Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o JCB Fastrac

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 grudzień 2011 - 08:39

Co sądzicie o JCB Fastrac Witam wszystkich
Przeglądając forum nie znalazłem żadnych ciekawych informacji o JCB Fastrac. Przeglądając allegro znalazłem fajne ich oferty.
http://otomoto.pl/jc...25-A108355.html
http://otomoto.pl/jc...15-A117351.html
No i tu należy zadać sobie pytanie. Czy te maszynki nadają się do pola? Jak sie sprawują w polu w pługu. Widziałem fastraca tylko że młodszy odpowiednik tych modeli (2150) w realu wygląda bardzo fajnie :D Maja bardzo dobrze rozłożoną masę. Amortyzowaną przednią oś i hamulce tarczowe. Super do transportu ale jak w polu? Jak ze spalaniem na przykład w pługu?
Proszę o wasze opinie na temat fastraca.
Pozdrawiam

Jeszcze raz napiszesz tak długiego posta z caps lockiem to uduszę :P

Edytowany przez milanreal1, 04 styczeń 2012 - 16:28.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o JCB Fastrac Dzisiaj, 02:16
  •  

#2 Share Mack

Mack

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 09:48

Co sądzicie o JCB Fastrac W sumie to sobie sam odpowiedziales na to pytanie, ma sporo zalet m.i wlasnie dobrze rozlozona mase gdzies czytalem o tescie tego ciagnika i wyszedl bardzo dobrze, inna zaleta jest komfortowa kabina i resorowana os przednia :huh: a moim zdaniem tarczowe hamulce sa dobre i beda dzialac nawet jezeli beda mocno zabrudzone, a spaleniem chyba nie odstaja od normalnych ciagników :P tego nie wiem, bo w sumie mowie to co slyszalem, najlepiej to zeby sie wypowiedzial ktos kto uzytkuje fastracu'a na codzien :P

#3 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 10:26

Co sądzicie o JCB Fastrac NO WŁASNIE NA TYM BY MI ZALEŻAŁO BY WYPOWIEDZIELI SIĘ ICH UŻYTKOWNICY.

#4 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 16:31

Co sądzicie o JCB Fastrac z perkinsem powiniem być oszczędny. poczekaj jest tu kilku użytkowników tych ciągników. Ja sam się do niego przymierzam od kilku lat ale wciąż jakoś nie wychodzi zakup

PS nie pisz duzymi.

#5 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 16:59

Co sądzicie o JCB Fastrac ok już nie będę tak pisał. nie zwróciłem nawet na to uwagi ;) . własnie zastanawiam się nad wymiana swojego zetora 16145 na coś innego i tak własnie myślę o fastracu. podobają mi się te ciągniki a tym bardziej że najwolniejsze za skrzyń to chyba rozwija prędkość 65 km/h a przy moich polach gdzie są porozwalane po różnych stronach i nawet w sporych odległościach to by się przydała taka skrzynia :D . tylko nie wiem czy kasy by mi starczyło na kupno fastraca. :(

#6 Share scott11

scott11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 17:57

Co sądzicie o JCB Fastrac Posiadam fastraca 1135 z 1997 roku o mocy 147 KM . Co by tu o nim powiedzieć - maszyna w porównaniu do ursusa 1224 (którego także użytkuję) to naprawdę duża różnica w mocy i funkcjonalności obsługi . Pali około 15 litrów/h w orce pługiem o szerokości 1,8 m . Jak dla mnie to wolę nim jeździć w terenie ze względu na dobre resorowanie . Bardzo dobra widoczność ze stanowiska operatora , no jeden mankament jaki zauważyłem - to jak się grzebnie to siada równo na wszystkie koła i może być problem z samodzielnym wyjechaniem , ale to tylko w bardzo ciężkich warunkach polowych .

#7 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 30 grudzień 2011 - 18:19

Co sądzicie o JCB Fastrac Przeglądając ceny używanych Fastracków to trzeba przyznać, że są atrakcyjne. Jednak kiedy przyjdzie naprawić to części są droższe.
Zaleta to prędkość 65km/h, ale musi być odpowiedni sprzęt, przypniesz D47 z burtami załadujesz zboże po brzegi to z prędkością 65km/h długo nie pojeździsz. Ogólnie sprzęt fajny ;)
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#8 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 18:38

Przeglądając ceny używanych Fastracków to trzeba przyznać, że są atrakcyjne. Jednak kiedy przyjdzie naprawić to części są droższe.

fakt częsci mogą być droższe ale jak do każdego ciągnika zachodniego.

Zaleta to prędkość 65km/h, ale musi być odpowiedni sprzęt, przypniesz D47 z burtami załadujesz zboże po brzegi to z prędkością 65km/h długo nie pojeździsz. Ogólnie sprzęt fajny ;)

w takim przypadku trzeba mmieć trochę w głowie i mysleć by nie zap.... z taką przyczepa 65 na godzinę tylko tak jak z zetorem wolno.

#9 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 19:45

Co sądzicie o JCB Fastrac To po co kupować Fastracka i jeździć wolno? To tak trochę jakby kupić autobus żeby do pracy samemu dojeżdżać ;)

MichuFarmer

#10 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 20:27

Co sądzicie o JCB Fastrac A po co dajesz taki przykład z taką przyczepą? sprzeda dwie d47 jak ma i kupi jedną ciężarową dużą z osiami porządnymi i będzie ciągał i jeszcze zabierze tyle co na trzy d-47 by nie zabrał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 20:33

Co sądzicie o JCB Fastrac kupi naczepe z kiprem i wózek :) najlepszy zestaw

#12 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 20:40

A po co dajesz taki przykład z taką przyczepą?

A nie mogę?
Podałem taki przykład, bo zakup ciągnika to jedno, trzeba mieć co później do niego zaagregować.
Ja nie powiedziałem, że kolega nie może zapiąć takiej przyczepy bo może i nikt mu nie zabroni. ;)

MichuFarmer

#13 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 22:25

Co sądzicie o JCB Fastrac Wiem można. mam przerobionego 902 na 35km/h i śmigają za nim d-47. ale 60 to bym z nimi nie jechał napewno.

#14 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 23:23

Co sądzicie o JCB Fastrac d47 mam ale niestety jedną drugą pożyczoną od wója gdyż on malo jej używa. do słomy mam przyczepę ciężarową ale trochę za krótka na taki ciągnik gdyż tylko 7 metrów. no ale jak by mi się udalo kupić takiego fastraca to dalej się będzie kombinować żeby kupić jakąś dobrą przyczepę. a jak myślicie nowa przyczepa wieltona czy pronara by już się nadawała to takiego ciągnika?

Edytowany przez rafal2511, 30 grudzień 2011 - 23:25.

#15 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 23:35

Co sądzicie o JCB Fastrac Spokojnie. Wiecej jak 50 z ładunkiem tak nie polecisz. A przy tej prędkości spokojnie dadzą radę. Czemu 7m krótka? jeszcze jedną i można jeździć.

#16 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 23:57

Co sądzicie o JCB Fastrac no chyba że tak wtedy ladny zastaw by był.

#17 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 00:02

Co sądzicie o JCB Fastrac No i może przekroczyć 22m. pozatym jak kupisz wywrotkę to do słomy już nie kupisz bo ją wykorzystasz

Edytowany przez dawidg2, 31 grudzień 2011 - 00:03.

#18 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 10:13

No i może przekroczyć 22m. pozatym jak kupisz wywrotkę to do słomy już nie kupisz bo ją wykorzystasz

no do słomy to ja bym chciał jak najniższą gdyż teraz co mam to tak na styku z wysokością jak załaduje 2 warstwy w górę na tak na styku po wioskach pod przewodalmi przechodzi raz mało co nie sciągnołem przepodów. wywrotka była by jeszcze wyższa od tej co teraz mam to tak nie zabardzo.:( no chyba że podłoga tej wywrotki była na wysokośći 115 cm od powieżchni to mogło by jeszcze być

#19 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 10:54

Co sądzicie o JCB Fastrac wracając do prędkości-czy wiecie jaką trzeba moc by rozpędzić sie do 65 km/h,ciągnik o mocy 120 km to max 12 ton a górkę to będzie wyczuwał z kilometra.Do naczepy z wózkiem to mśle że potrzeba grubo ponad 200 km. Dodany obrazek

Edytowany przez kaniuka125, 21 kwiecień 2013 - 15:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:28

Co sądzicie o JCB Fastrac Byłem posiadaczem Fastraca przez 2 sezony fajna maszyna ale trafił sie kupiec i sprzedany, mankamenty Fastraca to trzeba uważać by sie nie zaczął kopać ba w porównaniu do tradycyjnych traktorów bardzo szybko można sie "utopić" musiał by mieć tylne koła większe jak to teraz jest w nowszych modelach.Drugi mankament przy transporcie z przyczepami przydała by sie na tył przeciwwaga(jakiś obciążnik 500kg).Przy ładunku 24 ton trzeba hamować z górki, a w tej hwili mam JD 7600 i z tym samym ładunkiem z tej samej górki wystarczy ująć gazu i przyczepy nie "pchają" ale fastrac jest lżejszy. Zalety bardzo dobra widoczność w pracach polowych jak i w transporcie, resorowany cały traktor, mozna śmiało porównać z komfortem jazdy dobrej klasy ciężarówką, prędkość naj szybszy pojazd ciągnikowy,hamulce tarczowe super sprawa. Jeśli ma koła tylne skrętne 4WS to super spraw ładowacz założyć i mamy ciągnik -ładowarke (4WS ma 3 todzaje skrętów jak w ładowarce). Miałem go krótki czas ale ogólnie byłem zadowolony. Na dzień dzisiejszy nie potrzebuje tak szybkiego traktora i użytkuję JD,MF , VALTRA. Wrazie pytań PRIV

Dodaj odpowiedź