przemo1013

Jaka skrzynie najlepiej wybrac

Polecane posty

harpa777    2

Puk, puk, czy ktoś może cos mądrego podpowiedzieć. Za taka skrzynię trzeba dopłacić 18 tys. licząc od auto plusa 24/24. Ale najbardziej interesowały by mnie opinie jak się one sprawują w takich małych ciągnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

w malych jak i duzach skrzynie power guad albo auto quad spisuja sie super ale ja i tak przystaje za dd skrzynia mechaniczna wiec dziala jak te dwie co podalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WhiteHawkPL    0

Hooyah! PowrQuad i AutoQuad to przekładnie bardzo proste w konstrukcji. 4 biegi zmieniane pod obciążeniem, w PQ za pomocą klawisza żółw / zając (manualnie), w AQ tak samo, ale z opcją przełączania automatycznego, stosownie do obrotów silnika i jego obciążenia. Ważny jest fakt, że obie przekładnie pracują w JD już od roku 1992, od serii 6x00. Dziś mają trochę więcej elektroniki, ale koncepcja jest ta sama. Moim skromnym zdaniem, jesli pracujesz sporo w warunkach średnich i ciężkich (uprawa, m.in. orka), jak najbardzie słuszny będzie AQ. Da sobie radę w polu, a przy przejazdach między polami zaoszczędzi trochę paliwa, bo przy opcji 24/24 ostatni zakres może mieć funkcję Eco, co daje Ci 40 km/h przy 1700 obr/min. Rozmiar ciągnika nie ma znaczenia. I w dużych, i w małych dają radę.

 

Jeśli zależy Ci na komforcie pracy i sporo pracujesz w transporcie lub z wałkiem WOM, to AutoPowr jest idealny. Seria 30 i 6R są ok.. Historia pokazuje, że 20-tki (6x20) miały swoje niedociągnięcia w przypadku AutoPowr'a. AP może utrzymać prędkość jazdy nawet przy 1200 obr/min silnika albo prędkość WOM przy 1500 obr/min. Mało obrotów = oszczędność. AP przenosi podobno moc mechanicznie (przez przekładnie planetarne), a sama prędkość obrotowa jest zmieniana hydraulicznie, przez hydrostat.

 

Co do Direct Drive w 6R, nie miałem sposobności pracować 6R z tą przekładnią. Przełącza biegi, podobno super płynnie, a moc przenoszona jest w 100% mechanicznie. No i na każdym zakresie (z trzech) masz aż 8 biegów do dyspozycji.

 

Co do Speed Matching (dopasowanie prędkości), to ma ją zarówno PQ, jak i AQ. SoftShift jest dostępny w wersji z AQ, ale JD ma coś takiego, co się nazywa EIS (Engine Integrated Shifting). Podczas zmiany biegu, silnik obniża obroty, żeby zmiana odbyła się płynnie.

 

Pozdrawiam. WHPL.

 

... załączam filmik nt. przekładni bezstopniowej w Agco (m.in. Fendt)

 

JD nie udało mi sie znaleźć. :(

 

Pozdrawiam. WHPL.

Edytowano przez WhiteHawkPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj