonomia rządzi , i tego nie zmienisz... przy zakupie Pozostaje tylko wybrać mniejsze zło... Bo w dzisiejszych czasach nie kupisz żadnego ciagnika który bedzie jeździł 20 lat...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#184 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 18 maj 2013 - 16:42

Nowy Zetor Major Z doświadczenia wiem, że silniki, które osiągają temperaturę cieczy chłodzącej max 70 stopni mniej palą. Farmtrac 675 tak ma, miał tak nasz zetor 8145(5l/h w turze), zaś zetory 7211 i pochodne pod 90st C podchodzą i dlatego też więcej palą. 8145 osiągał tylko taką temp, bo miał już silnik nowego typu i chłodnicę taką jak 1224. Więc silnik nie ma zbyt dużego wpływu na spalanie. 7711 i ft 675 mają podobną moc. Beż 4x4 oba spalają tyle samo paliwa z tą samą maszyną na tym samym polu. Jeśli komuś zetor dużo pali, to albo gniecie mu za bardzo, albo za duże maszyny ma, być może za słaby na warunki polowe, w których jest wykorzystany, ew jeszcze może mieć do zrobienia pompę, wtryski lub ew silnik jest już słaby.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#185 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 maj 2013 - 18:47

Nowy Zetor Major Mam małe porównanie odnośnie spalania zetora proxima 6421 i pronara 82sa. W lekkich pracach na obrotach do 1500-1600 palą podobnie, ale np. w kosiarce, prasie itp zetor spali więcej :) mimo, że jest słabszy 20KM. Ogólnie nie uważam zetora za jakiegoś ,,żarłoka". Teraz z innej beczki- znajomy wiele razy kręcił bele c 360 i ,,pierdziała" (prasa Sipma), potem kupił zetora o mocy ok 50KM (ciągnik ok 35 lat) i powiem, że zacnie dawał w niej radę :)
Wracając do tematu: w większości aut mamy zamontowane serwo Boscha, więc czemu owa firma nie zrobi auta od podstaw? Robi tylko to, w czym jest najlepsza, więc jeżeli nawet zetor będzie ,,klonem" FT lub odwrotnie to co to szkodzi? Liczy się precyzja wykonania.
Wiele razy miałem grymas na twarzy jak czytałem ogłoszenia sprzedaży mtz-pronar: od kiedy hydraulika HYDROSILA i przedni most MTZ (krzyżakowy) to u wielu osób odpowiednio: BOSCH i CARRARO? :D Faktem jest, że ruscy używają Boscha i Carraro, ale od kiedy Carraro ma zwolnice z przodu? Nawet jeżeli to licencja to mało przekonywująca :D

Edytowany przez Luc826421, 18 maj 2013 - 19:10.

#186 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 18 maj 2013 - 22:25

Nowy Zetor Major Oj tam oj tam. Chwyt marketingowy, dilerzy uważają, że na wiosce prąd nie dochodzi i rolnik to tępy człowiek i na niczym się nie zna. Takie są realia. Ja namolnych przedstawicieli i mądrali, którzy próbują mi coś wciskać od razu wywala i mówię, że nie interesuje mnie ich oferta. Ze sprzętem jest tak: patrzysz na to by były dobre warunki gwarancji, cena nie za duża, firmowe podzespoły. Te warunki spełnia farmtrac. Nie mniej jednak landini np jest znacznie lepiej wykonany, farmtrac taki trochę spod siekiery i lakier słaby ma - myjką za 500zł jak mocniej pociągniesz to odpadnie jak podkład z podróbki podsiewacza od bizona. 685 już jest znacznie lepszy. Kto tylko może lub kogo stać, niech dopłaci do 685. Sąsiad kupił takiego, nasz jest 675. Co jest lepsze w 685? 2 dźwignie hydrauliki na błotniku, a nie krzyżowa za fotelem jak w 675, 685 ma wieszaki tj df agrotron, a 675 troszkę mocniejsze niż w 360, 685 ma mocniejszą pompę, ciszej chodzi, mniej pali(tylko ft ma w ofercie 74km perkinsa 4turbo, znalazłem w necie info, że taki silnik ma od 82km, więc nasz jest zamulony, w turze pali 6l/h(dużo, zetor 8145 czyli taki jak ursus 914 spalił max 5),685 ma ramiona dolne grubsze, półbiegi włączane wajchą jak w 914(bardziej mi się to podoba niż powershift np w new hollandzie, bo nigdy elektronika nie zadziała z taką precyzją jak człowiek, nie ma zdolności uczenia się), poza tym 685 ma lepsze zaczepy, większą maskę(więcej miejsca pod nią, co ułatwia czyszczenie filtra powietrza, czy chłodnicy.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#187 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 21 maj 2013 - 21:07

Nowy Zetor Major Ja czekam na listę tylko a ciągnik już na placu stoi z turem :D wszystko załatwione ... I gdyby nie to że nie można kupić nic przed ogłoszeniem listy MGR to już by był u mnie .... :/

#188 Share Undertakwe

Undertakwe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 maj 2013 - 17:28

Nowy Zetor Major Mi się bardzo podoba. Widziałem go ostatnio na składnicy w sierpcu na lawecie świeżo przywieziony i jak dla mnie wizualnie jest to fajny niewielki gabarytowo ciągnik i na żywo lepiej wygląda niż na zdjęciach. Szczegoólnie zgrabny jak dla mnie jest jego krótki przód.

#189 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 28 maj 2013 - 17:57

Nowy Zetor Major Znalazłem w gazecie artykół o przedaży nowych ciągników. I pisze tam że wynalazek z Brna był najczęściej wybieramym ciągnikiem w kwietniu i kupiło go 32rolników. Widać że major trafił w dobrą półkę cenowo

#190 Share kuki88

kuki88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 11:59

Nowy Zetor Major Zetor tak naprawdę zbudował markę na dawnym Majorze. Ciekaw jestem tylko jak jego nowa wersja będzie się miała do poprzedniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 18:58

Nowy Zetor Major kuki88 jak na razie wiem że on ma najlepsze zejście pewnie przez głównie markę i cenę i dla sporego grona ludzi zaufanie cieszy że jest cały mechaniczny (dla mnie ma to największe znaczenie) ... Sami zaryzykowaliśmy z jego zakupem a jak będzie okaże się w praniu ... Już czeka na niego hałda ziemi do rozdysponowania po podwórku :D

Edytowany przez Luke16, 05 czerwiec 2013 - 18:59.

#192 Share bauerka1989

bauerka1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:01

Nowy Zetor Major tylko ze ursus385 mowi o wyposazeniu.a powiedz mi czy w 675dt juz wprowadzili CBM w standardzie?bo niedawno jeszcze tego nie bylo

#193 Share Undertakwe

Undertakwe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 12:37

Nowy Zetor Major Jaka podróbka? To że ma tę same podzespoły i kabinę nic nie znaczy a osobiście nie rozumiem po co kupować takiego skladaka jak farmtrack skoro w tej cenie można kupić lepszy jakościowo ciągnik. Nie oszukujmy się,żaden skladak nawet na najlepszych markowych podzespołach nie do równa fabrycznie skladanemu ciagnikowi.Niestety ale wraz z komuną polska technologia upadła.Skladaki grupy pol mot oraz obecne ursusy to jest jakąś kpina.

#194 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 14:03

Nowy Zetor Major Kolejny mądry. ;) To teraz napisz mądralo, która firma produkuje w 100% swoje części skoro twierdzisz, że FT to składak, a "fabryczne" :lol: to nie składaki....

#195 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 15:44

Nowy Zetor Major pewnie żadna bo to sie nie opłaca taniej wychodzi kupic cos od innych niz projektować wlasne podzespoły i budować wlasną linie produkcyjną
wolę zapłacić Czechom i wydać 105tys niż 120tys za ft675DT bo to i tak to samo a roznica to silnik
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#196 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 czerwiec 2013 - 20:51

Nowy Zetor Major Nawet jeżeli FT i Zetor miałyby identyczne podzespoły główne itp to i tak cenę będą miały różną; zauważcie, że w koncernach SDF i CNH wiele ciągników to bliźniacze modele i co- cenę mają różną i opinie także. Pozdrawiam.

#197 Share Leszek199510

Leszek199510

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 20:56

Nowy Zetor Major

Przecież teraz jest 70 zamiast 65 wszystko to samo tylko w kabinie kilka zmian wprowadzili ;)

5 Koni róznicy, inne wyposazenie i cena

#198 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 21:06

Nowy Zetor Major Moc się nie zmieniła, 70'tka ma nadal 65KM

#199 Share Leszek199510

Leszek199510

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 17:58

Nowy Zetor Major Moim zdaniem te ciągniki uratują mniejsze gospodarstwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 17:31

Nowy Zetor Major Zaraz wskoczy 30mth :) Jak na razie wszystko spisuje się elegancko :)
Mały krótki filmik... Nie mam niestety czasu żeby coś dłuższego nakręcić ...