przemo1013

Jaka skrzynie najlepiej wybrac

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bartek2800    0

@ejczbio to to, że biegi pod obciążeniem zmieniane są przyciskami żółw-zając na wybieraku zakresów :rolleyes: i dzięki za namiary na posty o AP i Vario B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Aha no to mam plusa w takim razie:) Jeśli ciągnik sporo jeździ w transporcie można pomyśleć o SoftShift z tym, że to chyba jest dostępne tylko w premium

EDIT: Tfu nie Soft tylko ECOShift

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Jeśli obie skrzynie są przez Ciebie sprawdzone to dlaczego piszesz, że PQ+ nie dobiera sobie biegów jak w rzeczywistości dobiera?

Działa to powyżej 7km/h i wtedy przy zmianie z zakresu C na D to bieg automatycznie się dobiera zależnie od prędkości

No więc pobawiłem się dzisiaj trochę, i działa to też na niższych grupach i w obie strony, czyli np. z B na C i z C na B też dobiera odpowiedni bieg :)

 

EDIT: Sorki za dubla.. zapomniałem edytować...

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

A co to ten "+" ? :P Nikt mi nie odpowiedział:P

+ oznacza tylko tyle, że zamiast sterowania mechanicznego (linką) wyboru biegu pod obciążeniem masz sterowanie elektryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9
Napisano (edytowany)

skrzynia automatyczna u jelonka i fenda jest taka sama cignik pchaja silniczki super sprawa tylko ze w jelonku po 6tys motogodzinach wymiana skrzyni a w fendzie duzo mniej aha no i wymiana skrzyni w fendzie kosztuje 60 tys a w jelonku 30 tys wiem bo zastanawialem sie nad kupnem jednego z tych traktorow w swoim starym 6520 mam skrzynie zwykla z polbiegami nie wiem jak to sie fachowo nazywa 10 lat juz go katuje i pracuje elegancko a dealer powiedzial mi ze bezawaryjne sa polaltomatyczne tzn ze np dajesz D i on sam te polbiegi zmienia

Edytowano przez zyz1o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnJelonek    9

Panowie, krótkie pytanie czy warto dopłacić 6tys PLN do skrzyni AQ+?

 

Zostały mi 2 ostatnie rzeczy w kompletacji ciągnika - jednym z nich jest skrzynia.

Warto dołożyć 6tys?

PQ+ ma rzecz która mnie boli dziś czyli speedmaching - zmiane półbiegu zależnie z jakiej predkości przerzucamy bieg.

AQ+ ma automatyczny dobór ćwiartek i co istotne ECO Shift.

 

Powiedzcie mi, kiedy praktycznie wykorzystujecie automatyczna zmianę biegów pod obciążeniem? W polu nie widzę zbytnio sensu.

Cokolwiek robie to zawsze utrzymuję stałą predkość.

Orzę - 8.5km/h

Sieję - rzepak 10, pszenice 12

Pryskam - 8km

Rozsiewam nawóz 12.

 

W transporcie robie dosłownie 30-50godzin rocznie.

Czy jest sens dopłacać? czy ECO shift zarobi na siebie w postaci paliwa jakie zaoszczędzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ja coś słyszałem że jak chcieć amortyzowaną przednią oś to musowo wziąść też lepszą skrzynie. Pierwsze pytanie co mam skrzynia do amortyzowanej osi? I to jaką skrzynie trzeba mieć i jakie są dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

co do szarpania to moge potwierdzic w 6830 skrzynia powerquad +20/20 nie na wszystkich polbiegach ale czesto jest odczuwalne szarpniecie przy zmianie polbiegu. mam prosbe do uzytkownikow skrzyni powerquad+ w 6 cylindrowych jeleniach o wypowiedz na temat tych skrzyn, i ich zdanie czy wszystko jest ok w ich ciagnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinw    0
Napisano (edytowany)

Odnośnie szarpania. Ciągnik JD 7430 Szkrzynia AutoQuad + ECO Przepracowane 500h. Wyczuwalne lekkie szarpnięcie między 2 a 3 półbiegiem. Pozostałe wchodzą łagodnie. Kalibracja skrzyni nie pomogła.

Edytowano przez martinw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejk1995    0
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich. Mam pytanie do uzytkownikow ktorzy mieli stycznosc ze skrynia power quad w john deere. nalepiej seri r. mam doczynienia z john deere 6210r wtposazonym w skrzynie power quad. i nie wiem do czego sluzy jeden przycisk na dzwigni zmiany biegow. sa 4 przyciski. zolw i zajac do zmiany polbiegow i sprzeglo pomocnicze. a jest jeszcze jeden z napisem auto " http://www.tractorsh...res/717835.jpg" jest to ten przycisk kolo zajaca. mozecie mi powiedziec do czego sluzy ten przycisk. z gory dziekuje ;))))

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

O ile się orientuję jest to przycisk którym włączasz/wyłączasz AUTOmatyczną zmianę półbiegów w zależności od obrotów silnika i obciążenie ciągnika.

( Półbiegi przeskakują same w "góre i w dół " )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, mam zamiar zamawiać 6130 i mam zapytanie co do skrzyń. Wiec gdy chciałbym mieć TLS to niestety ale mówią że trzeba dobrać skrzynie PowerQuad 24/24 i pytanie do tej skrzyni jakie będą różnice między PowerQuad 16/16 chodzi o w przełożeniach czy w 24/24 też trzeba będzie piłować maksymalnymi obrotami by osiągnąć 40km/h? Czy to inaczej działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Podane prędkości dotyczą wersji 40km/h. Na biegu F4 osiąga 40.3km/h

Poniżej są podane przełożenia do tyłu AR1, AR2... FR4 i wtedy osiąga on prędkość 42.1km/h. Tak, do tyłu przełożenia są szybsze niż do przodu.

Po prawej stronie są podane przełożenia dla przekładni biegów pełzających (opcja)

 

Na samym dole masz podane przeliczniki dla danego ogumienia zależnie od przełożenia mechanizmu różnicowego. Na największych oponach ciągnik pojedzie prawie 43km/h przy obrotach 2300.

 

Skrzynia 50km/h nie jest dostępna w 6030. W modelach Premium, nowej serii M i R jest dostępna przekładnia AutoQuad Ecoshift gdzie prędkość 40km/h uzyskujemy przy obniżonych obrotach silnika.

 

PS: Z tego co zauważyłem PQ 16x16 występuje w dwóch wersjach 40km/h- z mechanizmem różnicowym 49/11 (prędkość 36.8km/h) lub w wersji 53/10 (prędkość 41.1km/h) więc jak widać jest wybór duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Rozumiem, ale zobacz w tej tabeli, wyżej są podane prędkości skrzyni PQ 16/16 40km/h i jedzie na D4 41,1 km/h, a poniżej masz podane skrzynie PQ 16/16 i 24/24 zblokowane do 35km/h i PQ 16/16 jedzie na D4 36,8 km/h, a na PQ 24/24 jedzie na F4 40,3 km/h. Po prostu w tym katalogu nie wpisali skrzyni PQ 24/24 bez blokady do 35km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Czyli w tych skrzyniach nie ma żadnych blokad tylko piłuje się max? Na jakich oponach masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harpa777    2

Mam zamiar kupić 6115 R. Czy ktoś z Was ma taki mały ciagnik z automatem i jak się sprawuje? Jak jest z awaryjnością?

Poza tym jakie najlepiej wybrać opony dla tej 115, gdy ma to być ciągnik główny w gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj